Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam Madison wełna/jedwab/len i gniecie się bardzo, więc czysty len musi się giąć na samą myśl, że ktoś "go" wyjmie z szafy :)
A tak poważnie, to na sytuacje biznesowe polecam (jeśli w ogóle) mieszankę z dodatkiem lnu. Czysty len jest najsubtelniej mówiąc ryzykowny w sytuacjach biznesowych, zwłaszcza że często występuje w mało biznesowych wersjach kolorystycznych :)
No chyba, że spotkanie w Atenach, w Palermo czy w Havanie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SS pojawiły się ponownie letnie kamizelki. Zainteresowanym polecam pośpiech, bo rozmiary znikają błyskawicznie.

 

Ma ktos moze kamizelke od SS? Bo zastanawia mnie rozmiarowka - garnitury nosze w rozmiarze 50, size advisor poleca mi z reguly 48/50, a w przypadku kamizelek jest to zaskakujace 54. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze kamizelke od SS? Bo zastanawia mnie rozmiarowka - garnitury nosze w rozmiarze 50, size advisor poleca mi z reguly 48/50, a w przypadku kamizelek jest to zaskakujace 54.

Ja patrzyłem na rozmiarówkę kamizelek i też teoretycznie mam 2-3 rozmiary więcej, przynajmniej jeśli chodzi o klatkę (w okolicach pasa i talii będzie za szeroka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze ostatni raz prosić o poradę. Muszę zamówić najpóźniej dzisiaj garnitur (obronę mam wcześniej, bo już 23.06) i nie do końca wiem który.

Wybieram między tymi:

1. http://eu.suitsupply.com/en/suits/york-blue-plain/P2529Y.html?start=23&cgid=Suits&prefn1=color&start=0&sz=147&srule=PriceAsc&prefv1=Blue

2. http://eu.suitsupply.com/en/suits/livorno-blue-plain/P4291.html?start=7&cgid=Suits&prefn1=color&start=0&sz=147&srule=PriceAsc&prefv1=Blue

3. http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-plain/P4260.html?start=38&cgid=Suits&prefn1=color&start=0&sz=147&srule=PriceAsc&prefv1=Blue

 

Kolorystycznie najbardziej podoba mi się Lazio, martwi mnie jednak ten wool-linen - czy będzie aż za bardzo nieformalny na obronę? Drugi z kolei to Livorno - sama wełna, gładka, ale czy nie zbyt świecący materiał? Czy to tylko złudzenie? No i ostatni ten York z gładkim materiałem z wełny, ale czy nie za ciemny?

 

Chcę wziąć rozmiar 46 i poszerzyć spodnie (48 będzie już raczej za szeroki w barkach) - czy wszystkie powyższe mają jakiś zapas materiału do tego?

 

I ostatnia sprawa - ile czasu mniej więcej idą zamówienia do Polski?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dostarczenie od zamówienia trzeba liczyć 4-5 dni roboczych.

Mając taki wybór, jeśli to Twój pierwszy granatowy garnitur, to wziąłbym York.

O kurcze, na stronie podają, że do 3 dni, co by było ok. Jeśli ma iść 5 dni to może się okazać, że przyjdzie dopiero we wtorek, kiedy już będzie po ptakach... ;)

 

Też brałbym York. Zresztą, sam mam ten konkretny model. Weź tylko pod uwagę,że to jeden z obszerniejszych krojów SS.

Właśnie przeglądam rozmiarówkę i się zastanawiam czy aby 46 nie będzie za obszerny (prawie 106 cm w klatce, gdzie ja mam ~97 cm). 44 nie wchodzi w grę ze względu na spodnie, które będą za wąskie nawet po poszerzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Napoli też widziałem, ale musiałem niestety odrzucić ze względu na rozmiary. Linia ta jest trochę szersza w barkach - musiałbym brać rozmiar 46 (ze względu na talię), gdzie w barkach miałby 46,2cm. Co niestety odpada, bo obecny garnitur właśnie tyle ma, i wygląda nienajlepiej.

 

z dużym prawdopodobieństwem dojdzie na poniedziałek 22.06,

 

Słowo "prawdopodobieństwo" jest tutaj kluczowe ;) 22.06 to ostatni dzwonek, kiedy to już musiałbym mieć termin u krawcowej na poprawki. Jakakolwiek obsuwa sprawi, że na obronę będę musiał pójść w zwykłych spodniach...

Z bólem serca, rozważam właśnie wycieczkę do Vistuli/Bytomia, a SS odłożyć na ślub brata w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej, 22.06 to pierwszy możliwy termin. SS potrzebuje 1-2 dni na wysyłkę (chyba mają rożne lokalizacje magazynów, bo część asortymentu wylatuje następnego dnia, a pozostałe do 3 dni - na bazie swoich doświadczeń) - jak paczka trafi do centrum logistycznego w czwartek, to masz szansę na poniedziałek, a jeśli nie to stawiam na wtorek. Podpowiem, że w DHL po odbiorze przesyłki przez kuriera, dokonuje szacunku daty dostawy - będziesz wiedział wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur kupiony :)

Kwestie dostawy dogadałem z konsultantem - wziąłem opcję z ekspresową dostawą. Ma być u mnie w czwartek lub piątek. Towaru mają pod dostatkiem, więc też o czasie powinien od nich wyjść.

Co do garnituru to zdecydowałem się jednak na Lazio - rozmiar chyba najlepiej będzie pasował, a i przyda się też na inne mniej formalne okazje.

 

A wam dziękuję za pomoc, odzwięczę się zdjęciami garnituru jakby ktoś był zainteresowany.

Teraz czas poszukać butów, koszuli i reszty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Livorno 46 po przymiarce. Moje wymiary to 178cm wzrostu, 97cm w klatce i mniej więcej 82cm w talii i w pasie. Moje pierwsze odczucia są takie. 

Długość moim zdaniem idealna, w klatce oraz w talii też dobrze. Górniy guzik lekko powyżyje talii (1-2cm).Rękawy za długie około

1cm. Spodnie dużo za długie. Do skrócenia ok. 8cm. W pasie idealne.Trochę wyższy stan (to dobrze).Mam do was kilka pytań.

1. Najważniejsze! Co sądzicie o linii ramion jest w porządku, nie jest za duża?

2. Ogólnie, jakie waszym zdaniem poprawki trzeba byłoby dokonać?

3. Od początku rękawa do krawędzi pierwszego guzika jest jakieś 4cm. Ile można byłoby skrócić rękawy, żeby to jakoś wyglądało?

4. Ostatnie pytanie dotyczy butonierki. Wklejam tu dwa zdjęcia od węwnątrz i o zewnątrz. Moim zdaniem ta jest tylko atrapa. Niech ktoś mnie 

   poprawi. Może ktoś ma ten sam model i jest wstanie mi powiedzieć. 

 

Teraz odpowiem na kilka postawionych pytań.

1. Spodnie w pasie nie mają żadnego zapasu. Dosłownie pół cm żeby ładnie wykończyć szew.

2. Spodnie mają trochę wyższy stan ale moim zdaniem to dobrze. Nie jest na tyle duży, a koszula nie będzie się tak łatwo wyciągać.No i nie 

   widać tego kawałka koszuli pod górnym guzikiem marynarki.

3. Między obwodem talii o obwodem marynarki na tej wysokości jest 8cm i wydaje mi się, że to jest opytymalna różnica szczególnie, że guzik 

   jest lekko powyżej talii. Różnica na poziomie poniżej 8cm będzie już za ciasno. Dochodzi przecież jeszcze koszula. 

4. Jeżeli chodzi o dostawę, to u mnie wyglądło to tak, że w czwartek rano wpłaciłem pieniądze a kurier był u mnie w poniedziałek.  

 

To narazie tyle. Nie ukrywam, że liczę na wasze podpowiedzi. I czekam jakby ktoś miał jakieś pytania. Jeszcze nie zdecydowałem czy go zwrócę 

czy zostawię.

 

 

post-4317-0-82388800-1434485943_thumb.jp

post-4317-0-49130200-1434485947_thumb.jp

post-4317-0-13834800-1434485951_thumb.jp

post-4317-0-73810000-1434485954_thumb.jp

post-4317-0-36316200-1434485960_thumb.jp

post-4317-0-20722100-1434485964_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie leży bardzo ładnie i optycznie, nienachalnie (bez "kantów"), poszerza w barkach. Linia ramion bez zarzutu. Nie widać, aby ramiona były za szerokie. Czy mają wypełnienie (i jakie)?

 

"Fragmenty" spodni też wyglądają dobrze.

 

Trochę marszczą się plecy i rękawy z tyłu, ale ciężko oczekiwać, że RTW będzie leżeć idealnie. Na pewno można coś poprawić.

 

 Od początku rękawa do krawędzi pierwszego guzika jest jakieś 4cm. Ile można byłoby skrócić rękawy, żeby to jakoś wyglądało?

 

Rzecz gustu. Dla mnie 2,5 cm od krawędzi do dziurki to minimum, a i tak wtedy noszę ostatnie 2 guziki odpięte. Lepiej wyglądają 3 cm. Z kolei, powyżej 4 wygląda już źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie leży bardzo ładnie i optycznie, nienachalnie (bez "kantów"), poszerza w barkach. Linia ramion bez zarzutu. Nie widać, aby ramiona były za szerokie. Czy mają wypełnienie (i jakie)?

 

"Fragmenty" spodni też wyglądają dobrze.

 

Trochę marszczą się plecy i rękawy z tyłu, ale ciężko oczekiwać, że RTW będzie leżeć idealnie. Na pewno można coś poprawić.

 

 Od początku rękawa do krawędzi pierwszego guzika jest jakieś 4cm. Ile można byłoby skrócić rękawy, żeby to jakoś wyglądało?

 

Rzecz gustu. Dla mnie 2,5 cm od krawędzi do dziurki to minimum, a i tak wtedy noszę ostatnie 2 guziki odpięte. Lepiej wyglądają 3 cm. Z kolei, powyżej 4 wygląda już źle :)

Jest delikatne wypełnienie coś a la gąbka.

A co sądzisz na temat butonierki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.