Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@4inHand

Wydaje mi się, że trochę jak na innych Twoich zdjęciach (choćby te z garniturem od Krupy) aparat skraca Ci nogi. Spodnie też to robią: krótkie, niski stan (być może można je ciut wyżej podciągnąć). Z tego co widzę to mają zakładki stąd kancik nie byłby, w mojej opinii, złym pomysłem - dałby pionową linię.

Zdjęcia są robione telefonem więc rzeczywiście jest bardzo krótka ogniskowa, ale to drugie zdjęcie chyba nie skróciło nóg. Mam dość długie ramiona do swojego wzrostu.

Mam ochotę poeksperymentować z wyższym stanem, ale w spodniach z szelkami. Mam wrażenie, że inaczej będą się zsuwać, koszula zacznie wychodzić i będzie lipa.

Zgodzę się, że kant by wydłużył nogi, ale w tym wypadku to dość świadoma decyzja. Kant i jego brak to dwa różne poziomy formalności. IMO kant nie byłby OK do tak zniszczonych życiem boat shoes. Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie: Zbigniew Gruszczyński

zrobiłem pierwsze spodnie i liczę na ocenę osób, które mają doświadczenie w tym temacie.

Obowiązkowo:

1. Max 20 cm dołem.

2. Kanty, szczególnie do takiej marynarki.

3. Zaszewki powinny być nieco głębsze i niżej szyte, wówczas tkanina nie będzie się rozchodziła tuż poniżej. Skoro zaszewki "chowają" materiał na uda, a nie na biodra (mam podobnie) to ich przedłużenie nie będzie skutkować utratą komfortu.

Fakultatywnie:

4. Manszet (min. 4 cm)

5. Skrócić o ok. 2 cm, ale to raczej przypuszczenie niż rada. Trzeba zobaczyć, jak układają się spodnie w czasie chodzenia, czy zsuwają się niżej na biodra, czy to co widać to już jest najniżej. Poza tym długość zależy od szerokości nogawki, grubości łydki, zastosowania manszetów i grubości/sztywności tkaniny. Ja mam spodnie bawełniane z nogawką 20 cm i wełniane z nogawką 19 cm i te pierwsze zdają się być węższe (z wyglądu i w noszeniu), co wynika właśnie z rodzaju użytej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kant i jego brak to dwa różne poziomy formalności. IMO kant nie byłby OK do tak zniszczonych życiem boat shoes.

Buty nie są szczególnie zniszczone. Raczej zaniedbane. Jeśli korzystając z rad kolegów (choćby Mr. Vintage i MT/eye-lipa) odpowiednio je odrestaurujesz, to powinno być dobrze. Jednak generalnie, połączenie garniturowej marynarki i boat shoes jest ... hmmm... trudne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak generalnie, połączenie garniturowej marynarki i boat shoes jest ... hmmm... trudne?

No i właśnie dlatego je dodaję! Jeśli będziemy dodawać same zestawy ściągnięte z manekinów to powstanie nam towarzystwo wzajemnej adoracji i znowu powieje nudą.

Może to nie miejsce na manifest, ale oczekuję od forum odważnych zestawów i konstruktywnej krytyki kompetentnych osób. Zestawy oczywiste można obejrzeć w innych miejscach w dużo lepszym wykonaniu niż tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do butów 45?

W tym konkretnym przypadku, patrząc na zdjęcia, tak. Zobacz, jak spodnie układają się na łydkach. Jest ich tam za dużo. Inna sprawa, że dobrze zaprasowany kant mógłby sporo zmienić w ogólnym wyglądzie.

Ja też myślę, że spodnie mogłyby być węższe. Sugerowałem się szerokością moich spodni do garnituru. No, ale jeśli nie spróbujesz nie wiesz jak wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jeśli sugerujesz, że jkrol miałby założyć ten zestaw żeby wyglądać lepiej to absolutnie się nie zgadzam. Te zestawy mają kompletnie inne wydźwięki. Jkrol pokazał ubranie odpowiednie dla każdego faceta (gdyby jeszcze rozkalibrować kratki na koszuli i marynarce). Moza je założyć do pracy jeśli pracujesz w mniej formalnym środowisku lub po pracy na piwo albo w weekend.

Zestaw (choć lepiej pasuje słowo stylizacja) który pokazałeś jest zestawem dla osoby prowadzącej raczej alternatywny tryb życia. Akceptuje go, doceniam dobry węzeł, poszetkę, kamizelkę i nawet sam noszę tak czasem krawat, ale tak ubrany facet przekonałby mnie najwyżej do zakupu akwareli na wakacjach.

Jak szaleć ze wzorami, to na całego :D Nie wiem, w jakim charakterze pracuje jkrol, ale kto tu mówi o ubraniu do pracy? Zdjęcie podsunąłem jako zaproszenie do podróży po świecie inspiracyjnych fantazji, no ale widzę, że jkrol w tę stronę się nie wybiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć ze wzorami, to na całego :D Nie wiem, w jakim charakterze pracuje jkrol, ale kto tu mówi o ubraniu do pracy? Zdjęcie podsunąłem jako inspirację do inspiracyjnych podróży, no ale widzę, że jkrol w tę stronę się nie wybiera ;)

jkrol siedzi nad projektami z zakresu marketingu i identyfikacji wizualnej :)

a dzisiaj wybiera się w stronę lnianych wybrzeży ;)

A w tamtym zestawie faktycznie byłem się spotkać z klientem :] (ale takim już pozyskanym, na pierwsze spotkanie jednak bym tak się nie ubrał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się boję, lecz pomimo to zaprezentuję mój wczorajszy zestaw. Zaznaczam, że jestem początkujący i bardzo proszę wziąć to pod uwagę przy ewentualnych komentarzach :). Zestaw na czas wczorajszego chłodnego ranka ;).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przepraszam za brak zdjęcia najważniejszej części garderoby, tj. butów.

Bardzo Panów proszę o wskazówki i pouczenia, gdyż jak wspomniałem wyżej jestem stosunkowo początkujący, a cenię sobie rady bardziej doświadczonych ode mnie.

Nurtuje mnie także pytanie, czy do tej marynarki pasują czarne buty?

Marynarka - H&M

Koszula - H&M

Bezrękawnik - Peter Fitch

Spodnie - Wrangler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się boję, lecz pomimo to zaprezentuję mój wczorajszy zestaw. Zaznaczam, że jestem początkujący i bardzo proszę wziąć to pod uwagę przy ewentualnych komentarzach :).

No i tak się porobiło w tym wątku, że trzeba najpierw dwukrotnie puknąć czołem o posadzkę, bo inaczej zaraz pójdzie kontra ;-)

Nie przejmuj się, szukaj własnego stylu i rozwiązań.

Moim zdaniem marynarka całkiem niezła, ale z dżinsów bym zrezygnował. Są bardzo pospolite i nieciekawie się układają. Do tej góry (i tonacji kolorystycznej) proponowałbym jasnoszare, cieńsze chinosy.

Nurtuje mnie także pytanie, czy do tej marynarki pasują czarne buty?

A dlaczego nie?

Czarne buty sa bardziej formalne - poza tym czarny jest czarny, a brąz można mieć w wielu odcieniach. Dlatego w ciągu dnia buty brązowe dają większe "pole popisu", ale wieczorem muszą ustąpić pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem marynarka całkiem niezła, ale z dżinsów bym zrezygnował. Są bardzo pospolite i nieciekawie się układają. Do tej góry (i tonacji kolorystycznej) proponowałbym jasnoszare, cieńsze chinosy.

Tylko widzisz, chinosy nie pasują do chłodnego ranka, tu bym się skłaniał do wełnianych odd trousers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Marynarka jest bardzo fashionowa, ja bym się na taką nie zdecydował. Dużo bardziej intryguje mnie szara z łatami wisząca na szafie.

Na zdjęciach nie widać tego dokładnie, więc podaj kolorystykę poszczególnych elementów (no może poza koszulą i spodniami). Marynarka jest granatowa z szarymi naszyciami? A sweter czarno-szary? Jeśli tak, to uważam, że to ciężkie kolory do połączenia (czarny z granatem).

Sam raczej nie jestem przeciwnikiem łączenia wzorów, ale nie podoba mi się zestawienie rombów z tymi naszyciami na marynarce (może to kwestia tego, że w ogóle mi się nie podobają te przeszycia).

z dżinsów bym zrezygnował. Są bardzo pospolite i nieciekawie się układają. Do tej góry (i tonacji kolorystycznej) proponowałbym jasnoszare, cieńsze chinosy.

Z tym się absolutnie zgodzę. Szare lub beżowe (które trochę ocieplą zestaw).

Tylko widzisz, chinosy nie pasują do chłodnego ranka, tu bym się skłaniał do wełnianych odd trousers.

Nie wiem, czy to nie był trochę żart ze strony sergiusza, bo raczej w lipcu/sierpniu nawet u nas na "chłodne poranki" chinosy są wystarczające IMO (mówię to jako ich fan i heavy user).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie widać tego dokładnie, więc podaj kolorystykę poszczególnych elementów (no może poza koszulą i spodniami). Marynarka jest granatowa z szarymi naszyciami? A sweter czarno-szary? Jeśli tak, to uważam, że to ciężkie kolory do połączenia (czarny z granatem).

Marynarka jest granatowa z szarymi naszyciami, sweter granatowo-szary.

z dżinsów bym zrezygnował. Są bardzo pospolite i nieciekawie się układają. Do tej góry (i tonacji kolorystycznej) proponowałbym jasnoszare, cieńsze chinosy.

Coraz rzadziej noszę te spodnie, bo przestałem ostatnio być fanem wąskich nogawek ;).

Tylko widzisz, chinosy nie pasują do chłodnego ranka, tu bym się skłaniał do wełnianych odd trousers.

Nie wiem, czy to nie był trochę żart ze strony sergiusza, bo raczej w lipcu/sierpniu nawet u nas na "chłodne poranki" chinosy są wystarczające IMO (mówię to jako ich fan i heavy user).

W mojej miejscowości przez dwa tygodnie temperatura oscylowała w ciągu dnia w granicach 13-17ºC. Ranek można sobie wyobrazić :-D Dopiero dzisiaj zawitało słonce i temp. 24ºC. Też jestem fanem chinosów.

W moich okolicach podobnie; pierwszy ciepły dzień od dawna to dzień dzisiejszy (chociaż pewne oznaki zmian można było zaobserwować wczoraj w godzinach popołudniowych).

Bardzo Panom dziękuję ;). Dali mi Panowie sporo do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sergiusz

Co do spodni to poprzednicy powiedzieli wystarczająco dużo, ja juz wody lać w temacie nie będę.

Mnie osobiście marynarki z tego typu obszyciem niezbyt się podobają, ale to sprawa indywidualna. Choć z chęcią zobaczyłbym zdjęcie, gdzie widać długość rękawów.

Za to postulowałbym o kolor. Krawat, poszetka, sweter bo jak na 19-latka to całość nieco ponuro całość się prezentuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sergiusz

Za to postulowałbym o kolor. Krawat, poszetka, sweter bo jak na 19-latka to całość nieco ponuro całość się prezentuje ;)

Mam z tym niestety drobny problem ;). W mojej szafie dominuje czerń, granat, szarość (lubię taką nudę, aczkolwiek rzeczywiście przydałoby się na kolorowo odświeżyć garderobę).

Z krawatu nie chciałem korzystać, gdyż nie lubię (jakoś mi się to gryzie) łączyć krawat z jeansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kwarantannie na blogu oddaję się do dyspozycji plutonu egzekucyjnego ;)

Zestaw lniany kombinowany. Inne zdjęcia niż na Szarmancie!

Zaki,

kto jest twórcą zestawu lnianego, kombinowanego?

Roman Zaczkiewicz ;) Marynarka jak i spodnie są z wieszaka. Ze względu na duże gniecenie nie widzę potrzeby szycia na miarę marynarek z lnu. Gdyby był bespoke, na pewno wyróżniłbym twórcę zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.