Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje używać emotikonek np. taką ";)" , bo inaczej inni nie wiedzą czy piszesz serio :lol:

m) ich imitacje :D

Nie chodzmy na latwizne. Niech pewnych zeczy trzeba sie domyslac. Ale to OT.

A wracajac do tematu, pomimo tego co napisal Dr, bedac na Twoim miejscu porozgladal bym sie za jakims pozadnym garniturem RTW, np. granatowym, a po zakupie oddal do przerobek krawieckich. Zasady ubioru zasadami, ale jesli ma sie ograniczony budzet powinno sie szukac zeczy mozliwie uniwersalnych. Ale to tylko moja opinnia, a z natury jestem pragmatykiem, wiec to spojrzenie zupelnie subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fee. A wcześniej?

Nieprawda. Homburgi i kanotiery są fajne. :) Wcześniej zwykły cylinder był noszony.

Pozdrawiam, Dr

A czy ja mówię, że są złe. Ale czasy już tak. Lata 30 to straszna nowoczesność. Ale jest za to cylinder i sytuacja została opanowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje używać emotikonek np. taką ";)" , bo inaczej inni nie wiedzą czy piszesz serio :lol:

m) ich imitacje :D

Nie chodzmy na latwizne. Niech pewnych zeczy trzeba sie domyslac. Ale to OT.

A wracajac do tematu, pomimo tego co napisal Dr, bedac na Twoim miejscu porozgladal bym sie za jakims pozadnym garniturem RTW, np. granatowym, a po zakupie oddal do przerobek krawieckich. Zasady ubioru zasadami, ale jesli ma sie ograniczony budzet powinno sie szukac zeczy mozliwie uniwersalnych. Ale to tylko moja opinnia, a z natury jestem pragmatykiem, wiec to spojrzenie zupelnie subiektywne.

No ale garnituru właśnie nie chcę. Ale zobaczę, jeśli fundusze nie pozwolą, to pozostanie to opcją ostateczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moda studniówkowa jest tragiczna wszędzie, z bardzo nieliczymi wyjątkami. Dlatego ja przeprowadzam w mojej szkole od września szeroko zakrojoną akcję-na-rzecz-smokingu-tudzież-dobrze-dobranego-garnituru.

Studniówki w ogóle odbywają się czasem w fajnych miejscach. Moja szkoła (V LO w Krakowie) np. robi zawsze w Muzeum Narodowym (chociaż lepiej byłoby na Wawelu :D).

opera scarf to chyba tylko do opery, tak mi się wydaje...

a z kolei cylinder do smokingu teraz jest uważany za zbyt 'teatralny', podobnie jak laska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to, że nie każdego rodzica stać na kupno jednorazowego smokingu synowi, który na co dzień chodzi w bluzach prosto albo rurkach z h&m. A garnitur za 500 zł będzie jeszcze na maturę, rozdanie świadectw, egzaminy na studiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi garniturami na egzaminach na studiach to lekka przesada :)

W każdym razie ja bardzo żałuję, że mój garnitur studniówkowy nie był szyty u krawca z zastrzeżeniem, żeby zostawić więcej materiału na szwach ( RTW był ). A był to bardzo ładny garnitur 3 częściowy wzorowany na lata 30, teraz poluję na podobny materiał aby wykonać jego kopię.

Ale ani smokingu, ani żakietu nawet teraz bym na studniówkę nie założył, najlepiej moim zdaniem w tego typu uroczystości wygląda dobrze dopasowany garnitur, jest najmniej pretensjonalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemnoszary garnitur ze studniówki starczył mi na egzaminy na studiach, rozmowy o pracę i kilka lat pracy w korporacji. Wtedy (ponad 15 lat temu) w Warszawie w zwykłym liceum (choć z tradycjami) mało kto wiedział, co to smoking. Z zainteresowaniem przeczytałem ten wątek, czując się, jak dinozaur :D

Wydaje mi się, że decyzję garnitur / smoking należy uzależnić od dress code sugerowanego przez organizatorów lub od tego, co mają w planie założyć pozostali goście. Jeśli będzie się jedyną osobą w smokingu, to może to być pretensjonalne. Chyba, że chodzi nam właśnie o zamanifestowanie odrębności od całej reszty gości - takie podejście sam nieraz przyjmuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jednak zdecydował się na garnitur, co sądzicie o czymś takim:

http://ctshirts.liquifire.com/ctshirts?source=url%5Bhttp://www.ctshirts.co.uk/ProImages/BSA05BLU_ss11v3.tif%5D,name%5Bprod%5D&scale=size%5B1048x1048%5D&addprofile=url%5Bfile:profiles/sRGB.icc%5D,if%5B(%27image.colorspace%27%20ne%20%27RGB%27)%5D&removeprofile&blank=width%5Bprod.width%5D,height%5Bprod.height%5D,color%5Bblack%5D,name%5Balpha%5D&select=image%5Bprod%5D&composite=compose%5Breplacematte%5D,image%5Balpha%5D&scale=size%5B450%5D&sink=format%5Bjpg%5D,quality%5B80%5D&nocache

albo

http://ctshirts.liquifire.com/ctshirts?source=url%5Bhttp://www.ctshirts.co.uk/ProImages/BSA04BLK_ss11v3.tif%5D,name%5Bprod%5D&scale=size%5B1048x1048%5D&addprofile=url%5Bfile:profiles/sRGB.icc%5D,if%5B(%27image.colorspace%27%20ne%20%27RGB%27)%5D&removeprofile&blank=width%5Bprod.width%5D,height%5Bprod.height%5D,color%5Bblack%5D,name%5Balpha%5D&select=image%5Bprod%5D&composite=compose%5Breplacematte%5D,image%5Balpha%5D&scale=size%5B450%5D&sink=format%5Bjpg%5D,quality%5B80%5D&nocache

Przepraszam, że wrzucam propozycję wyłącznie z CT, ale tylko u nich póki co znalazłem interesujące mnie pozycje w rozsądnej cenie.

Do tego koszula na szpilkę i może kamizelka (pasowałaby szara lub kremowa dwurzędowa?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym granat - prawdopodobnie i tak będziesz się wyróżniał na tle czarnych i błyszczących garniturów...

...z drugiej strony dawno nie byłem na studniówce, więc moja wypowiedź nie jest reprezentatywna ;)

A jeśli chodzi o te wklejone garnitury to zdaje się są Black Label? Są taliowane i nieźle wyglądają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoko punkt zapięcia... Chyba powinno się zapiąć oba guziki. Kamizelka też by się przydała (kontrastująca może być).

Pozdrawiam, Dr

A czy przy kamizelce nie dobrze mieć rozpiętej marynarki przez cały czas? Czy pasowałaby taka kamizelka od żakietu?

http://ctshirts.liquifire.com/ctshirts?source=url%5Bhttp://www.ctshirts.co.uk/ProImages/EDA01BLK_ss11v3_b.tif%5D,name%5Bprod%5D&scale=size%5B1048x1048%5D&addprofile=url%5Bfile:profiles/sRGB.icc%5D,if%5B(%27image.colorspace%27%20ne%20%27RGB%27)%5D&removeprofile&blank=width%5Bprod.width%5D,height%5Bprod.height%5D,color%5Bblack%5D,name%5Balpha%5D&select=image%5Bprod%5D&composite=compose%5Breplacematte%5D,image%5Balpha%5D&scale=size%5B450%5D&sink=format%5Bjpg%5D,quality%5B80%5D&nocache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Chyba powinno się zapiąć oba guziki...

w marynarce zapinanej na dwa guziki? raczej na pewno ... nie

... Czy za duże kombinowanie? ;)

myślę że możesz przedobrzyć ... przerost formy nad treścią (elegancja mi kojarzy się z prostotą)

na Twoim miejscu zainwestowałbym w granatowy garnitur (te które pokazałeś wyglądają bardzo zacnie), przyzwoite buty, koszula, spinki ... krawat lub mucha - co prawda studniówki to już zupełnie nie mój komiks ale zakładam że będziesz się bardzo pozytywnie wyróżniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy za duże kombinowanie? ;)

myślę że możesz przedobrzyć ... przerost formy nad treścią (elegancja mi kojarzy się z prostotą)

na Twoim miejscu zainwestowałbym w granatowy garnitur (te które pokazałeś wyglądają bardzo zacnie), przyzwoite buty, koszula, spinki ... krawat lub mucha - co prawda studniówki to już zupełnie nie mój komiks ale zakładam że będziesz się bardzo pozytywnie wyróżniał

No tak mi się właśnie już trochę wydawało, że byłoby za dużo różnych, nie pasujących do siebie elementów. Dziękuję za rady wszystkim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.