Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 15.01.2020 o 13:51, adamW napisał:

Czy ktoś użytkuje torby Garda (https://getgarda.com/)? Jestem ciekawy Waszych opinii.

Dołączam się do pytania. Plus może ktoś posiada i może podzielić się opinią o torbach i jakości skóry Suitsupply? Myślę o torbie i faworytem jest Sartolane, ale wychodzi drożej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Godzinę temu, eduardo napisał:

Dziękuję. Bardzo fajne. W ten deseń - ale nie w tej cenie 😆. Nie planowałem wydać 400 €.

Tutaj masz Filsona w wersji przyjaznej dla portfela . Mam i polecam .

https://www.zalando.pl/filson-dryden-briefcase-aktowka-ottergreen-f1652h002-m11.html

 

c0335c20-8064-48f8-8342-9c13c88d1e64.jpeg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poszukuję skórzanej torby do około 700 zł.
Problem z większością toreb na jakie trafiłem to to, że są po prostu za duże.
Potrzebuje coś około 38cm x 30cm x 11cm, moja stara torba o takich wymiarach jest idealna.

Czy w tej kwocie możliwe jest dostać coś wartego uwagi?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, frik napisał:

W tym budżecie celowałbym w coś z programu odkupu toreb Sartolane.

Dziękujemy za wspomnienie! :)

Pozwolimy sobie w takim razie zabrać głos i napisać, o co dokładnie chodzi.

@wst.woboost - w naszym Programie Odkupu Toreb rzeczywiście znajdują się torby w podobnych widełkach cenowych, 700 zł +-100 powinno wystarczyć na klasyczną Torbę Codzienną, o podobnych wymiarach jak te przez Ciebie wspomniane, która będzie uniwersalna i naprawdę długo Ci posłuży.

Główna wada: takie torby trafiają do nas na stronę nieregularnie (to już zależy od klientów :)) i lubią bardzo szybko znikać. Trzeba być czujnym!

Tu możesz zobaczyć, jakie torby były dostępne niedawno/trochę wcześniej:
https://sartolane.pl/kategoria/odnowione-torby-program-odkupu-toreb

Aha, możemy doradzić jeszcze zapisanie się do naszego newslettera - subskrybentów zawsze informujemy o torbach z tego programu na samym początku.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wst.woboost napisał:

Potrzebuje coś około 38cm x 30cm x 11cm

 

4 godziny temu, wst.woboost napisał:

Poza tym te torby nie są tym czego poszukuję z racji szerokości i "kroju" czy "bryły", jakkolwiek to nazwać.

Codzienna od Sartolane ma 39cm x 31cm x 9cm, ale rozumiem, że te 2cm głębokości torby faktycznie może być istotne, zależnie od tego co się chce tam nosić. W tym budżecie konkretnie może być ciężko, pozostaje albo szukać czegoś tańszego (typu Solier za 400-500), albo zbierać na coś lepszego jak np. Adam Baron, czy Sartolane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim fochu, to nie oczekuj, że zaraz będziesz miał tutaj masę propozycji spełniających Twoje "Bóg wie" jakie wymagania.
Nie widzę focha, pytam o torbę którą można kupić teraz, dziękuję za odpowiedzi ale nie chce czekać aż kiedyś pojawi się taka w ofercie :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 19:05, wst.woboost napisał:

Poszukuję skórzanej torby do około 700 zł.
Problem z większością toreb na jakie trafiłem to to, że są po prostu za duże.
Potrzebuje coś około 38cm x 30cm x 11cm, moja stara torba o takich wymiarach jest idealna.

Czy w tej kwocie możliwe jest dostać coś wartego uwagi?
 

Wymiary takie same jak bagaż kabinowy Norwegian Air Shuttle w taryfie Low Fare  https://www.norwegian.com/pl/informacje-o-lotach/bagaz/bagaz-podreczny/.Rozumiem determinacje kolegi ,gdyż sam miałem podobny problem w styczniu kiedy leciałem z NYC do Krakowa.Nie jest łatwo,mam ok dwa tuziny rożnych toreb i aktówek i żadna nie spełniała tych norweskich standardów. Kupić także trudno ponieważ męskie torby mają większe wymiary, ale jeszcze trudniej znaleźć w NY norweskie korony.Ostatecznie kupiłem torbę kolumbijskiej firmy Delfino z groszkowanej skóry w dwóch kontrastowych kolorach.Nawet ładna, nieźle uszyta, skóra miękka, pomysłowe zagospodarowanie wnętrza,dobra jakość okuć , plus możliwość ekspresowego powiększenia.Cena także była mocno atrakcyjna.Zasadniczo w najbliższym czasie nigdzie się nie wybieram, a na wioskowe spacery z psem torba o takich wymiarach nie jest mi  potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mayor napisał:

Wymiary takie same jak bagaż kabinowy Norwegian Air Shuttle w taryfie Low Fare  https://www.norwegian.com/pl/informacje-o-lotach/bagaz/bagaz-podreczny/.Rozumiem determinacje kolegi ,gdyż sam miałem podobny problem w styczniu kiedy leciałem z NYC do Krakowa.Nie jest łatwo,mam ok dwa tuziny rożnych toreb i aktówek i żadna nie spełniała tych norweskich standardów. Kupić także trudno ponieważ męskie torby mają większe wymiary, ale jeszcze trudniej znaleźć w NY norweskie korony.Ostatecznie kupiłem torbę kolumbijskiej firmy Delfino z groszkowanej skóry w dwóch kontrastowych kolorach.Nawet ładna, nieźle uszyta, skóra miękka, pomysłowe zagospodarowanie wnętrza,dobra jakość okuć , plus możliwość ekspresowego powiększenia.Cena także była mocno atrakcyjna.Zasadniczo w najbliższym czasie nigdzie się nie wybieram, a na wioskowe spacery z psem torba o takich wymiarach nie jest mi  potrzebna

Ciekawa anegdota ale nie bardzo wiem co ona wnosi do dyskusji i konkretnego zapytania forumowicza? Bez linka do torby którą kupiłeś myślę, że niewiele.

Ja ze swojej strony polecam torby Royal Republiq. Niestety ceny regularne (Zalando) są moim zdaniem zdecydowanie zbyt wysokie. Firma ta jednak często pojawia się na Zalando Lounge w cenach w granicach 330-350zł. Mam torbę model Affinity w dwóch wersjach kolorystycznych. Jest nieco mniejsza i węższa niż torba Sartolane co w przypadku Ciebie @wst.woboost będzie zapewne dodatkowym atutem. Niestety tu również należałoby "czekać Bóg wie ile aż będą dostępne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie torby jakie do tej pory przeglądałem są albo po prostu za duże albo mają taki "aktówkowy krój", a ja szukam czegoś bliżej torby.

@adamW o dzięki, potrzebowałem potwierdzenia, że ta firma będzie nie najgorsza. Mam kody na zalando więc zbiję cenę do akceptowalnej kwoty. Dzięki : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kupiłem, ponosiłem na tyle długo, że mogę napisać, że może być. Paczka maseczek (50 sztuk) i rękawiczek (100 sztuk) się zmieści, nosi się wygodnie, więc chyba ergonomiczna - czy elegancka, można się kłócić (wolałbym coś bardziej starozakonnego, ale musiałem kupić sobie jakiegoś grubasa, a te "armijne" amerykańskie i bez wkładu ważą tyle, że ramię ze stawu chce wyrwać), ale przynajmniej w część tytułu tego tematu się wpisuje:)

20200424_115206.thumb.jpg.60c76a0d5d30cd5fb961ae45bd653465.jpg

Kazaar:)*

*Z uwagi na fakt, że parę osób dopytywało, w którym Kazaarze można kupić rzeczoną torbę, spieszę wyjaśnić, że jako osoba średnio wierząca w magię marek, wpisałem tego Kaazara zupełnie przypadkowo;)

W rzeczywistości torba to tzw. Palissy Double od Carl Friedrik. Wprowadzonych w błąd przepraszam za zamieszanie.

Edytowane przez musa19
Uwagi i pytania Kolegów.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy warto kupić torbę Solier Harvey:

https://sklep.solier.pl/product-pol-22263-Skorzana-meska-torba-na-laptopa-Solier-SL25-Harvey-ciemny-braz.html

Jest to najdroższa seria Soliera, pytanie czy znacząco odbiega jakością od toreb za 400-500 zł?

Jeśli nie, to czy w cenie do 650 zł znajdę (obecnie) coś lepszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odbiega na plus skórą bo z tego co widzę ma prawdopodobnie skórę z toskańskiej garbarni Artigiano, która nie jest jakimś ewenementem, ale jest niekorygowana, ładnie wykończona, ma naturalny "grain" pochodzący z etapu garbowania, fajnie się patynuje. Kiedyś w tej cenie z tej skóry można było kupić Barona - teraz sporo droższy, skór nie zmienili, więc główny materiał jest ten sam. Oczywiście w opisie jest informacja mogąca wprowadzać w błąd - "torba szyta ręcznie" - torba jest szyta na maszynie, a jest ręcznie robiona... jak każda torba. Nie wymyślono jeszcze kotła do którego wrzucisz skórę, okucia i nici - a wyskoczy gotowa torba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.