Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż - sam możesz zdecydować czy modę będziesz naśladować, czy kreować ;-)

A poważnie: kamizelka może być bardzo dobrym rozwiązaniem aby ukryć krągłości w okolicach pasa. Weźmy jako przykład znaną wszystkim sylwetkę Napoleona Bonaparte, który nie dość, że był niski, to z wiekiem stawał się coraz bardziej "okrągły".

Bonaparte nosił kamizelki i to kamizelki wysoko podcięte po łuku, które maskowały brzuch (odsłaniając go!) i poprawiały proporcje całej sylwetki. Prawdopodobnie masz za mało czasu aby zamówić taką kamizelkę, ale możesz poeksperymentować z gotowymi kamizelkami i spróbować coś dobrać.

Warto pamiętać, że w lecie w kamizelce może być dosyć gorąco.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam zdjęcia z wesela sprzed ponad pół roku, które otrzymałem wczoraj :D Zaznaczam, że wesele odbyło się zanim zawitałem na forum ;) Przy okazji - co sądzicie o białych/kremowych krawatach?

garnitur w kolorze charcoal

koszula w kolorze baby blue

krawat biały ze wzorem

poszetka biało-błękitna wzorzysta

facial hair inspired by Eryk Banan

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rudy102 - jakby mi sprzedawca powiedział, że mam o czymś zapomnieć, to bym się tylko roześmiał i powiedział, że zapomnieć to sobie on może - o kliencie.

@wojv - NAPOLEON NIE BYŁ NISKI. miał 168-169 cm wzrostu, co było wartością większą od ówczesnej średniej Francuzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z mojego niedawnego ślubu:

Dołączona grafika

Garnitur J. Błoński, krawat Sam Hober, buty T. Januszkiewicz, koszula Balthazar. Wszystkiego na tym zdjęciu nie widać; więcej zdjęć w tej konfiguracji wrzucę wkrótce do Przewodnika Miejskiego do wątku o J. Błońskim.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje. Garnitur bardzo fajny, choć przyznam szczerze wolałbym podziwiać urodę Panny Młodej ;-) Niech Wasze życie będzie bespoke.

Tak źle ze mną nie jest, bo mam podobne odczucia. Gratuluję. Tomek, nic się nie chwaliłeś, a na pewno byliby chętni forumowicze przyjść na ślub w strollerach i żakietach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje. Garnitur bardzo fajny, choć przyznam szczerze wolałbym podziwiać urodę Panny Młodej ;-) Niech Wasze życie będzie bespoke.

Tak źle ze mną nie jest, bo mam podobne odczucia. Gratuluję. Tomek, nic się nie chwaliłeś, a na pewno byliby chętni forumowicze przyjść na ślub w strollerach i żakietach ;)

Wtedy byliby chyba ubrani bardziej formalnie od Pana Młodego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje. Garnitur bardzo fajny, choć przyznam szczerze wolałbym podziwiać urodę Panny Młodej ;-) Niech Wasze życie będzie bespoke.

Tak źle ze mną nie jest, bo mam podobne odczucia. Gratuluję. Tomek, nic się nie chwaliłeś, a na pewno byliby chętni forumowicze przyjść na ślub w strollerach i żakietach ;)

Wtedy byliby chyba ubrani bardziej formalnie od Pana Młodego?

Z powodu wieku mogę sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

@wojv - NAPOLEON NIE BYŁ NISKI. miał 168-169 cm wzrostu, co było wartością większą od ówczesnej średniej Francuzów.

Masz rację, dziękuję za to uściślenie. Lepiej byłoby napisać, że był niski wobec naszych obecnych kryteriów. A także relatywnie niski w towarzystwie gwardzistów i części marszałków. Ważniejsze dla wpisu o kamizelce były późniejsze proporcje sylwetki a nie wzrost bezwzględny. Z mojej strony EOT bo to nie forum historyczne...

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie w kwestii mody weselnej:

Tak się zdarzyło, że niedługo będę na ślubie i przyjęciu weselnym mojego przyjaciela.

Tutaj mam mały dylemat, ponieważ mam tylko jeden letni garnitur, który również mógłbym wykorzystać.

Problem jest z butami - nogawki spodni jest zwężana ku dołowi (co daje im bardziej casualowy charakter...tak sądzę).

Idealnie do tego garnituru pasują mokasyny (niebieskie, bardziej ciemny niebieski). Dobrze komponują się one z pieprzowym garniturem (koszula będzie jasno niebieska, a krawat szary; poszetka również pasująca do całości).

Chodzi mi o buty...czy przypadkiem nie powinienem zaopatrzyć się w nowe (np. brązowe). mam inne buty do garnitury - czarne, ale z lekko dłuższym nosem, co z zwężonymi spodniami w dole średnio pasuje...

Czy moda weselna jest typowo formalna, tj. czy ewentualnie mokasyny byłyby już wyjściem poza kanon?

Wszelkie uwagi będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.