Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=1783]mayor[/mention], a nawet jak popatrzą na wypchane z przodu spodnie, to będą wiedzieli "co ona w nim widzi". Jak to Kochanowski ujął pięknie którejś fraszce, że pewien gospodarz "miał bindasz tak dostały, żeby był nie wlazł w żadne famurały".

[mention=1345]R50[/mention], piterek i saszetka cinkciarza, na krótkim paseczku to faktycznie sprawdzone rozwiązania

 

Spodniokieszeniowcy nadal 2:0, właściwie 3:0

 

Ale popatrzcie:

aktówka, torba, teczka, torba weekendowa - super.

Portfel niesiony w ręku - ok.

A coś pośredniego - obciach.

Czy to jest jakoś uwarunkowane kulturowo?

Nie zastanawialiście się nad tym? Nie odczuliscie nigdy tej luki i braku takiego akcesorium? Zaznaczam, że nie jestem marketerem badającym potrzeby rynku i nie wkleję zaraz linku do cudownego produktu, ale chętnie bym sam sobie coś podobnego zamówił, albo zrobił gdyby nie przywodziło na myśl wspomnianego globtrotera albo podpewexowego cinkciarza.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny dylemat, a potem kupiłem małą torbę na ramię (rozmiarów mniej-więcej tabletu albo Kindle'a) i przestałem się nad tym zastanawiać.

 

Samsonite Paradiver S - SProdukt_3995789.jpg

874576_lg_paradiver_light_crossover_bag_farmer_kek.jpg

Edytowane przez tadamdam
Dodano zdjęcie innej torby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To nie do końca to o co chodzi, jak rozumiem, ale nosiłbym:

 

O to to to. Tak na prawdę to nie wiadomo o co chodzi. Chodzi o natchnienie i pomysł. Ten jest nardzo ciekawy. A nosiłbyś tylko jako plecak, czy jako torbę na ramię też? Bo tu stajemy przed sednem problemu, czyli źródłem obciachowości takich rozwiązań. Czy nie tkwi ona właśnie w rodzaju sposobu noszenia?

Torebka na pasku - za bardzo przywodzi na myśl damską.

Saszetka na krótkim pasku - cinkciarz.

Plecak (i to z materiału używanego nie dość, że przez armię to jeszcze szwajcarską i z elementami ze skóry) - męska rzecz, można nosić

Dziękuję[mention=247]Lubo69[/mention].

4:2

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notorycznie noszę telefon, gotówkę, bilon i klucze w przednich kieszeniach spodni (w tylnych nigdy). Jeśli spodnie są luźniejsze i dobrze skrojone, to jak zauważył @Servetch, zawartość (nawet smartfon!) nie będzie się oznaczać. Pomagają też w tym wewnętrzne sub-kieszonki (pocket within pocket) W przypadku jeansów oczywiście będzie się zawartość oznaczała, ale to z kolei element stylu, więc OK.

Wspomniane przez @mayor rozwiązanie z kieszonką ukrytą w gurcie z przodu jest fajne - podobne rozwiązanie, tylko na dużą mniejszy "bagaż" (bilon, karty kredytowe) mam w niektórych spodniach RTW Zanelli. Tutaj przykładowe spodnie z taką kieszonką - można ją wypatrzyć na górnej krawędzi pasa, przy dokładnym oglądzie w powiększeniu. 

https://www.yoox.com/pl/13356678JR/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=13356678JR&sizeId=6&sizeName=54

Czasem noszę też rzeczy w torbie na ramieniu (np. picie, chusteczki, gdy wychodzę z dzieckiem). Nie widzę w tym nic niemęskiego (czy np. tak klasyczna rzecz jak "listonoszka" jest niemęska?) trzeba natomiast dobrać styl torby do reszty stylizacji - jakby właśnie gość ze zdjęcia pokazanego przez @pi_senny założył torbę z posta @tadamdam, to byłoby OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podstawową obawą jeśli chodzi o plecak jest chęć uniknięcia tego:
e8a77b7fb5f8ab6f0553842c07e1819e.jpg
Od niedawna noszę Kankena No 2 ze skórzanymi wykończeniami, jako plecak, na ramię i do ręki. Oczywiście nie do garnituru. Wygląd ma klasyczny, a parciane paski eliminują sportowo-trekkingowe skojarzenia.
W niedalekiej przyszłości zapewne problem rozwiąże się sam: telefon, Apple Pay, e-obywatel, niezbędne klucze i już.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lubo69 napisał:



Od niedawna noszę Kankena No 2 ze skórzanymi wykończeniami, jako plecak, na ramię i do ręki. Oczywiście nie do garnituru. Wygląd ma klasyczny, a parciane paski eliminują sportowo-trekkingowe skojarzenia.
W niedalekiej przyszłości zapewne problem rozwiąże się sam: telefon, Apple Pay, e-obywatel, niezbędne klucze i już.

Plecak jest dobrym rozwiązaniem, ale w środkach masowego tranzytu trochę przeszkadza.Dodatkowo jest ryzyko ,że można zostać potraktowanym jak turysta - zamiast 2 dolary za hot doga $6, dlatego chodząc z plecakiem lepiej ustalić cenę przed zamówieniem.Pederastka jest OK szczególnie w czerwcu kiedy jest Pride Month tylko nieco za mała, nerka i kołczan prawilności tylko dla chudych, gdyż dobrze odżywionych pogrubia.Ja nosze taki tote bag ,który dostałem w NBC do garnituru niezbyt pasuje ,ale do letnich marynarek/spodni jest OK.Jest miejsce na parasolkę,kontener z wodą,okulary i ewentualnie drobne zakupy, kieszonka na portfel,klucze fajki i zapalniczkę, można nosić za uszy albo na ramieniu.Tylko muszę pamiętać ,że w niektórych miejscach lepiej nie eksponować loga MSNBC (odwrócić torbę).Na szczęście w NY nie ma zbyt wiele takich miejsc Staten Island,West Williamsburg, Boro Park,Brighton Beach Rego i Ozone Park, a i tak nie ma w tych okolicach nic ciekawego

P6050012 (2).JPG

P6050010 (2).JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

Proszę o pomoc w ocenie mojej pierwszej koszuli która ma być dopasowana. Zamówiona w Henderson Shirts mtm. Miałem dużo wątpliwości mierząc się, poza tym jestem nowy w tych tematach. Dziś tj. w czwartek mija mi termin zgłoszenia chęci darmowych poprawek dlatego przepraszam, że tak późno i proszę o szybkie odpowiedzi. 

W koszuli czuję się komfortowo, w pierwszej chwili rękawy zdawały się ciasne ale nie miałem problemów z mobilnością (teraz widzę że na zdjęciach koszula jest trochę wyciągnięta ze spodni bo robiłem różne skłony;) ).  Wydaje mi się że długość rękawa jest dobra, szerokość barków też ok (lub akceptowalna - wątpliwości na zdjęciu tyłem lewe ramię). Kołnierzyk czuję na szyi ale chyba tak ma być. Podałem wymiar 35, a jak wiecie w Polsce takie koszule są do kupienia tylko w dziale dziecięcym (jeśli w ogóle) dlatego wcześniej nie wiedziałem jak to jest mieć kołnierzyk opinający szyję. 

Moje wątpliwości:
- wysokość pachy - nie odczuwam dyskomfortu tylko jestem trochę zaskoczony, wydaje mi się że jest wysoko, 

- kołnierzyk się nie schodzi nad guzikiem, 

- pogięcie kołnierzyka; fiszbiny i rogi - czy to jest do bezproblemowego wyprasowania? 

- mankiety - nie wiem czy jest określona zasada, że domyślnie się zapina na pierwszy/drugi guzik - w moim wypadku na drugi jest bardzo ciasno, nie wiem czy źle zebrałem wymiar czy własnie tak została uszyta żeby na pierwszy guzik był ok, 

- materiał jest prześwitujący moim zdaniem całkiem mocno, wybrałem twill 115mg/m2 - czy takiego efektu powinienem się spodziewać?

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze i za wyrozumiałość dla początkującego.

IMG_20190604_194924.jpg

IMG_20190604_195048.jpg

IMG_20190604_195053.jpg

IMG_20190604_195120.jpg

IMG_20190604_195139.jpg

IMG_20190604_195208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pablocito napisał:

@mayor, 
Czy mógłbyś wrzucić jakiś przykład "pederastki ok" choćby za małej? Pytam bez złośliwości.

"Pederastka" albo "Pedałówka" to nazwa jakiej używano w czasach PRL dla niewielkiej ,płaskiej torby męskiej na krótkim pasku, noszonej na przegubie dłoni wykonanej często ze "skaju" /"skai" czyli materiału syntetycznego określanego obecnie dumnie "skórą ekologiczną".Według miejskiej legendy w czasach nieboszczki komuny waginosceptyczni dżentelmeni nosili takie saszetki/kopertówki  jako znak rozpoznawczy i symbol przynależności do środowiska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Mój dziadek i tato nosili takie, choć "prawdziwe, skórzane, nie jakiś tam skai". Ale do tego stopnia stały się one ikoną epoki słusznie minionej, że dla wielu są z definicji nie OK. Prosząc o przykład miałem nadzieję na powiew świeżości i przejaw czyjegoś dizajnerskiego może nie geniuszu, ale choćby talentu. Sam poszukam i jak coś znajdę przedstawię do opinii .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.