Skocz do zawartości

lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy tak sobie tutaj o tym, czy TK to bardziej Biedronka czy second hand i jakimi się to rządzi prawami, tymczasem ja ostatnio zauważyłem, że w Tkeju pojawiły się ścierki (ekhm, znaczy odzież) z Zary... :D Czy tylko ja czuje się z tego powodu lekko zniesmaczony? :D A może to tylko w moim Tkju, tak zamiast tych Loake 1880, którymi obrodziło w całej Polsce, tylko nie w moim pięknym Wrocławiu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereotypy, stereotypy...

W 2013 roku kupiłem w Zarze w Porto polówkę z linii basic. Mam ją właśnie na sobie. Trzyma się lepiej niż PRL (brand, nie ustrój), Hackett, Peuterey, Gant, Smedley i Sunspel. Toutes proportions gardees, jest to lepszy zakup niż Loake 1880 (wiem, apples and oranges).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że w TK sprzedawane są jednak towary "z drugiego obiegu"? Towary posiadające różnego rodzaju małe wady lub uszkodzenia, nieudane rozmiarówki (tj. dziwne proporcje spowodowane chwilową modą), serie przeznaczone dla określonego dużego odbiorcy, towary produkowane bez bezpośredniego nadzoru producenta (kurtki Baracuta, które przewinęły się przez TK to były właśnie takie produkty spoza oficjalnego nadzoru). Oczywiście są to rzeczy, które można bez problemu użytkować i wielu tych wad po prostu nie widać. Nie mam problemu z kupowaniem takich rzeczy. Z drugiej strony, satysfakcja z zakupu jest niższa. Świadomość, że trafiają tam rzeczy bez wiedzy producenta (jak piszą @eye_lip i @mosze), otoczenie, wystrój, obsługa, sposób ekspozycji towaru mają znaczenie dla mnie i w wypadku TK wpływają na obniżenie przyjemności z procesu zakupowego. Czy przedmiot, rzecz, nawet uchodząca za luksusową, ale kupiona bez otoczki wytworzonej przez projektantów wnętrz, speców od wizerunku, itd.  nadal jest towarem "luksusowym"? Czy luksusem jest tylko posiadanie czegoś wykonanego w wysokiej jakości czy udział w całym "luksusowym" procesie?

Takie mnie naszły myśli po kolejnych zakupach w TK gdy sięgałem po buty Loake a obok stały, stare, zniszczone buty, które jakiś sprytny Janusz zostawił na wymianę. 

P.S. Ewentualnych komentujących ten wątek proszę o powstrzymanie się z tekstami: "....weź Pan spójrz na tytuł wątku..., ...nie kupuj jak Ci się nie podoba...., ...przerywam OT..., ..też mi odkrycie....itd.. Takie teksty nie pomagają w dyskusjach:-D 

Dla zwolenników "czystego wątku" podam info, że w TK w Wola Parku widziałem ładny, szary kaszkiet z Harris Tweedu rozmiar ok. 58. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Galerii Katowickiej 3 pary czarnych brogsów Barkera dla Savile Row (41.5, 2x 44) za bodajże 400zl, oraz jedne gładkie oxfordy, też Barker, 45, chyba za 500zl. Loake brak. 

Widzę że skóra na zdjęciu świeci się jak psu ale wydaje mi się, że to zwykła licówka, nie żadna skora korygowana, ale też nie przyglądałem się dokładnie. 

IMG_20180604_111700.jpg

IMG_20180604_111707.jpg

IMG_20180604_111900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lubo69 napisał:

Stereotypy, stereotypy...

W 2013 roku kupiłem w Zarze w Porto polówkę z linii basic. Mam ją właśnie na sobie. Trzyma się lepiej niż PRL (brand, nie ustrój), Hackett, Peuterey, Gant, Smedley i Sunspel. Toutes proportions gardees, jest to lepszy zakup niż Loake 1880 (wiem, apples and oranges).

Owszem, jeszcze parę lat temu sam tam zaglądałem, bo zdarzały się pojedyncze sensowne sztuki, no ale to było parę lat temu, tak jak Twoja polówka, jak sam raczyłeś zauważyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Diminished napisał:

W Galerii Katowickiej 3 pary czarnych brogsów Barkera dla Savile Row (41.5, 2x 44) za bodajże 400zl, oraz jedne gładkie oxfordy, też Barker, 45, chyba za 500zl. Loake brak. 

Widzę że skóra na zdjęciu świeci się jak psu ale wydaje mi się, że to zwykła licówka, nie żadna skora korygowana, ale też nie przyglądałem się dokładnie.

Na 99% lakierowana - buty ze skóry licowej są najczęściej (również w przypadku dobrych marek) matowe.

PS. Bohater drugiego planu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Galerii Katowickiej 3 pary czarnych brogsów Barkera dla Savile Row (41.5, 2x 44) za bodajże 400zl, oraz jedne gładkie oxfordy, też Barker, 45, chyba za 500zl. Loake brak. 

Widzę że skóra na zdjęciu świeci się jak psu ale wydaje mi się, że to zwykła licówka, nie żadna skora korygowana, ale też nie przyglądałem się ....

Bohater z niebieskim noskiem Melvin&Hamilton w jakim był rozmiarze?

 

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vvv napisał:

Tez bylem w Galerii Katowickiej, przed weekendem w piatek i nic nie bylo z Loake, wiec albo tak szybko zniknely, albo wcale nie dotarly.

Ja w ostatnim czasie (2-3 tygodnie) byłem w galerii kilkukrotnie i za każdym razem nie było nic ciekawego jeżeli chodzi o jakiekolwiek obuwie. Co więcej w Katowicach bardzo rzadko spotykam coś interesującego. Nie wiem czy mam takiego pecha, czy rzeczywiście galeria jest traktowana po macoszemu pod tym względem. Trochę lepiej jest w Czeladzi, ale nie tak żeby powiedzieć że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnim czasie (2-3 tygodnie) byłem w galerii kilkukrotnie i za każdym razem nie było nic ciekawego jeżeli chodzi o jakiekolwiek obuwie. Co więcej w Katowicach bardzo rzadko spotykam coś interesującego. Nie wiem czy mam takiego pecha, czy rzeczywiście galeria jest traktowana po macoszemu pod tym względem. Trochę lepiej jest w Czeladzi, ale nie tak żeby powiedzieć że jest dobrze.


Mam podobne odczucia co do TK w Katowicach.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy okazji byłem w TK w Białymstoku, z ciekawostek - widziałem tę torbę Herringa o której pisał Tanatos, cena 550. Nigdy nie zwracałem uwagi na torby w Tikeju a okazuje się, że to był błąd, gdybym ostatnio nie nabył torby od Barona to bym wziął tego Herringa. Poza tym jest jeszcze kilka par Loake 1880, L 1 i   Loake design oraz  2 pary Barker Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

LOAKE nie cieszą się w Krakowie wzięciem, na zachętę przeceniły do 320 PLN


63b8846abfb0b2f6ec3db57ebc6003a4.jpg



Znalazłem tez czarne oksfordy 6,5UK - na oko znacznie lepszy stan:


 

Błagam, niech się ktoś nad tymi biedakami zlituje :) Odrobina renovateure'a, brązowego kremu i będą jak złoto. Nie wiem czy ktoś znajdzie lepsze buty za 320 zł...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.