Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się z prośbą do szanownego grona o doradzenie w kwestii formalnego garnituru. Mam standardową dość szczupłą sylwetkę. 

Przeglądnąłem ofertę SuSu i wyłoniłem z niej kilku graczy. 
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-garnitur/P5538.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true

Dwa garnitury Lazio. Czym one się różnią poza marką materiału? czy jeden z nich jest bardziej odpowiedni? Mam marynarkę Havana i jej zaletą jest to, że nie ma wypełnienia w ramionach które bardzo mnie irytuje w innych marynarkach ponieważ źle się w nim czuje. Czy mam się bać tego wypełnienia w Lazio?

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-granatowy-garnitur/P5753.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-granatowy--garnitur/P5783.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=blue&pdp=true

Dwie havany właśnie dlatego że nie mają wypełnień. Jednak materiał jest chyba mniej formalny od tych wklejonych wyżej.

I wisienka na torcie czyli Washington 
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-granatowy-garnitur/P5750.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true

Uwielbiam zamknięte klapy ale czy aby są one właściwe dla garnituru formalnego? I co z jego krojem extra slim? czy jest dużo ciaśniejszy od Havany? 

Mam nieco mętlik w głowie i proszę o radę który z tych garniturów będzie najlepszym do zadań formalnych (gość weselny, chrzciny, egzaminy)?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, potrzebuję porady odnośnie wyboru rozmiaru garnituru. Niestety moje wymiary znacznie odbiegają od dzisiejszego standardu wielkości mężczyzny 😛 i z moim 164 cm wzrostu i 65kg ciężko natrafić mi na coś sensownego.

Zamówiłem z SuSu model Napoli w rozmiarze 23 (tak też sugerował ich Fit Finder), ale efekt widać na zdjęciach poniżej. Jestem przyzwyczajony do skracania nogawek we wszystkim co kupuję, a z marynarkami, które mam też kombinuję zawsze z rękawami, więc tu już z góry zakładałem skracanie, pewnie górą, więc to nie byłby problem. Cała marynarka wydaje mi się jednak, tak czy inaczej, za duża.

I tutaj mam parę pytań:
1.) jeśli ktoś prezentuje podobne wymiary, to czy mógłby się wypowiedzieć w jakie marki/rozmiary czy ew. późniejsze przeróbki celować?

2.) z tego co pisali tu koledzy Napoli jest szerokie, a z wymiarówki SuSu wynika, że np.Lazio w tym samym rozmiarze jest mniejszy po 1,5 cm w klatce i talii, oraz 2 cm w ramionach. Czy waszym zdaniem to ok czy za mało, żeby zrobiło różnicę?

3.) zastanawiałem się też, czy może spróbować zamówić jakiś rozmiar 44,  Napoli lub Lazio - wtedy marynarka byłaby jeszcze węższa, natomiast zostaje problem długości całej marynarki (+2 cm) i długości rękawów (+1,4 cm). I tak planowałem skracanie od góry, natomiast czy dodatek długości będzie już wyglądał źle?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi 😉.

a.png

b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta marynarka na długość nie wygląda źle, a ściślej mówiąc, na górnym zdjęciu wygląda ok, a na dolnym na nieco za długą. Jeśli się nad nią zastanawiasz, to sugeruję zrobienie większej liczby zdjęć z perspektywy oraz konsultacje w dobrym punkcie poprawek krawieckich (w kwestii ogólnego dopasowania).

Przy okazji - spodnie wyglądają na dość obcisłe. Czasami można nieco poluzować (wykorzystać zapas materiału na szwach, który jednak jest niewielki).

Marynarkę można skrócić na dole, zrobi to każda ogarnięta krawcowa. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na położenie guzików i kieszeni - aby po skróceniu nie okazało się, że marynarka straciła proporcje. Tę na zdjęciach, tak na oko, 2 cm można bez problemu skrócić, o ile ta na zdjęciu tego wymaga, co jak napisałem wymaga analizy. W każdym razie 2 cm robi już wyraźną różnicę. Skrócenie o 4-5 cm jakiejś dłuższej marynarki to już jest poważna ingerencja i, generalnie, obawiałbym się o proporcje.

Oczywiście krawcowa musi zmienić krzywiznę otwarcia (nie można marynarki po prostu "ciachnąć"), dlatego napisałem, że powinna być ogarnięta. Ja robiłem takie poprawki kilka razy, efekt był znakomity. W przypadku kieszeni nakładanych można je (o ile marynarka jest nowa i nie zostaną ślady na materiale) przenieść wyżej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzień dobry wszystkim, potrzebuję porady odnośnie wyboru rozmiaru garnituru. Niestety moje wymiary znacznie odbiegają od dzisiejszego standardu wielkości mężczyzny  i z moim 164 cm wzrostu i 65kg ciężko natrafić mi na coś sensownego.


Długość też wydaje mi się dobra, jeżeli weźmiesz dłuższą, proporcje będą złe, a skracanie - tak jak napisał@mosze. Talia z tyłu będzie wyglądać inaczej po rozcięciu szliców, ale coś nie tak w ramionach i klatce. Nieco za dużo. Ten Lazio może być niezłym pomysłem na próbę, z tym że spodnie w nim są dość wąskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy garnitur SuitSupply Lazio o takiej tkaninie będzie się nadawał na formalne okazje (np. ślub)? Ta tkanina ma delikatną fakturę - czy ona jest akceptowalna? A może powinienem szukać wyłącznie ciasno  plecionej wełny w stylu Miler Phoenix?

Nie ukrywam, że ten garnitur bardzo mi pasuje krojem i wykonaniem, ale martwię się, czy nie popełnię faux pax zakładając go na ślub. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits/garnitur-lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=classic_suits&prefn1=closureID&prefn2=colorID&prefv3=Lazio&prefv4=wool&prefv5=Plain&prefv1=singlebreasted&prefv2=blue&prefn3=fit&prefn4=materialID&pdp=true&prefn5=pattern

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 10:46, Tomasz27 napisał:

Panowie,

Czy garnitur SuitSupply Lazio o takiej tkaninie będzie się nadawał na formalne okazje (np. ślub)? Ta tkanina ma delikatną fakturę - czy ona jest akceptowalna? A może powinienem szukać wyłącznie ciasno  plecionej wełny w stylu Miler Phoenix?

Nie ukrywam, że ten garnitur bardzo mi pasuje krojem i wykonaniem, ale martwię się, czy nie popełnię faux pax zakładając go na ślub. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits/garnitur-lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=classic_suits&prefn1=closureID&prefn2=colorID&prefv3=Lazio&prefv4=wool&prefv5=Plain&prefv1=singlebreasted&prefv2=blue&prefn3=fit&prefn4=materialID&pdp=true&prefn5=pattern

Będzie dobrze, bierz 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z was marynarkę z moleskinu? Wiem, że nieco dziwny pomysł, ale względnie zadowolony ze spodni od Benevento - zwłaszcza z komfortu termicznego - postanowiłem wykorzystać okazję i właśnie leci do mnie marynarka ze zdjęcia, oczywiście traktując bardziej w kategoriach płaszcza, na jakiś spacer itd. O ile z dopasowaniem góry nie widzę problemu, bo od flaneli po golf, ale jakie spodnie byście proponowali? Wspomniany wcześniej oliwkowy albo jakiś jasnoszary/granatowy moleskin? Czy to już zbyt wiele? Sztruks tym bardziej, a chino chyba za lekkie. Póki co, poza nie do końca typowym szarym denimem, nie mam za bardzo pomysłu.

49210537mf_14_f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z ciekawości zamówiłem ponizszy garnitur, 100% bawełna (w domysle SuSu sezon jesienno/zimowy). Materiał dość miesisty, w wyglądzie na żywo przypomina garnitur z tweedu.

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/garnitur-havana%2C-granatowy/P5987.html?cgid=Suits&pdp=true

 

Zastanawiam się nad zastosowaniem. Jakie macie doświadczenia z bawełnianymi garniturami? Warto - niewarto? Z czym ewentualnie parować marynarkę, mając na względzie raczej mniej popularny materiał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że bawełna to dobry materiał na czwarty/piąty garnitur w szafie. Casualowy oraz taki, którego nie będziemy nosili zbyt często. Żadna bawełna nie dorównuje przecież wytrzymałością albo walorami użytkowymi wełnie (jak np. powrót do pierwotnego kształtu i samo-wygładzanie się).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 23:36, BrotherM napisał:

Zastanawiam się nad zastosowaniem. Jakie macie doświadczenia z bawełnianymi garniturami? Warto - niewarto? Z czym ewentualnie parować marynarkę, mając na względzie raczej mniej popularny materiał?

 

Ja mam jeden. Zakładam dość często- tam, gdzie chcę być elegancki, ale w wieczorowym garniturze wyglądałbym jak pan młody na własnym ślubie. Trzeba jednak mieć pomysł, inaczej nie warto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mosze napisał:

Ja mam jeden. Zakładam dość często- tam, gdzie chcę być elegancki, ale w wieczorowym garniturze wyglądałbym jak pan młody na własnym ślubie. Trzeba jednak mieć pomysł, inaczej nie warto. 

Hmm... Mnie zaciekawił jako głównie alternatywa pod kątem materiału. Gniecie się to mniej niż len?

 

Zasadniczo rozważam jako alternatywę wobec granatowego z wełny, potencjalnie bardziej uniwersalnego. Adidasy czy t-shirty jakoś mniej mi się tutaj gryzą. 

 

Rozkompletować to można? Słyszałem różne opinie w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BrotherM napisał:

Hmm... Mnie zaciekawił jako głównie alternatywa pod kątem materiału. Gniecie się to mniej niż len?

Oczywiście, nie ma porównania. Mój to bawełna z elastanem.

 

1 minutę temu, BrotherM napisał:

Rozkompletować to można? Słyszałem różne opinie w tym względzie.

Uuuuu... rozkompletowywać nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mateusz W napisał:

Panowie,

zamówiłem ostatnio dwurzędowy garnitur i chciałbym Was prosić o opinię na jego temat. Interesuje mnie Wasze zdanie na temat samego garnituru, jaki i tego jak na mnie leży.

Leży naprawdę w porządku. Gdybyś zrobił zdjęcia w pełnym słońcu i z użyciem profesjonalnego fotografa, to pewnie zebrał byś 20+ polubień. Materiał chyba jest dość lekki, przez co w takim świetle widać dużo zagnieceń - a nie sądzę, aby naprawdę był oto problemem.

Fajny, nieformalny garnitur letni!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

właśnie zakupiłem dwurzędowy garnitur z Poszetki i proszę Was o opinie pod kątem dopasowania i ewentualnych poprawek krawieckich.

Jeżeli zdecydowałbym się go zostawić, to na pewno skrócę spodnie (na zdjęciach są już podwinięte o cały mankiet) i lekko skrócę rękawy - pytanie do Was czy coś jeszcze poprawić?

Spodnie z tyłu chyba wyglądają tak sobie - myślicie że oprócz skrócenia można coś jeszcze pokombinować?

IMG_20190903_183607_1.thumb.jpg.35236a21eaa9674000a430199d5c3821.jpg    IMG_20190903_182942.thumb.jpg.29b144884083d31ceeebf962fa29ffc9.jpg

 IMG_20190903_183050.thumb.jpg.73540cfdf54913bace346186ea0fd919.jpg IMG_20190903_183556.thumb.jpg.986071400cf31854ad56e14265d22cc7.jpg

 

IMG_20190903_183130_1.thumb.jpg.0868b0ba47713a0843748d22b63760da.jpg IMG_20190903_183114.thumb.jpg.34b6c883d8091dfda11146b5aa30e958.jpg

 

 

Wiem że jakość zdjęć jest taka sobie, ale w najbliższych dniach chyba ciężko mi będzie zrobić lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koz marynarka 1a jeżeli w talii nie czujesz skrępowania. Rękawy i spodnie to już krawiec niech doradzi, chyba, że przeróbki robisz sam. 

Trochę nie rozumiem intencji szycia spodni z zakładkami, które ku dołowi się natychmiast zwężają. Dla mnie prosi się to o więcej luzu w nogawkach. Ale to tylko moje widzimisię. 

Summa summarum to piękny kawał ubrania. 👍

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, koz napisał:

Dziękuję Kolegom za cenne opinie - zrobię drobne poprawki i będzie git  😁

@Midlife-Crisis zapas materiału do poszerzenia nogawek mam spory w razie czego, ale to już chyba odpuszczę by nie przedobrzyć 😉

Nie nie, dobrze to wygląda. Marynarka i tak jest zapięta, a zakładki są dla dziewczyny, ewentualnie mniej ale też dla żony. Nie poszerzaj, zapas przyda się na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chciałbym tutaj prosić o odrobine Waszej wiedzy. Może to nie tylko mój problem. Mam figure, która czasami wydaje się być kłopotliwą, jeżeli chodzi o dobranie RTW marynarki/garnituru.

W ramionach coś lekko koło 46,5 i w klatce +-105 (wzrost przeciętny 178 i waga tez 78). Kiedy patrzę do tabelek, tak nie zawsze jestem przekonany, że 50R(40R) to dla mnie odpowiadający rozmiar. Zwłaszcza mówię o tym, kiedy chcę zamówić marynarkę z strony Spier&Mackay-a (czyli no free shipping...)

https://www.spierandmackay.com/abraham-moon-blue-brown-check.html

Czytałem recenzje, pisałem producentowi, zastanawiałem się (wiem, jak dla wiele osób chyba MTM lub bespoke byłby lepszą opcją).

Wolałbym wybrać taki rozmiar, gdzie by przewidywane poprawki krawieckie były do zrobienia ("bez mankamentów"). Dużo facetów o większej wadze/wysokości (zakładam też o większej szerokości ramion/klatki) wybiera rozmiar 40R, czytająć recenzje.

Mam parę SuSu, gdzie naprz. 50 Lazio (110s) zachowuję się jak na zdjęciu. Chodzi mi głównie o górną cześć pleców. Z tym wiąże się też kolejne pytanie.

Czy uważacię, kiedy coś takiego powstaje, jest to do zrobienia / wymaga bardzo doświadczonego krawca?

 

Dzięki. 

 UNADJUSTEDNONRAW_thumb_77db.thumb.jpg.3e44b2e728c45e6dc378ebcb64195a16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, w weekend mam wesele, a, że akurat nie jestem w domu to mam przy sobie tylko marynarkę dwurzędową, koszulę w kratkę vischy, jasne spodnie. Znajdę też marynarkę klasyczną na 2 guziki i białą koszulę. Myślałem o takim zestawie jak na zdjęciu, ale chyba troszkę za zimno na jasne spodnie. 

Mam dziś trochę czasu, żeby pójść gdzieś do sklepu i coś kupić... Myślałem o szarych spodniach, białej koszuli i tej marynarce z zdjęcia. Do tego czarne brogsy/oxfordy.

Co o tym sądzicie?

EDIT: Rękawów nie widać, bo nie chciało mi się ich przeciągać do końca :D 

 

stt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.