Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

On 2/11/2019 at 3:09 PM, Gwiezdny durszlak said:

Co sądzicie o tym jak leży?

Mam wrażenie, że jest dosyć dobrze(rozm 48), mógłby być nieco szerszy w biodrach o 1/2 cm. imageproxy.php?img=&key=8be41f35c6562172

 

Jeżeli był przymierzany na marynarkę, to leży całkiem dobrze. Warto to zawsze sprawdzić, bo można się potem niemiło zaskoczyć. Oczywiście jeżeli przewidujesz noszenie większej ilości warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze bez zdjęcia gdyż garnitur dopiero się szyje ;) A więc, mam zamówiony ciemnogranatowy garnitur jednorzędzowy z ostrymi klapami i zastanawiam sie czy doszyć do niego kamizelkę. Jeśli tak, to nie wiem czy klasyczną jednorzędową z tego samego materiału w kolorze garnituru czy może coś innego. Co doradzicie? Dodam że garnitur będzie w pierwszej kolejności na mój ślub więc zależy mi na zestawie jak najbardziej formalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Michał Kwiatkowski said:

Niestety jeszcze bez zdjęcia gdyż garnitur dopiero się szyje ;) A więc, mam zamówiony ciemnogranatowy garnitur jednorzędzowy z ostrymi klapami i zastanawiam sie czy doszyć do niego kamizelkę. Jeśli tak, to nie wiem czy klasyczną jednorzędową z tego samego materiału w kolorze garnituru czy może coś innego. Co doradzicie? Dodam że garnitur będzie w pierwszej kolejności na mój ślub więc zależy mi na zestawie jak najbardziej formalnym.

Ja bym zaproponował szarą gładką lub w kratę PoW. wydaje mi się, że będzie najbardziej uniwersalna w tym przypadku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy garnitur z SuSu, rozmiar 50. Poza widomym skróceniem spodni i ich zwężeniem oraz lekkim skróceniem rękawa wypadałoby coś jeszcze zrobić? Jest możliwe poprawienie linii ramion by od samej góry szły bez tego małego zagięcia czy raczej nie mam na co zbytnio liczyć? Jestem z Krakowa a z forum wynika, by poprawki najlepiej zrobić u Pana Andrzeja Kuci.

B2F12DC3-6101-41E3-B1FB-9FF6E956E5E6.jpeg

9DE20DCB-5CD8-40F8-9651-03422C473F20.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem krzywy, i świadomie odmówiłem poduszek, którymi można by ten efekt zamaskować. Plecy trzeba jeszcze nieco poprawić, prawą stronę przesunąć do góry.

Konstrukcja full canvas+jedna warstwa wkładu piersiowego. 

Widzicie Panowie błędy, których mógłbym się jeszcze ustrzec? 

Bez tytułuwef.jpg

Bez tytułuytum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, leży naprawdę fajnie w ramionach. Będziesz się ruszał, linia będzie się zmieniać. Jeżeli zwęzisz ramiona, to będzie wystawać mięsień. Będzie opięta marynarka w tym miejscu. Ponadto robiłem przeróbki ramion u Pana Kuci i w jednej wyszło znośnie, a druga nie nadaje się do noszenia (ale to był eksperyment, więc nie żałuję). Zrób te przeróbki co planujesz i będzie git.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaann6 na tych zdjęciach prawie nic nie widać, a na dodatek to dosyć wczesny etap prac i nawet ze zdjęć dobrej zbyt dużo by się nie dało ocenić... O ile perspektywa na zdjęciach nie jest zaburzona, to marynarka wydaje mi się odrobinę zbyt krótka, a nakładane kieszenie (o ile to są nakładane kieszenie? fatalna jakość zdjęć!) sporo za małe i położone nieco zbyt daleko od krawędzi marynarki. Wrzuć z kolejnej przymiarki zdjęcia dobrej jakości to może coś więcej można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potrzebuję porady :) Niedługo się żenię i rozmawiamy z narzeczoną o obrączkach. Jej bardzo pasuje żółte złoto, a ja wszystkie elementy metalowe (zegarek, spinki, sprzączki paska czy monków) nosiłem srebrne.

Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach (żółte i białe złoto), czy samemu nosić żółte złoto które będzie inne od wszystkich pozostałych elementów metalowych garderoby?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach


Obrączki w różnych kolorach, potem każde własna kołdra, potem oddzielne sypialnie.....
Według mnie obrączka się nie liczy. Tradycyjnie jest złota i zrobiłbym dla niej wyjątek. Tym bardziej podkreśli wyjątkowość wydarzenia.
Wszystkiego najlepszego i nigdy oddzielnych sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JakubAnderwald napisał:

Potrzebuję porady :) Niedługo się żenię i rozmawiamy z narzeczoną o obrączkach. Jej bardzo pasuje żółte złoto, a ja wszystkie elementy metalowe (zegarek, spinki, sprzączki paska czy monków) nosiłem srebrne.

Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach (żółte i białe złoto), czy samemu nosić żółte złoto które będzie inne od wszystkich pozostałych elementów metalowych garderoby?

Co myślicie?

Też jestem na etapie zamawiania obrączek i osobiście uważam, że obrączka to wyjątkowa biżuteria, która powinna być  tylko w żółtym złocie ;) Inne dodatki metalowe mam wszystkie srebrne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał Kwiatkowski napisał:

Też jestem na etapie zamawiania obrączek i osobiście uważam, że obrączka to wyjątkowa biżuteria, która powinna być  tylko w żółtym złocie ;) Inne dodatki metalowe mam wszystkie srebrne. 

My z żoną mieliśmy łatwiej bo oboje nie przepadamy za żółtym złotem i wzięliśmy białe. Gdyby moja druga połówka nalegała na złote złoto to chyba tutaj zrobiłbym wyjątek i poszedł na ugodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JakubAnderwald napisał:

Potrzebuję porady :) Niedługo się żenię i rozmawiamy z narzeczoną o obrączkach. Jej bardzo pasuje żółte złoto, a ja wszystkie elementy metalowe (zegarek, spinki, sprzączki paska czy monków) nosiłem srebrne.

Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach (żółte i białe złoto), czy samemu nosić żółte złoto które będzie inne od wszystkich pozostałych elementów metalowych garderoby?

Co myślicie?

Myślę, że raczej robisz problem z niczego :) To jest obrączka i nie dopasowuje jej się do innych elementów garderoby. 

Alternatywą może być również czerwone złoto, które jest bardziej stonowane niż żółte.

111111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JakubAnderwald napisał:

Potrzebuję porady :) Niedługo się żenię i rozmawiamy z narzeczoną o obrączkach. Jej bardzo pasuje żółte złoto, a ja wszystkie elementy metalowe (zegarek, spinki, sprzączki paska czy monków) nosiłem srebrne.

Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach (żółte i białe złoto), czy samemu nosić żółte złoto które będzie inne od wszystkich pozostałych elementów metalowych garderoby?

Co myślicie?

Zawsze możesz nakładać obrączkę tylko na specjalne okazje ;) ewentualnie kupić w dwóch kolorach dla siebie 😀   Moim zdaniem to niezbyt dobrze wygląda jak jest żółta obrączka i srebne dodatki. 

Ps. Chociaż z tymi sprzączkami od monków, to bym nie przesadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JakubAnderwald napisał:

Potrzebuję porady :) Niedługo się żenię i rozmawiamy z narzeczoną o obrączkach. Jej bardzo pasuje żółte złoto, a ja wszystkie elementy metalowe (zegarek, spinki, sprzączki paska czy monków) nosiłem srebrne.

Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach (żółte i białe złoto), czy samemu nosić żółte złoto które będzie inne od wszystkich pozostałych elementów metalowych garderoby?

Co myślicie?

Wiesz co.... to zrób przyjemność swojej przyszłej żonie i zarazem sobie. Zamówcie złote a Ty będziesz miał pretekst do wymiany zegarka,spinek, monków itp.

A tak na serio to kolor obraczki nie ma żadnego znaczenia dla reszty akcesoriów.

K***a nie popadajmy w paranoje!!!

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Żorż Ponimirski said:

My z żoną mieliśmy łatwiej bo oboje nie przepadamy za żółtym złotem i wzięliśmy białe. Gdyby moja druga połówka nalegała na złote złoto to chyba tutaj zrobiłbym wyjątek i poszedł na ugodę ;)

Miałem to samo szczęście, że moja (już niedługo żona) narzeczona nie przepada za żółtym złotem i pierścionek zaręczynowy jak i obrączki są z złota białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2019 o 15:02, JakubAnderwald napisał:

Nie wiem teraz, czy kupić obrączki w różnych kolorach (żółte i białe złoto), czy samemu nosić żółte złoto które będzie inne od wszystkich pozostałych elementów metalowych garderoby?

Co myślicie?

Obrączka to nie biżuteria, tylko "informacja o statusie społecznym". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.