Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Po co zdjęcie poszetki, której w zestawie nie ma?

Spieszyłem się na spotkanie, więc zrobiłem w sumie może z 10 zdjęć, zapominając o poszetce. Jako, że przez resztę dnia (wieczoru/nocy) była częścią zestawu i moim zdaniem - jego dopełnieniem, to wrzuciłem również jej zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy marynarki na zdjęciu po prawej idealne, ale na zdjęciu środkowym wyglądają średnio.

Czy spinka od krawata nie jest zdecydowanie za wysoko?

Niestety cienka tkanina bawełniana, z której wykonana jest marynarka ma to do siebie, że materiał często jest pomięty. W efekcie, rękawy nigdy nie są tak idealnej długości jak w przypadku grubszych tkanin. W rzeczywistości spod rękawa marynarki wystaje przez większość czasu trochę więcej mankietu koszuli niż na zdjęciu z prawej, ale mniej niż na środkowym (materiał zebrał się poniżej linii barku).

Jeżeli chodzi o spinkę, to specjalnie ją w ten sposób założyłem, bo w tym zestawie nie spełnia ona funkcji przytrzymywania cieńszego końca krawata, tylko ma w założeniu podnosić cały krawat razem z węzłem trochę do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy marynarki na zdjęciu po prawej idealne, ale na zdjęciu środkowym wyglądają średnio.

Czy spinka od krawata nie jest zdecydowanie za wysoko?

Niestety cienka tkanina bawełniana, z której wykonana jest marynarka ma to do siebie, że materiał często jest pomięty. W efekcie, rękawy nigdy nie są tak idealnej długości jak w przypadku grubszych tkanin. W rzeczywistości spod rękawa marynarki wystaje przez większość czasu trochę więcej mankietu koszuli niż na zdjęciu z prawej, ale mniej niż na środkowym (materiał zebrał się poniżej linii barku).

Jeżeli chodzi o spinkę, to specjalnie ją w ten sposób założyłem, bo w tym zestawie nie spełnia ona funkcji przytrzymywania cieńszego końca krawata, tylko ma w założeniu podnosić cały krawat razem z węzłem trochę do góry.

Podoba mi sie pomysl podniesienia krawata do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4inHand - spodnie świetne chociaż w takiej długości i do żeglarskich butów to mi bardziej odpowiada podwinięcie do pożądanej długości, niż skrócenie. Za to kaszkiet, nie wiem czy to kwestia sposobu noszenia czy samego kaszkietu ale jakoś nie pasuje. A tak na marginsie - z czego jest uszyty? Tu wygląda na coś cięższego, ciepłego.

IMO taką długość powinny mieć spodnie.

Nie wiem z jakiej tkaniny jest kaszkiet, ale sprawdzę to. Nie jest w nim ciepło, ale niestety ma poliestrową podszewkę, która elektryzuje włosy niczym pałeczka ebonitowa :)

Tak, tak, oczywiście długość jest odpowiednia. Chodziło o to, że mi osobiście bardzo podoba się, kiedy długie spodnie noszone np z butami żeglarskimi czy espadrylami będąc w rzeczywistości w klasycznej (wyspiarskiej) długości, są podwinięte do takiej (nazwijmy ją włoskiej) - wtedy uzyskujemy taki luźny, wakacyjno-plażowy efekt. Ale to oczywiście kwestia mojego gustu. Jakby nie było bardzo ładny kolor.

Immune

Zazdroszczę marynarki, główne ze względu na tkaninę i kolor. Właśnie czegoś takiego aktualnie potrzebuję. Bawełna w ładnym kolorze - dość nieformalna i swobodna, super. Mam tylko wrażenie, jakiegoś zaburzenia (być może zdjęcie było robione od dołu), jak sądzę dlatego, że spodnie wydają się mieć dość wysoki stan, guzik marynarki sprawia wrażenie jakby był sporo powyżej talii + spinka zaraz pod węzłem. Wszystko ciągnie do góry, klatka piersiowa wygląda na bardzo krótką przy długich nogach i wysokich biodrach - oczywiście to tylko moje wrażenie z zdjęć. Za to na drugim końcu piękne buty, to Ci trzeba przyznać :) Jesteś ich pierwszym "nosicielem"? Ile mają już przechodzone - wyglądają na pierwszy dzień (jeśli tak nie jest to pewnie zasługa skóry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wrażenie, jakiegoś zaburzenia (być może zdjęcie było robione od dołu), jak sądzę dlatego, że spodnie wydają się mieć dość wysoki stan, guzik marynarki sprawia wrażenie jakby był sporo powyżej talii + spinka zaraz pod węzłem. Wszystko ciągnie do góry, klatka piersiowa wygląda na bardzo krótką przy długich nogach i wysokich biodrach - oczywiście to tylko moje wrażenie z zdjęć.

Mam to samo wrażenie i wydaje mi się że w dużej mierze odpowiada za to bardzo wysoko umieszczona kieszonka piersiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Krakus ;)

Rzeczywiście, zaburzenie proporcji jest wyraźne, bo zdjęcie było robione z dość niskiej wysokości po postawieniu aparatu na krześle. W dodatku aparat się trochę przekrzywił, czego też nie zauważyłem. Postaram się o tym pamiętać kolejnym razem.

Jeżeli chodzi o buty, to kiedyś już o nich pisałem i wrzucałem zdjęcia. viewtopic.php?f=1&t=572&start=350 Jestem pierwszym "nosicielem", ale buty były noszone już co najmniej 10-12 razy. Dlatego tak ważna jest skóra z jakiej wykonana jest cholewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pieknie za komentarze. Nie mialo byc odkrywczo, ani nowatorsko, raptem nieco inaczej, bo czesto nie widuje tak noszonych krawatow (a dla mnie przynajmniej aspekt praktyczny jest dosc wazny). Poza tym jest to watek CMDnS, no i bylo CMDnS:)

Detale na szybko:

buty: Hudson, model Rourke

krawat: TMLewin, knit, navy

spodnie: Zara

koszula: moderntailor

pasek: Ted Baker

Prawda jest taka, ze polowa tego 'kompletu' juz wczesniej pojawiaja sie w moich zestawieniach, sa to moje 'woly robocze' (pasek, koszula). Zgadzam sie z Immune, ze jest to bardzo prosty, dosc klasyczny casual, jednak nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze do mojej figury wystarczy wybrac slim fit i gra gitara. Problemem zawsze jest obszernosc oraz dlugosc rekawow/nogawek. Slim fit w wiekszosci marek to zart, a jesli juz jest faktycznie slim to czesto zbyt slim, na chlopaczkow, ktorzy waza po 50kg albo ludzi, ktorzy caly dzien chodza wyprostowani.

Pozdrawiam,

dsc.

EDIT:

Najlepiej byłoby sprawdzić na żywo - stąd zapraszamy na spotkania forumowe

Bedzie trudno, chyba, ze ktos fundnie lot, do konca tygodnia wprawne oko moze mnie wylapac w tlumie w Trojmiescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Krakus ;)

Rzeczywiście, zaburzenie proporcji jest wyraźne, bo zdjęcie było robione z dość niskiej wysokości po postawieniu aparatu na krześle. W dodatku aparat się trochę przekrzywił, czego też nie zauważyłem. Postaram się o tym pamiętać kolejnym razem.

Kompozycja super, bardzo podoba mi się takie zestawienie kolorów!

Do listy zaburzeń proporcji dodałbym też pokracznie wąską szyjkę ze zdjęcia nr 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi się wybitnie nie podoba :(

Tzn. każdy element z osobna owszem, ale już nie razem, lepszy byłby jakiś cardigan, tudzież pozbycie się krawata i zamiana butów na bardziej sportowe.

Przy okazji, jaka pogoda w Warszawie, że w taką bluzę się ubrałeś? W Kaliszu było tak gorąco, że nie szło wytrzymać, nie wyobrażam sobie takiej bluzy jeszcze na koszulę. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że grupa betonowa chodzi tylko w garniturach/marynarkach. Dzisiaj dużo jeżdżenia samochodem, więc zamieniłem marynarkę na bluzę. Pozdrawiam i życzę wszystkim, którzy zdążą wrócić do domu do 20:30 udanego seansu. :)

Seansu, znaczy meczu?

Na pierwszy rzut oka byłem "na nie", ale jak przygląda się któryś raz, to wygląda to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent! Idzie płeć piękna - rozpinasz suwak i jesteś elegant. Idą dresy - zapinasz suwak, kaptur na głowę i jesteś swój albo biegacz :mrgreen:

EDIT: Co do temperatury w Warszawie - jak na lato znośna. Dziś 13.00 - 19.00 byłem w garniturze i krawacie i nie było najgorzej, choć życzyłbym sobie sal klimatyzowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.