Skocz do zawartości

Ciekawe buty - fotografie, opisy ...itp,itd


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, że lotniki możnaby uzyskać bez problemu

Dołączona grafika

tyle, że żółwie są obecnie chronione prawem

ciekawe z jakiego to żółwia... Jak patrze w przepisy CITES to najwyższą ochroną są objęte np. żółwie morskie, a są i podgatunki w załączniku II (jak większość pytonów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenia relacji z ubiegłorocznych targów Portugal Shoes:

http://www.portugalshoes.com/index.php? ... &sec=shoes

Prezentowane stoisko to Carlos Santos, czyli hegemon na portugalskim rynku klasycznych, ręcznie szytych butów. Firma ta zajmuje się min. produkcją butów dla francuskiej marki Loding (150 EUR) oraz posiada cztery marki własne - Mack James (200-250 EUR), Altan (330-360 EUR), Star Label (300-350 EUR) oraz najbardziej prestiżową - Carlos Santos (350+ EUR ). Współpracuję również z kilkoma innymi portugalskimi manufakturami przy projektowaniu i opracowywaniu konstrukcji obuwia.

Czy mozna te buty (oprocz Loding) kupic online?

Zlazilem Lizbone wzdluz i wszez w poszukiwaniu ciekawych butow ... bez pozytywnego rezultatu! W jednym sklepie mieli bardzo ladne spectator shoes (caponki) ... jeno najwiekszy rozmiar jaki posiadali to byl nr.41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna te buty (oprocz Loding) kupic online?

Zlazilem Lizbone wzdluz i wszez w poszukiwaniu ciekawych butow ... bez pozytywnego rezultatu! W jednym sklepie mieli bardzo ladne spectator shoes (caponki) ... jeno najwiekszy rozmiar jaki posiadali to byl nr.41

To musiałeś chyba słabo szukać. Znam kilka ciekawych portugalskich, o których warto napisać na forum. Pierwsza recenzja już niedługo, bo buty zostały już zamówione. ;)

Mack James - praktycznie nie występują online. Wejdź na strone mackjames.com i w zakładce Contact=>Points of Sale masz listę najbliższych sklepów w Belgii i Luksemburgu.

Altan - za 350 EUR w cenie jest patynowanie obuwia i prawidła. Firma posiada aktualnie 4 wzory kopyt i z tego co wiem, opracowuję właśnie kolejną, piątą. Niestety dostępne tylko w salonach w Paryżu, jako że produkcja praktycznie wszystkich elementów została przeniesiona właśnie do Francji.

Carlos Santos/Star Label - dostępne jedynie w salonach Carlos Santos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna te buty (oprocz Loding) kupic online?

Zlazilem Lizbone wzdluz i wszez w poszukiwaniu ciekawych butow ... bez pozytywnego rezultatu! W jednym sklepie mieli bardzo ladne spectator shoes (caponki) ... jeno najwiekszy rozmiar jaki posiadali to byl nr.41

To musiałeś chyba słabo szukać. Znam kilka ciekawych portugalskich, o których warto napisać na forum. Pierwsza recenzja już niedługo, bo buty zostały już zamówione. ;)

Mack James - praktycznie nie występują online. Wejdź na strone mackjames.com i w zakładce Contact=>Points of Sale masz listę najbliższych sklepów w Belgii i Luksemburgu.

Altan - za 350 EUR w cenie jest patynowanie obuwia i prawidła. Firma posiada aktualnie 4 wzory kopyt i z tego co wiem, opracowuję właśnie kolejną, piątą. Niestety dostępne tylko w salonach w Paryżu, jako że produkcja praktycznie wszystkich elementów została przeniesiona właśnie do Francji.

Carlos Santos/Star Label - dostępne jedynie w salonach Carlos Santos.

Wszystkie tzw. lepsiejsze sklepy w centrum Lizbony zwiedzilem a takze i poza nim i nie widzialem niczego, co "powaliloby mnie na kolana". Carlos Santos nie widzialem ... a to co ujrzalem moge taniej kupic online
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż portugalski kalendarz promujący ich rzemiosło przypadnie do gustu? :)

http://www.bloginity.com/blog/2010/12/2 ... z19Lx6xFNe

Kalendarz z butami- Portugalski sposób na promocję przemysłu obuwniczego

''Portugalskie buty- najseksowniejszy przemysł w Europie'' to hasło kampanii reklamowej promującej przemysł obuwniczy w Portugalii. Kampania składa się z 12 zdjęć, których tematem są buty, wszystkie zaprojektowane i wykonane w tym iberyjskim państwie. Pomysłodawcą kampanii jest APICCAPS-stowarzyszenie zrzeszające producentów obuwia.

źródło: http://luzo-fuzo.blogspot.com

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż portugalski kalendarz promujący ich rzemiosło przypadnie do gustu? :)

http://www.bloginity.com/blog/2010/12/2 ... z19Lx6xFNe

Kalendarz z butami- Portugalski sposób na promocję przemysłu obuwniczego

''Portugalskie buty- najseksowniejszy przemysł w Europie'' to hasło kampanii reklamowej promującej przemysł obuwniczy w Portugalii. Kampania składa się z 12 zdjęć, których tematem są buty, wszystkie zaprojektowane i wykonane w tym iberyjskim państwie. Pomysłodawcą kampanii jest APICCAPS-stowarzyszenie zrzeszające producentów obuwia.

źródło: http://luzo-fuzo.blogspot.com

pozdrawiam

Kalendarz jest swietny! :D Niech zyja wizytu u szewca! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony, bo nigdy nie słyszałem o tym zakładzie. Bardzo dziękuje za ciekawy link. Ja natomiast będąc rok temu przejazdem w Parmie odwiedziłem http://www.enzobonafe.com/english/index_en.html

EB pozostaje jednym z 8 ostatnich włoskich producentów, którzy stosują tradycyjną Tabulare przy produkcji mokasynów.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna marka produkujaca buty w Parmie.

ps.Jezeli ktos z forumowiczow bedzie w przyszlosci w Parmie to prosze dac znac chetnie sie spotkam i zabiore do najlepszej w miescie prawdziwie napolitanskiej restoracji o dumnie brzmiacej nazwie Don Alfonso.

http://www.barrett.it/pagine/barrett-co ... -uomo.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest cena tych butów we Włoszech? Na stronie jest informacja, że mają przedstawicielstwo w Polsce - będę się musiał czegoś więcej dowiedzieć, bo niektóre modele są bardzo ładne. Wszystkie buty mają bardzo zgrabnie skonstruowany obcas. Kiedyś rozmawiałem o Barretach ze znajomym, ale niestety skończyło się tylko na wymianie zdjęć. Widziałeś może lub masz buty tej firmy?

EDIT:

Barrett Today

Barrett can boast almost a century in the business and is one of the oldest and most prestigious footwear manufacturers in Italy and abroad. Barrett is actually one of the few companies to produce completely handcrafted shoes using the finest materials and techniques. The company always has available for its production line a store of over 80 lasts and more than 3,500 styles, including both vintage and current collections, manufactured with traditional techniques: Norvegese, Blake-Rapid, Goodyear, loafer and, of course, the "slip-lasted Bolognese", which has pride of place in the catalogue, promising exceptional softness and flexibility. The slip-lasted Bolognese is now the unique heritage of a handful of companies because it is so complex to produce: the shoe is made off-last and lasted subsequently. To achieve this, the leather and model must fit absolutely perfectly. After about three weeks of lasting, an ultra soft leather insole is applied, followed by a hide sole.

To-date no construction technique in the history of classic, high-end footwear manufacturing has equalled the quality and refinement of this technique.

OMFG :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może trochę bardziej włosko:

http://www.bettaninshoes.com/en/collezioni00.html

Gccg ma szczęście, bo akurat w Holandii można dostać te buty w kilku miastach. Ja wczoraj miałem okazję zobaczyć, dotknąć i przymierzyć. Mogę już teraz umrzeć w spokoju. :)

Mozna je kupic m. in. tutaj: Shoes & Shirts w Maastricht'cie. Ale ja bym ich nie chcial nawet za doplata ... a co dopiero gdybym sam za nie placic musial :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.