Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Kilroy, ale Poirot był taki raczej... szerszy ;) to dawało dobry efekt przy 3 guzikach. Dzisiaj złożyłem zamówienie na garnitur 3-częściowy - zdecydowałem się na 2 guziki, bo 3 spowodowałyby krótkie otwarcie i prawie niewidoczną kamizelkę. u Poirota 3 guziki w połączeniu z szeroką sylwetką dawały szerokie otwarcie marynarki, ergo widoczna kamizelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie aspiruje do wyglądu Poirota (wliczając w to jego posturę :D ). Tak naprawdę da się zrobić taki x-kształtny bezetz w każdej marynarce, z tego co wiem, chyba, że ktoś jest przeraźliwie chudy. ;) Kamizelkę jednak widać głównie ponad zapięciem marynarki, a nie pod nim.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten mi się spodobał:

http://ctshirts.liquifire.com/ctshirts?source=url%5Bhttp://www.ctshirts.co.uk/ProImages/BSA06BLW_ss11v3_c.tif%5D,name%5Bprod%5D&scale=size%5B1048x1048%5D&addprofile=url%5Bfile:profiles/sRGB.icc%5D,if%5B(%27image.colorspace%27%20ne%20%27RGB%27)%5D&removeprofile&blank=width%5Bprod.width%5D,height%5Bprod.height%5D,color%5Bblack%5D,name%5Balpha%5D&select=image%5Bprod%5D&composite=compose%5Breplacematte%5D,image%5Balpha%5D&scale=size%5B450%5D&sink=format%5Bjpg%5D,quality%5B80%5D&nocache

Też CT, też seria black label. Pani mi odpisała, że tamtego z zamkniętymi klapami nie będą mieli już w moim rozmiarze, więc lipa. Ten powyżej z kamizelką kosztowałby ok. 2000 zł i zastanawiam się, bo to zakup na lata, czy nie lepiej byłoby może uszyć np. u Krupy w Poznaniu. Tylko tam wyszłoby więcej, z tego co pisaliście w jego temacie, bo jeszcze do tego koszta materiału by doszły. Tyle że chyba pierwszy garnitur to trochę ryzyko... Sam już nie wiem. Czasu niby dużo, ale zawsze potem na ostatnią chwilę coś brać to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając do wyboru garnitur za 2000 kupiony w sklepie i garnitur szyty na miarę raczej bym się nie zastanawiał. to jest zupełnie co innego...

W pełni się zgadzam, garnitur z wieszaka za 2 kzł, to po przeróbkach dość przewidywalny efekt. Bespoke za 2kzł (rozumiem, że igła + materiał) to potencjalne jajko niespodzianka...

ale żakiet to inna sprawa. żakiet jest frakiem (konstrukcyjnie), tam chodzi tylko o to, żeby kamizelka nie schodziła poniżej klap.

R'u sure? Ciekawe co na to Dr Kilroy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiem. W sensie polecasz czy nie polecasz? Bo z jednej strony się zgadzasz, a potem że jajko...

Ja też powinienem dodawać emotikonki po swoich wypowiedziach. W sumie w duchu tego, co napisał Wojtek na swoim blogu - tanie bespoke = wyszukanie krawca, który nie ma marki i pewnie nie szyje za często. W związku z tym mamy element hazardu polegający na trafieniu rzemieślnika z solidnym warsztatem (to jest możliwe i pewnie nie takie rzadkie), doświadczeniem (pewnie się zdarza), którego trzeba trochę poprowadzić za rękę w kwestii stylu. To ostatnie może być trudne w przypadku 1-go zamówienia bespoke. Dlatego uważam, że efekt końcowy to niespodzianka/loteria - może być dobry, ale może wyjść kompletna klapa.

Korzystając z tego, że Wojtek (Macaroni) upublicznia swoje peregrynacje - proponuję porównać jego pierwsze zamówienie w Gest Modzie, z kolejnymi (nawet ograniczając się tylko do tych z Foksalu), a przecież to zdecydowanie nie są przypadkowi krawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w tamtym temacie jest post, z którego wynika, że 2000 za igłę. 3m dobrej wełny to pewnie 1200 - 1500 PLN i jesteśmy już na poziomie dobrych rzemieślników warszawskich (3500 PLN za 2-częściowy garnitur). Widząc zresztą zdjęcie z próbką - jesteśmy tam również pod względem warsztatu, bo sądząc po zdjęciu marynarka nie była gorsza niż te, które szyją np. K.Mystkowski czy J.Godlewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, nie zamierzam na początek kupować wełny po 400-500 zł za metr.

Być moze to rzeczywiscie lekka przesada, zwlaszcza że cena materialu stanowilaby wowczas okolo 35-40 procent kwoty calego zamowienia. Z lepszej jakosci materialem nie ma co eksperymentowac z bardzo budzetowym bespoke. Mysle jednak, że koledze qb_1 chodzilo o to, że wiele osob nie zdaje sobie sprawy jak ogromnie wazna role w udanym zamowieniu pelni tkanina. Aby to zauwazyc i docenic trzeba miec odpowiednie porownanie. Przy dobrej jakosci i przyzwoitym garniturze trzeba wydac minimum te 600-700 zl na material (przyjmujac zakup 3 metrow materialu).

O ile jeszcze w przypadku spodni, kupowanie materialu w granicach 100-150 zl/m moze miec sens, o tyle marynarka moze wyjsc bardzo srednio i bedziesz pozniej zalowal wydanych w sumie ponad 2 tysiecy na garnitur. Oprocz samego kroju, dobre dopasowanie to również uzyta tkanina. Tutaj niestety benchmark cenowy jest nieublagany i okazje, jak w przypadku budzetowych krawcow, zdarzaja się niezwykle rzadko.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam porównanie z tymi naprawdę drogimi tkaninami, ale materiały 230 - 290 zł / m są już dobrej, solidnej jakości i widać różnicę miedzy nimi, a tymi za około 130 zł. A w sumie to tylko 300 zł za materiał więcej, co w stosunku do ceny materiał + igła nie jest jakimś strasznym skokiem cenowym.

Inna sprawa, że szukając ciepłych spodni na zimę, znalazłem odpowiedni materiał ( gabardyna z domieszką ) właśnie za 160 zł / m :)

Radzę przed podjęciem decyzji z RTW vs. tańsze bespoke przeanalizować wszystkie za i przeciw. Bo co innego jest szyć pierwszy raz u krawca bez żadnej okazji, a szyć na konkretną okazję, gdzie się chce wyglądać od razu dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpisać pod tym, co obaj koledzy wyżej zauważyli.

Zresztą, zakładając, że niezła jakościowo wełna to 300 PLN/mb, a na uszycie garnituru potrzeba jej 3m, oraz że igła jak wspomniano kosztuje 2 kPLN, łącznie jesteśmy na poziomie 2,9-3 kPLN. Do tego tak, jak Caporegime napisał - jest to pierwsze zamówienie i nie ma gwarancji, że wyjdzie rewelacyjnie.

Również nie twierdzę, że koniecznie trzeba kupić garnitur z wieszaka. Uważam natomiast, że przewaga 1-go bespoke nad dobrym jakościowo RTW nie jest przesądzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tylko szkoda, że to co jest w sklepach mi się nie podoba. : ( A jak mi się podoba, to jest za oceanem lub chociaż za kanałem.

Nie widze problemu, zeby znalezc tani lot do Londynu i jesli nie chcesz dodatkowo wydawac pieniedzy, wrocic tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było coś. : ) Ale w sumie to jest dobra opcja, bo zamierzaliśmy gdzieś pojechać tego lata, może Londyn - dwie pieczenie na jednym ogniu.

Albo chociazby tak.

Sprawdziłem z ciekawosci loty w pazdzierniku i 25 masz lot o 6 rano, wracasz nastepnego dnia rano - koszt 150kilka pln.

Ps. Zawsze beda jeszcze jakies koszty, ale przynajmniej mozesz przymierzyc, oszczedzasz na koszcie przesyłki i do tego mozesz kupic jeszcze jakies dodatki w innych sklepach, takze oszczedzajac na przesyłce.

Ps.2. Nie pisz na forum, ze jedziesz bo dostaniesz forumowe zamowienie i nie wiem jak wtedy bedzie z oszczednosciami gdy zaplacisz nadbagaz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.