Jump to content

Ladislav

Użytkownik
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26

About Ladislav

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi się wydaje, ze poszetka już nie przyjmuje przeróbek.
 2. Cześć, wiesz co, zauważyłem, ze nawet jakoś tak naturalnie mi się stoi. Wiadomo, mogę trochę inaczej stanąć ale to raczej daleko od mojej naturalnej postury nie będzie. Są tez spodnie w których to aż tak widać nie jest (naprz. lniany SS-Havana) i są takie gdzie jest to mocniej widoczne.
 3. Cześć wszystkim, mam pytanie w sprawie dopasowania spodni. Jakoś dopiero teraz zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Spodnie które mam (czy już Benevento/SS/Luxire/SpierMackay) jakoś słabo leżą. Chodzi o to, że nogawka, kiedy spodnie są ogólnie krótsze (no break powiedzmy) to się wybija jakoś zbyt do tylu. 1. Nie jestem pewien czy ten mankament spowodowany jest przez moje łytki, czy krój, czy oboje. 2. Myślicie, ze krawiec by coś tu poradził? Dzięki
 4. Akurat, ze właśnie czytałem na stronie Poszetki, ze przeróbek krawieckich już nie przyjmują.
 5. Panowie, chciałbym tutaj prosić o odrobine Waszej wiedzy. Może to nie tylko mój problem. Mam figure, która czasami wydaje się być kłopotliwą, jeżeli chodzi o dobranie RTW marynarki/garnituru. W ramionach coś lekko koło 46,5 i w klatce +-105 (wzrost przeciętny 178 i waga tez 78). Kiedy patrzę do tabelek, tak nie zawsze jestem przekonany, że 50R(40R) to dla mnie odpowiadający rozmiar. Zwłaszcza mówię o tym, kiedy chcę zamówić marynarkę z strony Spier&Mackay-a (czyli no free shipping...) https://www.spierandmackay.com/abraham-moon-blue-brown-check.html Czytałem recenzje, pisałem producentowi, zastanawiałem się (wiem, jak dla wiele osób chyba MTM lub bespoke byłby lepszą opcją). Wolałbym wybrać taki rozmiar, gdzie by przewidywane poprawki krawieckie były do zrobienia ("bez mankamentów"). Dużo facetów o większej wadze/wysokości (zakładam też o większej szerokości ramion/klatki) wybiera rozmiar 40R, czytająć recenzje. Mam parę SuSu, gdzie naprz. 50 Lazio (110s) zachowuję się jak na zdjęciu. Chodzi mi głównie o górną cześć pleców. Z tym wiąże się też kolejne pytanie. Czy uważacię, kiedy coś takiego powstaje, jest to do zrobienia / wymaga bardzo doświadczonego krawca? Dzięki.
 6. Jeżeli chodzi o wesele jako gość, to myślicie, że wchodzi w grę jakiś jasny kolor, jak naprz. jasno szary lniany garnitur? Czy płaci coś w stylu po 1900 żadne jasne kolory?
 7. Cześć wszystkim, chciałbym się zwrócić do was z pytaniem. Jakiś czas temu pisałem o dopasowaniu pewnego modelu marynarki od SuSu. Zamówiłem w końcu o rozmiar większą dla porównania. Co mnie trochę dziwiło była różnica miedzi szerokością w klacie podaną przez producenta i tym co mi się udało zmierzyć. Tutaj ale podano 114 w klatce dla 52 i 110 dla 50, więc zmierzyłem i 52 wyglądało tak: to jest 52 (i szerokość wskazuje na 55cm, więc raczej by to miał być wymiar 50tky (ta miała 53) ). Pytanie jeszcze do was, którą raczej sobie zostawić. Jutro jadę właśnie jeszcze do Pani Wandy, a.k.a. wrocławska krawcowa, że by skonsultować. to jest 52 i to 50 (ma już skrócone o 1 cm rękawy) Ogólnie rzecz biorąc, mam w klacie jakieś 104 cm co by wskazywało na 52, ale w 50 czułem się do tej pory w miarę ok. Dzięki za uwagi
 8. Cześć, jaki rozmiar tego garnituru masz?
 9. Tak raczej nagi nie jestem, chociaż nie chcąc nikogo obrażać według interpretacji religijnej mogłoby zostać stwierdzone, że tak, więc nie będę dalej ciągać tematu. W każdym razie, pointa zdjęcia z gołymi plecami była demonstrować kształtu ramion, nic więcej, nic mniej. I uwierz mi drogi xkoziol, że nie zamierzam wstawiać więcej zdjęć z "basenu", jak bym to ja nazwał. Jednak uważam, że to miejsce nie ucierpiało na swoim honorze jednym obrazkiem. Hawk p.s.: ale powiedz, że Cie to bardzo obraża i usunę go, bez najmniejszego problemu, że by tutaj znowu nie był niby temat rzeka odnośnie kogoś pleców, Madre mía
 10. Jeśli wysyłka z USA trafi do celników w pl to płaci się cło + VAT. O ile cło to kilka % to VAT już 23%. Tak, ale przy checkoucie Ci na ich stronię odliczają 20 procent. Także tam to jest w finalu nie 23, ale zakładam coś koło 10 procent (oczywiście nie licząc koszty wysyłki ).
 11. Raczej też poczekam. Ilość czasu w trakcie tego procesu od zamówienia po otrzymanie, mnie troche przeraża. Kiedy, by przynajmniej przeszli na kolejny poziom i oferowali free wysyłkę, to chyba zmieni sytuacje. Odnośnie cła, to nie jest aż tak żle, ponieważ przy kupie Ci odliczają VAT w wysokości 20 procent. Więc cło samo jest 5 procent i VAT 23, czyli można powiedzieć, że dasz o 8 procent więcej plus koszty przesyłki, ale może się mylę. Gadałem niestety głupoty. Tych 20 procent mniej to była zniżka. Jakoś podświadomie chyba za bardzo zamarzyłem o tym, że by odliczali VAT. Sorry za dezinformacje.
 12. Petarda:DDD...ja myślałem, w tym sensie, że nie opłaca to się póki naprawdę nie mają swój fashion house, że by ominąć koszty wysyłki, ect. chociaż oni przy płaceniu odliczają VAT, więc, jeżeli człowiek coś dopłaca, to liczę gdzieś w okolicach 5-8 procent plus oczywiście transport. W każdym razie, SuSu tutaj trzyma "tromf" będąc wielkością w innej lidzę. Ale to, że można mieć Kosher garnitur....:)) tego nie wiedziałem, piękne.
 13. No ja bym chciał potem, że by wszyscy chodzili jak w reality show, "naked in paradise", ale co na to poradzę. Jednak chyba zrobię sobie wycieczkę do Berlinskiego SuSu i posłucham tam bo już mi się nie chcę z tym awanturować. Poza tym, ten Spier and Mackay, to raczej nie jest kosher, póki nie mają w Europie też jakiś "house", co jest szkoda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.