Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Jack_Vein napisał:

@papiez_ czy aby nie doliczyli cła trzeba było przedstawić pismo od producenta, ze towar został wyprodukowany w UK?

Jedynie musiałem zdeklarować wartość przesyłki w formularzu od Fedexu. Nie wiem czy to ustalali czy po prostu założyli z automatu, bo na fakturze sprzedawca nic o tym nie wspomina. Jakbyś zamawiał, możesz poprosić o taką adnotację dla Urzędu Celnego.

PS. Jeżeli się zdecydujesz i Twoje zamówienie załapie się na darmową przesyłkę to wyślą to DPD czego serdecznie nie polecam. Spróbuj zagadać o wysyłkę np. Fedexem. 
DPD trzymało moją paczkę ponad miesiąc w swojej sortowni w UK a na koniec zwróciło do nadawcy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poszukuję czarnych butów za kostkę ze skóry licowej (może być też grain). Preferuję trzewiki, ale od biedy mogą być też sztyblety/ chelsea lub nawet chukka tylko czarne. Najlepiej GYW ale i blake też nie pogardzę. Budżet to niestety tylko o koło 400-500zł (bliżej 400zl). Przejrzałem już kilka najbardziej popularnych stron/sklepów, ale niestety nic w tym budżecie nie znalazłem. Do tej pory kupowałem u samuela-windsora. Tak wiem nie porażają, ale były skórzane, szyte GYW i były tanie. To mi wystarczało. Kilka ich modeli noszę już kilka lat i dają radę w myśl zasady "jak dbasz tak masz". Niestety zaprzestali wysyłki do Polski więc teraz jestem w kropce, a mieli kilka czarnych modeli, na które miałem chrapkę. Czy znajdę jeszcze gdzieś jakąś alternatywę w tym budżecie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w tej cenie można było upolować Gordon&Bros, bądź bez problemu Bexley. Gordony miałem, bardzo wygodne, ale dziś podzelowałbym podeszwę. Bexleye kupiłem, ale za małe i sprzedałem - jak się zamawia dwie pary to jest taniej, jak trzy to jeszcze taniej, więc może ktoś przyłączyłby się do Twojego zamówienia. Sam się zastanawiam czy nie zaryzykowałbym drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

@chylonczyk tego się obawiałem. Niestety nawet na KH brak już mojego rozmiaru w ewentualnie interesujących mnie butach. Cisza również w temacie ponownego pojawienia się ich w ofercie.

@ciasteczkowy zupełnie zapomniałem o Bexley'ach. Dzięki ;)

@Gocławianin Przepraszam zapomniałem. 6,5 to mój rozmiar.

@Mr. M Jestem otwarty na ewentualne propozycje, bo znalażlem "coś" co by mnie interesowało u Bexley'a. Więc możemy się dogadać. Każda możliwość obniżenia kosztów mile widziana ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Panowie,

Poszukuje butów typu country.

Moim faworyci to Loake Chester

https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-chester-mahogany,3,3490,522

bądź super też są Plain derby 

https://www.herringshoes.co.uk/barker/nairn-rubber_rubber-soled-derby-shoes/cherry-grain

Najchętniej zmieściłbym się w 1000 PLN ale jeśli to nie możliwe to 1300 PLN też zapłacę. 

Wolałbym kupić w PL. 

Berwicki przymierzałem i słabo leżały. Czy oprócz tych coś byście polecili typowe do jeans??? 

A jeśli te to czy myślicie że Loake wypuści jakąś promocję na Święta np? 

Barker to chyba tylko w UK? 

Szukam butów na 293mm i tegość pomiędzy F/G. Mam już Loake Bedale w 10,5 i jak na zimę ok, ale na cienką skarpetę trochę za dużo luzu, ale Chestery są F także powinno być ok. 

Na Zalando nic fajnego nie znalazłem. Yanko jak dla mnie zbyt elegancki. 

Wydaję mi się że takie Plain Debry lub Brogsy w odsłonie country byłyby dla mnie odpowiednie.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marbud pierwsze co wpadło mi do głowy to NPS z wyprzedaży na Afinepairofshoes w których trzewiki jest zaopatrzonych kilku forumowiczów. Niemniej z twojego rozmiaru (10uk) został już tylko kolor czarny i są to buty na skórzanej podeszwie (ale cena jest bardzo atrakcyjna 108 funtów z VAT, moim zdaniem są warte więcej) >> https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/nps/products/nps-wilson-brogue-shoes-black-grain?variant=32127347523646

Z kolei warianty na gumowej podeszwie są za ok 160 funciaków czyli z jakieś 850zł i np Berwicki w tej cenie nie mają do nich startu. Kopyto G na szerszą stopę.
https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/nps/products/nps-wilson-gibson-brogue-shoes-walnut-grain-with-dainite-sole-1
https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/nps/products/nps-wilson-gibson-brogue-shoes-burgundy-grain-with-dainite-sole?variant=20648355823678
https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/nps/products/nps-blair-plain-derby-shoes-walnut-with-dainite-sole?variant=20648578056254

 

PS. w koszyku pewnie odejmie VAT, który zapłacisz w PL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papiez_powiem szczerze że dokładnie o coś takiego mi chodziło:). Wolałbym jednak z sklepu z PL. No i tu nie ma 10.5, obawiam się ze 10 za mała a 11 mam już z Barkera oxford i muszę się ratować wkładką i grubszą skarpetą. 

Panowi czy nie ma szans na plain derby kupione w PL??? Jak te https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/nps/products/nps-blair-plain-derby-shoes-walnut-with-dainite-sole?variant=20648578056254. Jak nic nie znajdę z plain derby to wezmę chyba

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Nord-G099C-Dark-Brown-RS-Derby/5792

Albo 

Loake Chester

Nie wiem które lepsze. 

Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marbud napisał:

papiez_powiem szczerze że dokładnie o coś takiego mi chodziło:). Wolałbym jednak z sklepu z PL. No i tu nie ma 10.5, obawiam się ze 10 za mała[...]

Kolega @Paczuch ma 10Uk i w tym wątku pisał, że na jego stopę ciut dłuższą od Twojej ten rozmiar jest idealny. Dezycję pozostawiam Tobie, ale w Twoim budżecie to chyba najlepsza opcja i na koszulę zostanie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RetroMike napisał:

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

@Mr. M Jestem otwarty na ewentualne propozycje, bo znalażlem "coś" co by mnie interesowało u Bexley'a. Więc możemy się dogadać. Każda możliwość obniżenia kosztów mile widziana ;)

 

 

Jakby się znalazł ktoś trzeci do zabawy to byłoby idealnie - za 99€ może zaryzykowałbym model Peter chocolat, chociaż nie jestem pewien rozmiarówki tych butów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki papiez_ jeśli zdecyduje się na opcję wysyłkową z zagranicy to na pewno skorzystam z tej propozycji.

Czy naprawdę w Polsce nie da się kupić takich butów, dysponując nawet 1300PLN (wiem że to nie dużo ale jednak...)

ani Yanko, ani Klasyczne Buty ( tu są ale nie ma rozmiaru https://klasycznebuty.pl/pl/p/Barker-Nairn-Cherry-Grain-Derby/5757), ani Brogs we Wrocławiu nie ma w sprzedaży plain derby. Więcej nie znam.

Może macie jeszcze jakiś pomysł w ramach PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Bexleye kupiłem za 79 EUR. 99 EUR to według mnie dobra cena, więcej byłoby mi szkoda płacić. Moim ulubionym działem jest Clearance.

Co do rozmiaru, to szkoda ze nie podają na jakich kopytkach są robione poszczególne modele, pomogłoby to w doborze odpowiedniego rozmiaru.

Warto opracować zawczasu plan B na wypadek niedopasowania - czy odsyłamy na nasz koszt (PayPalem chyba nie można płacić), czy forumowy bazarek/olx etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Ja swoje Bexleye kupiłem za 79 EUR. 99 EUR to według mnie dobra cena, więcej byłoby mi szkoda płacić. Moim ulubionym działem jest Clearance.

Co do rozmiaru, to szkoda ze nie podają na jakich kopytkach są robione poszczególne modele, pomogłoby to w doborze odpowiedniego rozmiaru.

Warto opracować zawczasu plan B na wypadek niedopasowania - czy odsyłamy na nasz koszt (PayPalem chyba nie można płacić), czy forumowy bazarek/olx etc.

dziękuję, zerknąłem do tego działu i znalazłem tam jeszcze model Hilcott za 99€. Mogę zapytać jaki miałeś rozmiar buta i długość wkładki? Zazwyczaj noszę 43 (UK9), a patrząc na japońską rozmiarówkę, gdzie długości stopy 27cm odpowiada 43,5 zastanawiam się czy lepiej nie zamówić jednak 43,5 / 44. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr. M napisał:

Jakby się znalazł ktoś trzeci do zabawy to byłoby idealnie - za 99€ może zaryzykowałbym model Peter chocolat, chociaż nie jestem pewien rozmiarówki tych butów)

Ja mogę dołączyć jeśli nadal chcecie coś zamówić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.