Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

obszyć futrem* :)

 

*żebym nie zabrzmiał zbyt prześmiewczo, na poniedziałek umówiłem się z kuśnierzem ze swoim płaszczem :)

Jest to dobry pomysł :) tylko w pracy mi się nie sprawdzi :(, po za tym nie wiem czy bym się dobrze czuł z futrzakiem na karku ;)

 

Co do zastępowania kołnierza: to zły pomysł. Z dwóch powodów:

a) czarny kołnierz to najlepsze, co w tym płaszczu jest (powód subiektywny);

B) żeby to miało sens, trzeba by dać kołnierz z dokładnie tego samego materiału (bo chyba nie chcesz np. czerwonego?), w tym celu należałoby albo skrócić ten płaszcz (a i tak jest już dość krótki), albo kupić drugi tylko po to, żeby z niego wyciąć kawałek na kołnierz (powód obiektywny).

 

Czemu  czarny kołnierz to co  w tym płaszczu najlepsze? Ma bardzo dobry skład 90/10 wełna / kaszmir . Krój również jest klasyczny. Jeżeli chodzi o dopasowanie do modela to nie patrzę. Zastanawiam się czy ze środka płaszcza nie da się  " wykroić" materiału.

 

Ostatecznie zostawię ten czarny materiał, ale le nie do końca będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, bo mnie się akurat najbardziej podoba (płaszczów o takim składzie i kroju w tym przedziale cenowym jest na pęczki, a niewiele z nich ma kontrastowy kołnierz). Jest to, jak zaznaczyłem, powód subiektywny.

 

Na kołnierz trzeba całkiem sporo materiału. W życiu nic nie uszyłem ani nie przerobiłem, ale nie umiem sobie wyobrazić, jak ze środka płaszcza wykroić jeden tak duży kawałek. Chyba, że chcesz mieć dziurę na pośladki, ale to już nie będzie klasyczny fason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michasacuer: przecież masz dobre zdjęcia na poszetka.com i EoE - różnica, wg. mnie jest czysto estetyczna - osobiście wersja FINA wydaje mi się bardziej formalna, a GROSSA  poprzez wyraźną fakturę daje szersze spektrum możliwych zastosowań (od zestawów bardziej formalnych do casualowych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chodzi o klasyczną garderobę, ale kto jak nie tak szacowne towarzystwo - znawcy męskiej elegancji - potrafiłby lepiej wyrazić oponię ;).

Wracając jeszcze na moment do tematu - da się taki fason przerobić? Czy raczej szkoda trudu? Naprawdę lubię tą kurtkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no nie wiem, czy kaletnik będzie umiał zrobić taliowanie.

 

Dzięki za odpowiedzi, ale tu na taliowaniu chyba się nie skończy. Trzeba by ją uszyć "od nowa". Rękawy, szerokość pleców ...

Jest już wystawiona do sprzedaży. Szkoda.

Zbankrutuje przez zmianę rozmiaru. Płaszcze, marynarki, garnitury. Mały horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pomożecie? Znalazłem aukcję http://allegro.pl/elegancka-angielska-koszula-tm-lewin-na-spinki-r41-i5832707426.html#thumb/2 Chciałbym kupić koszulę, tylko nie znam się na angielskiej rozmiarówce, mam kłopot z długością rękawa, moje koszule na 176/182 mają rękawy dł. 65-67cm, w aukcji podano 90cm, długi to rękaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na pierwszym zdjęciu jest sprzedawana koszula, to na pewno nie ma ona kołnierzyka 41, tylko 39-40 (nie widzę dokładnie metki), chyba że po prostu ten egzemplarz nie trzyma rozmiarówki. Rękaw 34,5 będzie OK lub odrobinę za krótki. W angielskiej rozmiarówce długość rękawa podawana jest od kołnierza, nie od wszycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.