Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma marynarka do podkoszulka?

Wydawało mi sie, ze to Ty pytałes o podkoszulek do garnituru. Jesli nosisz marynarke, to wiesz chyba jak to jest. Chyba, ze nie nosisz koszuli do marynarki i dlatego pytałes jak to jest z garniturem.

Jeszcze takie pytanie- podkoszulek? Nakładać czy nie? Jednak wchłania pot zamiast koszuli to plus, a minus to kolejna warstwa materiału.

Co do butów, to odpowedz juz koledzy podali pewnie kilknascie razy w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobre forum do mojego pytanie, ale spróbuje :)

A więc: Mam takie pytanie, wybieram się na wesele i nie wiem jak się ubrać (chodzi mi o to czy garnitur cały, czy spodnie+koszula+krawat, czy jakieś spodnie jeansy+marnarka+koszula). Więc proszę o poradę.

Mam 18lat :) Jestem dość szczupły i wzrost średni. Nie wiem co jest teraz modne (jako koszula, krawat, strój elegancki). Jak ktoś się orientuje to proszę o odpowiedzi jak najszybciej :)

Mam spodnie garniturowe "slim fit" są dość fajne, ale nie wiem czy w nich iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum. Jeżeli zależy Ci na klasycznym wyglądzie to nie pytaj co jest teraz modne.

Przeczytaj ten wątek: http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=1&t=680

Informacje dotyczą przede wszystkim pana młodego ale mogą mieć zastosowanie również dla gościa.

Wydaje mi sie, ze na tej odpowiedzi mozemy poprzestac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Wybacz kolego, to nie jest forum o modzie. Jeżeli natomiast chodzi o pytania, w co się ubrać na daną okazję, to forum już jest na tyle obszerne i bogate w treść, że w zasadzie wyczerpuje tego typu tematy. Tylko trzeba chcieć poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

To mój pierwszy wpis na tym forum. Proszę więc o wyrozumiałość :)

1 października tego roku biorę ślub. Nie będzie zdziwieniem jak napiszę, że chciałbym z tego powodu sprawić sobie przyzwoity garnitur.

Tak, przeczytałem sporo już na tym forum.

Wiem już że garnitur będzie granatowy, koszula biała a krawat (tego jeszcze nie wiem).

Na początku września będę kilka dni w Londynie. Za Waszym pośrednictwem dotarłem do ofert tamtejszych (bardzo zresztą przez Was polecanych) krawców (a właściwie firm):

- Charles Tyrwhitt

- T.M. Lewin

- Suitsupply

Aktualnie mają bardzo fajne ceny w wyprzedażach. Napisałem jednak do Tywhitta z zapytaniem jak długo się te ceny utrzymają i dostałem odpowiedź, że skończą się lada chwila.

Obawiam się więc, że we wrześniu już będzie zupełnie inny poziom cenowy.

Będę tam jednak kupował raczej na pewno koszule.

Jestem w trakcie badania sklepów w Poznaniu.

W przedziale cenowym do 2000 zł jest nawet jakiś wybór.

Na uszycie u Krupy mnie nie stać (samo szycie 2000 zł).

Zastanawiam się teraz i piszę do Was z prośbą o poradę czy szukać garnituru w Poznaniu czy ryzykować zakupy w Londynie?

Jeżeli w Londynie skończą się promocje to w cenie do 400 funtów czy dostanę dobry garnitur?

Z tego co widzę w tej cenie mogę mieć garnitur z tkaniny "140" (wybaczcie moją niewiedzę jak to się dokładnie określa) a "londyńskie" garnitury oznaczane są jako "super 100'". Czy to oznacza gorszy materiał?

I jeszcze pytanie o buty.

Chciałbym kupić czarne oxfordy (będę ich szukał w Londynie).

Mam jednak mały dylemat czy powinny to być jednolite czy z naszywanymi noskami (z takim przeszyciem poprzecznym na nosie)?

Czy te z noskami są mniej eleganckie?

Czy jesteście w stanie coś mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście przynajmniej podpowiedzieć jaką koszulę kupić ? Jaki krawat do tego ? Co pasuje ? Albo jakiś link ? Co teraz się nosi ? Jakie kolory ?

Dostałes rade - poczytaj forum i watek o slubach. Teraz nosi sie rzeczy czyste i z naturalnych tkanin.

Gdybym byl moderatorem to zamykalbym takie watki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci co do butów: tradycyjne dzienne buty mają nakładane noski. Jeżeli więc Twój ślub odbywa się przed zmrokiem, lepsze będą buty z nakładanymi noskami. Natomiast jeżeli będzie się odbywał wieczorem, lepsze są buty bez żadnych zdobień. Ale oczywiście to tylko wskazówka.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość dla szukających: buty kupiłem w Kazar. Może nie całkiem klasyczne ale całkiem do rzeczy

Z ciekawością zobaczyłbym fotografie ponieważ ciężko mi uwierzyć w to "nie całkiem klasyczne ale całkiem do rzeczy" :roll:

Myślę że wielu właśnie tego się spodziewało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś już padło to pytanie, ale nie potrafię odnaleźć go na forum, więc pozwolę sobie je ponownie zadać.

Czy pójście na wesele w charakterze gościa w marynarce (granat) i spodniach (szare, grafitowe lub khaki) to będzie duży nietakt? Niestety nie zdążą do niedzieli z garniturem, który się szyje i mam do wyboru, albo zestaw jak powyżej albo czarny garnitur.

Uprzedzając pytanie co poniektórych, ślub jest o 15.00 a wesele zaraz po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.