Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Całość wygląda bardzo dobrze i masz rację z tymi spodniami - w obecnej chwili to zwężenie wygląda co najmniej dziwnie.
Jedyne do czego ja osobiście bym się przyczepił to dziwne zgięcia i gniotki na marynarce. Szczególnie nie podoba mi się ten nadmiar materiału pod kołnierzem z tyłu - czy jest to normalne w tej marynarce czy akurat podczas robienia zdjęcia coś poszło nie tak? Tył nie jest idealnie gładki a szkoda, bo całość wygląda bardzo dobrze w moim odczuciu.

W ogóle zauważyłem, że Zack ostatnio chyba spoczął na laurach bo ogólnie pojęta jakość u niego nieco podupadła. Spodenki sartorialne i obecność jednej marki alkoholu na co drugim zdjęciu pozostawiam bez komentarza, ale takie rzeczy jak dopasowanie tutaj u pana numer 3 już wołają o pomstę do nieba:

image.png.5b675be3221db630ac90d0471375a083.png

Ludzie to zauważyli i jedyna odpowiedź to "że tak wyszło i tak musi zostać". Przy takim dużym zamówieniu, wiedzy i dostępności rzeczy w swoim sklepie  to dziwne że nie mógł wykonać lepiej swoich garniturów.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laleczka dzięki za rzeczową odpowiedź, w takim razie to dobrze, że się upierałem żeby poszerzyć spodnie. Zamawiałem już kilka par u krawca i wiem, że w moim przypadku przy dwóch zakładkach jeśli ma być prosty kant i dobra linia bez dysproporcji między górą a dołem to nogawka musi mieć dołem min. 20 cm. Zobaczymy co wyczarują, zapasu nie było wybitnie dużo. 

Fałda, którą widać na marynarce jest już upięta szpilką i będzie usunięta, o ile zniknie to w MTMie bym się tego nie czepiał (długość całkowitą musieli wydłużyć względem swojego RTW o jakieś 7 cm, więc proporcje i tak dość dobrze uchwycili).

Wydaje mi się, że plecy są akceptowalne, garnitur jest na półpodszewce, a tkanina cieńka, więc marszczenia łatwiej się tworzą. Może minimalnie więcej luzu w okolicy górnej części pleców by się przydało żeby trochę wygładzić marszczenia.

Co do Zacka to i tak ciężko o ładniejsze rzeczy RTW na naszym rynku, ale nie mają rozmiarówki na wysokich, nad czym boleję. MTM u nich jest mało rozbudowany i podejrzewam, że rzadziej wykonują takie zamówienia, stąd może małe niedociągnięcia. In plus jest to, że są otwarci na sugestie (przynajmniej ci ekspedienci, z którymi miałem do czynienia). No i na ostatnią chwilę uratowali mnie przed pójściem do ślubu w skiepszczonym gdzie indziej garniturze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zasad klasycznego krawiectwa spodnie z dwoma zakładkami powinny mieć obowiązkowo manszety, spodnie z pojedynczą plisą dowolnie.I nie jest to moja opinia tylko zasada powtarzana jak mantra przez każdego poważnego eksperta w tej dziedzinie : Flusser,Levin, Wagenvoord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka, poza wspomnianymi szczegółami, ok. Jedyna subiektywna uwaga - linia ramion jest ładna, ale brakuje finezji. To jednak jest moja subiektywna opinia, a poza tym możliwe do uzyskania efekty zależą od linii ramion.

Spodnie faktycznie zbyt wąskie; na zdjęciu drugim szerokie u góry i potem jakoś dziwnie się zwężają, ale może to kwestia rąk w kieszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał:

Według zasad klasycznego krawiectwa spodnie z dwoma zakładkami powinny mieć obowiązkowo manszety

Zgadzam się, że na pewno lepiej to wygląda, ale manszety odejmują formalności. Nota bene chyba nie wszyscy tak myślą, na starych zdjęciach i ikonografikach widywałem warianty z i bez manszetów. 

38 minut temu, michau napisał:

Nawet nie skracał bym rękawów.

Dzięki :) mankiety koszuli były tu na maksa wyciągnięte i chowały się przy normalnym poruszaniu, stąd decyzja o skróceniu.

 

28 minut temu, mosze napisał:

To jednak jest moja subiektywna opinia, a poza tym możliwe do uzyskania efekty zależą od linii ramion.

No i to właśnie jeden z mankamentów mojej sylwetki, tutaj i tak wyszło bardzo dobrze :) Ręce z kolei nie były w kieszeniach, przytrzymywałem poły marynarki żeby pokazać więcej spodni, dysproporcję między górą a dołem widać niestety od razu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, me.spoke napisał:

Zgadzam się, że na pewno lepiej to wygląda, ale manszety odejmują formalności. Nota bene chyba nie wszyscy tak myślą, na starych zdjęciach i ikonografikach widywałem warianty z i bez manszetów. 

Wydaje mi się, że zakładki również odejmują formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, Wodzu napisał:

Wydaje mi się, że zakładki również odejmują formalności.

Wydaje mi się że kwestia formalności zakładek i mankietów zależy od przeznaczenia danego ubrania. Pewnie zmieniało się to również wraz z ewolucją KME. Zresztą uważam, że o tym jak wygląda to w dzisiejszych czasach trafnie pisze Simon Crompton z Permanent Style:

Generally pleats are more formal than flat fronts, but not much. It’s just because they are something someone is more likely to notice, and associate with smarter tailoring.
Cuffs are in theory more casual, as they break up the trouser leg and stop it having a clean, sharp line. On a suit I’d say they are always more casual. However, on chinos or more casual trousers, you could see why someone would consider them more formal, as they are something taken from tailoring.

Blogger co prawda współczesny, ale ja się z tym podejściem zgadzam :)

 

EDIT: zapomniałem z tego wszystkiego podziękować za feedback, co czynię w tym momencie. Forum jak zwykle niezawodne w doradztwie sartorialnym :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, me.spoke napisał:

Zgadzam się, że na pewno lepiej to wygląda, ale manszety odejmują formalności. Nota bene chyba nie wszyscy tak myślą, na starych zdjęciach i ikonografikach widywałem warianty z i bez manszetów. 

 

Manszety nie odejmują formalności. Były i są formalne tylko w pewnym momencie zabroniono szycia spodni z manszetami i w tym wypadku ani blogerzy ani influencerzy modowi nie mieli z tym nic wspólnego tylko wojna.Konkretnie regulacja L-85 wydana przez War Production Board w 1942 roku, która zabraniała szycia garniturów z ekstrawagancjami typu manszety,kamizelki,dwurzędowe marynarki, szerokie klapy i patki na kieszeniach. Każdy cal materiału był na wagę złota dla potrzeb przemysłu obronnego, nie tylko na mundury ,ale też na spadochrony ,materiały opatrunkowe i przybitki do amunicji.Mimo ,że ten zakaz dotyczył tylko nowej odzieży to mężczyźni schowali do szafy,oddali do recyklingu albo przerobili swoje stare przedwojenne garnitury na "Victory Suits" ,gdyż noszenie garniturów z przedwojennym "full wypasem" było postrzegane jako brak patriotyzmu. 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mayor napisał:

Manszety nie odejmują formalności. Były i są formalne tylko w pewnym momencie zabroniono szycia spodni z manszetami i w tym wypadku ani blogerzy ani influencerzy modowi nie mieli z tym nic wspólnego tylko wojna.Konkretnie regulacja L-85 wydana przez War Production Board w 1942 roku, która zabraniała szycia garniturów z ekstrawagancjami typu manszety,kamizelki,dwurzędowe marynarki, szerokie klapy i patki na kieszeniach. Każdy cal materiału był na wagę złota dla potrzeb przemysłu obronnego, nie tylko na mundury ,ale też na spadochrony ,materiały opatrunkowe i przybitki do amunicji.Mimo ,że ten zakaz dotyczył tylko nowej odzieży to mężczyźni schowali do szafy,oddali do recyklingu albo przerobili swoje stare przedwojenne garnitury na "Victory Suits" ,gdyż noszenie garniturów z przedwojennym "full wypasem" było postrzegane jako brak patriotyzmu. 

Wszystko prawda, ale L-85 dotyczył Stanów Zjednoczonych, a prym w krawiectwie mimo wszystko bezsprzecznie wiedzie Europa.  W Wielkiej Brytanii było wprawdzie Utility Clothing, ale nie jestem pewien czy aż tak szczegółowe regulacje dotyczyły ubioru męskiego i czy to rzeczywiście z niedostatków wojennych wynika obecne postrzeganie mniejszej/większej formalności mankietów w spodniach. Ale to już chyba dyskusja na inny wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kontekst historyczny to zwyczajnie przy dwóch plisach spodnie z manszetami wyglądają lepiej ,gdyż waga manszetów prostuje nieco kanty i pomaga utrzymać zaszewki w lepszej formie.Nie umniejsza to w żaden sposób formalności, przeciwnie brak manszetów w połączeniu z podwójnymi zakładkami wygląda jak błąd krawca(podobny do 5 guzików na rękawie przy marynarce 2BSB).Dodatkowo usunięcie manszetów to zabieg bardzo łatwy, ale zrobienie ich przy spodniach bez jest o wiele trudniejszy często wręcz niemożliwy gdyż potrzeba do tego 6 cali zapasowego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamówiłem garnitur Napoli z SS i prosiłbym o ocenę. Rozmiar to 46 (moje wymiary to 178 cm /68 kg). Mam też 48, ale rękawy są już wyraźnie zbyt długie (myślałem nad zamówieniem 44, ale spodnie w 46 są już na styk). Na pewno spodnie, są do skrócenia i problem jest z lewą łopatką, która mi lekko odstaje przez co mam wrażenie, że marynarka układa się źle z tyłu. 

Zdjęcie z przodu jest trochę niekorzystne, ponieważ poniewczasie zorientowałem się, że metka przyczepiona do górnego guzika odgina lewą klapę od dołu.

PS. Wie ktoś może czy odprucie szlicy może powodować problemy ze zwrotem?

polaczone.jpg

IMG_20190711_204242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na garnitur RTW i w dodatku model Napoli to leży super! Tył może ew. coś krawiec pomoże ale tak jak koledzy piszą może to wynikać z Twojej budowy i będzie widoczne w każdym garniturze RTW.

PS. Mój rozmiar w SuSu to 48 ale w przypadku modelu Napoli sprzedawcy w salonie polecali wziąć jednak rozmiar mniejszy. Napoli jest szersze w barkach niż inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje rady odnośnie spasowania garnituru. Sam jestem laikiem w temacie mody ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się ze jest wszystko ok. Mam wątpliwości co do długości nogawek. Z przodu lekko się opierają, natomasz z tyłu są ponad butem i jakby lekko odstają od nogi. Proszę o ocenę jak to wygląda. 

IMG_20190714_120644919.jpg

IMG_20190714_120616426.jpg

IMG_20190714_120505641_HDR.jpg

IMG_20190714_120209451.jpg

IMG_20190714_120201259.jpg

IMG_20190714_120143407_BURST000_COVER_TOP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem garnitur leży bardzo dobrze.

Długość nogawek to najprostrza przeróbka. Można je skrócić po skosie.

Jedyne zastrzeżenie można mieć do szerokości w barkach, chodź i tak jest bardzo dobrze, a ten jeden centymetr przy wypełnieniach dużo nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur z vistuli wiec nie wiem czy można tak zrobić.  Co do nogawek to myślałem raczej o wydłużeniu tyłu o centymetr ;) o ile przód lekko opiera się o but, to tył wygląda lekko śmiesznie wisząc w powietrzu i odstajac od nogi. Przynajmniej tak mi się wydaje. Być może zdjęcia tego nie oddają, więc postaram się dziś o lepsze. Panie w sklepie tez zaleciły wydłużenie nogawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur leży ładnie (na mnie marynarki V leżą tragicznie).

Ze spodniami poeksperymentowałbym u krawca. Nogawki powinny być skrócone po skosie. Co do wydłużenia z tyłu - pamiętaj, że spodnie noszone na pasku lekko się opuszczą podczas noszenia, czyli aktualna długość może być właściwa. Trzeba to uwzględnić przy przymiarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bordowe licowe Berwicki 9628 (np. z Klasycznych Butów) nadają się do casualowych stylizacji (lniane spodnie, koszula, bez marynarki)?

A bez skarpet? Czyli, oczywście, z niewidocznymi skarpetami. Nie chodzi mi o kwestię higieniczną tylko estetyczną.

Czy nie są (wizualnie) za ciężkie na lato? Czy zamszowe nie byłyby lepsze?

dsc_7674.jpg

dsc_7673.jpg

dsc_7670.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.