Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Widać wyraźnie, że Bytom dochowuje wierności "tradycji krawiectwa" i nadal pcha tej watoliny pół kilo na każde ramię.

Poza tym, jak 90% społeczeństwa, masz prawe ramię niżej niż lewe, czego Bytom (ani żaden inny producent RTW) nie bierze pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lubo69 napisał:

Poza tym, jak 90% społeczeństwa, masz prawe ramię niżej niż lewe

Pierwsze widzę/słyszę. Czy jest to syndrom wleczenia zwierzyny do jaskini ?

@JakubAnderwald, jak dla mnie to pomijając ramiona ta marynarka jest 1-2 rozmiary za szeroka w klatce i talii. Nie opiera się na niczym i wygląda jak luźny, bezkształtny materiał.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 90%, ale u mnie w ogóle kula ramienia jest trochę zrotowana do przodu, przez co też i niżej, i prawa ręka wydaje się dłuższą i muszę mieć dłuższy rękaw. Odkryłem dopiero u macaroni tomato :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widzę, że kolega też zdecydował się na marynarkę Piacenza w promocji w Bytomiu ;). Ja niestety musiałem swoją odesłać, bo rozmiar który standardowo jest na mnie ok - 176/96 okazał się za ciasny w talii... Niestety ktoś aktualnie podebrał mi 176/100 i zastanawiam się czy jest sens brać 176/104, w końcu na lato lepiej mieć luźniejszą marynarkę, która ma trochę powietrza między naszym ciałem a materiałem.

co do samej marynarki to widzę, że doświadczyłeś tego samego problemu co ja - szerokie, wypchane ramiona. Wg mnie Bytom się poprawia, fajne tkaniny, ladne marynarki ale jednak caly czas problem z tymi zbrojonymi ramionami. Nawet zacząłem o tym czytać i widziałem, nawet tu na forum, że istnieje możliwoścć częściowego wyprucia tych poduszek u krawca. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Czy nie ma sensu się w to bawić bo popsuje się konstrukcję marynarki?

dorzucam swoje zdjęcie do podglądu jak na mnie wyglądał 176/96. Co sądzicie? Osobiście uważam, że chyba ze wszystkich RTW Bytom leży na mnie wmiarę najlepiej :P

 

obrazek PNG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej usunąć poduszki, a nawet wszyć inaczej rękaw. Efekt jest jednak trudny do przewidzenia - czasami wychodzi świetnie, a czasami marynarka ląduje na dnie szafy. Oczywiście można się dalej bawić, poprawiać itp. Kwestia czasu, środków i umiejętności krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie często przeskok ze 104 na 108 to za duża różnica i wolałbym 106, więc zmiany o 8 rozmiarów bym nie robił - wyjdzie Ci worek, który nawet po poprawkach będzie miał dziwne proporcje.
Jakub, na zdjęciach które wrzuciłeś już marynarka 104 jest zbyt szeroka w ramionach. Jeśli wolisz 106 to pewnie na innej konstrukcji / z innej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cineos

u mnie podobnie, wydaje mi się, że rzeczy z Bytomia RTW leżą na mnie całkiem nieźle.

Mam pytanie odnośnie kamizelki, którą zobaczyłem na stronie Vistuli:

https://vistula.pl/kamizelka-rockville-vistula-red-1

Cena całkiem niezła, skład bawełna / wełna, wygląda całkiem nieźle, jedyne co mi się nie podoba to dość wąskie klapy i na modelu wydaje się, że ta kamizelka jest za krótka... Co sądzicie?

d7c59f59d92326c04e3a9d3d45c8bb1f.thumb.jpg.bbf7a7f2f6a81522f02f3dc74b58d9c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cineos napisał:

Tam na zdjęciach sesji produktowych 90% marynarek i kamizelek jest za krótkie dla modela.

Vistula ma darmowe zwroty.

Co do tkaniny to mam marynarkę z tego materiału, jest to mieszanka wełny i bawełny od portugalskiej tkalni Somelos.

I jesteś zadowolony? :) Muszę przyznać, że w tej kamizelce tylko trochę te klapy wydają mi się za wąskie... Zdecydowanie bardziej podobają mi się te ze sklepu 4Gentlemen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaba5 wszystko zależy od proporcji. Ja noszę 46/48 i szczerze mówiąc to lubię rozmiar klap (szczególnie w kamizelkach), które większość osób na forum zapewne nazwałoby mikroklapami. Nie należy przesadzać, klapy prawie na całą szerokość ramienia też nie wyglądają dobrze. Oczywiście im ktoś ma więcej w barach, tym na więcej może sobie pozwolić. Te na modelu, który podesłałeś, moim zdaniem mieszczą się w granicach normy. Inna sprawa, że kamizelka jest wyraźnie zbyt krótka. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manolete napisał:

 ...Inna sprawa, że kamizelka jest wyraźnie zbyt krótka. 

Nie przesądzałbym.

Vistula słynie z tego, że prezentuje na modelach o wzroście 188/190 garnitury/marynarki w rozmiarze 48/50.

Zakładam, że w przypadku kamizelek jest tak samo, więc przy wzroście 182 i mbiej długość może być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u Zacka garnitur MTM na mój ślub i muszę ich pochwalić za szybkość realizacji i obsługę (ze względu na różne perypetie z mojej strony zobowiązali się, że garnitur uszyją w 6 tygodni, a był gotowy już po 4).

W zasadzie jedyny problem jest ze spodniami, prosiłem o nogawkę o szerokości 20 cm, ta ma pewnie koło 18,5 i spodnie źle się układają. Kazałem poszerzyć od połowy uda w dół, trochę materiału będzie zebrane wokół bioder, spodnie będą skrócone, a od wewnętrznej strony prawej nogawki zniknie naddatek materiału, który się uwypuklał w okolicy kroku. Czy Waszym zdaniem można zrobić coś jeszcze?

Marynarka jest chyba okej, skracam rękawy o 1 cm, fałda poznańska też ma zniknąć.

Wszelkie sugestie mile widziane, szczególnie w stosunku do spodni :) dzięki z góry.

 

 

 

IMG_20190701_210705.jpg

IMG_20190702_122808.jpg

IMG_20190702_122841.jpg

IMG_20190702_123914.jpg

IMG_20190702_125053.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.