Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Bytom, z tego, co wiem, robi garnitury na sylwetkę "B", czyli dla "słusznych". Proponuję przed wykonaniem jakiegoś nerwowego ruchu odwiedzić salon Vistuli (krój slim, a zwłaszcza super slim); zobacz też ich sklep online http://sklep.vistula.pl/. Jeśli masz trochę czasu, to być może pojawi się możliwość zamówienia danego rozmiaru (jeśli trafisz krój, ale niewłaściwy kolor - możesz zamówić w innym kolorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedługo będę panem młodym, więc oczywiście mam pytanie odnośnie stroju.

Na ślub szyję garnitur ciemnoszary, jednorzędowy, taliowany, do tego koszula w kolorze ecru z kołnierzem włoskim oraz prostymi mankietami.

Zastanawiam się jaki dobrać strój na drugi dzień czyli na poprawiny? Myślałem o czymś eleganckim, ale jednak już mniej formalnym.

Mierzyłem ostatnio w Zarze czarne spodnie + czarna koszula na krótki rękaw z kieszeniami. Materiał 85% bawełna + 15% poliamid.

Wydaje mi się, że prezentuje się to ładnie, materiał się delikatnie "ciągnie" przez co jest także już mniej formalny. Boję się tylko o przewiewność tego stroju.

Co o tym sądzicie lub jaki inny strój byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby ten drugi strój był w jakikolwiek sposób elegancki (ten na "główny" ślub w porządku, choć lepsza byłaby biała koszula moim zdaniem. ;) ).

Jeśli chcesz, aby ten strój był nieco mniej formalny od garnituru, proponowałbym Ci marynarkę klubową z szarymi bądź beżowymi spodniami, albo po prostu zestaw koordynowany z jakąś jednolitą marynarką i spodniami. Myślę, że pasowałby też jakiś krawat (muszka, fular?), ale to jak już sam uważasz. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, na ślub żakiet a na poprawiny garnitur, prawda Dr? :D

Jak już widzę, że strój jest z grubsza ustalony, to nie proponuję nic innego, choć wiadomo - byłoby mi bardzo miło, gdyby zamiast tego garnituru byłby żakiet. :)

Ja właśnie tak pomyślałem niedawno, że jak już się kiedyś będę żenić, to do USC założę żakiet, a na wesele frak. :D

No i bardzo dobrze. :D Choć z mojego punktu widzenia, jeżeli jest ślub cywilny, to od razu jest mniej formalny. :) Ale nie mam ochoty o tym dyskutować.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedługo będę panem młodym, więc oczywiście mam pytanie odnośnie stroju.

Na ślub szyję garnitur ciemnoszary, jednorzędowy, taliowany, do tego koszula w kolorze ecru z kołnierzem włoskim oraz prostymi mankietami.

Zastanawiam się jaki dobrać strój na drugi dzień czyli na poprawiny? Myślałem o czymś eleganckim, ale jednak już mniej formalnym.

Mierzyłem ostatnio w Zarze czarne spodnie + czarna koszula na krótki rękaw z kieszeniami. Materiał 85% bawełna + 15% poliamid.

Wydaje mi się, że prezentuje się to ładnie, materiał się delikatnie "ciągnie" przez co jest także już mniej formalny. Boję się tylko o przewiewność tego stroju.

Co o tym sądzicie lub jaki inny strój byście doradzili?

Dlaczego ecru, a nie śnieżnobiała?

Dlatego, żeby suknia panny młodej nie była brudna. :lol::P

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że w przyszłym roku będę uczestniczył w studniówce mojej dziewczyny, postanowiłem zacząć już zbierać fundusze na odpowiedni strój na tę okazję, który będę mógł wykorzystać w przyszłości na inne wydarzenia. Myślę, że temat taki może przydać się także innym przyszłym młodym użytkownikom, którzy mogą trafić na forum poszukując informacji na ten temat.

Ponieważ mój czarny (kolor wybrałem w pełni świadomie) garnitur jest prawdopodobnie za duży (postaram się w najbliższym czasie zamieścić zdjęcia w Forumowej Poradni Stylistycznej celem oceny krytycznej), a także jego skład materiałowy nie jest do końca mnie satysfakcjonujący (85-wełna, 13-poliamid, 2-elastan - nie jest źle w porównaniu z przeważającymi na takich imprezach wyrobami z poliestru czy wiskozy), postanowiłem nabyć drogą kupna stój, który spełniałby łącznie kilka przesłanek:

1) byłby elegancki i odpowiedni na taką imprezę, jaką jest studniówka,

2) wyróżniałby się na tle innych męskich strojów,

3) byłby do wykorzystania w przyszłości

4) jego kupno nie wiązałoby się z wydaniem nań więcej niż 1500 zł.

Zakładam, że w tym wypadku szycie bespoke czy nawet MTM odpada. Natomiast na stronie CT znalazłem dwie, ciekawe oferty:

Dinner suit:

http://www.ctshirts.co.uk/men%27s-suits ... ||||||||||

oraz

Morning suit:

http://www.ctshirts.co.uk/men%27s-suits ... ||||||||||

Nie będę ukrywać, że żakiet podoba mi się bardziej, wyróżnia się, jest nietypowy. Natomiast rzekomo jest on na dzienne okazje, nie na wieczorowe. Nie sądzę jednak, żeby wielu studniówkowiczów było świadomych takich szczegółów.

Kolejna kwestia: koszula.

Że do smokingu można stosować koszulę frakową (choć zwykła jest bardziej wskazana) wiem. Jak to jest w przypadku żakietu?

Proszę o pomoc w tej sprawie i jednocześnie zapraszam do dyskusji na temat mody studniówkowej. Mam jednak nadzieję, że ta druga nie przyćmi (przynajmniej przez jakiś czas) tej pierwszej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywać, że żakiet podoba mi się bardziej, wyróżnia się, jest nietypowy. Natomiast rzekomo jest on na dzienne okazje, nie na wieczorowe. Nie sądzę jednak, żeby wielu studniówkowiczów było świadomych takich szczegółów.

Nic z tego. To, że wszyscy studniówkowicze będą ignorantami, nie znaczy, że sam masz być takim samym, a nawet większym. Kup smoking. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ubrał żakiet świadomie, wiedząc o zasadach, nie byłbym ignorantem.

To nie tak, zasady są oczywiście po to żeby ja łamać przez świadome ich osoby. Są jednak pewne granice i w przypadków formalnych okazji wieczorowych taka granica w przypadku założenia żakietu byłaby bardzo wyraźnie przekroczona. Byłbyś zatem jedynie śmiesznie ubranym ignorantem. Sam byłem świadkiem podobnej sytuacji dwukrotnie w moim życiu. Też wybrałbym smoking, który będzie moim zdaniem bardziej uniwersalnym ubiorem na przyszłość, aniżeli żakiet. Poza tym nie wyobrażam sobie kupować żakietu RTW. Moim zdaniem nie może być tutaj mowy o dobrym dopasowaniu.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś kimś gorszym niż ignorantem, ponieważ wiedziałbyś o zasadzie, a i tak ją złamałeś. Rozumiem, że jest taka moda na łamanie zasad, np. w smokingu, i jest to akceptowalne. Są to jednak zasady dotyczące szczegółów, niewielkich detali. Łamanie zasad fundamentalnych, np. pory noszenia danego stroju, jest niedozwolone.

Żebyś miał jednak pełny obraz sytuacji, stroje dzienne były używane w Ameryce pod koniec XIX w. (przed rozpowszechnieniem smokingu) jako stroje nieformalne, noszone tylko w niedzielę, gdy frak był uważany za zbyt formalny. ;)

Poza tym (jak już powiedział Immune) żakiet źle leżałby i byłby mniej praktyczny dla kogoś tak normalnego jak Ty. :)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dlatego pytam. Na ślubie córki Roger Sterling miał na wieczór żakiet, więc wolałem się upewnić, co za fleja z niego, a taki bogaty :D

Wydaje mi się, że smoking wolałbym w wersji z białą kamizelką niż z pasem. Można tak, nie?

Dodam, że studniówka nie będzie się odbywać w jakiejś szkolnej sali gimnastycznej czy remizie, tylko, najprawdopodobniej, w Pałacu Poznańskiego w Łodzi, więc już samo miejsce zobowiązuje.

Dołączona grafika

Myślicie, że na początek taki smoking z CT byłby dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

A do tego kac moralny z powodu swiadomego zlamania praw DC. Pomysl czy udzwigniesz takie obciazenie.

Proponuje używać emotikonek np. taką ";)" , bo inaczej inni nie wiedzą czy piszesz serio :lol:

Wracając do tematu, to ja również uważam, że smoking będzie odpowiedni, bo przynajmniej będziesz miał ewentualnie możliwość założenia go na inne tego typu okazje. Aczkolwiek wszystkie warunki spełnia też garnitur, bo na tego typu imprezach, to co najwyżej można zobaczyć (w kontekście tego forum) ich imitacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dlatego pytam. Na ślubie córki Roger Sterling miał na wieczór żakiet, więc wolałem się upewnić, co za fleja z niego, a taki bogaty :D

To, że jest bogaty, nie znaczy, że wie, jak się ubrać. Przykład: Oscary. :)

Wydaje mi się, że smoking wolałbym w wersji z białą kamizelką niż z pasem. Można tak, nie?

Można.

Dodam, że studniówka nie będzie się odbywać w jakiejś szkolnej sali gimnastycznej czy remizie, tylko, najprawdopodobniej, w Pałacu Poznańskiego w Łodzi, więc już samo miejsce zobowiązuje.

Dołączona grafika

Fajne miejsce. :)

Myślicie, że na początek taki smoking z CT byłby dobry?

Myślę, że to raczej firma o dobrej reputacji. Ogólnie jest zgodny z zasadami. :) Ale musisz jeszcze wybrać poprawne akcesoria.

Wracając do tematu, to ja również uważam, że smoking będzie odpowiedni, bo przynajmniej będziesz miał ewentualnie możliwość założenia go na inne tego typu okazje. Aczkolwiek wszystkie warunki spełnia też garnitur, bo na tego typu imprezach, to co najwyżej można zobaczyć (w kontekście tego forum) ich imitacje :D

Niezupełnie, bo garnitur jest strojem nieformalnym dziennym. :P

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz jeszcze wybrać poprawne akcesoria.

Czyli co? Buty (lakierki, raczej nie inaczej), zatrzaski, spinki, mucha i opera scarf (czy to ostatnie tylko do opery?)? W sumie mógłbym wszystko poczytać na blacktieguide, ale taka interaktywna forma mi bardziej odpowiada. ;)

EDIT:

Na smoking w CT jest "promocja", która trwa już jakiś czas. Czy w tych sklepach z jermyn st. promocje są permanentne, czy jak to wygląda? Bo jeśli nie, to może warto nabyć to już teraz i ew. do studniówki spłacać kartę kredytową? :lol: (którą pierwej musiałbym nabyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie masz już załatwione spodnie i marynarkę (nie wiem jak z tymi cenami). Potrzebne są Ci jeszcze wobec tego:

- koszula (widziałem, że chcesz frakową),

- kołnierzyk frakowy (bo koszula frakowa jest bez kołnierzyka),

- muszka czarna, z taśmy lub innego matowego jedwabiu,

- spinki (najlepiej perłowe),

- buty (nie wiem, czy jesteś zwolennikiem czółenek. :) Ale chcesz lakierki, więc jest dobrze),

- skarpetki (jedwabne, czarne),

- kapelusz (opcjonalnie),

- szczególiki - poszetka, butonierka, itd.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.