Skocz do zawartości

lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Łódź w Pasażu skórzane torby John Partridge.  Została jedna
Edit
Przy kasie okazało się że zła metka więc jest jedna ale za 396 zł
 

To i tak nieźle, bo w zeszłym roku ten sam model z licówki w kolorze tan był za bodaj 550 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lubo69 napisał:


To i tak nieźle, bo w zeszłym roku ten sam model z licówki w kolorze tan był za bodaj 550 zł.

No tak torba przeceniona z ceny TK Maxx 550 zł. a regularna John Partridge niby 1220 zł. Możliwe że moja wróci jeszcze do TK Maxx bo kupiłem trochę zachęcony ceną i wyglądem/jakością ale teraz w sumie stwierdzam że używałbym jej aż  raz w roku na wakacje ... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Dzięki.

20 minut później, tkmaxx Czeladź. Toreb Herring brak 😀

Jeśli jednak ktoś widziałby taką zieloną, proszę o pomoc w zakupie :)

 

Zielona (Racing Green) i niebieska (Racing Blue) zawsze mnie kusiły. I tu taka miła niespodzianka. Niestety w Poznaniu była tylko jedna sztuka. Za to wszystkie dodatki (pasek + pokrowiec) były w "zestawie". Ponadto torba wypełniona była takimi dmuchanymi "wypełniaczami", a elementy metalowe były zabezpieczone piankową taśmą.  Torba robi naprawdę dobre wrażenie. Świetna skóra- jest różnica w stosunku do toreb, które wisiały na tym samym stojaku (taki "walący po oczach", na wprost wejścia) i... były droższe. Już przełożyłem swoje sportowe graty i stwierdziłem... żal jej na takie wycierki. No ale cóż, słowo się rzekło.

Godzinę temu, Szydlowsky napisał:

@Tanatos70 brakuje jednej 6 :twisted:

Trzy "6" ma moja żona w PESELU (nie chodzi o datę urodzenia :twisted:)... i wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrj napisał:

Mam pytanie do znawców. Czy ktoś z Was zna tę markę? Rozumiem, że to nie to samo co Club of  Gents. Materiał VBC (wełna, jedwab, len) i jakość wykonania zwala z nóg. Widziałem taki towar w TKM po raz pierwszy. Wygląda mi to na Australię.  Marynarka jest super!

Marka raczej nieznana, co oczywiście nie znaczy, że z jakością coś nie tak - obejrzyj dobrze metkę, może okazać się, że wykonawcą jest np. Lubiam czy Lardini. Sama nazwa jest natomiast, ekhem... trochę niefortunna, bo w krajach anglosaskich "Gentelmen's Club" funkcjonuje również jako specyficzny eufemizm, odpowiednik naszej "agencji towarzyskiej" :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem. Prawdopodobnie (wnioskuję z logo) jest to sklep, bardziej pracownia w Sydney, gdzie sprzedają nieco podrasowane kolekcje znanych domów mody. Sygnują swoim logo i nie wiadomo kto jest producentem. Kod kreskowy na metce wskazuje kraj pochdzenia na USA-Kanada. Link: http://www.thegentsclub.com.au/index.php Niestety link do sklepu internetowego jest zablokowany. 

Pytanie, skąd taka marynarka znalazła sie w TKM? Zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że została przygotowana w jakiejś limitowanej serii. To mój drugi przypadek. Wcześniej kupiłem marynarkę Bakera z ekskluzywnej serii, właśnie na Australię (cena na stronie www:  1.999 AUD). 

Dziwne... ale fajne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 18:45, Tanatos70 napisał:

Wszedłem po skarpety dla syna, w wyszedłem... z torbą sygnowaną znajomym logo :). Moja styrana torba treningowa Reeboka w tym roku osiągnie (osiągnęłaby) pełnoletniość. Jakoś nie mogłem się z nią rozstać i dzisiaj, zupełnie niespodziewanie znalazłem następcę . Kot zaakceptował:

 

 

Gratuluje zakupu, mialem kupic dokladnie te torbe, ale sie wstrzymalem :P . Generalnie ostanio był wysyp relatywnie dobrego stuffu w TK w Poznaniu, choć butów  akurat brak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mam i ja. Czysty przypadek. Żona na zakupach mówi, że widzi fajną torbę w TK Maxx i byłaby dobra zamiast mojej starej mocno już zużytej. Mówi, że 66 z boku ma naszyte. Nie musiała mi zdjęć ze sklepu wysyłać bo @Tanatos70 już je wrzucił. Dzięki;) Generalnie jak na TK Maxx to stan idealny. Wszystko na miejscu.20180524_203806.thumb.jpg.fadc2d70383e2aaf4d41305edf6ff2ff.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Awopiotr napisał:

Jaka jest wielkość tej torby? Przy kocie wydaje się dość mała, ale przy donicy odwrotnie, wydaje się duża. Na trening czy raczej wyjazdy weekendowe? Nada się do samolotu jak bagaż podręczny?

Kot się spasł przez zimę, ale już zrzuca ;-). Perspektywa trochę oszukuje. 53cm wide x 23cm deep x 30cm high  (ze strony Herringa). Taka większa torba treningowa, na bagaż podręczny za duża, na wyjazdy weekendowe... zależy co zabierasz ze sobą :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 09:06, mrj napisał:

Pytanie, skąd taka marynarka znalazła sie w TKM? Zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, że została przygotowana w jakiejś limitowanej serii.

Zaiste! Może powinniśmy zgłębiać historię podróży marynarki przez ocean? Czy przyleciała samolotem? Ciekawe w jakiej klasie? No litości!

A co wskazuje na tę limitowaną serię? Sklep z załączonego linku dość pospolity, a propozycje na fb brzydkie!

P.S. Nie mogłem się powstrzymać, kto mieczem wojuje, itd. 😀 Ale to nic personalnego. Ot, przypomniał mi się wcześniejszy, dość obcesowy post Kolegi @mrj.

A żeby nie było, że to OT -  sporo marynarek i garniturów GC pojawiło się w TK. Faktycznie dobre materiały i wykonanie. Na Marszałkowskiej szara flanela rozmiar 50 od Vitale Barberis z metką GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Awopiotr napisał:

P.S. Nie mogłem się powstrzymać, kto mieczem wojuje, itd. 😀 Ale to nic personalnego. Ot, przypomniał mi się wcześniejszy, dość obcesowy post Kolegi @mrj.

To nie wojowanie mieczem. To co najwyżej ukucie, tępą szpilką, przez gruby tweed ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnim rzucie Loake w Tikeju udało mi się upolować takie dwie pary. Tylko ciągle zastanawiam się czy nie zwrócić czarnych monków. Chciałem w tym roku kupić brązowe monki z podwójnym zapięciem, a tu trafiły się czarne, ze skóry licowej i to z pojedynczym. Jak bardzo to formalny but? Ostatnio, będąc w Mediolanie widziałem ubranego mężczyznę w garnitur i czarne podwójne monki i wyglądało to dobrze. Natomiast na razie chodzę w zestawach koordynowanych i zastanawiam się czy takie obuwie znajdzie u mnie zastosowanie. Ewentualnie jak formalny musi być zestaw koordynowany, aby pasowały? Może za dwa, trzy lata, a z dużym prawdopodobieństwem za cztery garnitur będzie moim strojem roboczym, wtedy się przydadzą. Ale różnie w życiu bywa i jak mają czekać w szafie, aby je po kilku latach sprzedać to wolę oddać teraz

 

IMG_20180525_153955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, owiec napisał:

Przy ostatnim rzucie Loake w Tikeju udało mi się upolować takie dwie pary. Tylko ciągle zastanawiam się czy nie zwrócić czarnych monków. Chciałem w tym roku kupić brązowe monki z podwójnym zapięciem, a tu trafiły się czarne, ze skóry licowej i to z pojedynczym. Jak bardzo to formalny but? Ostatnio, będąc w Mediolanie widziałem ubranego mężczyznę w garnitur i czarne podwójne monki i wyglądało to dobrze. Natomiast na razie chodzę w zestawach koordynowanych i zastanawiam się czy takie obuwie znajdzie u mnie zastosowanie. Ewentualnie jak formalny musi być zestaw koordynowany, aby pasowały? Może za dwa, trzy lata, a z dużym prawdopodobieństwem za cztery garnitur będzie moim strojem roboczym, wtedy się przydadzą. Ale różnie w życiu bywa i jak mają czekać w szafie, aby je po kilku latach sprzedać to wolę oddać teraz

 

IMG_20180525_153955.jpg

Nie czytaj poradników blogerów że czarne buty to formalne buty. noś je chino, jeansów i ciesz się fajnym butem w dobrej cenie. ja bym je zostawił, no ale ja i monki to pełna symbioza :mrgreen:

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie wiadomo, że najbardziej formalny kolor butów to zielony; kiedy się ta formalność znudzi, można przemalować na granatowy;-)

Nie kupuj butów, do których nie masz przekonania, tylko dlatego, że są "w dobrej cenie".

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lubo69 napisał:

Powszechnie wiadomo, że najbardziej formalny kolor butów to zielony; kiedy się ta formalność znudzi, można przemalować na granatowy;-)

Nie kupuj butów, do których nie masz przekonania, tylko dlatego, że są "w dobrej cenie".

Jak dobrze posłuchać kogoś mądrego. :D

Ja bym to rozszerzył do całości - nie kupuj niczego z garderoby (chociaż pewnie na resztę aspektów życia przekłada się to dosyć mocno) do czego nie masz mocnego przekonania, albo i 100% przekonania, bo trafi w głąb szafy zapomniane. ;)

@owiec - co do monków to je zwróć. Czarne monki z lakierowanej skóry (lub wykończonej na połysk) z jednym paskiem, to mocno nie jest to, co ma być. ;)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne monki miałem i sprzedałem! Wg mnie mało uniwersalne mimo, że bardzo mi się podobają. Poza tym takie buty zwracają uwagę i trzeba być już świadomym swojego stylu aby nosić je swobodnie. Z tego co piszesz to dopiero kształtujesz swój i nie wiadomo w którą stronę to pójdzie😀 Wiem co mówię - moja szafa jest pełna okazyjnie kupionych butów! I z perspektywy czasu wiem, że zawsze trafisz na jakąś następną okazję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Awopiotr napisał:

Zaiste! Może powinniśmy zgłębiać historię podróży marynarki przez ocean? Czy przyleciała samolotem? Ciekawe w jakiej klasie? No litości!

To ja w takim razie uprzejmie przepraszam. Nie znalazłem nigdzie szblonu w jakim trzeba tworzyć posty. Nie trafiłem na instrukcję co wolno napisać, a co nie. Proszę wybaczyć. Już nie będę pisał takich głupot. Nie śmiem nawet napisać, że owe marynarki biją na głowę znakomitą większość marynarek w TKM w tym poliestry od CK.  Nie mam zamiaru polemozować co jest, a co nie jest limitowaną serią. Dla mnie jest i nawet taki znawca jak Szanowny Kolega Awopiotr tego nie zmieni.Są na świecie ludzie, którzy chcą wiedzieć więcej - parafrazując - poznać "historię tego swetra". Ja mam zamiar nadal cieszyć się materiałami, wykonaniem, jakością i ceną i do tego szczęścia pisanie na tym formum nie jest mi potrzebne.

pozdrawiam

mrj

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, @Awopiotr i @mrj, parafrazując tego samego klasyka "to tylko kawałek pier*$^&nego ubrania, a Wy zachowujecie się jakby ktoś Wam krzywdził matkę"

Mnie na przykład interesuje zarówno wyszukiwanie i dzielenie się ciekawostkami z TK, jak i w sumie nie pogardziłbym gdyby ktoś mi wytłumaczył skąd w zabitej dechami lokalizacji TJ maxxa w murzyńskim gettcie w Bostonie znalazł się jedwabny knit z metką w dolarach australijskich (serio).

 

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Ja jestem do nich przekonany (w tym sensie, że mi się podobają) tylko czy mój styl będzie z nimi współgrał, stąd pytanie o ich formalność. Nie chciałbym, aby buty nie współgrały ze strojem i przez to wylądują w głębi szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.