Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc. Dzisiaj nawet rozmawiałem z obsługą klienta i akurat się złożyło, że osoba, z którą rozmawiałem miała ten garnitur na sobie. Potwierdził, że ma beżowy odcień. Co najciekawsze garnitur opisany jest jako "Grey Plain" - trochę słabo :(.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w dobrym temacie piszę, gdyby nie, to proszę moderatora o przeniesienie posta. Myślę o kupnie garnituru w SS, który będzie moim drugim, roboczym. Granatowy już mam, kolejny będzie szary. Który z garniturów SS byłby dla mnie najlepszy przy moich wymiarach: klatka 109, pas 93, wzrost 180?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w dobrym temacie piszę, gdyby nie, to proszę moderatora o przeniesienie posta. Myślę o kupnie garnituru w SS, który będzie moim drugim, roboczym. Granatowy już mam, kolejny będzie szary. Który z garniturów SS byłby dla mnie najlepszy przy moich wymiarach: klatka 109, pas 93, wzrost 180?

 

Najlepiej zmierzyć posiadane rzeczy - dobrze pasującą marynarkę i spodnie - i spróbować dopasować coś z oferty (są podane dokładne wymiary dla każdego modelu).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś zawęził krąg poszukiwań do jakiegoś konkretnego modelu lub 2-3 modeli. SuitSupply ma przynajmniej 15 krojów w cenach od 259 do 699 Euro. Nie wiemy co Cię interesuje, dwurzędowy, czy raczej sportowy z nakładanymi kieszeniami.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmierzyć posiadane rzeczy - dobrze pasującą marynarkę i spodnie - i spróbować dopasować coś z oferty (są podane dokładne wymiary dla każdego modelu).

 

I tak też mam zamiar zrobić, aczkolwiek mam mały problem czy cokolwiek w mojej szafie tak naprawdę na mnie pasuje... A pytam tak ogólnie dlatego, że size advisor raz proponuje mi 48, raz 50...

 

Dobrze by było gdybyś zawęził krąg poszukiwań do jakiegoś konkretnego modelu lub 2-3 modeli. SuitSupply ma przynajmniej 15 krojów w cenach od 259 do 699 Euro. Nie wiemy co Cię interesuje, dwurzędowy, czy raczej sportowy z nakładanymi kieszeniami.

 

To fakt, nie wyraziłem się dość precyzyjnie, ale myślę o jednorzędowym, formalnym garniturze. Najlepiej takim, żeby w połączeniu z moim obecnym granatowym można było stworzyć zestaw klubowy, ale czy to w ogóle możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić garnitur formalny, a masz już granatowy, to jakiego miałby być koloru. Granatowe raczej uchodzą za formalne. No chyba, że czarny, ale to tylko na wieczór.

 

Skoro chcesz stworzyć zestaw klubowy, a masz granatowy garnitur, to ten nowy musiałby być szary.

 

Według mnie te powyższe dwa stwierdzenia są trochę sprzeczne ze sobą.

 

Kolejna kwestia. Garniturów z gładkiej, czasem lekko połyskującej wełny raczej nie uda się rozkompletować. Będzie widać, że coś nie gra. Lepiej chyba będzie wybrać szary garnitur i oddzielnie granatową, nieformalną marynarkę. Spodnie od tego garnituru będzie można użyć z marynarką i stworzyć zestaw klubowy.

 

Size advisor może doradzać inne rozmiary, bo kroje są różne. Jedne bardziej obszerne, a drugie bardziej dopasowane. Żebyśmy mogli pomóc, to musisz określić chociaż kilka modeli, które Ci się podobają i zastotosowanie dla tego garnituru. Ewentualnie przyjmujemy, że ma być szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że kolega Srodkowy szuka szarego garnituru w formalnym kroju. Czyli najlepiej gładki i ciemniejszym odcieniu. Z tańszych linii, dostępnych rozmiarze 48/50 te kryteria spełnia jedynie krój Napoli (dwa różne). Jako, że to jeden z obszerniejszych modeli, to raczej skłaniałbym się do rozmiaru 48. W mojej ocenie średnio sprawdzą się jednak jako zestaw kombinowany, bo ciemny szary z granatem będzie się zlewał i całość może wypaść daleko od oczekiwań. W tym układzie rzeczy, trzeba szukać czegoś jaśniejszego, kosztem formalności. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron, po Twoim poście zaczynam wątpić w swoją zdolność do komunikowania się w piśmie ;)

Chociaż kolega Hargin trafił w punkt, w zasadzie wyczerpując odpowiedź na moje pytania. 

Przeglądając Napoli w grę wchodzą te dwa:

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-dark-grey-plain/P2525.html?start=3&cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Classic-Napoli

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-grey-faux-uni/P2505.html?start=4&cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Classic-Napoli

 

Przy czym nasuwają się od razu dwa pytania: czy w garniturze pierwszym model nie ma przypadkiem zbyt krótkich rękawów? Czym obydwa się różnią, poza tym, że drugi jest jaśniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron, po Twoim poście zaczynam wątpić w swoją zdolność do komunikowania się w piśmie ;)

Przepraszam, być może zbyt dobitnie wyraziłem swoje zdanie :) Niewielkie nieporozumienie wynikało chyba z powodu innego zrozumienia stwierdzenia "garnitur formalny". To już nieistotne, najważniejsze, że uzyskałeś odpowiedź. :)

 

Gdzieś czytałem, że rękaw marynarki powinien zakrywać tą kostkę na ręce, która znajduje się przed nadgarstkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, jako że jest to mój pierwszy post pragnę się przywitać i jednocześnie złożyć wyrazy podziękowania za ogrom wiedzy którą jesteście skorzy podzielić się na forum.

 

Ad rem. Czy ktokolwiek jest posiadaczem modelu "MADISON BLUE PLAIN"? Interesują mnie jego rzeczywiste zdjęcia i ewentualne wrażenia z użytkowania oraz ocena tkaniny.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie,

 

Mam zapytanie, półkonkretne.

Muszę zakupić klasyczny, granatowy garnitur (nie żaden jeans look, denim itd.) - ciemny granat. Byłem w Bytomiu, ten co mają w kolekcji całorocznej (Cerutti) jest ok, tylko niestety nie łapię się w rozmiar (coś pomiędzy 96 a 100 w klatce).

Czy moglibyście, z własnego rozpoznania, spróbować wskazać fason SS najbardziej odpowiadający klasycznemu? Mam ok. 190 cm wzrostu, ale jestem chudy. Wiadomo, bez poprawek krawieckich się nie obejdzie, ale zależy mi żeby marynarka nie była kusa (taka jak do jazdy konnej), może być też bez poduch w ramionach.

 

Będę bardzo zobowiązany za sugestię, bo po przeglądzie na stronie SS nie bardzo mogę się rozeznać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.