Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuc zdjecie swojego zestwu do odpowiedniego watku z poradami, to wtedy cos pomyslimy.

Co do zasady, to slub jest okazja formalna i brazowe buty tez nie wchodza w gre, ale nikt nie umrze, ani nie aresztuje Cie fashion polizei, jesli ubierzesz buty inne niz czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokasyny na ślub? W dodatku niebieskie?! Nie. Brązowe buty też odpadają. Kup sobie np. czarne oxfordy z nakładanym noskiem.

Mokasyny zdecydowanie nie. Ja jestem mniejszym formalistą i dopuszczam brązowe oraz wiśniowe wiedenki (oksfordy z nakładanym noskiem). Mam nieodparte wrażenie, że brązowe buty świetnie pasują do szarego garnituru, a wiśniowe do granatu. W każdym razie lepiej niż czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do mody slubnej, jest jakies rozroznienie miedzy sytuacja, gdy jestesmy bratem pana mlodego a weselem, na ktorym jestesmy w charakterze osoby towarzyszacej u dalekiej rodziny naszej partnerki? nie mowie o tym, ze ta druga sytuacja zwalnia nas z elegancji, ale chocby o tym, ze brazowe buty nie staja sie czyms az tak strasznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buyaka

Witam. Nie chciałbym, aby Mój brak wiedzy "bił po oczach", ale niestety tak się zapewne stanie. W końcu nie można znać się na wszystkim. Mam 24lata w sierpniu mam Swój ślub i wesele. Typ budowy atletyczny, raczej standardowy, może poza odrobinę przydługimi kończynami, szatyn, karnacja nie za jasna nie za ciemna- więc z dopasowaniem garnituru nie powinno być wielkich problemów. Powtarzam- garnituru. Nie fraka itp. Żal byłoby mi pieniędzy na strój, który nałożę raz na Siebie. Do wydania max. 1500zł (więc suma jak i czas nie pozwala myśleć o bespoke). Ostatnio zauważyłem niezłe promocje w Vistuli na Lantiera. Czy moglibyście poradzić, który z garniturów na ich stronie wydaje się być najbardziej odpowiedni? Najlepiej granat lub stal-szary? Jak wg. was prezentuje się zestaw na drugim zdjęciu(ten z butelką szampana) http://www.we-dwoje.pl/kolekcja;ceremon ... 18317.html . Chodzi mi przede wszystkim o krój kołnierza(nie wiem jak się nazywa) i kolorystykę dodatków. I czy dobrze wyglądałoby takie połączenie z granatowym garniturem? Jaki kolor dodatków w przypadku stalowego garnituru (tak, widziałem te zdjęcie z blogu Macaroniego z jakąś znaną personą ze swiata mody w błękitnym krawacie:) )? Uprzedzam pytania- czytałem wskazówki na forum i blogu Macaroniego i nie zadaję wg. Was idiotycznych pytań o dostosowanie ubioru kolorystyką do P.M.:) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Uważam, że ten garnitur Lantiera byłby bardzo zacny: http://sklep.vistula.pl/product-pol-100 ... ntier.html ., inna kwestia jak z jego dostępnością obecnie.

Odnośnie tego czy granat, czy szary, to w zasadzie nie ma to jakichś zasad, więc sam musisz zdecydować w czym się lepiej czujesz. Odnośnie stylizacji, to gdybym ja brał ślub to ubrałbym się następująco (stylizacja raczej dandy ;) ): granatowy garnitur, śnieżnobiała koszula, taki krawat: http://www.samhober.com/solid-fermo-fos ... ie-10.html (może trochę jeszcze ciemniejszy) , do tego biała lniana poszetka i czerwony goździk w butonierce. Jeżeli chodzi o buty to oczywiście wypolerowane na wysoki połysk czarne oksfordy. Może Cię to w jakiś sposób zainspiruje, bo ja osobiście nie lubię stosowanych zestawów, fajnie gdy się go czymś ożywi ;) Dodatki które wymieniłem będą równie dobrze pasować do szarego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buyaka

Gdy pomyślę o granatowym garniturze z bordowym krawatem to do głowy przychodzi mi trochę konduktor z PKP:) (być może nie słusznie- dawno nie jeździłem pociągiem). Pewnie goździk i poszetka trochę "rozweseliłyby" ten układ. W każdym bądź razie dziękuję za opinię. Napewno poważnie się zastanowie nad Twoją propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Gdy pomyślę o granatowym garniturze z bordowym krawatem to do głowy przychodzi mi trochę konduktor z PKP:) (być może nie słusznie- dawno nie jeździłem pociągiem). Pewnie goździk i poszetka trochę "rozweseliłyby" ten układ. W każdym bądź razie dziękuję za opinię. Napewno poważnie się zastanowie nad Twoją propozycją.

Konduktor z PKP? Nie wiedziałem, że są tak gustownie ubrani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pomyślę o granatowym garniturze z bordowym krawatem to do głowy przychodzi mi trochę konduktor z PKP:)

Ja swego czasu miałem skojarzenia z I Komunią :) Jednak dziś to mój ulubiony kolor marynarki. Pamiętaj, że konduktorzy zapewne ubrani są w garnitury z poliestru, kiepsko wyglądające (od samego początku), robiące wrażenie tanich i byle jakich. Materiał robi ogromną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buyaka

Z tym konduktorem to był żart:) Niestety dzisiejszy dzień rozpoczął się od rozczarowania. W salonie Vistuli Pani powiedziała, że nie ma ŻADNEGO garnituru w Moim rozmiarze (180 wzrost, 100 klatka) ponieważ promocja trwa już 3(słownie trzy) tygodnie! Jakieś jaja dosłownie. Pytam się ile mieli tych garniturów?- po 2 z każdego rodzaju?(nie sprzedawczyni tylko tak retorycznie:) ). Pozatym Pani niemiła i lekko opryskliwa co mnie zdziwiło, gdyż jak bywałem tam wcześniej to było zupełnie inaczej (galeria Alfa w b-stoku). Dwa dni wcześniej byłem w Próchniku i Bytomiu i nic ciekawego nie było. Zaszedłem do P.Carrdin no i wybrałem...nie granatowy (nie było w moim rozmiarze), ale grafitowy(P.M. twierdzi, że nie jest czarny) w delikatny prążek z lekkim połyskiem. Chyba to ten: http://www.e-pierrecardin.pl/produkt/ga ... 2011__.php Nieźle leży, moze delikatnie szeroki w barkach(lekkie załamanie na gąbce), ale mniejsza marynarka była moze ciut lepsza w barkach, ale za to mała w klatce i ściągała się na plecach...Podsumowując: z koloru może nie jestem w 100% zadowolony, ale z kroju i ogólnego wyglądu raczej tak. Teraz ponawiam pytanie o dodatki. Cały czas chodzi Mi po głowie ten zestaw z mojego poprzedniego postu (szary, srebrny?) plus proponowana przez Nereusza biała koszula, biała poszetka, czerwony goździk i buty typu oxford. Boję się jedynie o to, że "popłynę" jak oprócz garnituru dołożę jeszcze kolejną warstwę materiału w postaci kamizelki (a sierpień ma być gorrrrący). Będzie grało i huczało? Czy coś innnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie - nie zakładaj kamizelki.

Srebrny krawat z jedwabiu, resztę napisał Nereusz.

Srebrny będzie pasował do zimnych typów urody, do ciepłych powinien być złoty. Proponuję przyłożyć folie srebrną i złotą do twarzy a wtedy wszystko będzie jasne. Ja w srebrnym krawacie wyglądam jak śmierć, a w złotym żyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Najlepsze rozwiązanie - nie zakładaj kamizelki.

Srebrny krawat z jedwabiu, resztę napisał Nereusz.

Srebrny będzie pasował do zimnych typów urody, do ciepłych powinien być złoty. Proponuję przyłożyć folie srebrną i złotą do twarzy a wtedy wszystko będzie jasne. Ja w srebrnym krawacie wyglądam jak śmierć, a w złotym żyje :)

Dokładnie, zrób jak prawi Zaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mój ślub latem kamizelki nie założyłem - mimo, że miałem ją w szafie, bo garnitur był uszyty z kamizelką ;) Uważam, że dobre samopoczucie to podstawa udanej uroczystości, a w kamizelce byłoby za gorąco w upalny letni dzień. Tym niemniej lepiej wyglądałoby w kamizelce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dobrze wyglądać można tylko w ubraniu, w którym się dobrze czujesz. Ja rok temu w lipcu nawet nie rozważałem kamizelki na swoim ślubie i byłem bardzo zadowolony z tej decyzji (upał ponad 25 st.)

Ja na mój ślub latem kamizelki nie założyłem - mimo, że miałem ją w szafie, bo garnitur był uszyty z kamizelką ;) Uważam, że dobre samopoczucie to podstawa udanej uroczystości, a w kamizelce byłoby za gorąco w upalny letni dzień. Tym niemniej lepiej wyglądałoby w kamizelce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buyaka

marzec byłby świetny...rześka pogoda, przeciętna temperatura- tylko niewiem jak pasowałyby gumaki do garnituru...:) Ok- zrobię z tym krawatem tak ja radzicie- dodatki pozostają takie same w obu przypadkach? A kamizelkę jednak Sobie daruje- z Moją potliwością to mogłaby być masakra. Jeszcze takie pytanie- podkoszulek? Nakładać czy nie? Jednak wchłania pot zamiast koszuli to plus, a minus to kolejna warstwa materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buyaka

A co ma marynarka do podkoszulka? Zdarza się, ale raczej okazjonalnie niż codziennie. Mniejsza o to. Lepiej powiedzcie gdzie w b-stoku można dorwać jakieś ładne i w miarę klasyczne oxfordy? No i w cenie do ok. 300zl. Obszedłem dzisiaj z 8 sklepów i wszędzie jakies pokraki z przedłużanymi czubami albo wogóle brak butów w takim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

A co ma marynarka do podkoszulka? Zdarza się, ale raczej okazjonalnie niż codziennie. Mniejsza o to. Lepiej powiedzcie gdzie w b-stoku można dorwać jakieś ładne i w miarę klasyczne oxfordy? No i w cenie do ok. 300zl. Obszedłem dzisiaj z 8 sklepów i wszędzie jakies pokraki z przedłużanymi czubami albo wogóle brak butów w takim stylu.

Klasyczne oksfordy do 300zł, do tego w Białymstoku? zapomnij...Co najwyżej może znajdziesz coś przypominającego oksfordy, ale generalnie jeżeli widziałeś na fotkach jak wyglądają porządne buty, to zawsze coś tam dobierzesz w miarę klasycznego w Ryłko, czy właśnie może w Wojasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.