Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gccg

no szkoda. a tak btw.: ile takie loaki u p. Doshi'ego?

Wyslij do niego maila ... on sam pisze zeby wlasnie tak pytac sie o cene Loakow .... sadze, ze taniej jak w Europie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

jeszcze jeden rarytas kolekcjonerski - kamasze Lobb z 1940,

oryginalne i do kupienia za 2200 euro (taniej niż zamawiać nowe :D )

Te buty wygladaja swietnie jak na 71 lat!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

jeszcze jeden rarytas kolekcjonerski - kamasze Lobb z 1940,

oryginalne i do kupienia za 2200 euro (taniej niż zamawiać nowe :D )

Te buty wygladaja swietnie jak na 71 lat!!!
Bez przesady. Nieużywane, przechowywane w suchych warunkach ...
Mnie sie podobaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Skoro przy trzewikach jestesmy, to wypada tutaj zaprezentowac klasyczne "buciory" Red Wing. Tutaj Red Wing Beckman Boots (Gentleman Traveller) wzorowanych na butach podroznikow z poczatku XX go wieku

Mozna je kupic w wielu sklepach internetowych w cenie ok 200 funtow (czasem troche mniej)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie zdjęcia]

KAPITALNE buty. Po prostu mógłbym siedzieć i je kontemplować. :D Ciekawe czy Duranc by był w stanie zrobić podobne (że inni by byli to wiem ;) ).

Butom Duranca, ktore widzialem daleko do tych butów jesli chodzi o wyglad - smuklosc/kształt kopyta i estetyka wykonczenia. To jest po prostu inna kategoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy ich buty sa rzeczywiscie warte ceny, ktore za nie trzeba zaplacic?

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Miałem okazję porównywać kilka modeli do MTO od Foster & Son i wypadają lepiej. Dbałość o szczegóły jest po prostu niewiarygodnie wysoka. A buty F&S są obecnie produkowane przez EG tylko, że na niestandardowych kopytach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Zastanawiam sie, czy ich buty sa rzeczywiscie warte ceny, ktore za nie trzeba zaplacic?

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Miałem okazję porównywać kilka modeli do MTO od Foster & Son i wypadają lepiej. Dbałość o szczegóły jest po prostu niewiarygodnie wysoka. A buty F&S są obecnie produkowane przez EG tylko, że na niestandardowych kopytach.
Mnie sie one podobaja ... ale cena mnie "odstrasza". "Doskladac" 130 funtow i mozna kupic EG ... chociaz nie musi to oznaczac, ze EG beda od nich lepsze.

Czy standardy butow Foster & Son robionych przez EG sa takie same jak dla "regularnej" produkcji EG? Ceny maja podobne do EG.

Mnie interesowaly - do czasu wzrostu ich ceny w ubieglym roku trzewiki Foster & Son Montrose - "najzwyklejszy" Crockett & Jones Handgrade Avebury kopyto 337 pod nazwa Montrose. Ale placic cene EG za buty C&J ...chociaz ....W kazdym razie w ciagu roku zdrozaly o ponad 50 funtow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy standardy butow Foster & Son robionych przez EG sa takie same jak dla "regularnej" produkcji EG? Ceny maja podobne do EG.

Tak, zachowane standardy są takie sam jak w przypadku linii RTW EG. Warto jednak zauważyć, że linia MTO oraz buty bespoke of F&S to już zachowane tradycje zakładu (min. charakterystycznie szerokie szycie podeszwy) oraz oddzielny sztab ludzi u EG oddelegowanych do współpracy z producentem.

Podbijam temat:

Sławne na cały świat triple monk-straps od Bontoni. Jest to model Excelsior, flagowy produkt firmy w ostatniej dekadzie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że są straszne :roll: Ten dodatkowy pasek przypomina mi poczarnobylską mutację.

Cóż, na nodze prezentują się o wiele lepiej chociaż niestety są horrendalnie drogie. Trzy klamry są o tyle fajne, że spodnie kryją jedną z nich, a dwie są w dalszym ciągu widoczne. Ja mam np. ten problem z podwójnymi, że przy szerszej nogawce widoczna jest tylko przednia klamra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.