Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując i rozwijając pytanie kolegi Kempes...

Bratdominik, jak byś umiejscowił markę własną Patine, jeżeli chodzi o jakość?

Mam wiele par Shoepassion i chciałbym zrobić krok do przodu, jeśli chodzi o jakość. Myślałem o Yanko, ale nie ma dostępnego modelu, który mnie interesuje. Jest za to Patine, ale czy to będzie skok jakościowy?

Pozwoliłem sobie zapytać w tym wątku, skoro na gorąco jest możliwość zapytania kogoś, kto ma porównanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kempesdorzuć 500 zł do tych 1500 zł i kup crocketty harrogate w bergu. Wprawdzie sam nie noszę monków, ale też mam ponadnormatywną tegość i wyższe podbicie i na tym samym co harrogate kopycie mam 2 pary ich butów- b. wygodne. Poza tym po relacjach Kolegów z forum wnioskuję, że monki wybaczaja więcej w kwestii tęgości i podbicia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratdominik - dzięki za zwięzłą odpowiedź

Gocławianin - dzięki za sugestię, zapamiętam sobie to "kopyto". Na stronie Berga nie widzę butów (wiem, że stacjonarnie w Galerii Mokotów są); ale ogólnie cena po przeglądzie netowym (o ile Showroom jest wiarygodną wykładnią) to bliżej 2500. Więc może taki "strzał" kiedy indziej, na inne buty  (ps. pozdrawiam - z Fieldorfa - sąsiada)

Servetch - również dziękuję, aczkolwiek rada wprowadzająca do mej głowy jedynie zamęt ;-)) Bo miałem podobne wątpliwości.

No nic, muszę sobie przetrawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, flozbi napisał:

@Kempes zerknij jeszcze na https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-6942-Z4-Guimaraes-Monk/5895 a prawidła kupuj za ok. 50 zł na Allegro.

Bardzo ładne. Generalnie cholernie podobają mi się buty Carlos Santos (lubię taką kolorystykę), ale obawiam się, że nie są to buty na stopę która jest szersza i ma dosyć wysokie podbicie..

Ps. A jeszcze dopytam ogółu. Temat SuSu ma masę stron. W "butach" nie widziałem. Czy ktoś miał do czynienia z butami Suit Supply?

Oczywiście na zdjęciu piękne i w ogóle https://suitsupply.com/pl-pl/men/shoes/podwojne-monki--brazowe/FW1002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Problem w tym, że na jeden sezon. Miałem buty CCC, nie zawsze było mnie stać na lepsze i przede wszystkim jakość skóry jest tragiczna, nie przyjmują kosmetyków. Jakaś mielonka. Po kilku konserwacjach nie da się ich już odnowić. Ale fajnie że można u nich kupić coś w klasycznym fasonie. W końcu to u nich kupuje naród i oni decydują o tym jak ubrany jest typowy Polak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kempes napisał:

Czy ktoś miał do czynienia z butami Suit Supply?

Mam derby z SuSu jakieś 2 lata, z tym że nie widzę tego modelu na stronie. Szycie Blake, jestem ogólnie bardzo zadowolony, ale też nie mam wielkiego porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Generalnie cholernie podobają mi się buty Carlos Santos (lubię taką kolorystykę), ale obawiam się, że nie są to buty na stopę która jest szersza i ma dosyć wysokie podbicie..

Ps. A jeszcze dopytam ogółu. Temat SuSu ma masę stron. W "butach" nie widziałem. Czy ktoś miał do czynienia z butami Suit Supply?

Oczywiście na zdjęciu piękne i w ogóle https://suitsupply.com/pl-pl/men/shoes/podwojne-monki--brazowe/FW1002.html

Nie wiem czy wiesz ale teraz została jeszcze jedna para w Polsce do zamówienia przez klasycznebuty z wyjątkowo podobajacego mi się modelu Carlos Santos 1942 Anniversary Oxford który będzie uszyty na Twoje stopy. Miałem podobny problem do twojego i wcześniej tez nie kupiłem Santosow. Teraz było 6 par takich na Polskę. Jedna zamówiłem ja 🥸 szczegóły : https://fb.watch/3Zui02O1eZ/


Buty i wieczne pióra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jako że chyba jednak nie uda mi się w najbliższym czasie zakupić interesujących mnie butów w założonym przezemnie budżecie od znanych nam producentów, nasunęła mi się pewna myśl. Otóż może na nasze zacne forum zaglądają użytkownicy zamieszkujący w UK którzy byliby skłonni do pomocy w zakupie i wysyłce do PL butów od Samuela Windsora? Bo na chwilę obecną tylko u nich znajduję coś co by mnie względnie interesowało i nie nadwyrężyło mi budżetu. Oczywiście wszelkie koszty związane z zakupem i przesyłką leżą po mojej stronie. Tak wiem to "trochę" zachodu, ale nie chce mi się już bez skutecznie wertować ofert sklepów, w ktorych i tak koniec końców, nic nie kupię a sezon nie długo dobiegnie końca, więc... Jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze zdaję sobie sprawę z poziomu jakości butów SW ale...mam od nich trzy pary i jak pisałem już wcześniej w myśl zasady "jak dbasz tak masz" najstarsze mają już cztery lata i o dziwo nic się z nimi nie "dzieje". Skóra mimo intensywnego użytkowania spełnia swoje zadanie i "działa" nadal. Mnie generalnie wystarcza fakt, że są szyte GYW i w przystępnej cenie. Niestety ostatnio zaprzestali wysyłki do PL stąd moja prośba

 

@papiez_pewnie mnie to czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dandyss napisał:


Nie wiem czy wiesz ale teraz została jeszcze jedna para w Polsce do zamówienia przez klasycznebuty z wyjątkowo podobajacego mi się modelu Carlos Santos 1942 Anniversary Oxford który będzie uszyty na Twoje stopy. Miałem podobny problem do twojego i wcześniej tez nie kupiłem Santosow. Teraz było 6 par takich na Polskę. Jedna zamówiłem ja 🥸 szczegóły : https://fb.watch/3Zui02O1eZ/


Buty i wieczne pióra.

Dziękuję za tę informację. Przegapiłem to. Napisałem maila wskazanego pod filmem. Widzę, że będą domawiane, jestem ciekaw ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RetroMike napisał:

@mosze zdaję sobie sprawę z poziomu jakości butów SW ale...mam od nich trzy pary i jak pisałem już wcześniej w myśl zasady "jak dbasz tak masz" najstarsze mają już cztery lata i o dziwo nic się z nimi nie "dzieje". Skóra mimo intensywnego użytkowania spełnia swoje zadanie i "działa" nadal. Mnie generalnie wystarcza fakt, że są szyte GYW i w przystępnej cenie. Niestety ostatnio zaprzestali wysyłki do PL stąd moja prośba

 

@papiez_pewnie mnie to czeka...

Z ciekawości, ten fakt "gyw" w jaki sposób działa na Twoją decyzję zakupową (jakie są benefity)? 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Cw40 said:

Co sądzicie o nowym modelu butów  Lasocki for Men model MI08-C770-768-02

20210215_140111.jpg

Moim zdaniem buty wyglądają poprawnie, może piękne nie są, proporcje mogłyby być lepsze, ale daleko im do koszmarków sprzedawanych jako "obuwie wizytowe". Cieszę się że wreszcie można będzie znaleźć klasycznie wyglądające obuwie w tej półce cenowej.

Jakość zapewne adekwatna do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @eye_lip. Co później masz zamiar z tymi butami zrobić @RetroMike? Będziesz wymieniał podeszwę? To główny atut GYW, a bywa opłacalne mniej więcej od Crockett & Jones w górę. Oczywiście pomijając sentyment do danej pary, tego nie da się prosto wycenić.

Jak dbasz tak masz jest oczywiście słuszne, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Dobrej jakości skóra będzie się dobrze starzeć, a nawet najbardziej zadbane SW w końcu zwyczajnie się rozpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip, @john220trochę off top się robi, ale odpowiem. Kwestia ewentualnej wymiany podeszwy ma dla mnie raczej drugorzędne znaczenie. Co mnie skłania do butów szytych (gyw lub blake) to to, że według mnie słusznie czy nie obuwie takie jest po prostu trwalsze i mocniejsze przez swoją konstrukcję i metodę "produkcji". Poza tym kupując takie obuwie wykonane tradycyjną metodą mam w mojej opinii możliwość "dotknięcia" i uczestnictwa w historii prawdziwego rzemiosła w świecie klasycznej męskiej elegancji, przeciwstawiając się wszechogarniającej nas ze wsząd "bylejakości"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Moim zdaniem buty wyglądają poprawnie, może piękne nie są, proporcje mogłyby być lepsze, ale daleko im do koszmarków sprzedawanych jako "obuwie wizytowe". Cieszę się że wreszcie można będzie znaleźć klasycznie wyglądające obuwie w tej półce cenowej.

Jakość zapewne adekwatna do ceny.

Wyglądają lepiej niż buty od kolegi Romana https://zackroman.com/buty-oxfordy-koniakowe chociaż poprzeczka nie została wysoko zawieszona i są zapewne tańsze, to po co przepłacać...Można też zaszaleć i kupić 2 pary w cenie 1;)

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.