Skocz do zawartości

Vip Collection - torba na garnitur


Bruut

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem okazyjnie na OLX skórzaną torbę na garnitur firmy VIP COLLECTION model V08-04-381-10. Nie widzę ich na stronie producenta, ale czasem pojawiają się ogłoszenia w internecie. Były dostępne w różnych kolorach. Być może ta recenzja pozwoli komuś podjąć decyzję o zakupie. 

Materiał:
Skóra gładka i błyszcząca, stosunkowo delikatna w dotyku - organoleptycznie jakoś mniej więcej taka sama jak w torbie Solier. Pasek na ramię wykonany z taśmy poliamidowej lub podobnej, na środku paska znajduje się wyprofilowana skórzana poduszka na ramię, od spodu wykończona chropowatym materiałem.

Jakość wykonania:
Jakość wykonania bardzo dobra. Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że w kilu miejscach na szwach widać naturalny kolor skóry. Trzeba się dokładnie przyjrzeć i nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciu. Same szycia są precyzyjne, bez wystających nitek.
Wszystkie zamki są plastikowe, mimo to sprawiają wrażenie solidnych (zupełnie inaczej niż w torbie Solier Aberdeen), szczególnie gruby zamek główny. Trochę brakuje im płynności w działaniu, czuć to wyraźnie w zamku głównym.

Detale:
Torba wykonana bez zbędnych ozdobników. W moim odczuciu na szczególne uznanie zasługuje montaż rączki do przenoszenia. Zamontowana jest na dwóch szerokich oczkach, dzięki czemu można ją złożyć prawie na płasko. Funkcjonalne i cieszące moje oko rozwiązanie. Mocowanie paska na ramię bardzo solidne i wykonane w postaci małej łaty z uchem. Uchwyty zamków skórzane z małą blaszką z logiem Vip Collection. Gdybym miał ocenić stronę wizualną to daję 5/5.

Wymiary i ergonomia:
Szerokość torby (wzdłuż rączki do trzymania) 59cm.Grubość pustej torby w najszerszym miejscu wynosi około 18cm. Wysokość to 44cm. Po otwarciu główna komora ma długość 93 cm. Można jeszcze odpiąć kawałek podszewki co wydłuża miejsce na ubrania o dodatkowe 35cm - może być przydatne kiedy oprócz/zamiast garnituru zabieramy dłuższe elementy damskiej garderoby. Rączka do przenoszenia i pasek na ramię bardzo wygodne. Oprócz komory głównej torba posiada trzy kieszenie zewnętrzne oraz kieszeń wewnętrzną zapinaną na dwa rzepy (nie odkryłem jeszcze jej przeznaczenia). Boki torby są usztywnione to zapewnia lepszą ochronę niż w torbach materiałowych, ponadto garnitur po złożeniu nie jest tak ściśnięty.

Funkcjonalność, komora główna:
Plusy dodatnie
Bardzo przemyślany uchwyt wieszaków. W poprzedniej torbie miałem zwykłe metalowe kółko, z którego wieszaki notorycznie się wypinały. Tutaj jest wykończony od środka ząbkowaną gumą mechanizm, który pewnie trzyma kabłąk wieszaka w miejscu. Dodatkowo uchwyt wieszaków jest osłonięty kawałkiem jednostronnie malowanej skóry. Ubrania przytrzymywane są przez wąską taśmę zapinaną na plastikową klamrę oraz dwa skrzydła podszewki zapinane na zamek. Zastosowanie tej zapinanej podszewki to bardzo dobry pomysł, który sprawia, że ubrania są lepiej ustabilizowane i mniej podatne na zagniecenia. Dodatkowy kawałek podszewki pozwala przenosić dłuższe ubrania.
Plusy ujemne
Kupuję garnitury na wzrost 188cm i jak widać na zdjęciu torba jest trochę za krótka. Jednakże na ostatnim wyjeździe na jednym wieszaku miałem trzy pary spodni oraz trzy koszule a na nich dwie marynarki. Dzięki takiemu ułożeniu marynarki były trochę wyżej i zmieściły się na styk. Spróbuję znaleźć lub przerobić jakiś jakiś wieszak tak aby mieć krótszy pałąk, dzięki temu nawet przy mniejszej liczbie ubrań powinno być ok.
Pomiędzy ramionami marynarki, a spodem torby jest sporo wolnego miejsca, mogłyby tam być jakieś dodatkowe kieszonki np. na bieliznę (takie rozwiązanie widziałem chyba w torbach Samsonite).

Funkcjonalność, kieszenie zewnętrzne:
Z tyłu torby znajduje się bardzo duża, ale wąska kieszeń. Kiedy środek torby jest mocno wypełniony to nic grubszego się tam nie zmieści, ale spokojnie wejdą t-shirty, krawaty czy cokolwiek innego (byle złożonego na płasko).
Większa kieszeń zewnętrzna z przodu mogłaby być trochę głębsza. Wprawdzie zmieściłem tam jedną parę butów, kosmetyczkę, bieliznę i jakieś drobiazgi, ale wszystko było mocno upchane. Przy takim załadowaniu tej kieszeni, mniejsza kieszeń zewnętrzna pomieści tylko płaskie rzeczy, zmieściłem tam łyżkę do butów i poszetki. Pomimo tego, że boki torby są usztywnione, to przez mocne wypełnienie kieszeni zewnętrznej trochę zmniejszyła się dostępna objętość komory głównej.

Branding:
Na froncie metalowa blaszka z logo Vip Collection o wymiarach 4x1cm, nie rzuca się specjalnie w oczy. Na końcach uchwytów zamków małe blaszki z napisem V Vip, z daleka wygląda to nawet fajnie.

Inne:
Na spodzie torby są dwie gumowe stopki, ale torba postawiona na ziemi opiera się trochę głównym zamkiem. Dodatkowo na spodzie mamy zapinaną na zamek kieszonkę, w której jest metalowe kółko służące do powieszenia torby np. na drzwiach. Zamek ma grube elementy metalowe, na których również opiera się postawiona na ziemi torba. Uchwyt do powieszenia najlepiej zmieści się w tej kieszonce, ale mocno ją wypycha przez co skóra może ulec zniszczeniu podczas częstego stawia ciężkiej torby na ziemi, dlatego lepiej przenosić go osobno (o ile w ogóle jest komuś potrzebny). Torba jest sztywna i dobrze trzyma kształt, pewnie stoi na podłożu i nie przewraca się.

Podsumowanie:
Torba jest praktyczna i bardzo dobrze zaprojektowana. Jednakże mogłaby być trochę dłuższa, oraz kieszeń na buty powinna być trochę głębsza. Zapłaciłem 350zł i uważam, że za tę kwotę jest to fenomenalny zakup, a jeżeli ktoś ma mniej niż 180cm wzrostu to być może mógłby zapłacić nawet więcej, bo wtedy torba praktycznie nie ma minusów :)

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg

015.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.