Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję skórzanej torby codziennej, ale nie mogę znaleźć żadnej, która spełniłaby moje wymagania użytkowe. Patrzyłem na produkty firm takich jak Sartolane, Carl Friedrik itp., ale niestety wszystkie modele mają jakąś cechę sprzeczną z moim ideałem. :D

  • dedykowana kieszeń na Maca 15'
  • kieszenie na kable, długopisy
  • możliwość zmieszczenia pojemników na jedzenie
  • głębokość mniejsza niż 10 cm
  • kolor ciemny brąz
  • budżet najlepiej mniej niż 2000 zł, opcjonalnie do 2500 zł
  • (opcjonalnie) zewnętrzna kieszeń na jakieś drobiazgi

Przykładowe torby i ich dyskwalifikacje:

Czy orientujecie się w jakiś produktach, które by spełniły moje wymagania? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 2,5K i wymagania naginające prawa fizyki (kieszeń na Macbooka, pojemniki na jedzenie, kieszenie na kable i to wszystko razem węższe niż 10 cm), zamów torbę bespoke u jednego z forumowych Kolegów wykonujących galanterię skórzaną, a jeśli płynnie posługujesz się angielskim, możesz zapytać też Henry'ego Tomkinsa (htleather.co.uk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jnowak napisał:

Poszukuję skórzanej torby codziennej, ale nie mogę znaleźć żadnej, która spełniłaby moje wymagania użytkowe. Patrzyłem na produkty firm takich jak Sartolane, Carl Friedrik itp., ale niestety wszystkie modele mają jakąś cechę sprzeczną z moim ideałem. :D

  • dedykowana kieszeń na Maca 15'
  • kieszenie na kable, długopisy
  • możliwość zmieszczenia pojemników na jedzenie
  • głębokość mniejsza niż 10 cm
  • kolor ciemny brąz
  • budżet najlepiej mniej niż 2000 zł, opcjonalnie do 2500 zł
  • (opcjonalnie) zewnętrzna kieszeń na jakieś drobiazgi

Przykładowe torby i ich dyskwalifikacje:

Czy orientujecie się w jakiś produktach, które by spełniły moje wymagania? :)

 

https://www.carlfriedrik.com/products/palissy-25-hour-large-leather-briefcase?variant=35918605840.

A jeśli ma być "głebokość mniejsza niż 10 cm" (szerokość?) - lunch boxy powinny być odpowiednie mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pepo napisał:

Zapytaj też Sartolane czy nie zrobiliby większej kieszeni na laptopa, myślę, że nie będzie to dla nich wielki problem ;)

Odpowiemy od razu tutaj w temacie, będzie łatwiej ;)

Niestety do naszego klasycznego modelu torby codziennej nie jesteśmy w stanie dorobić kieszeni na laptopa 15 cali - po prostu konstrukcyjnie nie możemy wszyć o tyle większej kieszeni niż ta na laptopa 13 cali. Laptop 15 cali musiałby leżeć luzem w komorze, tylko wtedy się zmieści.

Ale...

Możemy zaproponować inną opcję!

Nasza torba dwukomorowa ma osobną komorę na laptopa, gdzie wchodzi komputer do 15 cali, a reszta rzeczy (lunch box itp.) wejdzie do drugiej komory i nic się nie będzie dotykać. Do tego w tej drugiej komorze są dedykowane kieszonki na długopisy, zasilacz do maca itp. To ten model:
https://sartolane.pl/kategoria/torby/torba-codzienna-dwukomorowa

W ciągu dwóch dni na stronę wjedzie już oficjalnie wersja w kolorze ciemnego brązu.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 17:39, xyz napisał:

https://www.carlfriedrik.com/products/palissy-25-hour-large-leather-briefcase?variant=35918605840.

A jeśli ma być "głebokość mniejsza niż 10 cm" (szerokość?) - lunch boxy powinny być odpowiednie mniejsze. 

Może "grubość" jest lepszym słowem na to. Chodziło mi o najmniejszy z trzech wymiarów. Ale ta wersja 25h ma aż 16 cm, co wydaje mi się bardzo duże.

W dniu 20.10.2019 o 13:55, lubo69 napisał:

wymagania naginające prawa fizyki (kieszeń na Macbooka, pojemniki na jedzenie, kieszenie na kable i to wszystko razem węższe niż 10 cm)

Przedmioty, które opisałem mieszczą się spokojnie do mojej obecnej, niezbyt atrakcyjnej torby, która nie przekracza 10 cm grubości. To wymaganie miało wykluczyć bardzo cienkie torby. Moje lunch boxy mają grubość około 6.5 cm, co przy ok 1.5 cm Macu zostawia jeszcze trochę zapasu. Ale faktycznie nie napisałem tego zbyt klarownie.

 

Dzięki za wszystkie sugestie. Co do wersji bespoke, to nie czuję się na tyle pewnie, żeby próbować takiego rozwiązania. Pewnie rozważę z braku innych możliwości zwykłą torbę + etui na Maca, ewentualnie opcję dwukomorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomocne (rada a'la Mr Wolf z Pulp Fiction?) - można również kupić dodatkowe ładowarki/zasilacze do Maca i pozostawiać je w 2-3-4 itd. miejscach pracy. Pozwoli to na zaoszczędzenie przestrzeni w torbie i zmniejszyć jej ciężar... 

PS. Sam użytkuje relatywnie tanie i dobre polskie greencell w kilku miejscach. Odłączam je jakowoż od prądu" po używaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 20.10.2019 o 13:55, lubo69 napisał:

zamów torbę bespoke u jednego z forumowych Kolegów wykonujących galanterię skórzaną...

Ku przestrodze:

Mam taką przepiękną torbę bespoke, tylko się czasem zamek zacina. Ostatnio zaciął mi się tak, że nie mogłem wyjąć zawartości, która była niezbędna w danym momencie. Towarzystwo głowiło się z konsternacją jak mi pomóc i patrzyło z politowaniem na swoisty dysonans pomiędzy pięknem i funkcjonalnością. 

Ktoś powie, że to tylko zamek, za który twórca forumowy nic nie może. 
 

Tak mogłoby być, gdyby nie moje poważne podejrzenie, że zamek jest pod presją nie do końca wyważonej statyki w konstrukcji torby. Takie coś, co wychodzi z czasem i przypuszczalnie nie zdarza się w torbach bardziej doświadczonych producentów masowych. 

Jak się zamek jeszcze raz zatnie, to zacznie się temat reparacji. Chociaż zamek japoński. Może nawet lekkiej przebudowy. Na razie daję szansę, że się obejdzie. 
 

Nuty zostały w torbie, całe szczęście utwór mogłem wykonać z pamięci.

Nota bene, żeby zostać w bieżącym temacie: Torba jest prezentem na okrągłe urodziny. Z 68 w niku rezygnuję, bo by mnie zdradził. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeszcze w temacie grubości.

Jeśli chodzi o torby w rozmiarze 15” to widzę że różni producenci stosują różne grubości. Miler 5,5cm, Solier Harvey 7cm, Sartolane i Baron 9cm. Pozostałe wymiary te same, ok. 30x40cm. Która grubość będzie najbardziej uniwersalna jeśli nie planuję tam ciągle nosić laptopa, jedynie papiery, portfel, telefony, szpargały? Czy te 9cm nie sprawia wrażenia nieco przyciężkiej i walizkowatej torby? Czy z kolei 5,5cm Milera nie ogranicza za bardzo pojemności to absolutnego minimum? Byłbym wdzięczny za obserwacje użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 19:42, szabart napisał:

Dzień dobry, czy któryś z forumowiczów jest w stanie ocenić jakość skóry w torbach marki The Bridge? 

https://www.thebridge.it/pl_en/men/business-bags.html#more1

 

kupiłem małżonce portfel z tej firmy jakiś miesiąc temu, spodziewałem się lepszej jakości skóry i szycia;

skóra cieniutka szybko łapie rany nie jest jednak korygowana, na plus zapach jak by lekko podkręcony a naturalny

nici słabo dociągnięte za chwilę pewnie zaczną się strzępić

do dizajnu nie ma co się czepiać to jest przemyślane i "ładne"

małżonce się jednak podoba i o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.