Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Koledzy, gdzie teraz zaopatrzyć się w klasyczną aktówkę dobrej jakości?

Budżet 3-5k. Szukam uznanych brandów. Wielka Brytania poza zasięgiem cenowym. Mój faworyt na chwilę obecną to Frank Clegg MTO przez któregoś ze skandynawskich pośredników (Linnegatan2, CaineClothiers).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, R50 napisał:

Koledzy, gdzie teraz zaopatrzyć się w klasyczną aktówkę dobrej jakości?

Budżet 3-5k. Szukam uznanych brandów. Wielka Brytania poza zasięgiem cenowym. Mój faworyt na chwilę obecną to Frank Clegg MTO przez któregoś ze skandynawskich pośredników (Linnegatan2, CaineClothiers).

 

 

dzięki za info odnośnie sprzedawców  Clegga 

popatrz na Ettingera mimo iż z WB 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Ettinger nie ma dla mnie nic ciekawego, poza pięknymi attache cases, których ceny niestety już dawno oderwały się od rzeczywistości, a moim skromnym zdaniem będzie jeszcze gorzej. Producenci tacy jak SAB, im bardziej zapotrzebowanie na ich produkty będzie malało, tym bardziej będą pompować ceny. Już rozpoczęta  kilkanaście lat temu powszechna każualizacja znacznie ograniczyła popyt na tradycyjne aktówki, a obecnie home office to tylko gwóźdź do trumny. Na zagranicznych forach są tematy typu: "Kto jeszcze chodzi do pracy pod krawatem" / "Kto jeszcze nosi aktówkę" - nawet prawnicy już się przerzucili na nylon balistyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy,
nie jestem specem, dopiero raczkuję w temacie klasycznej mody męskiej, materiałów itd. dlatego też mam pytanie. Chciałem kupić sobie torbę do pracy, nie za miliony. Przeczytałem ten temat i wybór padł na Solier Harvey sl25 ciemny brąz, skóra garbowana roślinnie, z tego też powodu mogą być różnice w strukturze. Jednak czy aż takie różnice w strukturze są ok? Jak dla mnie - laika - wygląda to trochę dziwnie, jedna strona torby jest całkowicie gładka i świecąca, druga jest jakby matowa i z fakturą - jak na zdjęciach.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

W zeszłym roku kupiłem listonoszkę od barelly-bags i jako robocza "po prostu torba" na razie się sprawdza, choć myślę, że ząb czasu odciśnie na niej z czasem swoje piętno. Teraz byłbym zainteresowany kupnem aktówki. Byłem w Wittchen, ale mam wrażenie słabego stosunku jakości do ceny. Adam Baron i Solier mają raczej torby niż klasyczne aktówki.
Znalazłem tylko neseser ze sklepu o którym nie słyszałem
Neseser McKlein Daley Czarny - KEMER - Sklep KEMER.pl
oraz aktówkę tuscany leather
Tuscany Leather Assisi - Skórzana teczka 3 przegrody , kolor brązowy TL141825 outshopping.pl
Czy są jeszcze jakieś sklepy które polecacie? Czy lepiej od razu uderzać do kolegów z forum, którzy są w stanie zrobić piękną teczkę? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 godzin temu, klient napisał:

poszukuję klasycznej aktówki / teczki, optymalnie czarnej, w cenie do 2 000 zł. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Adam Baron już przetestowałem i szukam czegoś innego. 

o to samo pytałem dwa tygodnie temu i do tej pory nie znalazłem odpowiedzi, też nie chciałem torby otwieranej od góry. Nie wiem czemu jest tak mało aktówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

https://www.zalando-lounge.pl/campaigns/ZZO1LKH/categories/111408127/articles/ZZO1JXK34-O00 - 439 zł

Co sądzicie o powyższej torbie (trzeba być zalogowanym - wklejam fotki) i ogólnie o marce Ashwood (https://ashwoodhandbags.co.uk/)?

Jest dosyć duża:

Wysokość: 33 cm
Uchwyt: 18 cm
Szerokość: 26 cm
Długość: 60 cm

Ma łamliwą konstrukcję - ogólnie większość tego typu produktów jest sztywna (taka też była w powyższej kampanii w kolorze brązowym, 100 zł taniej, ale ktoś mnie ubiegł).

image.thumb.png.ca3a5259b284ab05923bd06d2a7867c4.png

 

image.thumb.png.fc70edbefabd0ee42e875a036b48e954.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drogi internecie, szukam torby na laptopa.

 

Mam jedną z TK, bardzo porządna, jej jedyna wada - jest strasznie wąska. Włożę laptopa, ładowarka jeszcze wejdzie, ale już nic więcej. 

Rozważam:

https://milermenswear.com/produkt/torba-codzienna-koniakowa - zaraz pewnie znowu bedzie promka

https://sklep.solier.pl/product-pol-16665-Meska-skorzana-torba-na-ramie-laptopa-Solier-SL01-DUNDEE.html

https://adam-baron.pl/skorzana-teczka-biznesowa-nonconformist-due-cognac

Jakieś opinie? Soliera znam, mam torbę weekendową i jestem zadowolony, Miler z tego co ktoś tu pisał są robione w tym samym miejscu co Solier, więc jakoś będzie ok.  A Baron to tak w ramach szaleństwa.

 

Co jest dla mnie ważne:

 - Torba musi pomieścić MBP '16

 - Jakiś pojemnik z jedeniem

 - Kieszenie na pierdoły typu kable, portfel itp. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomek06 napisał:

Dla takich wymagań Miler może być zbyt waski. Ja wybrałem podwójnego Sartolane i spełnia wszystkie Twoje kryteria. 

Mógłbyś wkleić link? Bo maja pare tych toreb i nie wiem która to, a znowu zdjęć wnętrza torby brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie o jakość skóry. 

Kupiłem torbę weekendową (Barbour medium weekender w promce)  i zastanawiam się czy takie odchylenia w jakości skóry są Waszym zdaniem dopuszczalne przy torbie za ~700 PLN. Dodam, że w żadnym innym miejscu na szwie nie występuje efekt marszczenia (cieńsza skóra?)

IMG_20220328_215814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.