Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Roos Koster ( studentka Fashion Institute Arnhem) otrzymala chyba w ubieglym roku glowna nagrode Sacha Golden Heel Award (Sacha to siec sklepow sprzedajacych w miare "alternatywne" obuwie) za jej projekt meskich butow "Testosterone Machine 2.3 Inches". Buty te zostaly zrobione w malej serii i mozna je bylo nabyc za ok 190 euro. Widzialem je w sklepie ... ale ich - niestety - nie kupilem :lol::geek::mrgreen::D

A oto Testosterone Machine:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W celach reklamowych facet podwinal sobie noge

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy najbardziej znane firmy obuwnicze przeniosa produkcje do owych azjatyckich krajow ... czy tez beda podnosic ceny produktow twierdzac (moze i slusznie?) ze bez wzmnianki "made in England" nie beda juz tym czym byly i straca duze grono klientow ... pozostajac jednoczesnie zbyt drogimi dla "przecietnego" konsumenta.

............

Myślę, że tak będzie. Będzie tak samo jak w przemyśle zegarkowym. Dopóki da się jakoś uzasadnić pozostawienie znaczka "made in England" przy coraz mniejszym udziale nakładów pochodzących z England. Najwyższa półka, w tym najsilniejsze manufaktury, pozostaną na swoim miejscu, ponieważ produkując relatywnie mało i prowadzać umiejętnie PR klientów utrzymają grupę klientów nieczułych na cenę lub będących hobbystami. Podsumowując samo "made in England" to będzie za mało aby nawet najbardziej znana firma (z masową produkcją) mogła usprawiedliwiać podnoszenie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty wyglądają bardzo dynamicznie, przez ten obcas - jak rakieta :)

a sam pomysł na reklamę nie podoba mi się, ale nie dziwię się, skoro to Holandia.

BTW - chyba z 10 lat temu A. McQueen zaangażował w reklamie modelkę bez stóp.

Masz troche nieprawdziwy obraz Holandii w tym wzgledzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty wyglądają bardzo dynamicznie, przez ten obcas - jak rakieta :)

a sam pomysł na reklamę nie podoba mi się, ale nie dziwię się, skoro to Holandia.

BTW - chyba z 10 lat temu A. McQueen zaangażował w reklamie modelkę bez stóp.

Masz troche nieprawdziwy obraz Holandii w tym wzgledzie :D

Tzn.?

... BTW - jak już jesteśmy przy Holandii słyszałeś i ING GALA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty wyglądają bardzo dynamicznie, przez ten obcas - jak rakieta :)

a sam pomysł na reklamę nie podoba mi się, ale nie dziwię się, skoro to Holandia.

BTW - chyba z 10 lat temu A. McQueen zaangażował w reklamie modelkę bez stóp.

Masz troche nieprawdziwy obraz Holandii w tym wzgledzie :D

Tzn.?

... BTW - jak już jesteśmy przy Holandii słyszałeś i ING GALA ?

Podobne "zarty" reklamowe nie moga liczyc w Holandii na jakies ogromne poparcie spoleczenstwa...wrecz przeciwnie. Ludziom to tez sie nie podoba. Ty wydajesz sie twierdzic cos przeciwnego, zaliczajc to do "holenderskosci" (skoro to Holandia). Holandia jest w miare konserwatywna zas powszechna opinia o tym kraju pochodzi sprzed jakichs 30 lat.

Poza tym Amsterdam to Amsterdam .... a Holandia to Holandia. A nawet w Amsterdamie pragna wyrzucic prostytutki z de Wallen i tym sposobem zlikwidowac najwieksza atrakcje turystyczna miasta ...nie wiem czy sie to uda ...chyba nie. Chociaz urzedowi miasta Arnhem sie to udalo.

Ja odnosze wrazenie, ze Polska obecnie przezywa "napad idiotyzmu" pod nazwa "europejskosci", ktory tutaj mial miejsce - pod nazwa "wolnosci" - a nalezy juz w duzej mierze do przeszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A nawet w Amsterdamie pragna wyrzucic prostytutki z de Wallen i tym sposobem zlikwidowac najwieksza atrakcje turystyczna miasta

a nie przeszkadza im 'chinatown' na starym mieście? :lol:

ale wracając do wizerunku holandii - to na świecie raczej była i jest postrzegana jako niezwykle progresywna, w szczególności design np - holenderski pawilon na expo 2000:

post-250-13658919990392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A nawet w Amsterdamie pragna wyrzucic prostytutki z de Wallen i tym sposobem zlikwidowac najwieksza atrakcje turystyczna miasta

a nie przeszkadza im 'chinatown' na starym mieście? :lol:

ale wracając do wizerunku holandii - to na świecie raczej była i jest postrzegana jako niezwykle progresywna, w szczególności design np - holenderski pawilon na expo 2000:

To prawda, ze architektura holenderska jest nowoczesna a jednoczesnie odwolujaca sie do tradycji. Widac to w jednym momencie przekraczajac granice z Niemcami. Niemcy sa architektonicznie o wiele mniej ciekawe i najzwyczajniej brzydsze.

Pojecie "progresywny" moze miec pozytywne jak i pejoratywne znaczenie, zaleznie od jego przedmiotu. Holandia zaczela uchodzic za kraj wybitnie progresywny w dziedzinie spoleczno-obyczajowej od czasow "rewolucji kulturowej" lat 60 tych. Wczesniej byla krajem super-konserwatywnym obyczajowo. Coz ... z jednej skrajnosci latwo przejsc w druga jako rodzaj reakcji na te pierwsza. Ale to nalezy juz do historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu wnętrze amsterdamskiego sklepu obuwniczego shoebaloo :D

Na P.C.Hooftstraat (najbardziej znana /snobistyczna straszliwie/ ulica w Amsterdamie z drogimi sklepami) naturalnie. Sklep jest niezwykle ciekawy, ale fajnych butow tam nie maja, Jezeli ktos szuka prawdziwej klasyki to godnym polecenia jest Zwartjes na Utrechtsestraat (A'dam)

Dołączona grafika

oraz Hermans przy het Oudkerkhof w Utrechcie

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkrylem, ze Barker Black zmienil strone internetowa i posiada sklep online!!!

http://www.barkerblack.com/home/

Ceny sa bardzo wysokie ale milo, ze mozna je nabyc w jeszcze jednym sklepie internetowym

Do tej pory byly one do kupienia jedynie w domach towarowych Bergdorf Goodman i Neiman Marcus

http://www.bergdorfgoodman.com/search.j ... estid=6089

http://www.neimanmarcus.com/search.jhtm ... stid=37058

Pojawily sie rowniez na ebay'u w sklepie Ascot shoes http://stores.ebay.co.uk/Ascot-Shoes , gdzie kupilem moje Wolfe Loafers za ok 40% nizsza cene jak normalnie.

Symbolem butow (i na butach) jest trupia czaszka z piszczelami w nawiazaniu do 17go regimentu lansjerow z ich mottem "Death or glory".

Oto kilka przykladow:

Dołączona grafika

Barker Black Archdale. Mnie podobaja sie bardziej anizeli C&J Clifford. Podobac sie czy tez nie to dosc subiektywna kwestia ...w kazdym razie sa oryginalniejsze ze swymi czaszkami na noskach.

Dołączona grafika

"Strusiowe" opera pumps - do czego moznaby je zalozyc?

Dołączona grafika

Barker Black Moxham Tassel Loafers - bardzo mi sie podobaja ... co moze oznacza, ze w niedalekiej przyszlosci ....

Dołączona grafika

Barker Black Albert Slippers ... cene $ 925 za Albert Slippers uwazam za idiotycznie wysoka! Ale chcialbym je miec ... z tymi napisami 8-)

Dołączona grafika

Barker Black Wolfe (metalowe elementy na bucie to piszczele). Kupilem je we wspomnianym juz Ascot Shop na ebay'u za znacznie nizsza cene jak normalnie. Przyznam sie, iz mam nadzieje, ze jeszcze kiedys beda miec Barker Black w swej ofercie. Nie bede wtedy naprawde dlugo sie zastanawial. Uwazam je za jedne z lepszych loafers jakie posiadam. Jakosciowo troszeczke lepsze (wg mnie) od C&J Handgrade.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno rock'n'rollowa ta klasyka. w tej cenie wybrałbym co innego. ale ogląda się przyjemnie :)

Mnie sie one bardzo podobaja ... jakosciowo sa swietne i o wiele mniej popularne anizeli C&J ... W tej cenie mozna jeszcze kupic ( z tego co mi na mysl przychodzi Laszlo Vass) ... no ....i zblizamy sie cenowo do Edward Green ...ale jeszcze troszeczke nalezaloby doplacic.... chyba, ze ktos chcialby Gaziano & Girling. Te ostatnie maja w sobie tez pewien "poziom rock and roll 'a "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem dowiedziałem się od znajomego, że w GalMoku pojawił się sklepik Needles, w którym mają m.in. Sperry Top Siders i Grensona. Mały wybór, (tylko niektóre modele). Sklepik jest maleńki. Za to ceny całkiem spore.

Co to jest GalMok? Czy to jakies centrum handlowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Galeria Mokotów w W-wie.

Grzegorz, sprawiłeś, że urodziła się we mnie potrzeba posiadania czarnych Barkerów :x

Jak już sprawię sobie kilka par, to zakupię te:

Nie żartuję, będę je nosił.

Masz na mysli Barker Black Opera Pumps w kolorze czarnym, czy tez myslisz o innych butach z tej serii? Mnie sie one wszystkie podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.