Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

... Chyba powinno się zapiąć oba guziki...

w marynarce zapinanej na dwa guziki? raczej na pewno ... nie

Na pewno tak. Kiedy jeden guzik leży powyżej linii talii, a drugi poniżej, wówczas trzeba przesunąć guzik albo zapiąć obydwa, jak tu:

Dołączona grafika

Saint benji - taka koszula na spinki do krawata ogólnie mija się z celem, bo tych spinek nie widać. :) A taka kamizelka jak od żakietu, do garnituru może być.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak. Kiedy jeden guzik leży powyżej linii talii, a drugi poniżej, wówczas trzeba przesunąć guzik albo zapiąć obydwa, jak tu:

Dołączona grafika

tak przekonałeś mnie, to zdjęcie jest bardzo reprezentatywne ...

w końcu nikt nie zabrania - zawsze można wyglądać jak snopek słomy, nie wierzę w prawdy objawione

marynarka na trzy guzki

zapięty środkowy lub środkowy i górny

marynarka na dwa guziki

zapięty górny

marynarka na jeden guzik ...

na marginesie pytanie natury technicznej - jak ten guzik chcesz przesunąć (z reszta guzik to jeszcze nie problem, ale prawie każdy guzik ma dziurkę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest reprezentatywne zdjęcie - to strój sportowy Edwarda VIII, uważanego za ikonę stylu. ;) Ale wyobraź sobie - taka marynarka z wysoko położonym guzikiem i zapiętym tylko na niego będzie wyglądać śmiesznie.

A przesunąć guzik to oznacza go przyszyć w innym miejscu. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie przeniesiesz już dziurki na ten guzik.

No prawda. Ale wydawało mi się, że jakoś da się to zrobić. ;)

mnie chodzi raczej o jakąś klasykę dopasowaną do dzisiejszych realiów. ; )

Coś takiego nie istnieje. W dzisiejszych realiach są tylko wariacje na temat klasyki. ;)

Z resztą taka marynarka nie różni się krojem od normalnej, dzisiejszej marynarki (z tym, że dziś z reguły któryś z guzików jest dokładnie na linii talii).

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest reprezentatywne zdjęcie - to strój sportowy Edwarda VIII, uważanego za ikonę stylu. ;) Ale wyobraź sobie - taka marynarka z wysoko położonym guzikiem i zapiętym tylko na niego będzie wyglądać śmiesznie.

ten strój jest śmieszny (i nijak się ma do rzeczywistości) ... z całym szacunkiem dla Edwarda

podobnie śmieszne żeby nie powiedzieć żałosne jest zapinanie marynarki na wszystkie guziki - budzi podobną litość jak jedzenie ryby dwoma widelcami i kilka innych podobnych egzotycznych teorii

A przesunąć guzik to oznacza go przyszyć w innym miejscu. ;)

lubię błyskotliwe komentarze, ale tylko naprawdę błyskotliwe ... obawiam się że nie doczytałeś całości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach przepraszam, przed chwilą się zorientowałem. ;)

Możesz nosić marynarkę jak tylko chcesz. Wystarczy tylko, że wiesz, jak się to robi poprawnie, wtedy już jest w porządku. ;)

Możemy zapytać Macaroniego jak to jest z tymi marynarkami z akurat takim specyficznym położeniem guzików. Na razie EOT.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, Poirot miał jakieś 160 cm wzrostu, a dobrze wyglądał w swoim garniturze z marynarką na trzy guziki. Oczywiście wiem, że nie aspirujesz do wyglądu Poirota ( :D ), ale według mnie wzrost akurat nie ma tu większego znaczenia. Jeżeli Ci się podoba, bierz ten.

Teoretycznie według mnie ten kolor nie jest najszczęśliwszy na wieczór - lepszy byłby ciemny, ale ujdzie. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.