Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@lubo69, ja bym był jednak delikatnie na nie. Jeśli to Twój piąty płaszcz to zielony/burgund byłyby ok, ale jako ten jedyny głosuję jednak na granat/szary.

To trochę jak z zielonym garniturem - niby spoko, ale po 3 założeniach będziesz "tym gościem w zielonym garniturze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

@lubo69

To trochę jak z zielonym garniturem - niby spoko, ale po 3 założeniach będziesz "tym gościem w zielonym garniturze".

Albo masz jaja i to zlewasz, albo się przejmujesz co powiedzą inni. Mi ludzie mówią : to ten w zielonych butach, albo to ten w butach camo, albo to ten z zardzewiałym zegarkiem, albo to ten któremu buty zawsze się błyszczą (pada pytanie czy ide do komunii itd). I co wtedy robię? Uśmiecham się do nich i zmieniam temat - więcej luzu,to tylko płaszcz, w dodatku całkiem fajny :)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Albo masz jaja i to zlewasz, albo się przejmujesz co powiedzą inni. Mi ludzie mówią : to ten w zielonych butach, albo to ten w butach camo, albo to ten z zardzewiałym zegarkiem, albo to ten któremu buty zawsze się błyszczą (pada pytanie czy ide do komunii itd). I co wtedy robię? Uśmiecham się do nich i zmieniam temat - więcej luzu,to tylko płaszcz, w dodatku całkiem fajny :)

Ale to są dodatki i sam chętnie bym nosił wszystkie te, które wymieniłeś. Mam zieloną skórę, miałem czerwone chinosy, jednak garnituru zielonego bym po prostu nie chciał i chyba tak samo myślę o płaszczu - za szybko by mi się znudził. Poza tym, przy wyraźnym płaszczu wyraźne dodatki wyglądają jak "trying too hard". To tylko moje zdanie, nie mam blożka na poparcie i nie musowo słuchać moich rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam marynarki na porę wiosna / lato w jasniejszych kolorach. Poważnie zastanawiam się na tym modelem ze sklepu SuitSupply w kolorze złamanej bieli
C768_8.thumb.jpg.028b6ea8ffd7cf7c0336b8668505c498.jpg
https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-złamana-biel-marynarka/C768.html?cgid=Jackets&pdp=true

Posiada ktoś marynarkę w tym kolorze? Zastanawiam się nad jej uniwersalnością.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile Ci to pomoże @alabuz, ale ja właśnie otrzymałem spodnie od SuitSupply w tym samym kolorze (białe, białe washed i stone) i ten drugi jest zdecydowanie najlepszy: nie przebija i nie świeci się tak jak czysta biel plus dużo lepiej kompletuje się z innymi kolorami, bo nie jest aż tak kontrastowy. Widzę tylko, że guziki masz zachowane z tych białych marynarek i spodni, ale do dobrze bo są one dużo ładniejsze niż czarne. 

Co do uniwersalności to musisz lubić takie jasne kolory, bo są z pewnością specyficzne. Mam jesienną marynarkę SuSu w kratę w podobnych barwach i wygląda bardzo ładnie, szczególnie w połączeniu z innymi jasnymi kolorami. Ciemniejszy dół też bez problemu się łączy w takiej parze.
Plus jeszcze możesz iść w taki monochromatyzm jak niżej, ale tutaj co kto lubi :D

Jeżeli Ci tylko skład nie przeszkadza to ja bym się nawet nie zastanawiał.

Be%C5%BCe-Boggi-BO19P053503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Może masz jakieś zdjęcie tych spodni, może byc na PW.

Skład mi odpowiada, mam jedną marynarkę granatową o takim składzie i bardzo ją lubię, szczególnie za jej niefromalny charakter.

U mnie problemem będzie dość jasna cera oraz blond włosy, więc monochromatyczne zestawy odpadają, myslałem bardziej o połączeniu jasnego jeansu właśnie z tą marynarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, alabuz napisał:

Dziękuję za opinię. Może masz jakieś zdjęcie tych spodni, może byc na PW.

Skład mi odpowiada, mam jedną marynarkę granatową o takim składzie i bardzo ją lubię, szczególnie za jej niefromalny charakter.

U mnie problemem będzie dość jasna cera oraz blond włosy, więc monochromatyczne zestawy odpadają, myslałem bardziej o połączeniu jasnego jeansu właśnie z tą marynarką.

W terminie off white „złamanej bieli” mogą występować rożne odcienie: cream „kremowy” oznacza biel z żółtymi odcieniami, podobnie jak ivory „kość słoniowa”  ,  natural„naturalny” stosuje się do koloru graniczącego z beżem podobnie jak sand- "piaskowy",light beige "jasnobeżowy" , light khaki, (ale nie do końca) i  stone „kamień” oznacza białawy  kolor z szarością. Mimo że neutralność bieli pozwala na koordynację z wieloma różnymi kolorami,to określony odcień wyznacza , która wersja złamanej bieli może być łączona z kolorami innych elementów ubioru . Nie zawsze sposób, w jaki firma lub marka opisuje odcień, jest zgodny z rzeczywistym kolorem, dodatkowo trudno go sfotografować wyraźnie, więc jeśli spojrzysz na obraz spodni off white na monitorze, dokładny kolor będzie trudny do rozpoznania, mało tego na różnych urządzeniach kolor tej samej rzeczy może być zupełnie inny., Monochromatyczny zestaw wygląda słabo, bez względu na cerę, zawsze przypomina uniform obsługi danego obiektu lub grupy muzyków.,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc trochę temat proszę jeszcze o taką radę, kupiłem trzy rzeczy i dwie zamierzam zostawić u siebie. Jest to:

  • szara lniana marynarka
  • granatowy bawełniany granitur
  • brązowy bawełniany garnitur

Zastosowanie mają mieć przede wszystkim marynarki (garnitur zakładam bardzo rzadko), natomiast nie wykluczam noszenia spodni z innymi marynarkami. Mój ubiór to smart-casual, czyli głównie koszula+jeansy, rzadziej koszula+chinosy, od czasu do czasu krawat typu knit lub inny nieformalny typu shantung lub grenadyna. Zależy mi na uniwersalności. Co byście mi doradzili zostawić z tej trójki?

1214733545_Szaralnianamarynarka.JPG.14ff84b0bd3bf0b920bc6c2699626e66.JPG

 

1839868872_Granatowybawenianygarnitur.thumb.JPG.4c677ad912f4d803a4eb447366e0ebae.JPG

339524294_Brzowybawenianygarnitur.thumb.JPG.61eb059384ad25afbca20af2e53bf3d6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabuz,

jak znam życie, to plan już masz, ale chcesz, żebyśmy cię w nim utwierdzili... :P

Napiszę przewrotnie -  z czysto arytmetycznego punktu widzenia to z tych trzech rzeczy zostawiłbym cztery (dwie pary spodni i dwie marynarki) - skoro znasz wady bawełnianych marynarek i nie są Ci one straszne...

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @Koval  masz rację, plan mam i prawdę mówiąc byłem zdecydowany na szarość i granat, natomiast zacząłem mieć wątpliowości i stąd pytanie na forum. Ogólnie zawsze staram się wybierać bezpieczne kolory i wzory, stąd ten wybór. Dało mi do myślenia przede wszystkim zdjecie od B&Tailor. Dlatego chętnie poznam opinię innych, szczególnie użytkowników podobnych garniiturów/marynarek.

1700024711_GarniturbawenianybrzowyBntailor.JPG.d7bd0a0431932db49e4733de02edf609.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.