Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na garnitur z wieszaka to jest więcej niż dobrze.

Dzisiaj absolutne przeciwieństwo wczorajszego minimalu.

Eksperymentuję, jak połaczyć kratę z kratą.

http://www.forum.bespoke.pl/download/file.php?id=1965

Łączenie takich samych lub podobnych wzorów nie jest wskazane (wie Pan o tym). Ale na Pana przykładzie można odpuścić krytykę. Ciekawa "stylizacja" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ok. podoba mi sie. ;) Proszę o zdj. całej sylwetki, chciałbym zobaczyć dopasowanie i krój spodni.

Wrzucę późnym popołudniem całość. Potrzebuję mojej drugiej połowy do pomocy :)

Ja z kolei o więcej zdjęć butów o ile to możliwe ;)

To te same, które w poprzednim zestawie widać. Te do wymiany, jak koledzy zauważyli :)

Jak na garnitur z wieszaka to jest więcej niż dobrze.

Dziękuję!

Łączenie takich samych lub podobnych wzorów nie jest wskazane (wie Pan o tym). Ale na Pana przykładzie można odpuścić krytykę. Ciekawa "stylizacja" :-)

Znam ryzyko i próbuję :)

Bardzo proszę bez "Pan", ot taka swawolna zasada netykiety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka genialna i połączenie krata-krata w tej stylizacji mi osobiście się bardzo podoba, choć raczej jako jednorazowa stylizacja do fotki niż do chodzenia cały dzień bo obawiam się, że akceptacja społeczna dla takiej ekstrawagancji jest niewielka :P (ja bym się w tym źle czuł, choć może da się przyzwyczaić (i siebie i otoczenie)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do Kolegów - świetna marynarka. Ciekawe jak leży. Połączenie odważne. 4inHand ma rację z tym lekkim oczopląsem, takie było moje pierwsze odczucie. Może to kwestia zbliżenia na zdjęciu. Mimo wszystko mi się podoba. Czekam na zdjęcia całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka genialna i połączenie krata-krata w tej stylizacji mi osobiście się bardzo podoba, choć raczej jako jednorazowa stylizacja do fotki niż do chodzenia cały dzień bo obawiam się, że akceptacja społeczna dla takiej ekstrawagancji jest niewielka :P (ja bym się w tym źle czuł, choć może da się przyzwyczaić (i siebie i otoczenie)).

Być może, podobnie jak kolega kset z oficerkami, nie jestes na to gotowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka genialna i połączenie krata-krata w tej stylizacji mi osobiście się bardzo podoba, choć raczej jako jednorazowa stylizacja do fotki niż do chodzenia cały dzień bo obawiam się, że akceptacja społeczna dla takiej ekstrawagancji jest niewielka :P (ja bym się w tym źle czuł, choć może da się przyzwyczaić (i siebie i otoczenie)).

Być może, podobnie jak kolega kset z oficerkami, nie jestes na to gotowy ;)

Liczy sie akceptacja wewnetrzna a nie spoleczna :D :D :D Jak dla mnie stroj na caly dzien! Absolutnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie akceptacja wewnetrzna a nie spoleczna :D :D :D Jak dla mnie stroj na caly dzien! Absolutnie!

Póki żyjemy w społeczeństwie jedno z drugim się niestety mocno wiąze :( Zresztą była już dyskusja o tym, że spora część z użytkowników forum nie chodzi do pracy choćby w poszetce bo to już odstaje od normy na tyle, że tworzy "dyskomfort" a co dopiero taka krata-krata :) Choć tylko pozazdrościć tym, którzy mogą tak chodzić na codzień i którym zwisa jak inni kręcą nosem, sam chciałbym być tak świadomy i pewny swojego stylu, aby móc na to sobie pozwolic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie takich wzorów jest trudne - patrz linki, szczególnie ostatni.

http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... zorow.html

http://macaronitomato.blogspot.com/2009 ... zorow.html

http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... anych.html

Bardziej w Twoim przypadku widziałbym coś takiego. I tak wali w oczy, ale jakoś przyjemniej:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jeśli sugerujesz, że jkrol miałby założyć ten zestaw żeby wyglądać lepiej to absolutnie się nie zgadzam. Te zestawy mają kompletnie inne wydźwięki. Jkrol pokazał ubranie odpowiednie dla każdego faceta (gdyby jeszcze rozkalibrować kratki na koszuli i marynarce). Moza je założyć do pracy jeśli pracujesz w mniej formalnym środowisku lub po pracy na piwo albo w weekend.

Zestaw (choć lepiej pasuje słowo stylizacja) który pokazałeś jest zestawem dla osoby prowadzącej raczej alternatywny tryb życia. Akceptuje go, doceniam dobry węzeł, poszetkę, kamizelkę i nawet sam noszę tak czasem krawat, ale tak ubrany facet przekonałby mnie najwyżej do zakupu akwareli na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka: Henryk Krupa i Karol Rzeszutko

Spodnie: Zbigniew Gruszczyński

Buty: Sperry TopSider

Koszula: GAP

Szal: nie pamiętam

Pasek: Royal Colletion, pleciony brązowy

Dodaje się dziś ponieważ zrobiłem pierwsze spodnie i liczę na ocenę osób, które mają doświadczenie w tym temacie.

Ogólnie to jestem z nich bardzo zadowolony. Niestety zdjęcie zrobiłem kilka godzin po założeniu, a to 100% bawełna więc nie są już "piekne i gładkie", ale widać je chyba dość dobrze.

Nogawki na dole mają 21 cm. Zaskoczyło mnie to bardzo, ale uważam, że spodnie są za szerokie! Muszę powiedzieć, że najprawdopodobniej podążę za MT i zrobię kolejne spodnie węższe.

Kiedy siadam spodnie podchodzą bardzo wysoko na łydce, ale i tak nie wiem czy nie mogłyby być 1-2 cm krótsze. Co myślicie?

Krawiec zrobił mi zaszewki z przodu ponieważ mam masywne uda. Spodnie mają aż 10 szlufek! (Nie wiem dlaczego?!?) Nie mają zasuwki tylko guzik i w środku wszyta jest taśma z gumą zapobiegającą wysuwaniu się koszuli/polówki. Kieszenie z tyłu są naszyte i spodnie mają "karczek" (takie coś jak w dżinsach nad kieszeniami). Jestem bardzo zadowolony z nowej współpracy z Panem Zdzisławem.

Mam też przestrogę dla wszystkich:

Krawiec jechał na urlop, a ja bardzo chciałem letnie spodnie i po prostu wszedłem do sklepu sieci Bławatek i kupiłem bawełnę (sic!). Krawiec dekatyzował ją dwukrotnie więc po praniu spodnie są OK, ale niestety jakość materiału pozostawia bardzo wiele do życzenia: nie da się go dobrze wyprasować i gniecie się dość szybko.

Moje nowe wnioski.

Aby zamówienie bespoke było dobre warunki konieczne to:

-umiejętności krawca

-zdecydowanie zamawiającego (umiejętność określenia i opisania czego chce)

-jakość materiału

Może to będzie dla niektórych zaskoczeniem, ale IMO te 3 składowe mają mniej więcej równocenne znaczenie. Jakie macie opinie?

--------------------

Ciekawe jestem też co sądzicie o noszeniu marynarki garniturowej jako 'odd jacket' i to jeszcze z takim szalem? Dawno nie nosiłem tej marynarki i po ponownym założeniu muszę powiedzieć, że noszenie ubrań z pracowni Krupa&Rzeszutko to czysta przyjemność :)

post-403-13658920571206_thumb.jpg

post-403-13658920571553_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej w Twoim przypadku widziałbym coś takiego. I tak wali w oczy, ale jakoś przyjemniej:

Dołączona grafika

Tak, jak 4inHand napisał - szczerze mówiąc w czymś takim, co pokazałeś czułbym się dość dziwnie ;) Zdecydowanie gorzej niż w moim zestawie.

@ jkrol

Rzeczy z wieszaka tak na Tobie leżą, że możesz uważać się za szczęściarza. Widziałem wiele gorszych bespoke'ów. Poza wspomnianymi rzeczami (kratka + buty, które w tym zestawie IMO są zupełnie OK) zestaw bomba!

thx, mam problemy z rękawami i udami, ale daje radę (ta marynarka w kratę ma przedłużone trochę rękawy, ale guziki są skórzane i naszywane, więc nie było problemu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkrol, bardzo ładnie marynarka leży.

Ale czy rękawy nie są przykrótkie? Tak rzucam pytanie publicznie, bo mam jedną z podobną (proiporcjonalnie) długością rękawów i się zastanawiam, czy to nie przesada i czy czegoś z tym nie zrobić (jest możliwość lekkiego przedłużenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie: Zbigniew Gruszczyński

A gdzie ten Pan ma zakład? Jak wycenił spodnie?

Nogawki na dole mają 21 cm. Zaskoczyło mnie to bardzo, ale uważam, że spodnie są za szerokie! Muszę powiedzieć, że najprawdopodobniej podążę za MT i zrobię kolejne spodnie węższe.

Te moje niebieskie mają 18-19cm i uważam, że do takich chinosików zdecydowanie jest ok.

Kiedy siadam spodnie podchodzą bardzo wysoko na łydce, ale i tak nie wiem czy nie mogłyby być 1-2 cm krótsze. Co myślicie?

Krawiec zrobił mi zaszewki z przodu ponieważ mam masywne uda. Spodnie mają aż 10 szlufek! (Nie wiem dlaczego?!?) Nie mają zasuwki tylko guzik i w środku wszyta jest taśma z gumą zapobiegającą wysuwaniu się koszuli/polówki. Kieszenie z tyłu są naszyte i spodnie mają "karczek" (takie coś jak w dżinsach nad kieszeniami). Jestem bardzo zadowolony z nowej współpracy z Panem Zdzisławem.

Przydałyby się zdjęcia z tyłu i jak siedzisz, żeby to ocenić. Wydaje mi się, że mają dobrą długość, nie opadają na but.

Ciekawe jestem też co sądzicie o noszeniu marynarki garniturowej jako 'odd jacket' i to jeszcze z takim szalem? Dawno nie nosiłem tej marynarki i po ponownym założeniu muszę powiedzieć, że noszenie ubrań z pracowni Krupa&Rzeszutko to czysta przyjemność :)

Ja nie widzę nic w tym złego - kwestia wyczucia i dobrania czegoś podobnego wagowo. Tutaj fajnie to wygląda.

Ale koszula z krótkim rękawem do marynarki? Uuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Patrząc na te zdjęcia kratki są moim zdaniem lepsze niż na poprzednich (z bliska): kratka marynarki wydaje się z dystansu większa - różne kolory i ich jasność

@ jkrol

Rzeczy z wieszaka tak na Tobie leżą, że możesz uważać się za szczęściarza.

Przyłączam się do zazdrości :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkrol, bardzo ładnie marynarka leży.

Ale czy rękawy nie są przykrótkie? Tak rzucam pytanie publicznie, bo mam jedną z podobną (proiporcjonalnie) długością rękawów i się zastanawiam, czy to nie przesada i czy czegoś z tym nie zrobić (jest możliwość lekkiego przedłużenia)

Sam chętnie poznam odpowiedź na to pytanie :)

W porównaniu z garniturem, i rękawy koszuli, i marynarki są krótsze o ok. 2cm.

Wydaje mi się, że chciałyby być trochę dłuższe, ale nie jestem pewien.

Z drugiej strony przy założeniu do nich wąskich spodni, podwiniętych, można próbować powoływać się na włoskie klimaty ;)

Patrząc na te zdjęcia kratki są moim zdaniem lepsze niż na poprzednich (z bliska): kratka marynarki wydaje się z dystansu większa - różne kolory i ich jasność

Yeah! :)

@ jkrol

Rzeczy z wieszaka tak na Tobie leżą, że możesz uważać się za szczęściarza.

Przyłączam się do zazdrości :D
Dobra, panowie, przestańcie już, bo na następnych zdjęciach będę pąsowy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koszula z krótkim rękawem do marynarki? Uuuu

Prawdę mówiąc dla mnie koszula z krótkim rękawem w ogóle niezbyt nadaje się do użytku. Zdjęcia nr 2 mogłoby nie być, ale wtedy ukryłbym pewne niedociągnięcia spodni. Tę tutaj założyłem żeby sprawdzić czy 2 różne rodzaje kratki wyglądają OK zainspirowany wczorajszymi wydarzeniami na forum. Lubię sobie poeksperymentować :)

A gdzie ten Pan ma zakład? Jak wycenił spodnie?

Zakład nazywa się "Igła" i jest na ratajach. O cenach spodni na razie nie chcę mówić. Recenzje zakładu dodam do przewodnika miejskiego kiedy odbiorę garnitur. Na razie powiem tylko, że cena uszycia spodni wynosi mniej więcej tyle co dobre spodnie w sieciówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koszula z krótkim rękawem do marynarki? Uuuu

Prawdę mówiąc dla mnie koszula z krótkim rękawem w ogóle niezbyt nadaje się do użytku. Zdjęcia nr 2 mogłoby nie być, ale wtedy ukryłbym pewne niedociągnięcia spodni. Tę tutaj założyłem żeby sprawdzić czy 2 różne rodzaje kratki wyglądają OK zainspirowany wczorajszymi wydarzeniami na forum. Lubię sobie poeksperymentować :)

Jestem ciekaw, jak wyglądają spodnie z tyłu.

Te podwójne szlufki (do tego dość szerokie chyba) tworzą dość ciężki przód. Klamra paska też nie nadaje im lekkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4inHand

Wydaje mi się, że trochę jak na innych Twoich zdjęciach (choćby te z garniturem od Krupy) aparat skraca Ci nogi. Spodnie też to robią: krótkie, niski stan (być może można je ciut wyżej podciągnąć). Z tego co widzę to mają zakładki stąd kancik nie byłby, w mojej opinii, złym pomysłem - dałby pionową linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.