Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Granatowego nie ma :(

Tylko czarny pasuje :(

Noszę rozmiar 50, czyli angielska 40, ale nie mam krótkich rąk niestety :(

Z mego doswiadczenia z marynarka wnioskuje, ze ich rozmiarowka jest dosc mala. Na Twoim niejscu sprobowalbym 42 (europejski 52)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym garnituru bez przymierzania. Na 98% będzie coś nie tak i nie wiadomo czy da się poprawić.

Moze masz racje ... Ale ja nie mialbym z tym problemu. Tylko bespoke pasuje (i to nie zawsze) jak druga skora.

Dobry krawiec z reguly problemowi potrafi zaradzic. Jezeli zas stawiamy sobie wymagania tak wysokie, iz chcemy posiadac "druga skore", to pozostaje tylko szycie na zamowienie u renomowanego krawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę chodzić do Galerii handlowych bo zawsze cos kupię, polazłem oglądać garnitury a wyszedłem ze skórzaną kurteczką od Massimo Dutti :)

Jest cieniutka, jasnobrązowa i mówiła do mnie :D

No ale oglądając garnitury i przeleciawszy wszystkie sklepy podsumowanie takie:

Vistula - straszna lipa, ostatnie 2 garnitury tej firmy mam z przed 2 lat i chyba więcej już nie będę miał

W RC znalazłem fajny garnitur Carl Gross, wełna Cerruti 130's - cena 1 300

W Peek w bardzo podobnym kroju firmy Paul Rosen, wełna Cerruti 150's - cena 1 800

Jakieś sugestie?

Znacie te firmy? Możecie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze odnieść się do czarnego garnituru. Macaroni skutecznie przekonuje, że czarny źle wygląda w dzień. A co myślicie o noszeniu czarnego garnituru po zmroku? Czy wtedy "czerń może okazać wszystkie swe wdzięki"?

Moze, ale jest tez szansa ze zostaniesz w lokalu uznany za eleganckiego menedzera sali lub ochroniarza, wiec chyba lepiej kupic cos w innym kolorze, szczegolnie jesli chcialbys wykorzystac garnitur przy innych okazjach.

Bez watpienia sam sklaniałbym sie zamowic ciemno granatowy garnitur, moze dwurzedowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że skoro tego czarnego garnituru ma się i tak używać jedynie po zmroku, to nie lepiej kupić zamiast niego nieformalnego smokingu?

A co do strojów kelnerów czy służących/lokajów/kamerdynerów, jeżeli gospodarze są dobrzy to wiedzą, że powinno się ich ubrać w poprawne stroje dla służby, oczywiście bespoke. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonaliście - idę w granacie, chociaż dalej pytam o te dwie firmy powyżej, jakie wymieniłem.

Natomiast drogi Janie, oglądając w tym roku wręczenie Oscarów nie mogłem się nadziwić ilu tam kelnerów na tym czerwonym dywanie ( i nie piszę o smokingach)

Czy sadzisz, ze bycie dobrym aktorem, rezyserem czy specjalista od efektów specjalnych sprawia, ze ma sie lepszy gust lub wieksza wiedze odnosnie zasad klasycznej meskiej elegancji niz przecietny obywatel?

Sadze, ze stylisci, którzy na codzien im "pomagaja", a sami wygladaja jak pan Jacyków, tez moga byc problemem. Jesli doradza im zona ubrana tak jak Pani na ponizszym zdjeciu, to tez moga popelnic blad. Zdjecie z rozdania Oscarów.(Jesli na zdjeciu nie widac, to jest to dwurzedowa marynarka)

post-270-13658919872774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor czarny jest bardziej formalny anizeli wszystkie inne kolory. Nie wydaje mi sie, ze ktos bedzie wygladal zle w dobrze skrojonym, czarnym, klasycznym, troj-czesciowym garniturze w ciagu dnia. Wszystko zalezy od jego kroju, struktury materialu (czarny czarnemu nie rowny) od okazji, od naszej roli podczas owej ceremonii ... a poza tym (garnitury z "naddatkie italianizmu", a la "ze starszego brata" sa obecnie super modne i wygladaja niezwykle sportowo i dlatego tez nie nadaja sie zbytnio na super formalne okazje). Przyjecia slubne z zalozenia sa okazjami wieczorowymi i nie ma to wiele wspolnego w praktyce z zapadnieciem zmroku czy tez nie, gdyz oznaczaloby to, ze Szwed z polnocy kraji moze zalozyc frak (badz czarny garnitur) od 00.00 do 03.30.

Nalezy tez nie zapominac, ze wspolczesnie prawie nikt nie zaklada czarnych garniturow (nawet na pogrzeby) i przejmuja one role fraku, smokingu i "porannego zakietu" (morning suit) jednoczesnie; w jakims sensie podzielajac ich los tzn. schodzac w zapomnienie. Jako bioracy slub wybralbym kolor czarny garnituru, aby czyms odrozniac sie od rzeszy w szarosciach i granatach. Skoro panna mloda ubrana jest bardziej formalnie anizeli reszta, dlaczego pan mlody nie mialby zrobic tego samego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Czarny jest bardziej formalny, ale w strojach formalnych i półformalnych, do których garnitur nie należy. Dla mnie czarny garnitur to symbol żałoby i tak powinno zostać.

A Skandynawowie tradycyjnie mają przyzwolenie na noszenie stroju wieczorowego również w dzień. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czytając powyższą dyskusję, znowu mam wątpliwosci - czarny czy navy blue.

Wątpliwości mam tym Bardziej, że moja luba ma suknie perłową, z kryształami swarowskiego, tylko troszkę się błyszczy.

Oznacza to, że nie mogę włożyć koszuli białej (dlatego od razu smoking odpadł bo dla mnie istnieje tylko jedna konfiguracja, czarny smoking, biała koszula, czarna mucha - Szanowny Janie - białą nigdy się nie skalałem, wiec z kelnerem nie byłem mylony hehe). Koszula musi być koloru - kość słoniowa. Wiem, że przy czrnym byłoby OK, mam nadzieję, że przy granacie będzie podobnie.

Dodatkowo, odnosnie powyzszych zdjęć, niestety np jeden z moich ulubiunych aktorów "Nikuś" Cage bardzo często ubiera się jak "MiB", no a Leonarrdo wiecznie łamie wszelkie konwenanse standardowo wiecznie chodząc w czarnym Armanim.

Panowie, mam jeden czarny garnitur i tak jak ktoś powyzej napisał - czarny czarnemu nierówny. Jak go zakładam z białą koszulą i czarnym lub bardzo ciemno szarym krawatem wygląda to nieźle. Znajomi itd jak stają przy mnie w dzień w swoich czarnych garniturach to ich czarny wygląda jak grafit, albo coś świecącego, niekonieczne czarnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cera?

Zdecydowanie nie. Czarny wysysa kolor z jasnej cery, dlatego nadaje się dla Włocha czy Etiopczyka, ale nie dla Szweda.

Nie zgadzam się. Czarny jest bardziej formalny, ale w strojach formalnych i półformalnych, do których garnitur nie należy. Dla mnie czarny garnitur to symbol żałoby i tak powinno zostać.

Ponownie zgadzam się z Doktorem. Czarny w strojach półformalnych i formalnych - jak najbardziej tak. Czarny w smart casual - można, jeśli ktoś lubi i ma warunki. Czarny w informal (garnitur) - tylko na pogrzeb.

Do autora tematu - myślałeś o grafitowym lub ciemnoszarym? Powinien pasować do koszuli ecru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cera?

Do autora tematu - myślałeś o grafitowym lub ciemnoszarym? Powinien pasować do koszuli ecru.

Myślałem, tylko że grafitowy kojarzy mi się wyłacznie z garniturem do biura...

Ostatnio w niemczech kupiłem sobie nietypowy garnitur, tzn kolor jest to JOOP, ale taki bardzo ciemny czekoladowy. jak ciemna czekolada. Muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba, ale jednak nie do ślubu.

Odnośnie wypowiedzi - faktycznie czarny na latynosach wygląda nieźle ;)

No dobra. Będzie granat - jak z firmami, które wczęsniej podałem.

Troszkę w sieci poszukałem i obie są... niemieckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grafitowego nie lubię, ale jaśniejszy szary czemu nie. :) Granat też mi się nieco znudził - podobają mi się tylko takie z metalowymi guzikami. :)

Ja na Twoim miejscu wybrałbym szary, ale granatowy jest chyba bardziej tradycyjny do ślubu.

Pozdrawiam, Dr

P.S. W brązowym garniturze do ślubu?! :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.