Skocz do zawartości

Wymiana podeszwy GYW


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

@O_Tomek, nie mam jeszcze doświadczenia z wymianą, ale mam za to buty Shoepassion, w których ta podeszwa też się dosyć szybko zużyła. Szwy w kilku miejscach są przetarte, ale łączenie nadal nienaruszone. Szewc zaproponował mi zeszlifować do równa i przykleić na to zwykłą gumową. Hmmm. chyba nie skorzystam z oferty, chociaż dotychczas byłem z jego usług zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Xune napisał:

Skoro temat odkopany - wymiana podeszwy w Sargentach. Usługa przez AFPoS ponad 100 funtów + wysyłka do UK - zrobię to w kraju szybciej, może trochę taniej, ale jednocześnie nadal mając GYW, kryty kanał szycia i dobrą, trwałą podeszwę? Jakieś kierunki, doświadczenia?

Przy butach tej klasy ja bym nie ryzykował. Chyba, że kupiłeś je okazyjnie i te 100 funtów zbliża się do ich ceny zakupu. Nawet jeśli kogoś w Polsce znajdziesz, to wyjdzie pewnie 20-30% taniej, a nie sądzę by było to zrobione lepiej niż przez firmę która robi tylko takie renowacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zatem przyjąć, że zaleta GYW jaką jest możliwość wymiany podeszwy ma charakter teoretyczny.

Ponad 100 funtów i wysyłka dużej, ciężkiej, ubezpieczonej paczki do UK i z powrotem to łącznie osiem stów. Przy butach w cenie do 1200 zł taka operacja nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, co najwyżej sentymentalny. Jeśli ktoś zamówił buty u TJ i jest ekstremalnie zadowolony z dopasowania, a Mistrz za kilka lat (oby jak najpóźniej) przestanie robić buty, wtedy wymiana podeszwy ma pełne uzasadnienie, ale w przypadku 80% prezentowanych na Forum butów raczej nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Czy ktoś tu w ogóle na forum pokazywał buty GYW po wymianie podeszwy? A nowe buty co chwilę ktoś pokazuje :) Można się cieszyć, że sympatycy elegancji mają tak dobrą sytuację finansową, że nie muszą myśleć o wymianie podeszew, bo mają na tyle dużo par butów, że nie będzie to konieczne przez kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem nowe podeszwy w ASach i innych w Szewca24. Zużyte podeszwy skórzane za każdym razem zastępowałem (no, Szewc24 zastępował) nowymi, podklejonymi gumową zelówką. Z efektów jestem zadowolony. Koszt nieporównywalnie niższy od kwot, których życzy sobie producent. 

Inna sprawa, że nie bawiłem się w dużo bardziej skomplikowane dla nieproducenta butów odtwarzanie oryginalnej skórzanej podeszwy. Nie widziałem powodu. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69

Kilkuletnie zadbane AS wyglądają o wiele lepiej niż nowe. Ja tam bym wolał wymienić podeszwę niż kupować nowe buty i znów czekać kilka lat na efekt patynacji. 

A tak na marginesie to AS kosztują około 2 tysiące a nie 1200 złotych. Wymiana u producenta ma jeszcze tę zaletę, że buty są ponownie dostosowywane kształtem do oryginalnego kopyta.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja^^^

Inna sprawa, że @lubo69 mogł przespać wielką podwyżkę cen ASów. Ja swoje kupowałem za 275 £, teraz kosztują 395. Kolejny punkt dla zelowania - wolałbym się nie męczyć za te pieniądze z nowymi butami. Bo o wygodzie znoszonych butów nie trzeba wiele mówić. Teraz są jak kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną parę AS; zapłaciłem 1400 zł.
Jeden woli nowe, drugi używane - tak jest ze wszystkim. Może taniej byłoby wymieniać podeszwy na używane w dobrym stanie?;-)
Nie spieram się ani nie upieram. Piszę o tym, że slogan reklamowy „w tych butach możesz wymienić podeszwę; koszt jedynie 90% ceny nowych butów” ma wątpliwą skuteczność marketingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mr.vintage napisał:

Coś w tym jest. Czy ktoś tu w ogóle na forum pokazywał buty GYW po wymianie podeszwy? A nowe buty co chwilę ktoś pokazuje :) Można się cieszyć, że sympatycy elegancji mają tak dobrą sytuację finansową, że nie muszą myśleć o wymianie podeszew, bo mają na tyle dużo par butów, że nie będzie to konieczne przez kilka lat.

Poniekąd dlatego założyłem wątek:

Dwa czynniki o tym decydują jak pisze powyżej @lubo69 a co wyłapał @Zajac Poziomka. Po pierwsze, duża część z osób na forum ma buty kupione w promocyjnych cenach (2 pary AS po 1200 zamiast jednej w oryginalnej cenie 2000). Co z jednej strony zwiększa liczbę par w rotacji i jednocześnie zmniejsza ich zużycie w czasie, ale też zmniejsza relatywną wartość danej pary i przy kosztach naprawy rzędu 800zl poddaje ją w wątpliwość. 

Podejrzewam, że gdybyśmy mieli w Polsce choćby jeden zakład renowujący kompletnie obuwie GYW za około 400zł to chętnych by jednak było kilka osób. U Kirby'ego Allisona pełny recrafting service zamyka się w 160$ i zawiera podeszwy JR z zamkniętym kanałem szycia. Jeśli tyle biorą w Miami, to przy naszych kosztach robocizny powinno się to opłacić za około 400zł i wtedy moim zdaniem za 1/3 ceny promocyjnej ceny na ASy powinno być to logicznym wyborem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lubo69 napisał:

do UK i z powrotem to łącznie osiem stów.

Zwrot załatwia AFPoS za 15 funtów, ale do nich trzeba osobiście i deklarowane 8 tygodni :(

Problemem są mocno starte czubki, a generalnie chciałem zachować buty na skórzanej podeszwie. Tak zupełnie z zachcianki, irracjonalnie :) Guma wiadomo praktyczniejsza, jak z dresem. W sumie podzwonię może po niektórych warszawskich szewcach, ale to też GYW, nie handwelted.

Ale cieszę się że powstaje dyskusja czy warto brać buty oferujące taką opcję. A nuż dzięki temu ktoś się odważy sprzedawać buty Blake (okej, też się da wymienić...) ze skór i z wzornictwem klasy AS czy C&J, ale w niższej cenie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lubo69 napisał:

Ponad 100 funtów i wysyłka dużej, ciężkiej, ubezpieczonej paczki do UK i z powrotem to łącznie osiem stów. Przy butach w cenie do 1200 zł taka operacja nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego

6 godzin temu, lubo69 napisał:

Piszę o tym, że slogan reklamowy „w tych butach możesz wymienić podeszwę; koszt jedynie 90% ceny nowych butów” ma wątpliwą skuteczność marketingową.

6 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Podejrzewam, że gdybyśmy mieli w Polsce choćby jeden zakład renowujący kompletnie obuwie GYW za około 400zł to chętnych by jednak było kilka osób.

Może warto dla kompletności dodać, że choćby Loake oferuje rekonstrukcję podeszwy w swoich butach za niecałe 400 złotych (podeszwa skórzana: 350, podeszwa gumowa: 375 - przy czym zakładam osobiste doręczenie do salonu i odbiór osobisty). Da się zatem mieć buty, w przypadku których konstrukcja GYW ma uzasadnienie ekonomiczne i cena takiej operacji to niekoniecznie 90% ceny nowych butów. Więc zasada, że nie opłaca się rekonstruować butów GYW, ma jednak pewne wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loake ma otwarty kanał szycia i tandetne skórzane podeszwy, które szybko się zużywają. Alfred Sargent ma świetnej jakości podeszwy (oak bark tanned) z zamkniętym kanałem szycia. Moje Loake są właśnie w trakcie wymiany podeszwy, po dwóch latach mało intensywnego używania, kilkakrotnie częściej zakładane i parę lat starsze AS nadal trzymają się dobrze. Trudno oczekiwać że wymiana podeszwy w AS będzie kosztować tyle samo co w Loake. 

Przy czym jak pisałem wcześniej AS kosztują 400 funtów, 100 funtów to raptem 25% ceny nowych butów. To że ktoś kupił za 250 funtów seconds nie oznacza, że wymiana podeszwy w AS kosztuje 90% ceny butów i że można od ręki dostać za 250 funtów ten sam model nowych butów.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.herringshoes.co.uk/alfred-sargent/hampstead_brogues/acorn-calf

Pierwsze z brzegu. Alfred Sargent. Nie seconds (moje zresztą też nie). Nie przecena. Nie 400 funtów. Nie lubię uogólnień, bo prowadzą do nadmiernego zużycia klawiatury. Wolę konkrety. Czy wymiana podeszwy w butach GYW kosztuje 25% ceny buta?Ktoś wymieniał, może potwierdzić, zaprzeczyć? Inaczej to tylko bicie piany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 doskonale wiesz że nie jest to pierwszy z brzegu model, a jedyny na stronie Herring Shoes w tej cenie. Wszystkie pozostałe kosztują po koło 2 tysiące złotych. Dodatkowo ten model nie pochodzi z linii exclusive z zamkniętym kanałem szycia i podeszwa oak bark tanned, a o takie pytał @Xune, dlatego też jest sporo tańszy od reszty. Ceny wymiany podeszwy padły konkretne nawet na tej podstronie więc drugiego pytania też nie rozumiem ale co mi tam, powtórzę informacje z kilku ostatnich postów. Loake 350-375 pln ok 30% ceny buta, AS exclusive 100 funtów, ok 25% ceny buta,  C&J benchgrade 400 pln, ok 20% ceny buta.

@Egonax w Bergu jest taniej, ok. 400 pln za benchgrade o ile dobrze pamiętam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie w przypadku butów Alden nowe kosztują $600 do $800 ,praktycznie nie ma możliwości kupna seconds i nie ma przecen, czyli można przyjąć ,że średnio Aldeny kosztują $700, recrafting kosztuje $175 czyli 25% ceny.,W ramach usługi Alden Shoe Restoration jest :wymiana podeszwy ,wypełnienie z masy korkowej na gorąco, nowa wyściółka,każdy szew, przeszycie na cholewce, oczka zaczepy speed hooks, zostają sprawdzone i jeżeli wymagają wymiany są wymieniane bez dopłaty, dodatkowo w cenie usługi klient dostaje prawidła cedrowe , flanelowe worki oplata za wysyłkę do fabryki i odesłanie gotowych butów do odbiorcy jest wliczona., 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.