Marcel Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Granatowego nie ma Tylko czarny pasuje Noszę rozmiar 50, czyli angielska 40, ale nie mam krótkich rąk niestety Cytuj
Gość gccg Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Granatowego nie ma Tylko czarny pasuje Noszę rozmiar 50, czyli angielska 40, ale nie mam krótkich rąk niestety Z mego doswiadczenia z marynarka wnioskuje, ze ich rozmiarowka jest dosc mala. Na Twoim niejscu sprobowalbym 42 (europejski 52) Cytuj
andershep Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Nie kupowałbym garnituru bez przymierzania. Na 98% będzie coś nie tak i nie wiadomo czy da się poprawić. Cytuj
Gość gccg Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Nie kupowałbym garnituru bez przymierzania. Na 98% będzie coś nie tak i nie wiadomo czy da się poprawić.Moze masz racje ... Ale ja nie mialbym z tym problemu. Tylko bespoke pasuje (i to nie zawsze) jak druga skora. Dobry krawiec z reguly problemowi potrafi zaradzic. Jezeli zas stawiamy sobie wymagania tak wysokie, iz chcemy posiadac "druga skore", to pozostaje tylko szycie na zamowienie u renomowanego krawca Cytuj
Łukasz_ Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 9 Kwietnia 2011 Kolego skończ pisać jeden post pod drugim. Po prostu edytuj stary i tam dodaj nową informację. Cytuj
Marcel Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Nie mogę chodzić do Galerii handlowych bo zawsze cos kupię, polazłem oglądać garnitury a wyszedłem ze skórzaną kurteczką od Massimo Dutti Jest cieniutka, jasnobrązowa i mówiła do mnie No ale oglądając garnitury i przeleciawszy wszystkie sklepy podsumowanie takie: Vistula - straszna lipa, ostatnie 2 garnitury tej firmy mam z przed 2 lat i chyba więcej już nie będę miał W RC znalazłem fajny garnitur Carl Gross, wełna Cerruti 130's - cena 1 300 W Peek w bardzo podobnym kroju firmy Paul Rosen, wełna Cerruti 150's - cena 1 800 Jakieś sugestie? Znacie te firmy? Możecie coś doradzić? Cytuj
Jastrzębiec Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Chciałbym jeszcze odnieść się do czarnego garnituru. Macaroni skutecznie przekonuje, że czarny źle wygląda w dzień. A co myślicie o noszeniu czarnego garnituru po zmroku? Czy wtedy "czerń może okazać wszystkie swe wdzięki"? Cytuj
Jan Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Chciałbym jeszcze odnieść się do czarnego garnituru. Macaroni skutecznie przekonuje, że czarny źle wygląda w dzień. A co myślicie o noszeniu czarnego garnituru po zmroku? Czy wtedy "czerń może okazać wszystkie swe wdzięki"? Moze, ale jest tez szansa ze zostaniesz w lokalu uznany za eleganckiego menedzera sali lub ochroniarza, wiec chyba lepiej kupic cos w innym kolorze, szczegolnie jesli chcialbys wykorzystac garnitur przy innych okazjach. Bez watpienia sam sklaniałbym sie zamowic ciemno granatowy garnitur, moze dwurzedowy. Cytuj
Marcel Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Mnie przekonaliście - idę w granacie, chociaż dalej pytam o te dwie firmy powyżej, jakie wymieniłem. Natomiast drogi Janie, oglądając w tym roku wręczenie Oscarów nie mogłem się nadziwić ilu tam kelnerów na tym czerwonym dywanie ( i nie piszę o smokingach) Cytuj
Kyle Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 pracownicy ochrony to akurat najczęściej wg moich obserwacji (w sklepach np. Zara, M&S, u mnie w pracy) noszą poważany tutaj zestaw granatowa marynarka i szare spodnie, tyle że zwykle fatalnie dopasowane. W czerni to chyba BOR najwyżej Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Z tym, że skoro tego czarnego garnituru ma się i tak używać jedynie po zmroku, to nie lepiej kupić zamiast niego nieformalnego smokingu? A co do strojów kelnerów czy służących/lokajów/kamerdynerów, jeżeli gospodarze są dobrzy to wiedzą, że powinno się ich ubrać w poprawne stroje dla służby, oczywiście bespoke. Pozdrawiam, Dr 1 Cytuj
Jan Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Mnie przekonaliście - idę w granacie, chociaż dalej pytam o te dwie firmy powyżej, jakie wymieniłem. Natomiast drogi Janie, oglądając w tym roku wręczenie Oscarów nie mogłem się nadziwić ilu tam kelnerów na tym czerwonym dywanie ( i nie piszę o smokingach) Czy sadzisz, ze bycie dobrym aktorem, rezyserem czy specjalista od efektów specjalnych sprawia, ze ma sie lepszy gust lub wieksza wiedze odnosnie zasad klasycznej meskiej elegancji niz przecietny obywatel? Sadze, ze stylisci, którzy na codzien im "pomagaja", a sami wygladaja jak pan Jacyków, tez moga byc problemem. Jesli doradza im zona ubrana tak jak Pani na ponizszym zdjeciu, to tez moga popelnic blad. Zdjecie z rozdania Oscarów.(Jesli na zdjeciu nie widac, to jest to dwurzedowa marynarka) Cytuj
Jan Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Szukałem zdjec zle ubranych mezczyzn na rozdaniu Oscarów i oto co znalazłem. Warto zaznaczyc, ze Esquire nie jest tak konserwatywny, zeby lansowac meloniki i laski z glową kaczki. Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Warto zajrzeć tutaj (link). Pozdrawiam, Dr Cytuj
Gość gccg Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Kolor czarny jest bardziej formalny anizeli wszystkie inne kolory. Nie wydaje mi sie, ze ktos bedzie wygladal zle w dobrze skrojonym, czarnym, klasycznym, troj-czesciowym garniturze w ciagu dnia. Wszystko zalezy od jego kroju, struktury materialu (czarny czarnemu nie rowny) od okazji, od naszej roli podczas owej ceremonii ... a poza tym (garnitury z "naddatkie italianizmu", a la "ze starszego brata" sa obecnie super modne i wygladaja niezwykle sportowo i dlatego tez nie nadaja sie zbytnio na super formalne okazje). Przyjecia slubne z zalozenia sa okazjami wieczorowymi i nie ma to wiele wspolnego w praktyce z zapadnieciem zmroku czy tez nie, gdyz oznaczaloby to, ze Szwed z polnocy kraji moze zalozyc frak (badz czarny garnitur) od 00.00 do 03.30. Nalezy tez nie zapominac, ze wspolczesnie prawie nikt nie zaklada czarnych garniturow (nawet na pogrzeby) i przejmuja one role fraku, smokingu i "porannego zakietu" (morning suit) jednoczesnie; w jakims sensie podzielajac ich los tzn. schodzac w zapomnienie. Jako bioracy slub wybralbym kolor czarny garnituru, aby czyms odrozniac sie od rzeszy w szarosciach i granatach. Skoro panna mloda ubrana jest bardziej formalnie anizeli reszta, dlaczego pan mlody nie mialby zrobic tego samego? Cytuj
Jan Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Skoro panna mloda ubrana jest bardziej formalnie anizeli reszta, dlaczego pan mlody nie mialby zrobic tego samego? No własnie, wiec czemu nie frak lub smoking tylko czarny garnitur? Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Nie zgadzam się. Czarny jest bardziej formalny, ale w strojach formalnych i półformalnych, do których garnitur nie należy. Dla mnie czarny garnitur to symbol żałoby i tak powinno zostać. A Skandynawowie tradycyjnie mają przyzwolenie na noszenie stroju wieczorowego również w dzień. Pozdrawiam, Dr 1 Cytuj
Przemko Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 A Skandynawowie tradycyjnie mają przyzwolenie na noszenie stroju wieczorowego również w dzień. A to z jakiej racji? O co cho? Cytuj
Falk Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Pewnie z takiej, że w Sztokholmie słońce w czerwcu zachodzi koło 23.30 Cytuj
Marcel Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Panowie, Czytając powyższą dyskusję, znowu mam wątpliwosci - czarny czy navy blue. Wątpliwości mam tym Bardziej, że moja luba ma suknie perłową, z kryształami swarowskiego, tylko troszkę się błyszczy. Oznacza to, że nie mogę włożyć koszuli białej (dlatego od razu smoking odpadł bo dla mnie istnieje tylko jedna konfiguracja, czarny smoking, biała koszula, czarna mucha - Szanowny Janie - białą nigdy się nie skalałem, wiec z kelnerem nie byłem mylony hehe). Koszula musi być koloru - kość słoniowa. Wiem, że przy czrnym byłoby OK, mam nadzieję, że przy granacie będzie podobnie. Dodatkowo, odnosnie powyzszych zdjęć, niestety np jeden z moich ulubiunych aktorów "Nikuś" Cage bardzo często ubiera się jak "MiB", no a Leonarrdo wiecznie łamie wszelkie konwenanse standardowo wiecznie chodząc w czarnym Armanim. Panowie, mam jeden czarny garnitur i tak jak ktoś powyzej napisał - czarny czarnemu nierówny. Jak go zakładam z białą koszulą i czarnym lub bardzo ciemno szarym krawatem wygląda to nieźle. Znajomi itd jak stają przy mnie w dzień w swoich czarnych garniturach to ich czarny wygląda jak grafit, albo coś świecącego, niekonieczne czarnego Cytuj
Velahrn Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Cera? Zdecydowanie nie. Czarny wysysa kolor z jasnej cery, dlatego nadaje się dla Włocha czy Etiopczyka, ale nie dla Szweda. Nie zgadzam się. Czarny jest bardziej formalny, ale w strojach formalnych i półformalnych, do których garnitur nie należy. Dla mnie czarny garnitur to symbol żałoby i tak powinno zostać. Ponownie zgadzam się z Doktorem. Czarny w strojach półformalnych i formalnych - jak najbardziej tak. Czarny w smart casual - można, jeśli ktoś lubi i ma warunki. Czarny w informal (garnitur) - tylko na pogrzeb. Do autora tematu - myślałeś o grafitowym lub ciemnoszarym? Powinien pasować do koszuli ecru. Cytuj
Marcel Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Cera? Do autora tematu - myślałeś o grafitowym lub ciemnoszarym? Powinien pasować do koszuli ecru. Myślałem, tylko że grafitowy kojarzy mi się wyłacznie z garniturem do biura... Ostatnio w niemczech kupiłem sobie nietypowy garnitur, tzn kolor jest to JOOP, ale taki bardzo ciemny czekoladowy. jak ciemna czekolada. Muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba, ale jednak nie do ślubu. Odnośnie wypowiedzi - faktycznie czarny na latynosach wygląda nieźle No dobra. Będzie granat - jak z firmami, które wczęsniej podałem. Troszkę w sieci poszukałem i obie są... niemieckie? Cytuj
Dr Kilroy Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Zgłoś Opublikowano 10 Kwietnia 2011 Ja grafitowego nie lubię, ale jaśniejszy szary czemu nie. Granat też mi się nieco znudził - podobają mi się tylko takie z metalowymi guzikami. Ja na Twoim miejscu wybrałbym szary, ale granatowy jest chyba bardziej tradycyjny do ślubu. Pozdrawiam, Dr P.S. W brązowym garniturze do ślubu?! 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.