Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Rekawy zawsze mozna skrócic, ale jesli nie ma sie koszuli z odpowiednio długim rekawem to lepiej tego nie robic, a ciezko jest znalezc koszule z odpowiednio długim rekawem na szczupła i wysoka osobe.

No właśnie, co jak się ma problem z za długą ręką i kupienie odpowiedniej koszuli graniczy z cudem? Poskracać marynarki o 1cm i utrzymywać, że to taki włoski look? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma pętelki można przyfastrygować (doraźnie), ale krawiec powinien ją dorobic w 5 sek. bez trudu.

W weekend zasłyszałem.

Idziemy z kumplami elegancko ubrani w marynarki i krawaty, dziewczyna siedząca w aucie puszcza do jednego z nas oko i się uśmiecha. Kolega oddaje uśmiech.W aucie siedziało jeszcze kilka innych gości. Jeden się wychyla i krzyczy:

Te koleś, ale byś ją przyfastrygował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łodyga kwiatków nie przechodzi przez butonierkę.

Janie - może jakieś szczegóły? To są Polacy na polskim weselu?

Goscie to Polacy i obcokrajowcy, panowie na zdjeciu tez.

Ostatnio na coraz wiekszej ilosci slubów dalszych znajomych zauwazam jednolite ubrania - jaskółki i smokingi - dla drużb/najblizszych kolegow pana mlodego. Kategoria wiekowa 25-35.

Oczywiscie jest tak na weselach, gdzie panowie moga poniesc koszt uszycia/zakupu stosownego stroju i staraja sie nie narzekac, ze im sie to juz do niczego nie przyda - wiedza, ze beda mogli w tym stroju pojsc na kolejne sluby i tak wlasnie robia. Jesli ich nie stac to udaja, ze jest inaczej, a na odpowiedni stroj maja czas oszczedzic lub spłacic providenta, bo sluby zwykle sa organizowane z conajmniej rocznym wyprzedzeniem ;)

Wiekszosc z nich nie zaklada tez, ze za chwile sie roztyja, bo uprawiaja sport i maja wrecz cicha nadzieje, ze schudna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli mogę prosić o wskazówki: planuje na zbliżający własny ślub zakup dość budżetowego garniaka (max 1,3k zł). Dzisiaj podczas rundki po galerii rafiłem na firmę cinque, która oferuje dobrze wyglądające na mnie slimy. Chciałbym maksymalnie wykorzystać komplet po ślubie w pracy biurowej, więc raczej preferuję inne kolory niż czarny, a ciemny granat już posiadam. Nie wpadłem niestety na pomysł robienia zdjęć, w każdym razie chyba znalazłem model na ich stronie - kolor na żywo prezentuje się całkowicie inaczej, ale jakaś namiastka jest. Poniżej link do upatrzonego garniaka:

http://www.cinquestore.de/detail/Melotti-20/7505

PM ma biały zestaw: białą suknię, biały welon, białe bolerko na ślub i białe trzewiki. Do tego prawdopodobnie czerwony bukiet.

Mam już białą koszulę na spinki z włoskim kołnierzem i będę szukał butów.

Na końcu tego wywodu pyt: czy kolor generalnie pasuje na taką uroczystość i do zestawu Panny Młodej?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek liczy już 23 strony - czy przeczytałeś choć połowę z nich? Nie spodziewałbym się nagle jakichś nowych i innowacyjnych porad - myślę, że wszyscy prezentujemy tutaj w miarę podobne stanowisko. Pytania o dopasowanie do panny młodej pominę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

PM ma biały zestaw: białą suknię, biały welon, białe bolerko na ślub i białe trzewiki. Do tego prawdopodobnie czerwony bukiet.

A jak się sprawa ma, jeśli chodzi o bieliznę świadka?

Na forum jest jakiś konkurs, kto w bardziej ironiczny sposób przysra (synonim : przygada - prosiłbym o pozostawienie któregoś ze sformułowań przez moderatorów 8-) ) drugiemu ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli mogę prosić o wskazówki: planuje na zbliżający własny ślub zakup dość budżetowego garniaka (max 1,3k zł). Dzisiaj podczas rundki po galerii rafiłem na firmę cinque, która oferuje dobrze wyglądające na mnie slimy. Chciałbym maksymalnie wykorzystać komplet po ślubie w pracy biurowej, więc raczej preferuję inne kolory niż czarny, a ciemny granat już posiadam. Nie wpadłem niestety na pomysł robienia zdjęć, w każdym razie chyba znalazłem model na ich stronie - kolor na żywo prezentuje się całkowicie inaczej, ale jakaś namiastka jest. Poniżej link do upatrzonego garniaka:

http://www.cinquestore.de/detail/Melotti-20/7505

PM ma biały zestaw: białą suknię, biały welon, białe bolerko na ślub i białe trzewiki. Do tego prawdopodobnie czerwony bukiet.

Mam już białą koszulę na spinki z włoskim kołnierzem i będę szukał butów.

Na końcu tego wywodu pyt: czy kolor generalnie pasuje na taką uroczystość i do zestawu Panny Młodej?

Pozdr

Kolor OK (rozumiem, że jest to jakiś ciemnoszary/grafitoiwy/charcoal/marengo itp).

Podoba mi się Twoje praktyczne podejście i je rozumiem (nie każy może sobie pozwolić na zakup żakietu czy innego bardziej poprawnego stroju ślubnego).

Cinque moim zdaniem jest raczej słabą firmą jeżeli chodzi o jakość, zwłaszcza jakość użytych materiałów.

Za PLN 1.300 możesz spokojnie poszukać czegoś w przecenach.

Podczas poszukiwań omijaj sklepy z odzieżą ślubną i nie kupuj wszelkich świecących poliestrem garniturów.

Kwestii dopasowania do panny młodej nie komentuje: proszę jednak, abyś nie wpadł na pomysł dobrania do swojego zestawu poszetki czy krawata w kolorze bukietu....

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zauważam kontrast między, zwykle bogato zdobionymi, sukniami panien młodych a dość mało formalnymi garniturami panów młodych. Pewnie ten dysonans połączony z niewiedzą (że istnieje np. żakiet albo stroller) powoduje powstawanie pomysłów na udziwnianie strojów męskich jakimiś musznikami, świecącymi garniturami, kamizelkami we wzorki jak ze starych tapet czy, ważącymi kilogram, bukietami w butonierce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w przewodniku po strojach ślubnych Nicholasa Antongiovanniego jest wyraźnie napisane, że strój pana młodego musi być dostosowany formalnością do stroju panny młodej. Czyli w sumie zakładanie garnituru do sukni ślubnej z welonem itp. to faux-pas. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam że w temacie ślubnym ale trochę powiązane jest - idę na ślub i wesele ale nie swoje (swoje w przyszłym roku to też będę pytał). Chciałem kupić garnitur trzyczęściowy (wydaje mi się że lepiej by mi było z kamizelką z uwagi na odstający brzuch którego nie da się ukryć - prosze nie komentować), pozatym zawsze wydawało mi się tak bardziej elegancko. Czy to prawda że kamizelki nosi się już tylko na własny ślub i że firmy nie produkują już garniturów trzyczęściowych ?

I pytanie nr 2 odnośnie butów - przymierzałem kilka par i wszystkie są strasznie sztywne i niewygodne. Obecnie mam 2 pary butów do garnituru i są dużo wygodniejsze ale mają podeszwę ze skóry - czy to jest powodem czy poprostu źle trafiłem ? Z góry dziękuję za pomoc, w garniturach chodzę bardzo rzadko i stąd moja niewiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy to prawda że kamizelki nosi się już tylko na własny ślub i że firmy nie produkują już garniturów trzyczęściowych ?

I pytanie nr 2 odnośnie butów - przymierzałem kilka par i wszystkie są strasznie sztywne i niewygodne. Obecnie mam 2 pary butów do garnituru i są dużo wygodniejsze ale mają podeszwę ze skóry - czy to jest powodem czy poprostu źle trafiłem ? (...)

Ad 1. false, false.

Ad 2. Przeglądając inne wątki tego forum znajdziesz więcej uwag i porad na temat butów. Trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie nie wiedząc, które buty mierzyłeś. Jeśli były to polskie koszmarki butopodobne na plastikowej podeszwie, to nie mogło być inaczej: sztywne i niewygodne. ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie nr 2 odnośnie butów - przymierzałem kilka par i wszystkie są strasznie sztywne i niewygodne. Obecnie mam 2 pary butów do garnituru i są dużo wygodniejsze ale mają podeszwę ze skóry - czy to jest powodem czy poprostu źle trafiłem ? Z góry dziękuję za pomoc, w garniturach chodzę bardzo rzadko i stąd moja niewiedza

Buty ze skóry tak maja, trzeba je rozchodzic, ale za to ładniej sie starzeja jesli sie o nie dba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Twoja niewiedza bierze się przede wszystkim stąd, że nie przeczytałeś nic ani na temat garniturów, ani butów. Odpowiedzi na Twoje pytania są już na tym forum. Gdybyś tylko poświęcił trochę czasu na ich poszukanie i przeczytanie to dowiedziałbyś się przede wszystkim, dlaczego pytania, które zadałeś, są bez sensu (i w złym miejscu). Zamiast wiedzy postanowiłeś poszukać jeleni, którzy Ci tę wiedzę przekażą bez wysiłku z Twojej strony. Niestety, trafiłeś pod zły adres.

Generalnie jest nam wszystkim bardzo miło, że myślisz o swoim wyglądzie na tyle, że wymyśliłeś 3-częściowy garnitur i jeszcze postanowiłeś sprawdzić czy można go założyć na ślub i wesele. To daje szansę, że zagościsz tutaj na dłużej, ku obopólnej korzyści - Twojej i forum. Jednak aby tak było musisz sobie uświadomić, że forum to nie jest darmowa poradnia stylistyczna tylko miejsce spotkań, w którym wszyscy wzajemnie staramy się szanować. Twoje zachowanie wskazuje niestety, że nie jest to postawa Ci bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na ile mogłem ale pytam bo zależy mi na czasie i chciałbym wiedzieć czy szukać w innych sklepach czy może jednak dać sobie spokój bo popełniam błąd (na forum wszyscy szczupli z tego co widzę więc przeczytane opinie dotyczą innych sytuacji). Temat ślubny przeczytałem,wątek ze zdjęciami dobrze ubranych facetów ( wielu także w kamizelkach) i kilka innych... a nadal czytam I dobra - wiele osób tutaj twierdzi że kamizelki są ok ale zastanawiam się dlaczego w jakimśtam sklepie powiedziano mi że poprostu era ich minęła, nikt tego nie nosi to i nikt nie produkuje. A jak powiedziałem że nosi się to mi powiedziano że wiele ludzi nosi różne rzeczy ale to jest niemodne i wogóle mam zapomnieć. Sorry - nie chciałem nikogo obrazić. Ale dyskusja o tym nie ma sensu. Sorry za OT, zabieram się za kontynuowanie czytania z nadzieją pochłonięcia odrobiny wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na ile mogłem ale pytam bo zależy mi na czasie i chciałbym wiedzieć czy szukać w innych sklepach czy może jednak dać sobie spokój bo popełniam błąd (na forum wszyscy szczupli z tego co widzę więc przeczytane opinie dotyczą innych sytuacji). Temat ślubny przeczytałem,wątek ze zdjęciami dobrze ubranych facetów ( wielu także w kamizelkach) i kilka innych... a nadal czytam I dobra - wiele osób tutaj twierdzi że kamizelki są ok ale zastanawiam się dlaczego w jakimśtam sklepie powiedziano mi że poprostu era ich minęła, nikt tego nie nosi to i nikt nie produkuje. A jak powiedziałem że nosi się to mi powiedziano że wiele ludzi nosi różne rzeczy ale to jest niemodne i wogóle mam zapomnieć. Sorry - nie chciałem nikogo obrazić. Ale dyskusja o tym nie ma sensu. Sorry za OT, zabieram się za kontynuowanie czytania z nadzieją pochłonięcia odrobiny wiedzy

Nie ufaj sprzedawcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.