Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem smokingu SS w zestawie z butami. Zastanawiam się nad właściwym rozmiarem. Tydzień temu Size Advisor doradzał mi rozmiar 46, a w tym momencie wskazuje 52 przy podaniu tych samych wartości. Moje wymiary wzrost-179 cm klatka-108 cm wyższa talia-84 cm niższa-83 cm, uda rozbudowane. Skąd taka różnica? Osobiście myślę, że odpowiedni rozmiar to 48. 

 

Przy 108 cm w klacie 48 będzie o wiele za ciasny. Marynarka opnie Ci się na ramionach i będzie wrzynała pod pachami przy każdym ruchu. 

Mam 112 i pasuje na mnie 52 lub 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 180cm wzrostu polecam wybierać z rozmiarówki "short". Sam mam 177 i zawsze są dobre (na bazie 6 różnych modeli), bo korekta długości rękawa mieści się w granicach zapasu przed guzikami. 

 

Podejrzewam, że Ty byś nie musiał korygować długości. Na moje oko, odpowiedni będzie rozmiar 25, ale z koniecznością mocnego taliowania i zwężenia spodni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

108 w klatce to sporo, w porównaniu do talii sugeruje mocną sylwetkę V. 48 na pewno nie wchodzi w grę (o ile się nie pomyliłeś) - mam znacznie mniej w klatce i sam zastanawiam się, czy kolejna marynarka z SS nie powinna mieć rozmiaru 50. Oczywiście, kroje się różnią, ale te różnice są dość niewielkie. Ja bym sugerował pomiar marynarki, która na Tobie dobrze leży (jest dobrze dopasowana, ale nie ciasna) i porównanie z wymiarami podanymi dla poszczególnych modeli/rozmiarów. Na czuja uważam, że będzie to 52.

 

Długość wkładki w butach jest myląca - z przodu zawsze jest puste miejsce, do którego nie docierają palce. 27.5 cm to jest z reguły rozmiar 8.5-9 (42.5-43), ale przy szerokiej stopie będzie więcej, ew. trzeba wybrać większą tęgość buta, o ile SS oferuje buty o różnej tęgości.

108 mam przy lekkim napięciu pleców. Porównywałem z moją marynarką z Vistuli, w której mam poduszki na ramionach powodujące tworzenie się rowków przy barkach. PS. Czy jest możliwość wyjęcia poduszek w zakładzie krawieckim bez ingerencji w budowie marynarki? 

Co do butów; napisałem maila do serwisu klienta SS w sprawie doboru rozmiaru przy mojej stopie. Otrzymałem taką odpowiedź:

Dear mister ***,

Thank you for your reply. I would like to inform you that I will advise you size 40,5. With this size you have 1 cm space, I think size 40 will be to small because the space will be 0,7 cm. 

Wydaje mi się, że taki rozmiar będzie pomyłką.. Czy mogłaby się wypowiedzieć osoba posiadająca te buty ?

 

Do 180cm wzrostu polecam wybierać z rozmiarówki "short". Sam mam 177 i zawsze są dobre (na bazie 6 różnych modeli), bo korekta długości rękawa mieści się w granicach zapasu przed guzikami. 

 

Podejrzewam, że Ty byś nie musiał korygować długości. Na moje oko, odpowiedni będzie rozmiar 25, ale z koniecznością mocnego taliowania i zwężenia spodni.  

Przy shortach baaardzo dużo musiałbym zwężać marynarkę i spodnie, nie będzie z tym problemu ? Ile orientacyjnie kosztowałaby tego typu przeróbka ? W rozmiarze 25 rękawy marynarki są 2 cm za krótkie, zapas wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar w klatce generalnie trzeba robić na luzie, w rozsądnym odstępie po ewentualnym treningu. Jak ostatnio lekko napiąłem plecy, to straciłem koszulę :)

 

Poduszki można wyjąć, ale efekt końcowy jest niepewny - poczytaj w wątku o przeróbkach marynarek.

 

SS ma z reguły przecięte dziurki w rękawach i zapas na nieznaczne skrócenie. Jeśli tak jest, to wydłużenie, nawet jeśli nie pozostawi śladów, spowoduje zbyt duże oddalenie guzików od krawędzi rękawa - kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka z Vistuli ma ~112 cm obwodu pod pachami i w klatce leży dobrze. 

 

SS ma z reguły przecięte dziurki w rękawach i zapas na nieznaczne skrócenie. Jeśli tak jest, to wydłużenie, nawet jeśli nie pozostawi śladów, spowoduje zbyt duże oddalenie guzików od krawędzi rękawa - kiepsko to wygląda.

Short 25 odpada w takim razie, zdecyduję się na 50. Wytaliowanie marynarki o 7-8 cm  i skrócenie jej o 3 cm nie powinno być większym problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów, sprawdź. Przy 180cm i rozmiarówce standardowej, stawiam na konieczność skrócenia rękawów. Oczywiście każdy z nas ma ramiona rożnej długości, a preferencje dopasowania bywają indywidualne. Ze skracaniem dołem bywa rożnie. Wszystko zależy od proporcji położenia guzików i kieszeni.

Wysłane z mojego telefonu przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry,

 

Kupilem ostatnio marynarke SS - Havana 46 R bez podszewki. Moje wymiary: Wzrost 186 / Klata: 96 / Talia: 80 - chudy jestem :)

 

Rozmiar 46 byl zasugerowany przez Size Advisora. Probowalem tez 44 ale byla przyciasna (robil sie X). Procz tego cala marynarka jak i rekwy byla w moim odczuciu przykrotkie... Ta 46 i tak jest na granicy (lub nieco ponad) przyzwoitosci :)

Natomiast 48 byla zdecydowanie za szeroka w ramionach...

 

Chcialem zasiegnac Waszej porady, co sadzicie o dopasowaniu? Chyba bym sie lepiej wpasowal w rozmiar 45 gdyby taki mieli :)

Rozwazalem tez marynarki "Long" ale ostatecznie zrezygnowalem, gdyz one wszystkie sa jakies obszerne...

Zastanawiam sie nad mocniejszym wytaliowaniem, ale z drugiej strony jak ktos jest chudy, to chyba lepiej nie przesadzac, bo moze wyjsc groteskowo...

 

Aha, koszula ma za krotkie mankiety wiec nie wystaja tak jak powinny... Poprawie to w najblizszej przyszlosci :)

 

Zdjecie robione komorka, jesli slabo widac, powiedzcie, to sproboje zrobic lepsze...

post-5870-0-76684600-1432888986_thumb.jp

post-5870-0-07089800-1432888993_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - tak jak napisalem - moim zdaniem jest na granicy lub troszeczke za krotka...

 

Rozmiaru Long nie probowalem, tylko rozwazalem teoretycznie :) Ale tak, byl to 94.

Z porownania rozmiarow wyszlo mi, ze long bylaby za szeroka w klatce i ramionach (juz 46 R jest na mnie lekko luzna).

94L ma bardzo podobne wymiary obwodow do 48R (roznia sie moze o 1/2 cm).

Jako ze ramiona sa droga i niepewna przerobka a efekt moze byc rozny (szczegolnie ze Havana ma wszycie wloskie) - wolalem nie ryzykowac...

 

Poza tym musialbym jeszcze dosc skrocic rekawy ponad 3 cm (94L ma 65.6 a 46R ma 62.2 cm), co mogloby zaburzyc proporcje rekawow.

No i rozpinane mankiety nie pozwalaja na latwe przeszycie guzikow.

post-5870-0-19625800-1432893789_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 191cm i noszę rozmiar 94, który jest moim zdaniem w sam raz. Przy wzroście 186cm pewnie trafiasz między rozmiarówkę normal (46) i long (94).

 

Wybrałeś marynarkę sportową, która z natury powinna być krótsza i moim zdaniem rozmiar 46 jest OK. Ja bym zostawił na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, chociaż mógłbyś rękawy wydłużyć? o 1-1,5 cm? Zostawiam do uznania. 

 

Ja przy wzroście 180 cm uważam, że ten sam rozmiar pasuje na mnie na długość idealnie, także nie dziwie się, że Ty przy swoich 186 cm uważasz jej długość za ciut przykrótką :) ale bym zostawił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcialem marynarke raczej sportowa do smart casualu. Dlugie marynarki sportowe jakos wg mnie dziwnie wygladaja...

Takie niby pol garnituru a nie za bardzo wiadomo co :)

 

Ale jak bede na kupnie garniaka to bede celowal w dluzsza marynarke i z wypelnionymi ramionami.

Ale jako ze jakis tam w domu mam, a rzadko go uzywam (okazjonalne spotkania z klientami),

raczej nastawiam sie na bardziej sportowy, nieco wloski styl na codzien...

 

Jak chodzi o rekawy to nie wiem... Jak wydluze to wtedy to juz zadna koszula nie bedzie wystawac,

a mnie akurat podoba sie jak mankiet koszuli jest lekko widoczny, Poki co zostawie chyba tak jak jest...

 

 

@Alabuz - a jakie sa Twoje wymiary z ciekawosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka leży bardzo ładnie - nie widać, że jest luźna, więc co najwyżej udanie poszerza optycznie w barkach i cała sylwetka (barki-talia-biodra) wygląda bardzo dobrze. Nic bym w niej nie zmieniał; jeśli ktoś jest chudy, to podkreślanie tego (szczególnie w połączeniu z wysokim wzrostem) da opłakane skutki.

 

Niestety, jest faktycznie przykrótka, ale dobre dopasowanie sprawia, że mniej rzuca się to w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.