Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pendoro napisał:

Bardzo dziękuje za odpowiedź koszula rzeczywiście świetnie leży a co do marynarki to chyba znalazłem, odpowiedź https://www.permanentstyle.com/2017/06/ettore-de-cesare-neapolitan-summer-blazer-and-top-coat.html dla mnie absolutnie dzieło

Mnie się ta marynarka średnio podoba (jak na bespoke), ale sporo zależy od sylwetki. Natomiast płaszcz jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon jest wysoki, ale dość wąski w barkach i ogólnie szczupły. Podejrzewam, że wszycie ramion w stylu con rolino jest celowe, aby poszerzyć optycznie w barkach:

Dalcuore-suit-neapolitan-500x662.jpg

Tutaj jest słynne, nieudane zamówienie, dyskutowane już zresztą na forum:

https://www.permanentstyle.com/2018/02/btailor-jacket-via-robin-pettersson-review.html

O tutaj:

Jak widać, marynarka wisi dość żałośnie.

A idealnie (czy prawie idealnie) dopasowane marynarki najlepiej oglądać na https://eu.suitsupply.com albo... w wątku CMDNS. Polecam zestawy kolegi @blekit, właściwie wszystkie są bardzo dobre, przy czym mnie najbardziej podobają się u niego... tak jest, marynarki od SuitSupply. Niemniej jednak jest to do pewnego stopnia kwestia gustu - co się chce osiągnąć.

PS. Dyskusję przerzucę do Forumowej Poradni Stylistycznej.

Edytowane przez mosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robiłem forumowej przymiarki, więc dajcie znać czy jeszcze potrzeba dodatkowych ujęć. 

Ogólnie to tak: marynarka mam wrażenie pasuje bez konieczności większych przeróbek.

Spodnie w udach i łydkach spokojnie pasują (Bolton fit gdyby kogoś to interesowało - jak na Suitsupply wręcz zaskakująco konserwatywne).

Spodnie oczywiście do skrócenia o jakieś pół wysokości mankietu - tu pytanie, czy to jest trudniejsze ze względu na mankiet na guzik? Wszelkie zakłady w okolicy teraz zamknięte, ale może jakoś niedługo się to unormuje.

Ogólnie - podoba mi się jakość wykonania, miękka konstrukcja i przewiewny materiał. Zastosowanie znajdzie głównie na jakieś większe pracowe wystąpienia typu konferencje.

Opinie? Porady? Brać? Oddać?

IMG_20200415_162819.thumb.jpg.347195ad2550aae91f2fe2cb5d877030.jpg

IMG_20200415_162825.thumb.jpg.9c5c402f59dbd7f0674397278f1b2b37.jpg

IMG_20200415_162652.thumb.jpg.19f7f2a576682a7f2cace155ef190a86.jpg

IMG_20200415_162831.thumb.jpg.3558b7cb068b2311f8d744c39cce84f0.jpg

IMG_20200415_162953.thumb.jpg.3304c2214fdb437fd5bf8487e6cec8ec.jpg

IMG_20200415_163129.thumb.jpg.b3edbc155616e1c7c4fc57a3ad7ce95a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski To rozmiar long? Marynarka wygląda na przedłużoną, ale jakby zapomnieli obniżyć guzik. Na plecach wygląda jakby był napięty na bocznych szwach, ale moze to wina fastryg. Poza tym, bardzo fajny garniak. Dzięki za info o spodniach, tez mam duze uda, więc jest to jakiś trop w poszukiwaniu fajnych spodni.

PS. SuSu dorzuciło trochę fantów do outletu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nawrot To 52R, będę myślał jeszcze przez parę dni czy jednak nie oddać, bo miękka konstrukcja jest super w odd jackets, natomiast w garniturze oczekiwałem odrobinę więcej "substancji". Im dłużej oglądam te zdjęcia tym bardziej widzę ile nierówności spod marynarki przebija przez tę cienką tkaninę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To generalnie jest "problem" w letnich marynarkach bez pełnej podszewki. Nie dość że widać nierówności, to najczęściej "przebija" też mocno kontrastowa koszula.

Trzeba to polubić:)...
Albo nie kupować marynarek bez pełnej podszewki z luźno tkanych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatni raz zawracam głowę. Założyłem garnitur na dzisiejszą koszulę SuSu w rozmiarze long.

Moim zdaniem: skracam nogawki do przyzwoitej długości, wydłużam rękawy o +/- centymetr i ją zostawiam. Wydaje mi się, że się lekko opiera na tyłku, bo mam nierozcięte szlice.

IMG_20200416_171753.thumb.jpg.cd3dce1c6e7a21243f590dbe9bb83ddb.jpg

IMG_20200416_171824.thumb.jpg.1883e437917fd08e766e623096db2595.jpg

IMG_20200416_171758.thumb.jpg.a010eaa806431174b4b1cb6b12e6ea3c.jpg

PS. Gdyby jakiegoś śmieszka kusiło skomentować - tak, w tle jest pusta szklaneczka po Negroni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval - uwaga przyjęta do wiadomości. Czyli znów akcje garnituru bez porządniejszej konstrukcji idą w dół. 

Zbieram głosy do weekendu - jeśli pod opinią @Koval zbierze się minimum 5 pozytywnych opinii od użytkowników z dużym stażem to odsyłam. Jeśli nie to... prawdopodobnie też. Takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mosze napisał:

Ale ogólnie garnitur ładny.

Dziękuję. Nie pali mi się z zakupem, mam jakieś rezerwowe dwa plus kilka granatowych marynarek i szarych spodni do zestawów pracowych, więc chyba odpuszczę tym razem i poszukam czegoś bardziej all season z minimalnie solidniejszą konstrukcją. Co jest plusem całej akcji zakupowej to, że wiem, że rozmiar 102 wcale nie jest taką nierealną opcją. Guzik byłby niżej, rękawów bym nie musiał wydłużać a spodnie nawet w 52 mam do skrócenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.