Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Co szanowne gremium sądzi o poniższym zestawie na ślub kościelny i wesele? Odrobiłem lekcje i starałem się dopasować do forumowych i blogowych uwag w kwestii stosowności ubioru na tę okazję.

Sprecyzujmy kolory:

- garnitur granatowy (wielokrotnie się pojawiał na tym forum)

- koszula biała, mankiety na guziki

- krawat jedwabny, szary w złote paski

- poszetka lniana, biała

- monki czarne (od razu mówię, że nie posiadam klasycznych czarnych oksfordów, więc od moich pięknych monków wara :P )

- w butonierce będzie czerwony goździk

- pasek czarny

- podkolanówki czarne.

Wesele będzie mało oficjalne i krótkie. O 17 odbędzie się ślub kościelny, po czym podjedzie autokar i zabierze gości do podwarszawskiej miejscowości na wesele, które zakończy się w okolicach północy (znów autokar odwozi, do domów). Poprawin nie przewidziano. Wiem, że pan młody będzie ubrany w szary garnitur, brak plastronu czy innych ciekawostek (pewnie będzie miał krawat), odgórnego DC nie ma. Jadę tam potańczyć z moją piękną dziewczyną i żeby mogła błyszczeć na moim tle :) stąd też stonowana kolorystyka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co szanowne gremium sądzi o poniższym zestawie na ślub kościelny i wesele? Odrobiłem lekcje i starałem się dopasować do forumowych i blogowych uwag w kwestii stosowności ubioru na tę okazję.

Sprecyzujmy kolory:

- garnitur granatowy (wielokrotnie się pojawiał na tym forum)

- koszula biała, mankiety na guziki

- krawat jedwabny, szary w złote paski

- poszetka lniana, biała

- monki czarne (od razu mówię, że nie posiadam klasycznych czarnych oksfordów, więc od moich pięknych monków wara :P )

- w butonierce będzie czerwony goździk

- pasek czarny

- podkolanówki czarne.

Wesele będzie mało oficjalne i krótkie. O 17 odbędzie się ślub kościelny, po czym podjedzie autokar i zabierze gości do podwarszawskiej miejscowości na wesele, które zakończy się w okolicach północy (znów autokar odwozi, do domów). Poprawin nie przewidziano. Wiem, że pan młody będzie ubrany w szary garnitur, brak plastronu czy innych ciekawostek (pewnie będzie miał krawat), odgórnego DC nie ma. Jadę tam potańczyć z moją piękną dziewczyną i żeby mogła błyszczeć na moim tle :) stąd też stonowana kolorystyka.

Fajny zestaw, a poniewaz nie jestes panem mlodym, a ja nie jestem purysta DC to nie mam pretensji do monków.

Ciesze sie, ze zdecydowales sie na gozdzik - mam nadzieje, ze beda zdjecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zestaw naprawdę w porządku. Jestem przekonany, że będziesz ubrany lepiej od >95 % gości na weselu, gdzie zapewne (ze względu na pogodę) będzie dominować koszula z krótkimi rękawami + poliestrowy krawat (ewentualnie, w wersji advanced, koszula z przykrótkimi rękawami i marynarka z przydługimi :P ). Mnie wesela, komunie, chrzciny itp. zniesmaczają, tyle widzę tam stylistycznych potworków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim też

Uważam, że zestaw naprawdę w porządku. Jestem przekonany, że będziesz ubrany lepiej od >95 % gości na weselu, gdzie zapewne (ze względu na pogodę) będzie dominować koszula z krótkimi rękawami + poliestrowy krawat (ewentualnie, w wersji advanced, koszula z przykrótkimi rękawami i marynarka z przydługimi :P ). Mnie wesela, komunie, chrzciny itp. zniesmaczają, tyle widzę tam stylistycznych potworków.

Velahrn, nie każde wesele podpada pod ten klasyczny, polski kanon. To zależy w dużej mierze od towarzystwa, na moim nie było ani jednej osoby wpisującej się w powyższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velahrn, nie każde wesele podpada pod ten klasyczny, polski kanon. To zależy w dużej mierze od towarzystwa, na moim nie było ani jednej osoby wpisującej się w powyższe.

To gratulacje (pisze to bez złośliwości)! Zauważ jednak, Koźle, że na typowym polskim weselu dość znaczną część gości stanowi rodzina, a jak wiadomo, rodziny się nie wybiera :). Druga sprawa, że niektóre uroczystości kościelne są zbiorowe - mówię tu np. o Pierwszej Komunii, niekiedy też o chrzcinach. A tam towarzystwa innych "ciekawie" urabnych gości jest przymusowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie raz zdążyło mi się być na komunii dzieci uczęszczających do bardzo drogiej szkoły i komunia odbywała się tam gdzie szkoła się bodajże znajdowała. Na pewno daleko od miejsca zamieszkania. W tym przypadku akurat towarzystwo nie było "poliestrowe", a właśnie dość schludnie i drogo ubrane.

Ja w tym wypadku należałem akurat do grona "budżetowo" ubranych gości :) więc jak widać, zawsze istnieje jakiś "poziom wyżej"

Podobnie jest z weselami. Są wielkie, wiejskie wesela, gdzie zaprasza się jak najwięcej gości ( i tym samym najczęściej się na takich bywa, bo jest się zapraszanym przez jakaś daleką rodzinę, z którą nawet się kontaktu nie utrzymuje ), gdzie nie idzie się w jakość tylko w ilość, a są też małe, kameralne wesela dla najbliższej rodziny i przyjaciół. W tych ostatnich rzadko się bierze udział z natury rzeczy, stąd na pozór wesela kojarzą się z tandetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ja taki problem, że za dwa tygodnie się żenię. Sam ożenek mnie nie przeraża, ale ogrom organizacji z nim związanej owszem. Jedną z moich zgryzot jest kolor krawata. Właśnie kończy mi się szyć garnitur - bardzo ciemno granatowy z materiału typu herringbone i za diabła nie wiem, jaki wybrać do niego krawat. Trudno znaleźć jeszcze ciemniejszy granat niż kolor garnituru. Czerń odpada na ślub. Brąz w zasadzie ok., ale buty i pasek czarne, więc też chyba nie... Jednym słowem potrzebuję porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ja taki problem, że za dwa tygodnie się żenię. Sam ożenek mnie nie przeraża, ale ogrom organizacji z nim związanej owszem. Jedną z moich zgryzot jest kolor krawata. Właśnie kończy mi się szyć garnitur - bardzo ciemno granatowy z materiału typu herringbone i za diabła nie wiem, jaki wybrać do niego krawat. Trudno znaleźć jeszcze ciemniejszy granat niż kolor garnituru. Czerń odpada na ślub. Brąz w zasadzie ok., ale buty i pasek czarne, więc też chyba nie... Jednym słowem potrzebuję porady.

Jeśli jesteś brunetem, proponuję jednokolorowy srebrny (szary).

Jeśli jesteś blondynem, proponuję jednokolorowy złoty.

Jest cała masa możliwości, ale krawat powinien pasować przede wszystkim do Twojej karnacji. Wybierając krawat nie myśl czy będzie pasować do garnituru ale czy będzie pasował do twojej Twarzy. Jak już kilka wybierzesz, zobacz który dobrze komponuje się z garniturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładki w kolorze bordo/wiśniowym

może czerwony w ukośny pasek?

Taki byłby bardzo dobry ale w innych okolicznościach, powiedziałbym wręcz, że w zupełnie innych: praca, spotkanie z klientem, piwo z kolegami etc ale nie ślub, własny ślub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.