Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Butów SW nie posiadam, a opinię czerpię z angielskojęzycznego forum, na którym w wątku o SW wypowiadali się użytkownicy. Już kiedyś o tym pisałem, ale może być ciężko znaleźć, więc powtórzę. Było kilka humorystycznych stwierdzeń, np. ktoś napisał, że po wyjęciu butów z pudełka miał wrażenie "dilu życia" (nawiązanie do ceny), jednak w trakcie eksploatacji stan euforii szybko się ulotnił. Ktoś inny recenzję zakończył obserwacją, że w gruncie rzeczy za tę cenę to nie miał prawa niczego więcej oczekiwać. Tak więc opinie nie były jednoznacznie negatywne, czuło się pewien dystans i zrozumienie, że w tej cenie nie może być dobrze (a nawet przyzwoicie).

Ja preferuję buty droższe, dopiero buty od pewnego poziomu sprawiają (mi) frajdę z użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 19:02, RetroMike napisał:

.

Jeśli rzeczywiście masz napiety budżet, to narazie odpuść. Jak już zdecydujesz się na coś troszeczkę droższego, to poniżej masz bardzo ładne Loake Acton. Wprawdzie to seconds (w najlepszym razie mają niewidoczne ślady przymierzania, w najgorszym wady, ale nie uniemożliwiające normalne użytkowanie), ale mimo to zupełnie inna liga.

https://www.ebay.co.uk/itm/284125968898

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bardzo dziękuję za wszelkie wypowiedzi i sugestie dotyczących mojego problemu. Nie myślałem, że swoimi wpisami wywołam tak żywiołową dyskusję. Powtórzę tylko, że naprawdę zdaję sobie sprawę iż marka SW to "low quality" w hierarchii "klasycznych" marek obuwniczych i nie można się po niej spodziewać cudów zwłaszcza z ich bardzo przeciętnym designem. Daleki jestem więc od jej gloryfikowania i przekonywania do ich kupna kogokolwiek, lecz na podstawie własnych doświadczeń mogę stwierdzić, że mimo wszystko zachowują się dosyć poprawnie w codziennym użytkowaniu i "dają radę" Dlatego też nie widziałem przeszkód w zakupie kolejnej pary zwłaszcza, że mam mocno ograniczony budżet. Cóż jak widać jednak i tak bede musiał spróbować go "rozciągnąć" z braku innych możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RetroMike jeszcze w twoim budżecie może być włoskie Otisopse (wysyłka w cenie zakupu). Szyją metodą Blake. Generalnie na forum jak czytałem nie cieszą się renomą. Ja mam od nich loafersy i na razie jestem zadowolony. Komunikacja przez messengera fb jest ok. Za pierwszym razem dosłali zły rozmiar, ale zwróciłem na swój koszt i oddali kasę za zwrot.

Przykłady czarnych butów od nich:

https://www.otisopse.com/en/collections/francesine/products/francesina-con-puntale-in-pelle-nera-2

https://www.otisopse.com/en/collections/derby/products/derby-con-puntale-in-pelle-nera-tacco-vibram

https://www.otisopse.com/en/collections/derby/products/derby-in-pelle-nera

https://www.otisopse.com/en/collections/francesine/products/francesina-con-puntale-in-pelle-nera-2

https://www.otisopse.com/en/collections/doppia-fibbia/products/doppia-fibbia-in-pelle-nera-con-tacco-vibram

tylko odradzam skory typu abrasive. To jest jakiś typ skory polerowanej i może się źle załamywać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Posiadam dwie pary butów Berwicka (jedna to katastrofa, bo za wąskie) i potrzebuję drugiej uniwersalnej pary do rotacji. KH ma mieszane opinie na forum, lecz znalazłem u nich coś takiego:
https://kh-shoes.com/pl/p/KH-304-Burgundowe/344

Czy za taką cenę warto ryzykować jakość, czy jednak stawiać na coś w stylu Berwicka? Skóra Berwicka jest dość sztywna, więc trzyma fason, natomiast tańsze linie KH, które przewijały się na forum, wydają się być zrobione z podobnego gatunku skóry, który używają buty za 199zł... Ktoś się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety ale integracja butów KH (przynajmniej lord) ze stopą trwa niezwykle długo (twarda skóra). Jeśli zdecydujesz się na zakup, radziłbym przynajmniej kilkanaście razy (15-20) rozchodzić je w domu, powiedzmy przynajmniej godzinę dziennie. Jeśli tego nie zrobisz i wyjdziesz w nich np do pracy na cały dzień, to po powrocie będziesz się czuł w taki sposób, jakby Ci ktoś stopy obił młotkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eye_lip napisał:

No i elegancko:) 

 

... A tak na serio to nikt Ci tu nie poleci tego typu marek bo to produkty butopodobne, niestety 300pln to mało na sensowne buty. 

Screenshot_2021-03-17-14-21-19-538_com.android.chrome.jpg

No to zwiększmy budżet do takiego w jakim kupię akceptowalnej jakości buty. Miałby ktoś jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marbud gdybyś rozważał jednak zakup z AFPOS to daj znać. Mają -20%, ja też chcę coś od nich kupić, zrobimy to razem. Przesyłka za darmo, zwroty przy paypal za darmo. Robiłem już zwrot do UK po brexicie dwukrotnie do dwóch różnych firm, bez najmniejszych kłopotów. Jakby co, to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakis kod specjalny jest?
March20

@papiez_ fajnie że mogłem pomóc. Mi buty tak podeszły, że dziś z kolegą@marbud zrobiliśmy kolejne zamówienie. Dla siebie wziąłem tym razem mniejsze o numer (powinny być ok) orzechowe. A darmowa wysyłka domyślnie jest FedExem, najwidoczniej AFPOS to zmienił.

Zgadzam się Z Tobą, że buty NPS są bardzo porządnie wykonane. Po dzisiejszej pielęgnacji mydłem do skór mojej pierwszej pary przed pudełkowaniem po sezonie stwierdzam też, że barwienie skóry trzyma bardzo dobrze. Nic nie zeszło po mydle. Dopiero przy natłuszczaniu zostało trochę na szmatce, ale to standard przy wszystkich butach.

Życzę miłego użytkowania!
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocitosam jestem ciekaw. 7 bez wkładki były jednak luźne, dopiero z wkładką okazały się właściwie dobre, choć nadal z odrobiną znośnego już luzu. Numer mniejsze powinny być tak na styk bez wkładki, ale ta skóra jest naprawdę plastyczna więc zakładam że się mogą ciut rozejść. Jeśli na długość będzie dobrze, to zostają. Na razie flirtują z celnikami w Warszawie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie jest podobna sytuacja. Z wkładką 3mm z roślinnej skóry buty są bardzo (nawet może powinienem dać 2mm) dopasowane z wyjątkiem kostek, ale to kopyto zdaje się tak ma. Obawiam się natomiast, że 8 UK byłyby ciasne zarówno jeśli chodzi o miejsce nad palcami, jak i na długość. To prawda, ta skóra jest niebywale miękka i plastyczna, ale takie eksperymenty można sobie robić w przejściowych butach, a nie w zimowych, których używałem prawie wyłącznie w ujemnych temperaturach, gdzie wewnętrzna wkładka zapewniała dodatkową izolację. W zasadzie drażni mnie tylko luz w kostkach, ale ciekawość jest. Kusząca ciekawość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.