Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedający napisał, że koszula ma w klatce 107 cm, a Ty masz 106, to jak chcesz się zmieścić? Będziesz w tej koszuli tylko stał nieruchomo na wydechu? :-P  Przy takich parametrach musisz mieć koszulę o realnych wymiarach pas 93-96, klatka 114-116.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pomożecie? Znalazłem aukcję http://allegro.pl/elegancka-angielska-koszula-tm-lewin-na-spinki-r41-i5832707426.html#thumb/2 Chciałbym kupić koszulę, tylko nie znam się na angielskiej rozmiarówce, mam kłopot z długością rękawa, moje koszule na 176/182 mają rękawy dł. 65-67cm, w aukcji podano 90cm, długi to rękaw? 

Kupowałem u tego sprzedawcy , z tego co pamiętam posiada koszule tylko w rozmiarze 16 ( 41 ) rękaw 35  , zdjęcie widoczne na allegro to fotka ze strony TML . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający napisał, że koszula ma w klatce 107 cm, a Ty masz 106, to jak chcesz się zmieścić? Będziesz w tej koszuli tylko stał nieruchomo na wydechu? :-P  Przy takich parametrach musisz mieć koszulę o realnych wymiarach pas 93-96, klatka 114-116.

 Koszula ma jakieś 118 cm , 107 wymiar klatki osoby na którą pasuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie niedługo powinno dojść małe testowe zamówienie (znalazłem tam krawat w odcieniu zieleni, którego bezskutecznie poszukiwałem gdzie bliżej). W każdym razie warto zapisać się do newslettera, gdyż daje to:

- upust 10 usd na pierwsze zakupy (równie lub większe od 30 usd)

- info o upustach (np. w black friaday było to 40% na wszystko)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z zakupami w Bows-N-Ties ( http://www.bows-n-ties.com/)? Przeszukałem forum, ale praktycznie nic nie znalazłem. Interesuje mnie kwestia przesyłki (według strony przy 100$, ale wtedy w grę już chyba wchodzi cło itd?) i jakości produktów.

 

Cło jest obecnie naliczane od wartości 150€

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło to drobny procent i do tego naliczany rzeczywiście dopiero powyżej dość dużej kwoty jaką jest 150 euro. Bardziej powinieneś przejmować się VAT-em, standardowe 23%, który urząd celny może naliczyć na znacznie tańsze rzeczy, o ile dobrze pamiętam to kwotą graniczną było coś w przedziale 150-200 zł (nie pamiętam już dobrze, rok temu ostatni raz miałem taki problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celnikom rzadko się chce doliczać VAT od małych kwot, jeśli nie dorzucają CŁA. Moje przesyłki przeważnie przechodzą bez VATu. Limit bezVAT-u to 22€.

 

tak dla porządku:

 

najpierw naliczane jest cło (jeśli jest), ewentualnie akcyza (jeśli dotyczy) i dopiero od tej kwoty VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.