Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczył kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Za ewentualną dosyłkę braków w dokumentach życzą sobie 300 netto za postępowanie korekcyjne w UC.

Tak więc wymagajmy od Sprzedawców w UK aby dołączali do faktur regułę preferencji.

PS. Jak się okazało po otworzeniu paczki, Sprzedawca zamieścił właściwą klauzulę tzw. regułę preferencji, ale nie w dokumentach dostępnych dla Urzędu Celnego umieszczonych w zewnętrznej kieszonce, a na formularzu zamówienia w pudełku. 

Komórka FedExu po zobaczeniu owego przyjęła reklamację, którą w naszym imieniu rozpatrzy z Urzędem Celnym, i to bez opłat. 

Wniosek prosty: nalegać, aby sprzedawcy z Wysp umieszczali konkretną wymaganą prawem klauzulę reguły preferencji na fakturze dostępnej dla urzędników, a nie w pudełku. Całe życie człowiek się uczy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bratdominik napisał:

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczyłem kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Za ewentualną dosyłkę braków w dokumentach życzą sobie 300 netto za postępowanie korekcyjne w UC.

Tak więc wymagajmy od Sprzedawców w UK aby dołączali do faktur regułę preferencji.

A w sklepie płaciliście cenę z Vat czy z odjętym i mieliście płacić go u nas u przewoźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalek napisał:

Drodzy, czy te buty https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html są dobrą opcją w tej cenie?

Ja również mam te buty i również polecam, to był mój pierwszy zakup butów GYW i nie żałuję, kupowałem w regularnej cenie. Jedyne co mogę polecić to spróbowanie kopyta F, które jest smuklejsze, ale jak ja brałem to akurat nie było mojego rozmiaru w kopycie F, dlatego stanęło na G. But i tak się super prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bratdominik napisał:

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczyłem kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Za ewentualną dosyłkę braków w dokumentach życzą sobie 300 netto za postępowanie korekcyjne w UC.

Tak więc wymagajmy od Sprzedawców w UK aby dołączali do faktur regułę preferencji.

Tutaj wyjaśnione o co kaman:

https://www.brexit.gov.pl/przedsiebiorca/konsekwencje-sektorowe/dowody-pochodzenia-towarow/

co rzecz jasna kretynizmu nie wyjaśnia tudzież usprawiedliwia 🤦‍♂️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Xune napisał:

Nie znam tego kopyta. Mam chyba 3 pary Yanko i ze wszystkich jestem zadowolony - zarówno z tych kupionych w cenie regularnej, jak i z ok. 15% rabatem.

 

16 godzin temu, Grafa napisał:

Mam te buty. Polecam w tej cenie.

 

15 godzin temu, vinmcqueen napisał:

Ja również mam te buty i również polecam, to był mój pierwszy zakup butów GYW i nie żałuję, kupowałem w regularnej cenie. Jedyne co mogę polecić to spróbowanie kopyta F, które jest smuklejsze, ale jak ja brałem to akurat nie było mojego rozmiaru w kopycie F, dlatego stanęło na G. But i tak się super prezentuje.

Dzięki Panowie! Biorę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bratdominik napisał:

Koledzy. Odbieramy właśnie z kolegą@marbud buty z AFPOS i niestety Urząd Celny dowalił nam 17%cła. Nie wystarczyło, że na fakturze Sprzedawca zaznaczyłem kraj produkcji jako GB. Fedex wymaga dokumentu EUR1 lub czegoś co nazywają regułą preferencji zamieszczoną na fakturze.

Za ewentualną dosyłkę braków w dokumentach życzą sobie 300 netto za postępowanie korekcyjne w UC.

Tak więc wymagajmy od Sprzedawców w UK aby dołączali do faktur regułę preferencji.

@bratdominikten post umieściłeś w nieprawidłowym miejscu - to jest dział BUTY TROCHĘ TANIEJ,  a nie BUTY TROCHĘ DROŻEJ 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/d/oferta/patine-77026c-rozmiar-uk7-5-tegosc-h-yanko-berwick-CID87-IDIXU4k.html?isPreviewActive=1

Kupiłem u Niego koniakowe brogsy i jestem zadowolony:), wszystko w jak najlepszym porządku.

Jeśli chodzi o rozmiar, to moim zdaniem, miniamalnie szersze w obwodzie od Yanko 960g, pewnie ze 2-3mm, więc nie są wybitnej tęgości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej dopasowane w kostce. W łydce było super już przy większym rozmiarze. Na całej długości i szerokości dobre dopasowanie. Jutro wrzucę foty.

Teraz sobie uświadomiłem, że te buty w 6G leżą bardzo podobnie jak AS Tredders w 7...Ciut tylko krótsze i mniej obszerne. Tak o 0.25 rozmiaru.

To brzmi dziwnie, że chodzę i w 6, i w 7,ale to kopyto pozwala na wkładkę, która niweluje cały rozmiar do mniej niż połowy różnicy. Stąd w obu przypadkach jestem zadowolony.IMG_20210401_221759.thumb.jpg.06bfce95d48cd042311ee728da1a6c92.jpg

IMG_20210401_221822.thumb.jpg.a3fc8046245fe51eb98f6179da75758f.jpg

 

IMG_20210401_221829.thumb.jpg.bf0b5d5a5bbf3402d1fde59f5c461985.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 1.03.2021 o 20:58, Kempes napisał:


Ps. A jeszcze dopytam ogółu. Temat SuSu ma masę stron. W "butach" nie widziałem. Czy ktoś miał do czynienia z butami Suit Supply?
 

Podbijam w sprawie butów od SS

Jak wygląda ich tęgość?

@frik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.