Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

 

Poniżej spodnie rozmiar większe. Niestety marynarka w tym zestawie jest za szeroka i spodnie w pasie też za szerokie więc raczej sens jest wziąć mniejszy rozmiar i poszerzać spodnie o ile to konieczne.

Te spodnie w udach są już ok czy dalej nie to? Zdjęcie bez butów, ale to że spodnie do skrócenia już wiem.

Clipboard03m.jpg

Clipboard04m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

mam pytanie w sprawie dopasowania spodni. Jakoś dopiero teraz zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Spodnie które mam (czy już Benevento/SS/Luxire/SpierMackay) jakoś słabo leżą. 
Chodzi o to, że nogawka, kiedy spodnie są ogólnie krótsze (no break powiedzmy) to się wybija jakoś zbyt do tylu. 
1. Nie jestem pewien czy ten mankament spowodowany jest przez moje łytki, czy krój, czy oboje. 
2. Myślicie, ze krawiec by coś tu poradził?

Dzięki 

 

 

2D9DF343-0760-4F51-AEF9-1A53BA2BF32A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ladislav napisał:

Cześć wszystkim,

 

mam pytanie w sprawie dopasowania spodni. Jakoś dopiero teraz zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Spodnie które mam (czy już Benevento/SS/Luxire/SpierMackay) jakoś słabo leżą. 
Chodzi o to, że nogawka, kiedy spodnie są ogólnie krótsze (no break powiedzmy) to się wybija jakoś zbyt do tylu. 
1. Nie jestem pewien czy ten mankament spowodowany jest przez moje łytki, czy krój, czy oboje. 
2. Myślicie, ze krawiec by coś tu poradził?

Dzięki 

Nie przeprostowujesz kolan? Bo tak to wygląda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiesz co, zauważyłem, ze nawet jakoś tak naturalnie mi się stoi. Wiadomo, mogę trochę inaczej stanąć ale to raczej daleko od mojej naturalnej postury nie będzie. Są tez spodnie w których to aż tak widać nie jest (naprz. lniany SS-Havana) i są takie gdzie jest to mocniej widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Według mnie płaszcz leży dostatecznie; jest zbyt krótki (pomijając modę na krótkie płaszcze, jesteś chyba wysoki, więc płaszcz wygląda jak przedłużona kurtka), rękawy ma nieco zbyt szerokie i chyba jest też cały odrobinę zbyt szeroki. Mogę się jednak mylić, bo na podstawie jednego średnio skadrowanego zdjęcia w pozie selfie niewiele można powiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja bym pokusił się o stwierdzenie, że prawie wszystko. Od jeansów i chinosów, przez sztruks, moleskin, tweed i flanelę, aż po zwykłe spodnie garniturowe z wełny czesankowej. Jesli chodzi o kolory to sytuacja wygląda podobnie. Musiałbyś się tylko zastanowić, czy bardziej wolisz zestawy monochormatyczne, czy te budowane na zasadzie kontrastu. Buty bardzo uniwersalne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Za niedługo będę miał przyjemność bawić się wraz z przyjaciółmi na zabawie Andrzejkowej. Impreza odbędzie się w lokalu z muzyką na żywo, na której będzie około 150 gości... czyli impreza dość formalna, zapewne w stylu wesela lub balu sylwestrowego, na którą wypada założyć "krawat".

W swojej garderobie posiadam ciemnogranatowy garnitur, który pasuje prawie zawsze do wszystkiego, ale chciałbym na tą imprezę jednak ubrać coś nieco mniej formalnego co będzie się w jakimś stopniu odróżniać się od większości gości. Chciałbym wykorzystać moją granatową marynarkę i połączyć ją z szarymi spodniami w kratę i stworzyć taki oto zestaw koordynowany:

1) granatowa marynarka Bytom z serii miksuj i łącz i szara poszetka:
https://www.bytom.com.pl/p-be0-02-01d-marynarka-florence-6

baf6a5076dd0.jpg



2) szare spodnie w kratę Recman:
https://www.recman.pl/spodnie-potto-313-grafit.html

e4bd5a2ca5fb.jpg



Do tego zestawu planuję założyć białą koszulę, ciemnobrązowy krawat typu KNIT i ciemnobrązowe buty.

Czy według was taki zestaw będzie odpowiedni?
Czy w/w marynarka garniturowa dobrze się komponuje z tymi spodniami?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.