Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zadowolony z ich koszul.kupuje tylko na promocjach, gdzie za dwie koszule płacę bodajże 230 złotych. W tej cenie nic lepszego się nie kupi.

Jeśli chodzi o koszule Bytomia to mam odmienne zdanie,  w przeciwieństwie do marynarek są bardzo słabe (ewentualnie miałem pecha i źle trafiłem z modelami), chyba tylko Wólczanka ma gorszej jakości materiały.

A propos jak już poruszyłem temat Wólczanki. Ostatni raz kupiłem ich koszule 4 lata temu, w promocji w cenie 2, dostałem 3 koszule.  Po pierwszym delikatnym praniu skończyły jako szmaty do podłogi. Zmieniło się coś, czy po koszulach firmy "Wólczanka" została tylko nazwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest uszyty tak jak płaszcz to lepiej dorzucić do SuSu. Oglądałem ostatnio płaszcze. Nawet ładne. Za cenę po upuście, nawet bardzo atrakcyjne. Ładny materiał, itd… tylko niestety, wszycie rękawów kończyło mi się na wysokości ostatniego żebra. Można w tym chodzić jedynie na baczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/nowości/bawełniana-marynarka-z-kontrastowymi-łatami-na-łokciach-c891023p6954737.html?colorId=802&categoryNav=891023

Myślicie ze warto? Zastanawiam sie czy będzie pasować np do czarnych i granatowych spodni? Jest studentem, nie preferuje jeszcze bardzo oficjalnego stylu, aczkolwiek bardzo chętnie ubieram marynarkę, czy będzie pasować do knittow albo błękitnej kratki vichy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do granatowych spodni będzie pasowała. Osobiście nie przepadam za czarnymi spodniami w zestawach nieformalnych. Taka szara, gładka marynarka będzie pasowała praktycznie do wszystkich wzorzystych koszul oraz nieformalnych krawatów.

 

Czy warto? Może na wyprzedaży, nie do końca podoba mi się faktura materiału. W przypadku modela jest też trochę zbyt krótka, ale to już kwestia dobrania odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może mi polecić fryzjera - golibrodę w Poznaniu? Wpadło mi spotkanie jutro i muszę się ciut ogarnąć, a u siebie nie zdążę. Namiary tez mile widziane;)

Ps - czy gdybym chciał jutro na jakiś mały bispołk umówić, to czy poznańscy krawcy przyjmą z marszu? I kogo polecacie (sylwetka wysoka nabita, flanele, dynamiczna dwurzędowka, ew. jednorzedowka, krawiec raczej proaktywny;).

Dzięki dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania stylistyczne proszę zadawać tutaj: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3694-forumowa-poradnia-stylistyczna/page-226 (pytanie o węzły przeniesione)

 

Pytania o to, co i za ile kupić, tutaj: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1426-mam-do-wydania-na-co-radzicie/page-55 (pytanie o kurtkę przeniesione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile potrzeba materiału na:

1. Kamizelkę jednorzędową, plecy z materiału a nie podszewki, rozmiar ~58

2. To samo, tylko kamizelka dwurzędowa.

3. Spodnie z wysokim stanem, 1-2 zaszewkami i manszetami, rozmiar ~40/34

Gdyby ktoś się zastanawiał, to na kamizelkę potrzeba około 1 MB, a na spodnie w takim rozmiarze ~1.6 - 1.8 MB.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam tylko kolor i rodzaj materiału.

1. Materiał w jakiś mikrowzór, czy coś w tym rodzaju - moim zdaniem mniej uniwersalny.

2. Kolor chyba zbyt intensywny.

3. Najlepszy ze wszystkich.

 

Chyba jednak szukałbym czegoś w takim kolorze http://vistula.pl/garnitury/garnitur-lantier,id-68808 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli garnitur ma być uniwersalny, to ja bym poczekał na coś w ciemniejszym kolorze, z gładkiego materiału. Wyprzedaże dopiero się zaczną, a obecnie Vistula ma -30% (rabaty rosną wraz z wartością zakupów) na wszystko jeżeli posiada lub założy się kartę klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden jedyny garnitur zupełnie gładki, pozostałe w mniej i bardziej wyraźne mikrowzory (z tych mniej wyraźnych to birdseye), jeden w duży wzór.

Mikrowzór ma to do siebie, że z dwóch metrów go nie widać, a nadaje kolorwi ładnej głębi.

 

Mówię to po to, że gdyby mnie ktoś pytał o radę, to wcale bym nie odradzał garnituru w mikrowzór. Gładkie są nudne :).

 

Co do zastępowania kołnierza: to zły pomysł. Z dwóch powodów:

a) czarny kołnierz to najlepsze, co w tym płaszczu jest (powód subiektywny);

B) żeby to miało sens, trzeba by dać kołnierz z dokładnie tego samego materiału (bo chyba nie chcesz np. czerwonego?), w tym celu należałoby albo skrócić ten płaszcz (a i tak jest już dość krótki), albo kupić drugi tylko po to, żeby z niego wyciąć kawałek na kołnierz (powód obiektywny).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.