Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Moglbys powiedziec cos wiecej o teczce?

Tak mogę. Nie dam sobie w tej chwili uciąć za to ręki, ale wydaje mi się, że jest firmy VIP Collection. Nie pamiętam też już ile kosztowała, ale chyba kupiłem ją dlatego, że była tańsza niż Wittchena a wygląda równie ładnie.

Po przygodach z jej czarnym odpowiednikiem zadbałem o to, aby miała metalowe stopki ponieważ niemożność odstawiania teczki na ziemię jest uciążliwa.

Niestety jest też coś o co nie zadbałem: nie ma odpinanej z dołu tylnej kieszeni, która umożliwiałaby nasadzanie jej na walizkę w podróży. Korzystam z rozwiązania, które nazywa się 'suitcase bungee' (http://www.amazon.com/Travelon-Luggage- ... B002T9E7Q8), ale nie jest ono bardzo wygodne ponieważ trzeba je odpinać kiedy chce się wyciągnąć coś z teczki.

Osobom szukającym brązowej teczki polecam możliwie ciemne odcienie brązu, który nada się również do wiśniowych butów. Uffff :)

post-403-1365892056498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys powiedziec cos wiecej o teczce?

Tak mogę. Nie dam sobie w tej chwili uciąć za to ręki, ale wydaje mi się, że jest firmy VIP Collection. Nie pamiętam też już ile kosztowała, ale chyba kupiłem ją dlatego, że była tańsza niż Wittchena a wygląda równie ładnie.

Po przygodach z jej czarnym odpowiednikiem zadbałem o to, aby miała metalowe stopki ponieważ niemożność odstawiania teczki na ziemię jest uciążliwa.

Niestety jest też coś o co nie zadbałem: nie ma odpinanej z dołu tylnej kieszeni, która umożliwiałaby nasadzanie jej na walizkę w podróży. Korzystam z rozwiązania, które nazywa się 'suitcase bungee' (http://www.amazon.com/Travelon-Luggage- ... B002T9E7Q8), ale nie jest ono bardzo wygodne ponieważ trzeba je odpinać kiedy chce się wyciągnąć coś z teczki.

Osobom szukającym brązowej teczki polecam możliwie ciemne odcienie brązu, który nada się również do wiśniowych butów. Uffff :)

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, wlasnie szukam czegos ciemnobrazowo/wisniowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znów ja:)

Tym razem zestaw powstał w oparciu o koszulę typu winchester. Przy jej prasowaniu wpadłem na pomysł, żeby nie ubierać jej wraz z (oczywistą) granatową marynarką, a z brązowym garniturem.

post-229-13658920565222_thumb.jpg

Od dołu:

buty: Bexley Stanford (lotniki, tudzież wholecut),

płaszcz: Próchnik (bawełna, ma kilka lat, świetna jakość, aczkolwiek łatwo się mnie),

garnitur: Bytom Classic

koszula: TM Lewin

krawat: Tie Rack (made in Italy)

pasek (niewidoczny): Vistula

post-229-13658920565611_thumb.jpg

post-229-13658920566163_thumb.jpg

Dołączona grafika

Dodatki:

Dołączona grafika

perfum: Azzaro Visit

zegarek: Atlantic Seawing

spinki: lapis lazuli, bespoke od kolegi Damiance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, no to czas na debiut w CMDNS. Uprzedzam, wszystko z wieszaka :)

Miało być minimalistycznie.

Garnitur: Próchnik wełna 140's

Koszula: Kastor slim fit

Krawat: no name, niestety sztuczny

Poszetka: Stenstroms jedwab

Skarpety: Wola

Buty: Ryłko

Pasek: jakaś polska firma, brązowy

Zegarek: adriatica kwarcowa, ale na brązowym pasku z białą tarczą

post-163-13658920566543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jkrol - Masz zimny typ urody, a więc wyjątkowo Tobie do twarzy w granacie. Ale żeby nie było za dobrze, buty są do wymiany, zbyt casualowe jak na taki zestaw. Wiśniowe wiedenki by świetnie pasowały. Debiut na plus. Zdałeś:) PS Najbardziej podoba mi się chustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś głupio komentować z kilkupostowym stażem, ale jakoś trzeba sobie przydać cyferek w tej rubryce (zresztą po poddaniu się ocenie lokalnej społeczności, chyba mi wolno :D)

@ Łukasz

Ten zestaw to skok na głęboką wodę, moim zdaniem średnio udany. Wszystko to, jak mi się wydaje, za sprawą krawata. Balansuje on nieco relacje między białym kołnierzykiem a resztą koszuli, ale pozostaje problem łączenia koloru niebieskiego z brązowym. Zdecydowanie lepiej wyglądałby krawat w kolorze burgundu czy innej ciemnej czerwieni, z jakimś delikatnym acz wyraźnym wzorem, co uspokoiłoby całą kompozycję. Jak na razie to wygląda jakbyś umieścił jakiś produkt "sztuki" współczesnej w spokojnej drewnianej ramce, na rodzinne zdjęcia ;).

@ jkrol

Zestaw minimalistyczny i udany (może poza butami, jak wspomniał zaki). Ciekawa jest relacja między poszewką a krawatem, które z daleka wyglądają identycznie, ale na zbliżeniu wyraźnie widać jak się różnią. Ja przyczepiłbym się jeszcze do skarpet, trudno ocenić kolor, ale powinny być chyba o ton ciemniejsze, z jeszcze wzorem w jakimś suto niebieskim kolorze (np. navy), żeby przy siadaniu uniknąć efektu rzucającego się w oczy paska błękitu miedzy butem a nogawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jkrol

Zestaw minimalistyczny i udany (może poza butami, jak wspomniał zaki). Ciekawa jest relacja między poszewką a krawatem, które z daleka wyglądają identycznie, ale na zbliżeniu wyraźnie widać jak się różnią. Ja przyczepiłbym się jeszcze do skarpet, trudno ocenić kolor, ale powinny być chyba o ton ciemniejsze, z jeszcze wzorem w jakimś suto niebieskim kolorze (np. navy), żeby przy siadaniu uniknąć efektu rzucającego się w oczy paska błękitu miedzy butem a nogawką.

Kolor skarpetek jest praktycznie identyczny z krawatem - idealny błękit :)

Zabieg absolutnie celowy - mam też w szufladzie tuzin granatowych skarpet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkrol: zmienilbym kolnierzyk na nieco bardziej rozwarty, wydaje mi sie, ze lepiej bedzie pasowal do ksztaltu Twojej twarzy. Buty faktycznie do zmiany:)

No dobra, dobra - czekam na kolejną Włoszczyznę ;)

A z kołnierzykiem masz rację, sam też najlepiej czuję się w pół-włoskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

@ Łukasz

Ten zestaw to skok na głęboką wodę, moim zdaniem średnio udany. Wszystko to, jak mi się wydaje, za sprawą krawata. Balansuje on nieco relacje między białym kołnierzykiem a resztą koszuli, ale pozostaje problem łączenia koloru niebieskiego z brązowym. Zdecydowanie lepiej wyglądałby krawat w kolorze burgundu czy innej ciemnej czerwieni, z jakimś delikatnym acz wyraźnym wzorem, co uspokoiłoby całą kompozycję. Jak na razie to wygląda jakbyś umieścił jakiś produkt "sztuki" współczesnej w spokojnej drewnianej ramce, na rodzinne zdjęcia ;).

...

Brązowy pasuje do niebieskiego jak bazylia do pomidora :) Burgund czy ciemna czerwień moim zdaniem kompletnie do niczego by tu nie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkrol

Ogólnie jestem na tak. Codziennie chadzam po Poznaniu i zdecydowanie jesteś jednym z lepiej formalnie ubranych facetów, których widze na naszych ulicach.

Mam tez pare uwag:

-Wiem, ze juz wiesz, ale buty musza odejsc :)

-Moglbys tez lepiej ulozyc poszetke.

-No i 'statement socks'...uwielbiam 'statement socks', ale IMO zeby takie zabiegi uchodzily konieczne jest posiadanie naparwde dobrych butów. Do tych butów tak odważny (może nawet dandy!?!) krok nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowy pasuje do niebieskiego jak bazylia do pomidora :) Burgund czy ciemna czerwień moim zdaniem kompletnie do niczego by tu nie pasowała.

Żeby nie gadać po próżnicy (tak czy siak zrobi się oftop), wrzucę rysunek poglądowy:

Dołączona grafika

Szkicując przekonałem się nieco do Twojej kombinacji, ale nadal uważam, ze dorzucenie czegoś ciepłego zdecydowanie pomogłoby zestawieniu (biała poszetka wrzucona dla zapełnienia przestrzeni).

P.S.

Tak wiem, dopasowanie na rysunku jest marne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak oceniacie na tym zdjęciu długość rękawa koszuli i marynarki? Nie są za długie?

Mam generalnie problem z długimi rękoma - kończy się na tym, że praktycznie wszystkie koszule mam tak o 1-2cm za krótki i za choinkę nie chcą wystawać spod marynarki (ta biała to jedna z niewielu trochę dłuższych). W związku z tym myślałem, żeby wszystkie marynarki trochę skrócić w rękawach.

Jak uważacie?

post-163-13658920569638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest ok. Może minimalnie za długie (i koszula i marynarka), ale nie możesz oczekiwać od wieszaka nic więcej.

Dlugość rękawa koszuli można regulować gumkami (albo metalowymi sprężynami) zakładanymi na ramiona (widziałem takie w sklepie TieRack na dworcu w Berlinie po 12 euro więc na pewno znajdziesz to gdzieś w necie).

Długość rękawa marynarki dobiera krawiec do Twoich ramion. Skrócenie rękawów marynarki to bardzo ciężki temat. Jeśli masz rozcięte dziurki na guziki, jedyną opcją skrócenia rękawa jest wyprucie go i skrócenie od ramienia. Niewielu krawców będzie to chciało zrobić. Krawcowej bym tego nigdy nie oddał.

Jeśli nie masz rozciętych dziurek to może się da? Nie wiem, bo nie mam takich dościwadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj absolutne przeciwieństwo wczorajszego minimalu.

Eksperymentuję, jak połaczyć kratę z kratą.

Marynarka: Kaiser

Koszula: Baumler

Spodnie: Cottonfield, bawełniane chino

Poszetka: bawełna (coś się rozjechała, był fold)

Buty: Ryłko

skarpety, pasek: no name

post-163-13658920570116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomenalna marynarka! Jeśli masz taką możliwość dodaj zdjęcie całej sylwetki.

IMHO kratka z kratką nie byłyby przytłaczające gdyby miały inny kaliber, tzn. inny rozmiar albo inną grubość. Tutaj są niemal identyczne i np. na mankietach powodują lekki oczopląs.

BTW zestaw robi dużo większe wrażenie niż ten poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.