Skocz do zawartości

Alkohole dla gentlemana


4inHand

Rekomendowane odpowiedzi

Wodka niemiecka podawana w najlepszych hotelach i klubach, Tak wyczytalem... nie wiem nie probowalem bo od ponad 20 lat nie pije alkoholu, (sporadycznie latem piwo i okazjonalnie keliszek szampana). Najwyzszej - nie znaczy najlepsza poniewaz jest wiecej wodek o najwyzszej jakosci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, większość świata może się od nas uczyć robić wódkę, podziwiać i nigdy nie dorównać.

Piszę większość, a nie cały, bo dobrą wódkę robią również Rosjanie i Ukraińcy, wszystkie inne czyste to takie właśnie wyroby wódkopodobne (37,5%, brrr!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO,

te wszystkie kryształy swarovskiego (DLA NIEWIEDZĄCYCH SYNTETYCZNE) to takie spektakularne wodotryski.

Równie dobrze do cygar można wyobrazić sobie banderolę oblepioną podobnymi "kryształami" ale wówczas cygaro kosztowałoby np. 500 pln, podczas gdy prawdziwa wartość samego cygara to np 100 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja to po co pisac o dobrych trunkach jak zamiast dobrej wodeczki po ktorej nie ma sie kaca mozna napic sie "KPN /koniak pedzony noca - krzakowy". Mozna pic Whisky z cola, kawe z mlekiem itd.... tylko co wtedy sie pije?. Kiedys alkoholicy pili denaturat, wode brzozowa - "super trunki".

Edward, większość świata może się od nas uczyć robić wódkę, podziwiać i nigdy nie dorównać.

Piszę większość, a nie cały, bo dobrą wódkę robią również Rosjanie i Ukraińcy, wszystkie inne czyste to takie właśnie wyroby wódkopodobne (37,5%, brrr!).

Wodki 37,5% w niemczech z tego co sie orientuje to norma np Smirnoff, mozna rowniez kupic wodki 40%, A wodeczki ruskie najlepiej kupic od ruskich na bazarze - bez urazy:D

IMO,

te wszystkie kryształy swarovskiego (DLA NIEWIEDZĄCYCH SYNTETYCZNE) to takie spektakularne wodotryski. Równie dobrze do cygar można wyobrazić sobie banderolę oblepioną podobnymi "kryształami" ale wówczas cygaro kosztowałoby np. 500 pln, podczas gdy prawdziwa wartość samego cygara to np 100 pln.

To prawda te butelki to "wodotryski" sa one dla koneserow ktorzy lubia takie gadzety.

Cena wodki za 0,7 ok 35 Euro czyli nietania.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy używacie takie lub podobne domowe chłodziarki do wina?

.. tak patrze na specyfikację techniczną - gdyby temperatura mogła być ciut wyższa to byłby z tego idealny humidor :lol:

DEVICE STYLE - AngelShare WA-1

Dołączona grafika

Dołączona grafika

3 poziomy chłodzenia wina: 12 stopni C, 14 stopni C, 16stopni C – wartości odpowiednie w zależności od charakteru wina

Wykonanie: szkło, stal nierdzewna

System cyrkulacji wilgoci zapewniający optymalną wilgotność (65% i więcej)

Podwójne pół-przyciemnione okienko chroniące wino przed szkodliwym działaniem promieni UV, przy jednoczesnej widoczności etykiety na winie

Bardzo cicha praca: jedynie 15db

Bez freonowa, bez kompresorowa chłodziarka

Kompaktowy rozmiar

Wymiary (mm): 460 (długość) × 182 (wysokość) × 141 (głębokość)

Waga netto: 3kg

Pojemność wewnątrz urządzenia: 1.8 l

Pojemność: 1 butelka wina (do średnicy 85mm)

Maksymalny pobór mocy: 55W

Pobór mocy po uzyskaniu pożądanej temperatury: 10W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, czy możecie doradzić, jaki wybrać szampan (wytrawny, półwytrawny, półsłodki, słodki) do kawioru (odpowiednio czarnego i czerwonego). Z góry dziękuję.

Żaden. Razem to moim zdaniem za dużo dobrego. Jeśli chcesz poczuć smak kawioru to bez niczego albo z bagietką. Szampana możesz na początek podać, w celu pobudzenia kubków smakowych. Tu preferencje są różne, osobiście wolę wytrawne, choć zdarzyło mi się pić słodkie wino (bez bąbelków) na początek i było bardzo dobre.

Albo poczekaj z szampanem na truskawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden z ostatnich wpisów 4inHanda:

http://www.milerpije.pl/2012/03/pies-czy-suka.html

Totalnie się pod nim podpisuję. Moje ulubione miejsce w chwili obecnej.

Zwłaszcza zauroczyło mnie, gdy w moje urodziny zrobili dzień PiscoSour, z prawdziwym białkiem, z prawdziwym pisco. Bomba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj był dzień sw. Patryka, w związku z tym moje pytanie, co sadzicie o , Irish whiskey? Ja aktualnie sączę Tullamore Dew.

Kiedy pije blendy to zwracam tylko uwagę czy mi smakuje :D Siedzac sam wole single malty, ale sklaneczka np. Tullamore Dew też bym nie pogardził - szczegolnie w taki ładny dzień jak dzisiaj. Na zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale dzisiaj czyli 27 marca 2012 jest World Whisky Day.

Impreza jest świeża i wymyślona przez studenta z UK, ale to chyba nie przeszkodzi entuzjastom w wychyleniu kilku kieliszków z tej okazji ;) Jeśli ktoś jest zainteresowany to warszawski lokal Syreni Śpiew, który szczyci się barem zaopatrzonym w kilkadziesiąt rodzajów single maltów przygotował z tej okazji jakieś atrakcje i niższe ceny na niektóre whisky np. Talisker 10yo za 18pln, Cardhu 12yo za 25pln, Tobermory 10yo za 25 pln.

Tutaj więcej o studencie http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-n ... d-17515210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Oooo Ciechan wypuścił Stouta? Lecę na małe tournee po sklepach poszukać :-) Można wiedzieć jak to cenowo wygląda?

kupiłem w Leclerc, nie pamiętam ceny ale pewnie coś koło 5 pln.

Ciechan staje się moim ulubionym browarem. Mainstreamu właściwie nie piję od dawna ...

znacie browar Jagiełło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.