Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

46 zatem odsyłam.

Zapas w tali jest, ale pochodzę w niej tak jak jest, bez przeróbek i zobaczę jak się będzie układać. 

Następnym razem sprawdzę też rozmiarówkę long, ale obawiam się, że rękawy będę dużo za długie i trzeba będzie dużo ciąć. Przy 48 dobrze byłoby (tak myślę, jeżeli błędnie to wyprowadźcie mnie z niego) skrócić je o jakieś 0,5 cm.

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 zdecydowanie zbyt krótka, 48 całkiem OK tylko lewy rękaw do lekkiego wydłużenia i ma sporo za wysoko umieszczony guzik - na to już nic nie poradzisz. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to ok ale jeżeli dostrzegasz ten problem to poszukałbym innych marek bo potem będzie Cię to doprowadzać do szału ilekroć założysz tę marynarkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o podpowiedź- czy coś z tej dwurzędówki SuSu będzie czy zwracać? Szczerze to mam wątpliwości co do samego fasonu- strasznie dużo tej marynarki i zastanawiam się czy warto? Generalnie to mam wrażenie że jest dużo obszerniejsza niż marynarka jednorzędowa  tym samym rozmiarze (czy zawsze tak jest czy mi się tak trafiło?), nawet rękawy wydają się bardziej workowate.

Na ostatnim zdjęciu model Traveller. Fason mam wrażenie bliższy ciału i mniej workowaty (plus ładniejsze, szersze klapy), ale z kolei średnio podoba mi się tkanina (subiektywnie jest sztuczna w dotyku chociaż wełna 100%). Zastanawiam się czy zamówić jeszcze jeden egzemplarz tej pierwszej marynarki- a nóż wymiary będą lepsze...

DSC06165.JPG

DSC06167.JPG

DSC06169.JPG

DSC06175.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie plecy wyglądają ok. Natomiast wydaje się, że można by ją trochę popuścić w talii i ewentualnie w biodrach. Zgadzam się z @Servetch, że brakuje jej trochę długości i że rękawy leżą w porządku (wymagają skrócenia). Przy gładkich marynarkach można rozważyć skracanie górą - to trudniejsza i droższa przeróbka, ale dobry krawiec sobie poradzi, a nie ma ryzyka że rozjedzie się wzór.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, szyje granatowy garnitur na ślub i wesele swoje. Marynarka będzie miała ostre klapy i będę jeszcze szył kamizelkę. Chciałbym aby była 1 rzędowa, szara w kratę POW. Chciałbym żeby była również z klapami tylko nie wiem jakie będą najbardziej pasowały. Czy takie same jak w marynarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/10/2019 at 9:46 AM, Zajac Poziomka said:

48 całkiem OK tylko lewy rękaw do lekkiego wydłużenia i ma sporo za wysoko umieszczony guzik - na to już nic nie poradzisz. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to ok ale jeżeli dostrzegasz ten problem to poszukałbym innych marek bo potem będzie Cię to doprowadzać do szału ilekroć założysz tę marynarkę :) 

Dopóki nie przeczytałem — nie zauważyłem tego, także dzięki! 😂 Według Ciebie, aż tak źle wygląda czy tragedii nie ma?

 

On 5/9/2019 at 7:59 PM, Servetch said:

Ja bym chyba sprawdził 94 i minimalnie skrócił rękawy.

 

On 5/9/2019 at 9:34 PM, blekit said:

Na przyszłość na Twoim miejscu sprawdziłbym odpowiednik w rozmiarówce long.

Panowie, myślicie, że 94L rozwiązałby „problem” wysokiego guzika, dlatego propozycja tego rozmiaru? 😄

Rozmawiałem z SuSu, dopytałem o wymianę 46 na 94L i w razie czego zwrot, nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli 94L ma być jeszcze lepszy to czemu nie spróbować. Martwi mnie tylko długość rękawa, musiałbym skrócić ok. 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Michał Kwiatkowski napisał:

@Manolete z drugiej strony sama kamizelka bez klap wygląda jak by czegoś jej brakowało ;) Poczekam może ktoś jeszcze się wypowie

W prostocie siła! Krawat, poszetka, może jeszcze kwiat w butonierce - to jest sporo ozdobnych elementów. Dodatkowe linie klap kamizelki wystające spod marynarki (lub tylko wybrzuszające bardziej tors) to może być trochę za dużo. Jeżeli jeszcze kamizelka ma być ze wzrokiem to wg mnie będzie too much. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja decyzja. Jednym to nie przeszkadza, dla innych dyskwalifikuje takie buty.

Z mojego doświadczenia- jeśli miałem takie rozwarcie, buty były jednocześnie zbyt ciasne i nawet po wielu latach czuję, że to nie był mój rozmiar. Jak będzie u Ciebie, nie wiem.

Edytowane przez mosze
Literówka
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dyjamentowski napisał:

Zdaję sobie sprawę, że się całkiem nie zejdzie, ale czy powinienem się tego w ogóle spodziewać? Na forum znajdują buty z V.

Jeżeli jest Ci w nich wygodnie i V nie przeszkadza to zostaw. Zawsze możesz powiedzieć, że to "Berlutti" i V nigdy się nie zejdzie.

A na serio to wygląda taka V nieestetycznie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dyjamentowski napisał:

OK. Dzięki za poradę. Próbuję rozmiar większe.

Dorzucę jeszcze z własnego pola walki, że mając takie rozwarcie zawsze mocniej zawiązuję sznurowadła "bo przecież mówią, że się trochę zejdzie!". W efekcie drętwieją mi stopy, luzuję sznurowadła, ale za chwilę znowu ściskam "bo może się zejdą" 😀 W efekcie buty z takim rozwarciem odstawiam na półkę! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.