Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

@Profumo odtwarzanie lica, to trochę taki skrót myślowy. Są to różne czynności, różne używane środki stosowane po to, by stworzyć elastyczną warstwę na mizdrze skóry, czyli mówiąc wprost - lico. 

Jeżeli chodzi o samo apreturowanie, to nie jest to nic złego, pod warunkiem, że użyty środek jest dobrej jakości. Apretura, to po prostu szybkie wykończenie skóry buta, tak, aby klient mógł dokonać zakupu obuwia oczami. W niektórych butach później apretura się wykrusza i łamie, w innych ładnie pracuje na cholewce, a w jeszcze innych z biegiem czasu i wraz z regularnym używaniem środków do pielęgnacji, po prostu się wyciera i zanika.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Ostatnio przeprowadziłem renowację starych butów. Umyłem je mydłem Avel i na następny dzień przystąpiłem do impregnowania ich tłuszczem Saphir HP Dubbin. Nasmarowałem je i odłożyłem aby wchłonęły preparat. Kolejnego dnia chciałem nasmarować je kremem i zauważyłem, że skóra w jednym miejscu zaraz przy podeszwie jest jakaś szorstka, jakby polerowana papierem ściernym. Dodam, że nakładam wszystkie preparaty na buty bardzo delikatnie i czekam długa aż się wchłoną przed nałożeniem kolejnego i wypolerowaniem. Już wcześniej stosowałem ten tłuszcz i nic takiego nie wystąpiło. Pierwszy raz umyłem je tylko mydłem Avel, ale po jednym dniu od umycia owej skazy nie było - pojawiła się dopiero po nałożeniu tłuszczu.

Co mogło spowodować taką sytuację? Jest jakiś sposób aby to naprawić?

Poniżej dołączam zdjęcia:

17742463_1341393332606724_85232256_n.jpg

17760346_1341393309273393_955912297_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem z moimi monkami Gordon & Bros. Jeden but po prostu widać jak by był mocno wyszczotkowany widać dużą ilość włosków a drugi jest aksamitny wygladą jak nowy. Czy mogę jakoś zniwelować tą różnice ? Zwrot nie wchodzi w grę. Na górze te mocno wyszczotkowane na dole normalne. Przejmować się tym czy wystarczy tylko renowator w takim samym kolorze ? Będę wdzięczny za rady

IMG_7818.JPG

IMG_7819.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na pozbycie się tego. Wydaje mi się, że sukcesu można upatrywać w tym, że ślad pozostał na wykończeniu skóry, a nie przebarwiło ją na wskroś. Trudno jest mi Ci coś konkretnie wskazać, bo ja w takich przypadkach dokonuję serii mikro-próbek i wybieram najbardziej obiecujący środek. Jeżeli nawet udałoby się usunąć tę kreskę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozostanie odbarwiony ślad, który trzeba będzie z kolei zamaskować. To zawsze jest taka zabawa w kotka i myszkę. Możesz, jak masz spróbować Avel Hussard, ale to tylko jeden ze środków, który ewentualnie mógłby pomóc.

Jeżeli wszystko zawiedzie i nie da się usunąć śladu z tego pisaka, pozostają dwie opcje :

- farbowanie całościowe

- stosowanie powierzchniowych środków wykończeniowych, aby to zamaskować

W takich przypadkach istnieje jedna zasada. Każdy niewłaściwie dobrany środek, jeżeli nie usunie lub nie zniweluje zabarwienia, powoduje automatyczne utrwalenie plamy. Czasem trzeba po prostu na podstawie przeprowadzonej mikropróbki zaryzykować i zastosować środek, który uważa się za najbardziej odpowiedni. Potem następuje "chwila prawdy".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miro napisał:

Panowie, czym wyczyścić ślad po tuszu, takim z pisaka (nie wiem, czy to marker) ze skóry licowej? Przepraszam za nieostre zdjęcie.

tusz.jpg.624f7fd3189826eb406f29d1001c6be2.jpg

Może nie z butów, ale ze skórzanej białej tapicerki krzesła usunąłem malowidło dzieciaka za pomocą lakieru do włosów, na innym krześle za pomocą perfum.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kilka miesięcy temu zamszowe buty i nie wiedzieć skąd po kilku założeniach pojawiły się nad ich noskiem wyraźne rysy / przetarcia. Pielęgnowałem zgodnie z zaleceniami (szczotka do zamszu, renowator, protektor) i pomagało tylko doraźnie - po ponownym założeniu po pielęgnacji znowu "ukazywały się" te niedoskonałości. Czym to może być spowodowane? Czy ma ktoś podobne doświadczenia lub wskazówki jak się tego pozbyć? Dodam tylko, że używałem renowatora bezbarwnego.

Będę wdzięczny za pomoc. Poniżej zdjęcia butów.

buty.thumb.jpg.573957328c5c979698d8a0e4c6ed091c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk92 Miałem tak na jednych butach. Nie wiem skąd się to bierze. Podejrzewam że ze słabej jakości wybarwienia zamszu, które wyciera się pod wpływem "pracy" skóry (zauważ że rysy powstały w miejscu zginania się buta). Masz dwa wyjścia - albo się do tych rys przyzwyczaić albo pomalować buty (samemu lub oddać do szewca) za pomocą farby, np. Saphir Tinture. Renowator, nawet kolorowy, a nie bezbarwny nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@mk92 Miałem tak na jednych butach. Nie wiem skąd się to bierze. Podejrzewam że ze słabej jakości wybarwienia zamszu, które wyciera się pod wpływem "pracy" skóry (zauważ że rysy powstały w miejscu zginania się buta). Masz dwa wyjścia - albo się do tych rys przyzwyczaić albo pomalować buty (samemu lub oddać do szewca) za pomocą farby, np. Saphir Tinture. Renowator, nawet kolorowy, a nie bezbarwny nic nie pomoże.

Dzięki za odpowiedź.
Myślałem o kolorowym renowatorze jednak. Teraz mi dałeś do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tylko brzydkim efektem wizualnym nic nie powinno się dziać. Podejrzewam, że obcas jest trochę źle dopasowany do spodów i całość spodów wraz z podpodeszwą przełamuje się w tym miejscu. Były już z tego co kojarzę takie przypadki na forum. Podeślij jeszcze fotkę całościową buta z boku, może coś więcej można będzie wywnioskować.

edit :

Jeżeli potwierdziły by się moje przypuszczenia, ze źle dopasowanym obcasem, to w krótkiej perspektywie czasowej nic się nie stanie, ale w dłuższej mogą być kłopoty. Spód wraz z podpodeszwą pod wpływem dużych naprężeń mogą się przełamywać poprzecznie, co w skrajnym przypadku może skończyć się pęknięciem na linii obcasa. To miejsce w bucie nie powinno pracować, a tak wydaje się, że jest w tym przypadku.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2017 o 18:53, Zajac Poziomka napisał:

@mk92 Miałem tak na jednych butach. Nie wiem skąd się to bierze. Podejrzewam że ze słabej jakości wybarwienia zamszu, które wyciera się pod wpływem "pracy" skóry (zauważ że rysy powstały w miejscu zginania się buta). Masz dwa wyjścia - albo się do tych rys przyzwyczaić albo pomalować buty (samemu lub oddać do szewca) za pomocą farby, np. Saphir Tinture. Renowator, nawet kolorowy, a nie bezbarwny nic nie pomoże.

Mam dwie pary welurowych Shoepassion, w których powstają identyczne jaśniejsze linie w miejscu pracy skóry. Po użyciu renowatora w kolorze zbliżonym do koloru skóry "problem" nie zniknął, ale pomaga przeczesanie skóry szczotką. Niestety jest to rozwiązanie tylko na wystawienie butów na półce, bo wystarczy zrobić parę kroków i jasne smugi wracają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wodzu napisał:

Mam dwie pary welurowych Shoepassion, w których powstają identyczne jaśniejsze linie w miejscu pracy skóry. Po użyciu renowatora w kolorze zbliżonym do koloru skóry "problem" nie zniknął, ale pomaga przeczesanie skóry szczotką. Niestety jest to rozwiązanie tylko na wystawienie butów na półce, bo wystarczy zrobić parę kroków i jasne smugi wracają...

To samo "daje" kolorowy renowator. Po użyciu Tinture problem praktycznie zniknął - stąd moje przypuszczenia o słabym wybarwieniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.