Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Do przymiarki należy wyjąć rzeczy z kieszeni spodni, a ręce najlepiej swobodnie opuścić.

Obie wyglądają na zbyt obcisłe w talii. Pierwsza, jak sądzę jest z bawełny, tutaj nie da się poszerzyć, będą ślady. Poza tym na zdjęciu kołnierz fatalnie odstaje. Druga wygląda na grubszą wełnę i tutaj zapewne dałoby się poszerzyć. Wygląda na to, że druga ma potencjał, obejrzyj plecy, sprawdź czy jest wygodna itp. Rękawy do lekkiego skrócenia, ale w SS jest zapas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

 a spodnie nawet w 52 mam do skrócenia. 

Tak wziąłem kiedyś travelera. Marynarka 102 i spodnie 52 - skrócone.

A co do decyzji to i tak już podjąłeś. Nie miałbyś wątpliwości to sam byś zadecydował, a je masz. Z doświadczenia wiem, że lepiej wtedy odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 18:36, Żorż Ponimirski napisał:

 

Zbieram głosy do weekendu - jeśli pod opinią @Koval zbierze się minimum 5 pozytywnych opinii od użytkowników z dużym stażem to odsyłam. Jeśli nie to... prawdopodobnie też. Takie życie.

Lepsze byłoby zdjęcie z poziomu twarzy fotografa :)
Ciężko ogarnąć zwłaszcza przód. Ten efekt guzika i "bandzioła" bierze się raczej z kiepskiej perspektywy, choć i tak guzik jest dość wysoko. :)
Ja bym się wahał...bo rabaty na Jorty nie w każdym wypadku były niczym złoto :D  Ale jak warto inwestować w przeróbki to heja z nim!
 

P.S. Mi akurat bardziej rzuca się w oczy nadmiar materiału na plecach. Rozprucie szliców tu chyba niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gutteridge.com/it_IT/saldi-uomo/giacca-doppiopetto-operata-in-lana-e-cashmere/GI3339GUFW19.html

Droga społeczności, co powiecie o tej dwurzędówce? Czy na marynarkę do zastosowań bardziej casualowych będzie się nadawała? Na pierwszy rzut oka, materiał sprawia wrażenie połyskującego (czyli o charakterze bardziej formalnym) - natomiast już przyglądając się jej z bliska ma jednak ciekawą strukturę. Chodzi mi czy będzie się fajnie łączyć np. z chinosami, nie sprawiając jednocześnie wrażenia, że jest to rozkopletowana marynarka z garnituru? 

edit: zakładam ewentualnie wymianę guzików.

Edytowane przez Tommaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o opinie o lnianej marynarce z Bytomia. Dziś do mnie dotarła. Z przodu, w rękawach i na ramionach jest podszewka, natomiast plecy bez podszewki.

Nie jestem jakoś do niej przekonany. Na ramionach dziwnie się układa, jednak nie wiem, czy to wina marynarki czy moich ramion ;) Długość od biedy ok, rękawy chyba trzeba by było lekko skrócić. Co o tym sądzicie?

Przepraszam za tło, ale zdjęcie robione w "pracowni" ;)

 

 

marynarka1.4.jpg

marynarka1.2.jpg

marynarka1.1.jpg

marynarka1.3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ogólnie prezentuje się dobrze. Jest dopasowana na poziomie zarówno klatki jak i talii. Proporcje też przejdą. Rękawy do ew. skrócenia (maks. 1 - 1,5 cm). Niemniej rzeczywiście uwagę przykuwają ramiona. Patrząc na zdjęcia ich naturalna linia wydaje się być nieco zaburzona. Być może efekt byłby lepszy gdyby była węższa w ramionach o ok. 1 cm z każdej strony. 90-95% Twoich znajomych nie zwróci na to prawdopodobnie w ogóle uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia ramion pozostawia trochę do życzenia, ale trzeba się niestety z tym liczyć w Bytomiu. Środkowy guzik również dość wysoko, choć pytanie do Ciebie czy zapinasz lnianą marynarkę, ja prawdę mówiąc 99% czasu chodzę w rozpiętej. Długość samej marynarki akceptowalna, choć ja wolę krótsze marynarki. Plecy i dopasowanie w talii dobre. Rękawy rzeczywiście lekko do skrócenia. Podobnie jak Tommaso uważam, że jest całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest nieco za krótka. Ramiona są kwadratowe - być może to lekka konstrukcja, ale taki jest efekt - i wyglądają na nieco zbyt szerokie (prawe ramię - linia jest pionowa, a nawet nieco wklęsła). Osobiście wolę ramiona naturalne, z zaokrągloną linią boczną, coś jak tutaj:

93e0003eb1971e795f21b2bff756ab30--linen-

Tutaj jest inna koncepcja, zapewne ramiona z konstrukcją, ale nadal wygląda to dobrze:

71804bc80473316454cc6490af6f7e1b--men-in

Podsumowując - nie jest tragicznie, ale nie jest wystarczająco dobrze, ja bym jej nie chciał.

Ostatnia sprawa to stylistyka - w marynarce lnianej wolałbym nakładane kieszenie. Co zresztą ma sens w połączeniu z naturalnymi ramionami.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę zapytanie, bo widzę, że utonęło w gąszczu poprzedniego wątku ;)

https://www.gutteridge.com/it_IT/saldi-uomo/giacca-doppiopetto-operata-in-lana-e-cashmere/GI3339GUFW19.html

Droga społeczności, co powiecie o tej dwurzędówce? Czy na marynarkę do zastosowań bardziej casualowych będzie się nadawała? Na pierwszy rzut oka, materiał sprawia wrażenie połyskującego (czyli o charakterze bardziej formalnym) - natomiast już przyglądając się jej z bliska ma jednak ciekawą strukturę. Chodzi mi czy będzie się fajnie łączyć np. z chinosami, nie sprawiając jednocześnie wrażenia, że jest to rozkopletowana marynarka z garnituru? 

Zakładam ewentualnie wymianę guzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym dał, żeby choć w jednej marynarce mieć za krótkie rękawy? A tak to co najmniej 3 cm za długie. Wracając do zdjęć to 1.5 cm to absolutne minimum. Na niektórych zdjęciach widać też, że rękawy koszuli są za długie. Miałem tak ze swoją marynarką gdy ją samemu skracałem. Patrząc od góry wydawało się dobrze ale już w lustrze tak jakby rękawy odsłaniały za dużą część dłoni. U ciebie najlepiej widać to na 5 zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótkie rękawy to też nie jest łatwa sprawa 😉

 

Chyba chciałeś powiedzieć że rękawy koszuli są za krótkie. Są na styk, na 5 zdjęciu zapiąłem mankiety na drugi guzik i były tak wąskie, że wspierały się wyżej niż powinny.

Rękawy 2 cm do wydłużenia. Poza tym proporcje marynarki są Waszym zdaniem w porządku?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebay ;) mój poprzedni Belvest leży świetnie, więc wziąłem ten sam rozmiar i tutaj już minimalnie gorzej z dopasowaniem. Myślę czy poza wydłużeniem rękawów trochę tego egzemplarza nie wytaliować.

Markę szczerze polecam, na Styleforum niektórzy porównują jakość nawet do Brioni. Nie mam porównania, ale wykonanie jest fenomenalne. Minus jest taki, że teraz dużo rzadziej noszę rzeczy kiedyś przeze mnie uważane za moje najlepsze 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebay mój poprzedni Belvest leży świetnie, więc wziąłem ten sam rozmiar i tutaj już minimalnie gorzej z dopasowaniem. Myślę czy poza wydłużeniem rękawów trochę tego egzemplarza nie wytaliować.
Markę szczerze polecam, na Styleforum niektórzy porównują jakość nawet do Brioni. Nie mam porównania, ale wykonanie jest fenomenalne. Minus jest taki, że teraz dużo rzadziej noszę rzeczy kiedyś przeze mnie uważane za moje najlepsze 

Sam też poluję na Belvesty w fajnych cenach. Aktualnie mam tylko jedną sztukę, 100% kaszmir, kupioną za.... 2 złote w lumpeksie :D Czeka sobie na wizytę u krawca, bo też muszę wydłużyć rękawy. Nie bez powodu Belvest szyje dla Drake’s, jakościowo jest bardzo fajnie, a można złapać na ebayu marynarki w cenie susu lub nawet niżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tommaso napisał:

Odświeżę zapytanie, bo widzę, że utonęło w gąszczu poprzedniego wątku ;)

https://www.gutteridge.com/it_IT/saldi-uomo/giacca-doppiopetto-operata-in-lana-e-cashmere/GI3339GUFW19.html

Droga społeczności, co powiecie o tej dwurzędówce? Czy na marynarkę do zastosowań bardziej casualowych będzie się nadawała? Na pierwszy rzut oka, materiał sprawia wrażenie połyskującego (czyli o charakterze bardziej formalnym) - natomiast już przyglądając się jej z bliska ma jednak ciekawą strukturę. Chodzi mi czy będzie się fajnie łączyć np. z chinosami, nie sprawiając jednocześnie wrażenia, że jest to rozkopletowana marynarka z garnituru? 

Zakładam ewentualnie wymianę guzików.

Jakoś stosunkowo wysoko ma umieszczone guziki, ale jak jesteś "slim", to chyba nie będzie problemu.
Zgadzam się z @pablocito. Nie wiem jak teraz, ale jakiś czas temu nie wysyłali do PL.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Najbardziej z moimi odczuciami pokrywa się to, co napisał mosze. Marynarka jest minimalnie za krótka (chociaż w sumie akceptowalnie), ale nie do końca podoba mi się to, jak się układa. Lekki materiał, z którego jest zrobiona nie zgrywa się jej krojem, który jest dosyć ciężki i kanciasty - chociażby te wspomniane ramiona.

Pewnie jeszcze kilka razy ją przymierzę i popatrzę, jak się układa. Czekam też na lniano-bawełnianą Havanę od SuSu i jak porównam obie, to wtedy podejmę decyzję, która, ewentualnie czy w ogóle któraś z nich, zostaje. Jak będę miał obie, to wrzucę pewnie jeszcze jakieś zdjęcia z prośbą o Wasze opinie. Trzymajcie kciuki, bo to pierwszy SuSu, który zamówiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, me.spoke napisał:

 

Markę szczerze polecam, na Styleforum niektórzy porównują jakość nawet do Brioni. Nie mam porównania, ale wykonanie jest fenomenalne. 😅

W filmie :"Donnie Brasco" jest na początku scena "A Lincoln is better than a Cadillac".Jakość Belvest można porównać do konfekcji oferowanej przez Zegna,Canali,Corneliani, ale już z garniturami Isaia było by ciężko, a Kiton ,Brioni,Oxxford to już jest inna liga.Dla porównania jakiejkolwiek marynarki z Brioni nawet nie trzeba się długo przyglądać,ani studiować konstrukcji 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 09:41, Tommaso napisał:

https://www.gutteridge.com/it_IT/saldi-uomo/giacca-doppiopetto-operata-in-lana-e-cashmere/GI3339GUFW19.html

Droga społeczności, co powiecie o tej dwurzędówce? Czy na marynarkę do zastosowań bardziej casualowych będzie się nadawała? Na pierwszy rzut oka, materiał sprawia wrażenie połyskującego (czyli o charakterze bardziej formalnym) - natomiast już przyglądając się jej z bliska ma jednak ciekawą strukturę. Chodzi mi czy będzie się fajnie łączyć np. z chinosami, nie sprawiając jednocześnie wrażenia, że jest to rozkopletowana marynarka z garnituru? 

edit: zakładam ewentualnie wymianę guzików.

Mierzyłem ją. Chciałem ją kupić, ale była w regularnej cenie (nie była warta takich pieniędzy). Póżniej kupiłem dwurzędową z SuSu - znacznie lepszą za te same pieniądze. Ta struktura z tego co pamiętam (mierzyłem rok temu) jest bardziej widoczna niż na zdjęciach. Połysku nie pamiętam, ale podpytam się drugiej połówki czy go widziała. Ogólnie za tą cenę bardzo dobry zakup.

Znalazłem zdjęcie nawet. Wybacz jakość, ale w przymierzalni kiepskie światło mają. Moja połówka mówi, że była dość elegancka

p.s. te 229 euro to faktyczna cena outletowa. Gdyby kosztowała tyle ile na stronie to na bank bym ją kupił.

Screenshot_20200424-161229_Gallery.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.