Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dignito nie jest troszke zbyt mocno wytaliowana w okolicach zapięcia guzika tworzy się mały pajączek w ramionch troszkę za szeroka,ale według mnie widże że tak jak ja masz skoliozę

Teraz może ja spytam jeśli chodzi o  szerokośc ramion jak myslicie jak one leżą?zSi7PUO.jpg?1 w mojej koszuli czy ktoś z daleka może ocenic s1X9Baj.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pendoro napisał:

Teraz może ja spytam jeśli chodzi o  szerokośc ramion jak myslicie jak one leżą?

Wg mnie ok.

14 godzin temu, potfur napisał:

A co do marynarki to tutaj bym prosił o pomoc. Czy to leży w porządku? Czy może powinienem jeszcze spróbować z rozmiarem 44? Rozjaśniłem zdjęcia było było coś widac

Brzydko leży w ramionach. Jeśli masz zaufaną i kompetentną krawcową, to się skonsultuj, czy można coś poprawić. Mniejszy rozmiar będzie miał zbyt krótkie rękawy i sama marynarka będzie najprawdopodobniej zbyt krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nad takim płaszcz(ykiem) się zastanawiam. Rozchodzi się o długość i położenie kieszeni/guzików, może na zdjęciu nie widać jakoś super, ale da się rozeznać. Mam cztery płaszcze z kategorii "wełniane", wszystkie długość w okolice kolan, i ogólnie mi z tym dobrze. Zachciało mi się jednak takiego trochę krótszego, jak większość obecnie w SuSu, i do takich kombinacji jak właśnie ostatnio często w Susu, do jeansów, sztruksów, węższych odd-trousers z materiałów z fakturą, nie nosiłbym raczej do garnituru. Te posiadane już dłuższe płaszcze jakoś tak zbyt poważnie mi wyglądają przy takich połączeniach. Dodatkowo ten na zdjęciu ujął mnie kolorem i ogólnie fajnie leży, dobrze się w nim czuję (jest wygodny i lekki). Środkowy z trzech guzików wypada na wysokości talii, więc teoretycznie rozmiar jest odpowiedni, przynajmniej zgodnie z założeniami projektanta. Zastanawia mnie położenie kieszeni, chyba mogłyby być kilka centymetrów niżej, choć trochę to efekt tego, że są proste, a nie po skosie, bo wiadomo, że na głębokość sięgają dużo niżej. Prośba o kategoryczne oceny, czy wygląda jakbym pożyczył od "mniejszego brata" (nie mam brata, a cioteczny jest mojego wzrostu, więc u mnie będzie po ojcu, który jest z 10 cm niższy), czy też taki styl i kwestia decyzji, czy się podoba.

płaszcz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Koval napisał:

@Kyle

Może to kwestia ujęcia, ale wygląda jak kitel/fartuch lekarski. IMO - nie.  

Dzięki za odpowiedź, przyznam, że takie skojarzenia to nie miałem :-). Notabene sądząc po mojej żonie i jej znajomych, to już rzadko kiedy lekarze mają takie fartuchy, teraz najczęściej jest zestaw a'la spodnie i bluza, i często zielone.

1 godzinę temu, adamW napisał:

@Kyle,  ile masz wzrostu i jaki rozmiar płaszcza mierzyłeś?

190, rozmiar 54. Jest tylko standardowa rozmiarówka, nie ma opcji na wysoki wzrost. Jak widać rękawy i tak byłyby trochę do skrócenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kyle napisał:

 

190, rozmiar 54. Jest tylko standardowa rozmiarówka, nie ma opcji na wysoki wzrost. Jak widać rękawy i tak byłyby trochę do skrócenia.

Ja mam 173 i przy 52-54 dlugosc jest moim zdaniem OK. Jest w zasadzie taka sama jak w jednorzedowych plaszczach Vicenza z SuSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? Nadmienię, ze to nie jest płaszcz z SuSu, powołałem ich tylko jako przykład, jakie teraz często płaszcze są proponowane (w kontekście długości), oraz kombinacji, do których chciałbym stosować. Mam też płaszcz z dawnego (baredzo dawnego, ale świtnie się trzyma) Próchnika, który ma rozmiar 50 i sięga mi prawie do kolan, więc nie chodzi o to, jaki to jest rozmiar, tylko jak to wygląda, czyli jakbyś mnie zobaczył na ulicy, to czy byś odruchowo pomyślał: "gość ma karykaturalnie krótki płaszcz, na pewno w życiu nie zajrzał na forum BwB" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest kwestia indywidualna - jedni wolą, jak wystaje więcej, a inni mniej, przy czym jeśli mankiet koszuli wystaje mocno, to rękaw marynarki powinien być dopasowany (inaczej źle to wygląda).

Ja staram się, aby koszula dopasowana do nadgarstka wystawała 1 cm. Czyli jak dla mnie, to rękaw jest nieco za krótki. Ale powtarzam, to jest subiektywna preferencja.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablocito napisał:

Lewy ciężko stwierdzić (zegarek i brak mankietu), w prawej wydaje mi się, że rękaw koszuli jest za długi o 1 cm, ale jeżeli wszystkie takie masz, to rękaw marynarki owszem trochę przykrótki. Ręce masz przeprostowane w łokciach, czy lekko zgięte?

Lekko zgięte, w pozycji naturalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mosze napisał:

Wg mnie to jest kwestia indywidualna - jedni wolą, jak wystaje więcej, a inni mniej, przy czym jeśli mankiet koszuli wystaje mocno, to rękaw marynarki powinien być dopasowany (inaczej źle to wygląda).

Ja staram się, aby koszula dopasowana do nadgarstka wystawała 1 cm. Czyli jak dla mnie, to rękaw jest nieco za krótki. Ale powtarzam, to jest subiektywna preferencja.

Tak, plus wszystko zależy od tego, jak lubi się nosić koszulę.

Zgadzam się, że trochę tu za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, 

Zamówiłem w Bytomiu garnitur Jakobi na grubej przecenie. W zasadzie to osobno spodnie i marynarkę, spodnie na 182 i marynarkę 188/100 (z uwagi na jej długość). Tkanina fajna, bo wełna z kaszmirem od Zignone, konstrukcja lekka na polpodszewce. Bytom jak to Bytom jednak, nigdy nie jest idealnie - na stronie nie było informacji o szerokości klap i po zmierzeniu mają 7cm...

Spodnie jestem zdecydowany zostawić ale do marynarki nie jestem przekonany. Pytanie, jak Waszym zdaniem leży i się prezentuje (poza rękawami do skrócenia)? Plecy wydaje mi się też dalekie od doskonałości... Czy warto zostawić czy zwrócić? Dodam że marynarka 320zl

 

Pozdrawiam 

20200204_130902.jpg

20200204_131103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.