Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm tak na pierwszy ogień rzuciłbym:

Krawat 1

Krawat 2

Krawat 3

Krawat 4

Krawat 5

Kupiłem parę krawatów tej firmy, mają całkiem ciekawe, tanie i dość różnorodne krawaty z mikrofibry, szczerze mówiąc strasznie miłe w dotyku. Ale ja nie jestem krawaciarzem, więc pod krawatem chodzę rzadko. Zdjęcia są na tyle dokładne, że moim zdaniem możesz łatwo sobie porównać, jak będzie zestaw docelowy wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszetka pod kolor krawatu - ale jeżeli będzie w kolorze koszuli to nie będzie tak źle, prawda?

Oczywiscie tez bedzie dobrze. Nie musi byc pod kolor krawatu, byle za bardzo sie nie rzucala w oczy. Do koszul w standardowych kolorach lubie dobierac poszetke pod ich kolor ( biala - biala poszetka, niebieska - niebieska poszetka). Bynajmniej najbardziej klasyczna biala poszetka jest wlasnie dobrana pod kolor koszuli, a nie krawatu czy tez muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Skarpetki jednolite, tak, ale jakie mogłyby pasować do mojego ciemnogranatowego garnituru?

W jakie krawaty/muszki się zaopatrzyć? Jednolity krwistoczerwony, jednolity granatowy, co jeszcze może być ładne? Ponieważ konferencje trwają po kilka dni, i muszę mieć przygotowanych kilka zestawów, nie lubię się pokazywać w tym samym krawacie dwa dni z rzędu :)

Pozdrawiam!

Skarpetki granatowe lub czarne będą "bezpiecznym" rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o krawat, to może pomyślisz o takim rozwiązaniu: gdybyś reprezentował na konferencji jakąś partię, organizację czy stowarzyszenie to może wystąpisz w jednym krawacie z ich emblematem lub logo (oczywiście o ile takie posiadają)?

W tym roku mają być modne muszki, więc może także w dzień będziesz je nosił zamiast krawata w niektóre dni konferencji?

Muszka zajmuje mniej miejsca w bagażu niż krawat ;-)

Oczywiście muszka dodaje elegancji ale jest również kojarzona z konserwatywnymi poglądami - nie wiem, czy to będzie pasowało do wizerunku, który chcesz kreować swoim ubraniem?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Hmm tak na pierwszy ogień rzuciłbym:

Krawat 1

Krawat 2

Krawat 3

Krawat 4

Krawat 5

Kupiłem parę krawatów tej firmy, mają całkiem ciekawe, tanie i dość różnorodne krawaty z mikrofibry, szczerze mówiąc strasznie miłe w dotyku. Ale ja nie jestem krawaciarzem, więc pod krawatem chodzę rzadko. Zdjęcia są na tyle dokładne, że moim zdaniem możesz łatwo sobie porównać, jak będzie zestaw docelowy wyglądał

Całkiem ładne krawaty, dzięki! Jednak myślę że pozostanę przy jedwabiu ;)

Poszetka pod kolor krawatu - ale jeżeli będzie w kolorze koszuli to nie będzie tak źle, prawda?

Oczywiscie tez bedzie dobrze. Nie musi byc pod kolor krawatu, byle za bardzo sie nie rzucala w oczy. Do koszul w standardowych kolorach lubie dobierac poszetke pod ich kolor ( biala - biala poszetka, niebieska - niebieska poszetka). Bynajmniej najbardziej klasyczna biala poszetka jest wlasnie dobrana pod kolor koszuli, a nie krawatu czy tez muchy.

Tak też myślałem, poszetka pod kolor koszuli ;) Z jakie materiału najlepiej?

.

Skarpetki jednolite, tak, ale jakie mogłyby pasować do mojego ciemnogranatowego garnituru?

W jakie krawaty/muszki się zaopatrzyć? Jednolity krwistoczerwony, jednolity granatowy, co jeszcze może być ładne? Ponieważ konferencje trwają po kilka dni, i muszę mieć przygotowanych kilka zestawów, nie lubię się pokazywać w tym samym krawacie dwa dni z rzędu :)

Pozdrawiam!

Skarpetki granatowe lub czarne będą "bezpiecznym" rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o krawat, to może pomyślisz o takim rozwiązaniu: gdybyś reprezentował na konferencji jakąś partię, organizację czy stowarzyszenie to może wystąpisz w jednym krawacie z ich emblematem lub logo (oczywiście o ile takie posiadają)?

W tym roku mają być modne muszki, więc może także w dzień będziesz je nosił zamiast krawata w niektóre dni konferencji?

Muszka zajmuje mniej miejsca w bagażu niż krawat ;-)

Oczywiście muszka dodaje elegancji ale jest również kojarzona z konserwatywnymi poglądami - nie wiem, czy to będzie pasowało do wizerunku, który chcesz kreować swoim ubraniem?

Pozdr,

wojvv

Skarpetki granatowe lub czarne są bezpieczne, wiem i mam kilka takich par, ale zastanawiam się nad czymś ekstrawaganckim, ciekawym, co przyciągnie uwagę i nada strojowi "charakter" :) Dlatego pytam jaki kolor skarpetek będzie odpowiedni!

Co do emblematu - fajny pomysł, ale będę delegatem państwa, a logo z godłem nie widzi mi się jakoś szczególnie :P

Muszki - no właśnie, bardzo chętnie sprawiłbym sobie jedną lub dwie, własnie na konferencje/matury. Bo jednak studniówka to raczej krawat, prawda?

Jak dobierać kolor muchy? Tak jak z krawatem?

Moje poglądy są dość konserwatywne, ale czy mucha będzie dobrze wyglądała z taliowanym garniturem?

Pozdrawiam i dziękuję,

Rottick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rottick,

Myślę, że powinieneś sobie odpuścić muszkę. Muszka raczej do smokingu albo do stylizacji wieczorowych, na studniówkę pasuje, na konferencje już nie. Konferencja to bardzo poważne wydarzenie, więc polecałbym coś bezpiecznego, żebyś czuł się komfortowo, a nie jak małpka w zoo. Liczy się przede wszystkim to, co sobą prezentujesz. Chodzi o to, żebyś wyglądął profesjonalnie. Powinieneś wyglądać świetnie, ale tak, jakbyś kompletnie nie zwracał uwagi na swój ubiór. Na pewniaka, rozumiesz?

Jeżeli chodzi o kolor skarpet na studniówkę, poszukaj czegoś w kolorze czerwonego wina, myślę, że pasowałoby doskonale. Koszula biała na spinki, poszetka biała, krawat niekoniecznie gładki, wzór ożywi kombinację. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konferencję założyłbym jakieś kolorowe skarpetki, współgrające z krawatem albo poszetką ;) Ale na studniówce bym nie szalał, w stroju na wieczór prostota jest moim zdaniem najbardziej efektowna

Nie wiem czemu mucha miałaby być gorsza od krawata na studniówce. Mi właśnie czarna mucha kojarzy się ze strojem wieczorowym, dlatego zresztą sprawiłem sobie taką na własną studniówkę ;)

Nie widzę specjalnego związku między muchą a taliowaniem garnituru. Sporo moich rówieśników strasznie się przejmuje tym czynnikiem przy doborze wszystkiego innego. Wydaje mi się, że jeśli dobierzesz ją do kształtu twarzy (średnio szeroki butterfly jest zawsze bezpiecznym wyjściem), to moim zdaniem powinno być ok. Natomiast jeśli nie masz marynarki na trzy guziki zastanowiłbym się nad koszulą z plisą zakrywającą guziki - moim zdaniem długi szereg guzików w otwarciu nie wygląda najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Witam Rottick,

Myślę, że powinieneś sobie odpuścić muszkę. Muszka raczej do smokingu albo do stylizacji wieczorowych, na studniówkę pasuje, na konferencje już nie. Konferencja to bardzo poważne wydarzenie, więc polecałbym coś bezpiecznego, żebyś czuł się komfortowo, a nie jak małpka w zoo. Liczy się przede wszystkim to, co sobą prezentujesz. Chodzi o to, żebyś wyglądął profesjonalnie. Powinieneś wyglądać świetnie, ale tak, jakbyś kompletnie nie zwracał uwagi na swój ubiór. Na pewniaka, rozumiesz?

Jeżeli chodzi o kolor skarpet na studniówkę, poszukaj czegoś w kolorze czerwonego wina, myślę, że pasowałoby doskonale. Koszula biała na spinki, poszetka biała, krawat niekoniecznie gładki, wzór ożywi kombinację. Miłej zabawy.

Rozumiem Twój argument o profesjonalnym wyglądzie jest jak najbardziej trafiony, ale będąc jednym z ~1000 delegatów z całego świata chcę się chociaż odrobine wyróżniać, nie tylko dobrze skrojonym garniturem, ale również właśnie muszką. Dlatego też chciałbym czasem założyć muchę, i pytam was o zdanie ;)

Czerwone wino skarpetki? Myślę że to niezły pomysł, na pewno to rozważę! Są dość niestandardowe, ale też nie jakoś maksymalnie odważne ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

http://allegro.pl/mucha-muszka-meska-wi ... 15395.html

Co powiecie o tym? Od razu mam w zestawie białą poszetkę, i ładną, bordową muchę.

Krawaty oprócz tego i tak kupię.

Gdzie kupię dobre jakościowo kolorowe skarpetki? Allegro? Jakie kolory najlepiej (poza winem, które już mi kolega poradził?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie, proponowalbym Ci granatowy, jedwabny krawat we wzor paisley, ktory tloczony jest z bawelny np. ten.

Ewentualnie moze jakis burgund?

Czerwony odrazam ze wzgledu na powtarzalnosc (mysle, ze ok 40% chlopakow krawat wlasnie w takim kolorze zalozy na studniowke).

Co do muchy polecalbym diamond point (ze spiczastymi koncami, nie wiem jaki jest polski odpowiednik). Koszula zdecydowanie biala wg. mnie bez mankietow. ;)

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Osobiscie, proponowalbym Ci granatowy, jedwabny krawat we wzor paisley, ktory tloczony jest z bawelny np. ten.

Ewentualnie moze jakis burgund?

Czerwony odrazam ze wzgledu na powtarzalnosc (mysle, ze ok 40% chlopakow krawat wlasnie w takim kolorze zalozy na studniowke).

Co do muchy polecalbym diamond point (ze spiczastymi koncami, nie wiem jaki jest polski odpowiednik). Koszula zdecydowanie biala wg. mnie bez mankietow. ;)

Pozdrawiam

Kuba

Nie jestem zwolennikiem krawatów z wzorami (chyba że paski). Jednolity burgundowny to całkiem niezły pomysł.

A co uważacie o wyżej zapostowaniej przeze mnie muszce? Bo mam sprzeczne opinie - z jednej strony muszka jest bardziej wieczorowa, z drugiej słyszę iż mniej pasuję na studniówkę. To jak w końcu? Lepiej nosić ją na konferencji, gdzie wygłaszam mowy, i staram się przekonać ludzi do mojego zdania (przez co dobrze jest się pozytywnie wyróżniać wyglądem, ale strój musi być ściśle formalny oczywiście) czy na balu?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Osobiscie jestem zwolennikiem kolorowych skarpetek.

Zwroc uwage na styl Petera Jonesa:

http://www.woodsofshropshire.co.uk/shop ... es-socks-x

Dobre i ciekawe wzory maja w CH Carolina Herrera na Mysiej w Warszawie ewentualnie wersja budgetowa w M&S.

Powodzenia!

No ja też bardzo lubię kolorowe skarpetki, ale raczej jednokolorowe.

Czy dostanę takie na Allegro? Bo po sklepach niespecjalnie mam czas latać, ale jeśli nie ma innej opcji to tak zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz krawat, który Tobie będzie się podobał. Zgadzam się jednak z przedmówcami - czerwony rodzi jednoznaczne skojarzenia z bankierem lub politykiem i będzie do bólu banalny. Jeśli koniecznie czerwony, to może w jakimś subtelnym odcieniu.

Wzorów nie należy się bać - odpowiednio dyskretne będą wciąż eleganckie. W wolnej chwili spróbuję wrzucić jakieś propozycje.

Na wybór wpływ ma charakter imprezy - przynajmniej to, jak ją postrzegamy. Czy chcemy być absolutnie i nieskazitelnie elaganccy, nawet kosztem lekkiej "sztywności" (wtedy obowiązkowo biała koszula i poszetka), czy jednak można nieco luźniej (odważniejszy krawat, może poszetka w innym kolorze, ale wciąż biała koszula). Ja już niestety własnych odczuć nie pamiętam.

Kolorowe skarpetki na studniówkę - imho dziwny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rottick - co do skarpetek - pewnie mozna cos kupic na allegro. Szczerze mowiac nie probowalem.

Mosze - wlasnie na studniowke kolorowe akcenty :-) wydaje mi sie, ze to jeden z ostatnich momentow kiedy mozna pokusic sie o odrobine szalenstwa. Zerknij na wczorajszego thesartorialist - co prawda zolte skarpetki to juz odwazna decyzja:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchy z plastiku raczej nie warto kupować.

Powtórzę też zdanie kolegów [podpisuję się pod nim] mucha na osobie młodej wygląda dość groteskowo, a mucha na studniówce może wyglądać nieco śmiesznie, zwłaszcza kiedy w "smokingi" wbiją się wszyscy szpanerzy. Najlepiej wyróżniać się tym co się mówi, a nie w czym. Mucha wcale nie podkreśli Twojej wyjątkowości, sugerowałbym raczej jakiegoś wzorzystego puffa w brustaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na muchę mogą pozwolić sobie głównie osoby o bardzo ostrych rysach twarzy. Innym osobom mucha odejmuje powagi ( oczywiście w wydaniu nie-smokingowym )

Sugeruję najzwyklejszy krawat. W dniu w którym każdy będzie silić się na wyjątkowość, wyjątkowi będą Ci, którzy wyglądają jak najbardziej klasycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Dziękuję za odpowiedzi, macie rację, na studniówkę wybiorę krawat - burgundowy lub krwistoczerwony. Oprócz tego dokupię sobie jakiś granatowy, czy coś. Do tego kolorowe skarpetki (jakoś dopasuję, do krawatu albo coś w miarę uniwersalnego).

Jeśli chodzi o konferencje to na nie zostawię sobie co jakiś czas muszki najwyżej, ale z tego co piszecie to jednak krawat wygląda na opcję dużo bardziej klasyczną i uniwersalną.

Znacie może jakieś sklepy na allegro, gdzie kupię dobrej jakości, ładny, jednolity krawat? No i znowu pytam o skarpetki, bo nie mogę kompletnie znaleźć.

Dziękuję za pomoc,

Rottick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Jeżeli masz gdzieś w pobliżu Royal Collection, to tam się wybierz. Naprawdę uczciwe ceny za krawaty mają w trakcie wyprzedaży, wzorów cały czas dużo, w Bydgoszczy jak i w Warszawie.

Mieszkam niedaleko Warszawy, mogę podjechać, a orientacyjnie ile tam może kosztować krawat? Jak z jakością?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przecenie kupiłem kilka krawatów marki Stenstroms. Jakość moim zdaniem świetna, nie za grube wypełnienie, 100% jedwab, albo jedwab z wełną, ale na studniówkę tylko jedwab. Krawaty przecenione z 230 na 69, więc jak widzisz przecena konkretna. Skarpetetek też było sporo. Jedź, na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rottick

Na przecenie kupiłem kilka krawatów marki Stenstroms. Jakość moim zdaniem świetna, nie za grube wypełnienie, 100% jedwab, albo jedwab z wełną, ale na studniówkę tylko jedwab. Krawaty przecenione z 230 na 69, więc jak widzisz przecena konkretna. Skarpetetek też było sporo. Jedź, na pewno coś znajdziesz.

Ok dzięki, na pewno sprawdzę, mam nadzieję że ceny będą takie jakie piszesz ;)

To tak gwoli podsumowania - poszetka pod kolor koszuli (czyli zazwyczaj biała, ale kupię też pewnie jakąś jasnoniebieską noszulę to do niej niebieską poszetkę czy białą?), krawaty jednolite jak już pisałem i skarpetki pod krawaty? I będzie dobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak gwoli podsumowania - poszetka pod kolor koszuli (czyli zazwyczaj biała, ale kupię też pewnie jakąś jasnoniebieską noszulę to do niej niebieską poszetkę czy białą?), krawaty jednolite jak już pisałem i skarpetki pod krawaty? I będzie dobrze? :)

Poszetka może być albo pod kolor koszuli, albo pod kolor krawata. Czasem może nawet nie być ani pod to, ani pod to, a i tak dobrze się harmonizować z całym zestawem, ale na to trzeba mieć już większe wyczucie. Będzie dobrze! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.