Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

użyłem miary shoepassion i wyszło mi ok 27,8cm (UK9) co by się zgadzało z moimi doświadczeniami z Loake. Ja się raczej na pewno zdecyduję na 43,5. 

z tego co pisał zw1920 to jego trzecia para, więc rozmiar dobrał świadomie. Wg rozmiarówki bexleya na logikę byłbyś pomiędzy 44, a 44,5 lecz dla tego modelu zalecają 0,5 rozmiaru mniej, więc faktycznie 44 powinno być dobre. Nasz kolega ze stopą 26,8 powinien zamówić wg tabeli 42 (jest w jego dolnym pułapie), więc mógłby teoretycznie rozważyć 41,5, ale zdecydował się na 42 i stąd ten luz. Tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego chyba nie wymyślę. Trzeba będzie ryzykować. Opinią kolegi w sprawie monków się nie sugeruję, bo za dużo danych (różne wymiary stopy i różne pomiary buta) i inne kopyto. Tutaj patrząc realnie przy stopie 26,8 kolegi zw1920 dodaje dwa rozmiary i wg bexleya odejmuje  0,5. Wychodzi te 43,5. W tym kopycie nie mają połówek więc albo 43 albo 44. Wolę luźne niż cisnące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli moglibyśmy już zebrać zamówienia:
ja chcę zamówić Peter patin Chocolate Men's dress shoes | Bexley rozmiar 43,5
@eduardo Walton Gomme city Patina Cognac Men's low boot shoes | Bexley rozmiar 44
@DandyssKent Gomme Country Chocolate grained Leather Men's dress shoes | Bexley rozmiar 45,5
@Szydlowsky - daj znać czy jesteś zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja chyba zdecydowałbym się na https://www.bexley.fr/chaussures-bergame-patin-noir-0112300k.html w rozmiarze 40

Przy tych butach nie widzę żadnych sugestii co do rozmiarówki więc (według ich tablicy wychodzi UK 6,5 czyli takie jak zamawiałem u SW) mam nadzieję, że będzie grało. (u mnie dł stopy "na papierze" to 26mm)

Jak nas tylu zamówi to jaki będzie koszt zakupu na głowę (łącznie z przesyłką). Nie chciałbym się zdziwić. Budżet w tym miesiącu mam już napięty jak plandeka na Żuku😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem eksperyment i włożyłem kilka produktów do koszyka.

1) Przy zamówieniu jednej pary koszt to 129€ + przesyłka.

2) Przy zamówieniu dwóch par (129+99)/2. Czyli 114€ za parę + przesyłka.

3) Przy dodawaniu kolejnych par nic się niestety nie zmienia, dodaje kolejną parę za 114€.  Przesyłka 16,80€. Z przesyłką 3 par łączny koszt to 358,80€ czyli 119,60€/osobę. Plus po parę zł za paczkomat za wysyłkę od zamawiającego do reszty.

4) Przy pięciu parach koszt przesyłki wzrasta do 22,86 (łącznie 592,86€) = 118,58/osobę. Plus po parę zł za paczkomat za wysyłkę od zamawiającego do reszty.

I tu pytanie klucz - poleca ktoś jakiś sposób zapłaty? Mam PayPal, ale on chyba policzy po mało korzystnym kursie. I wtedy chyba zwrot nie jest możliwy?

bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, można oczywiście, dopisałem od razu Cię do listy. Czekam jeszcze na forumowiczów Szydlowsky i Cineos. W razie czego zebrałbym środki w poniedziałek. Swoją drogą ładne buty, aż zacząłem się zastanawiać nad zmianą swojego wyboru.

11 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

PayPalem się (chyba) nie da. Ja płaciłem Revolutem.

Dziękuję :) Revoluta nie mam, jestem posiadaczem konta walutowego w polskim banku, mam też pod niego podpiętą kartę, ale przyznam nie wiem jak to zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaprzeczam, że sam myślałem, że wyjdzie taniej, w okolicach 100€/za parę. Myślę też, że każdy ma świadomość, że Bexley to nie Yanko, natomiast Berwicki czy Meerminy mimo wszystko za 500 zł z dostawą nie chodzą. Co do Orban's Shoes to zerknąłem i znalazłem tam jedną parę dla siebie rozmiar 43 (wąskie kopyto) i dwie 44 (kopyto 544, więc chyba tęgość F/G). Po 112€, więc gdyby inni chcieli zmienić zdanie to ciśnienia na Bexley nie mam, ale sądzę że 43 będzie za małe, a 44 za szerokie (jakby było na kopycie F to może mógłbym zaryzykować). A w czymś chodzić trzeba :) Myślę też, że sam Bexley wiele tańszy nie będzie, bo na wyprzedażach buty kosztują 99€ + przesyłka, czyli tyle ile teraz. I jest tam kilka modeli po 99€, ale akurat nas nie interesują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 pary Berwicków w cenie 460-530zł, więc spokojnie "chodzą":). Do butów Bexley spokojnie bym przyrównał "nasze" Partenope, zobacz może coś na wyprzedaży jest, co Ci przypasuje. Chociaż zaznaczam, że sam bym ich nie kupił, podobnie jak butów Bexley. Czekam na wyprzedaże Carlos Santos, bo dla mnie to najlepszy stosunek ceny do jakości w kwocie ok. 800 zł, zdecydowanie warto dołożyć. Wiem, że tak można w nieskończoność. Bo jak się dołoży do 1000 zł to są seconds od Alfred Sargent, a jak się ma 1200 zł to można upolować Vass...itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie. Ja jednak przy kursie € utrzymującym się na obecnym poziomie nie spodziewałbym się szybko Berwicków w okolicy 500 zł. Buty z milermenswear.com to obecnie 650 zł. Crownhill zaczyna się od 730zł na poszetka.com, outlet to pojedyncze numery za 175€. Faktycznie Partenope i Orbans to jakaś alternatywa. W Bexley jest jeszcze parę modeli w dziale Clearance | Bexley po 99€ i to byłaby w miarę uczciwa cena. Nie spodziewałbym się szybko czegoś sporo tańszego, chyba, że ktoś faktycznie lubi śledzić allegro i olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) za 640 były zamszowe GW, ale faktycznie cena bez VAT :) więc zostaje się Partenope na placu boju. Jakieś opinie? Derby Brogue Scotch Grain Brąz - Partenope (partenope-shoes.com) Coś o rozmiarówce?

EDIT: po przeczytaniu opinii o Partenope raczej zrezygnuję z tej opcji. Znalazłem jeszcze gordony, przesyłka 10€
> rahmengenähte Herrenschuhe jetzt bestellen! | GORDON&BROS
> rahmengenähte Herrenschuhe jetzt bestellen! | GORDON&BROS
Dajcie znać czy/co zamawiacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, mam trochę "lamerskie" pytanie, jednak mam nadzieję, że nikt nie spali mnie na stosie za jednego posta. Temat może nie jest zbyt precyzyjny do mojego pytania, ale nie widzę innego właściwego. Czytałem poszczególne tematy, jednak wciąż mam dylemat. Może ktoś zechce się wypowiedzieć. Jestem średnio-początkujący w temacie butów. Ze względu na tęgość i podbicie, oraz widełki finansowe, mam kilka par Berwicków. Obecnie przymierzam się do brązowych monków, fundusz na nie do 1500 zł. Stwierdziłem, że spróbuję czegoś innego, 'potencjalnie' lepszego. Wyselekcjonowałem:

https://patine.pl/double-monks-cooper-517-vegano-dark-brown.html  - TLB za 1500 zł

https://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-591.html - Shoepassion za 1290 zł

https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/buty-goodyear-welted-monki-brazowy-the-new-turin - Crownhill za ok. 850 zł

Po długim wstępie mam w zasadzie krótkie pytanie, czy uważacie, że w przypadku tych firm, cena oddaje 'klasyfikację' jakości? Zastanawiam się czy TLB i Shoe to w zasadzie znak równości; czy faktycznie pomiędzy np. TLB, a Crown różnica 700 zł jest adekwatna etc.

[inna sprawa to będzie koszt prawideł oraz minus Crown w postaci zamówienia z ichniejszej strony; na poszetce nie ma mojej siódemki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.